Fórum témák
- • Ózon képző 12V AC-ről
- • Számítógép hiba, de mi a probléma?
- • Transzformátor készítés, méretezés
- • Tápegységgel kapcsolatos kérdések
- • Fejhallgató erősítő
- • Felajánlás, azaz ingyen elvihető
- • Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
- • Klíma szervizelés, javítás
- • LCD TV probléma
- • DC-DC konverter
- • Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
- • Hegesztő inverter javítás
- • MPLAB kérdések
- • Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
- • Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
- • Elfogadnám, ha ingyen elvihető
- • 3D nyomtatás
- • Digitális forrasztóállomás
- • Villanyszerelés
- • Analóg oszcilloszkóp javítása
- • Kombikazán működési hiba
- • Vicces - mókás történetek
- • ATX-táp problémák, meghibásodás
- • Villanypásztor
- • DC motor/lámpa PWM szabályzása
- • Vásárlás, hol kapható?
- • AI szerver házilag - olcsón?
- • Ki mit gyűjt, retro cuccok
- • Alternativ HE találkozó(k)
- • Autóelektronika
- • 135.6 kHz-es HGA22 vevő
- • Hifi erősítők tervezése
- • Mosógép vezérlők és általános problémáik
- • Gázkazán vezérlő hibák
- • Erősítő építése elejétől a végéig
- • Inverteres hegesztőtrafó
- • Üzemanyagszint mérő
- • Hangváltók (készítése)
- • Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
- • Akkumulátor töltő
- • Meteorológiai műholdvevő (137Mhz)
- • Kapcsolóüzemű tápegység
- • Hibrid erősítő
- • DSC riasztó
- • Laptop tápegység
- • Reprádió
- • Elektroncső
- • Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
- • Mosogatógép hiba
- • Frekvenciamérő
- • Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
- • Napelemes rendszerek töltésszabályozása
- • TV hiba, mi a megoldás?
- • Rádiófrekvenciás kutyakerítés
- • Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
» Több friss téma
|
|
|
(TX Teleprinter Exchange Service). Nyilvános, előfizetői távíróhálózat. Előfizetői számtárcsával (egyes országokban a telexállomás távgépírójának billentyűzetével) a telefonhálózathoz hasonló módon képesek a kívánt előfizetők egymást felhívni és egymással távgépíró útján távközlést folytatni. Minden egyes telexelőfizetői állomásnak külön hívószáma van, ezen kívül az állomási távgépíró el van látva - névadóval is, az összekapcsolódó felek kölcsönös azonosításának megkönnyítésére. A telexhálózatban valamennyi állomás szabványos sebességet (50 - baud), szabványos kódot (nemzetközi 2. számú távíróábécé) és szabványos karakterjelet alkalmaz (5-elemes - start-stop jel). A magyar telexhálózat teljesen automatizált és nemzetközi forgalmának nagy része is távhívással felépített kapcsolatokon folyik le. A világ valamennyi telexhálózata összekapcsolódó, kivéve néhány belső nemzeti hálózatot (SZU), de kapcsolódik más szabvány szerinti előfizetői távíróhálózatokhoz is, így például az USA-beli TWX hálózathoz (Teletypewriter Exchange Service), amelyben 110 baudot és az USASCII-kódot és ennek megfelelő start-stop jelet alkalmaznak. Lásd még:
|
|
|