Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Szúnyogriasztó PIC-el
Szúnyogriasztó PIC-el
Szerző: whalaky, idő: Máj 29, 2013, Olvasva: 31007, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   4 / 5

Az áramkör semmilyen speciális élesztési trükköt nem igényel. Ami mindenképpen javasolt, hogy a PIC-et, ha DIP tokozású, foglalatba szereljük. Így az áramkörre a PIC beültetése nélkül feszültséget adva ellenőrizhető az 5 V-os rész, a PIC megölésének kockázata nélkül. Ha az 5 V rendben van, a PIC-et be lehet tenni a helyére. Ha a PIC égetése sikeres volt, a készüléknek azonnal indulnia kell.

Első indításkor a JPDEBUG legyen a tápfeszültségre kötve, hogy halljuk működik-e, a JP1 - JP4 jumperek legyenek föld felé kötve, hogy a teljes skálát "végigjátssza".

Ha minden jó, a JPDEBUG jumpert tegyük föld felé, és indítsuk újra a készüléket. Ha nagyon zavaró a fütyülése, a JP1 - JP4 jumperekkel keressük meg azt az induló frekvenciát, ami már nem zavaró.
Ez nagyban függ a kimenő teljesítménytől is, és az egyéni fiziológiától is, így erre nem tudok sablont adni. Nekem 12 V-ról, igen jelentős hangerő melett, az első 4 hangot kellett kikapcsolni. A következő kettő ugyan még hallható, de már nem zavaró és nagyon hamar meg lehetszokni. Ha vendégek jönnek meg szokták kérdezni hogy mi sípol, de pár perc múlva már észre sem veszik.

Ha minden jól ment, jöhet a dobozolás.
Én a jelenleg használt készülékemet hálózati üzemmódra terveztem, még így is (trafóstól hangszóróstól-mindenestől) belefért egy dugasztáp dobozába furatszerelt alkatrészekkel is.

Egy hálózati dugasztáp dobozába megépített példány:

p1140674.jpg

 A készülék:

p1140677.jpg


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   4 / 5
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem