Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100V-os Erősítő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) elzer hozzászólása Márc 28, 2006 /
 
Sziasztok! Engem nagyon érdekele 110V os erősítő rajza, ill. kapcsolása. Vagy valami olyan amiből lehet készíteni egy ilyet! Tudjátok arra gondolok amikor "110V" -ot küld ki az erősítő és a hangszóró elött kell visszatranszformálni. Köszi
(#) G-Lex válasza elzer hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
keress BEAG erösítő rajzot. azok többsége ilyen... vagyis tud ilyet is...
(#) eSDi válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
PL.: BEAG APX-100. Nekem volt ilyen. olyan nehéz volt mint a dög. 100W kimenő teljesítménye volt és 300W fogyasztása.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Volt hozzá egy BEAG előerősítő is. azt a mai napig visszasírom. nagyon szépen szólt.
(#) Gyu válasza elzer hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Szia!Én múltkor szedtem szét egy 100V-os erősítőt és csak annyiban különbözött a sima erősítőktől, hogy a végfokozat kimenetére egy trafó volt kötve ami feltranszformálja a hangfrekvenciás jelet 100V-ra.
(#) Inhouse válasza elzer hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Legyen inkább 100V-os erősítő, szerintem a 110V-os megtévesztő...
100V-os erősítő

Üdv
Inhouse
(#) elzer válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
Igen! Akkor maradjunk a 100V-nál. Csak nevében hívják 110V- osnak Köszi
(#) dbase válasza elzer hozzászólására (») Márc 28, 2006 /
 
AET 453:

50w.jpg
    
(#) Inhouse válasza elzer hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
Idézet:
„Csak nevében hívják 110V- osnak”



Ha minden igaz, építesz bármilyen megfelelő végfokot és veszel hozzá a megfelelő teljesítményű kimenőtrafót 100V-hoz...

Üdv
Inhouse
(#) Rendszer válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 29, 2006 /
 
szerintem is. a 100v (vagy 110) csak a vonal feszültségére utal, mindegy hogy állítod elő. tranzisztoros erősítőből pl. úgy, hogy egy hf trafót kötsz a kimenetre.
(#) dbase hozzászólása Ápr 23, 2007 /
 
Van 2db 100v os trafóm, sok sok be és kivezetéssel, ara kérném ha valaki esetleg tudja az A B C D ki(be)vezetések mit jelentenek ossza meg velem, mert így nem tudom bekötni.
Köszönöm
(#) Izeg. hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Nálunk a suliban 1996-ban építették ki a hálózattot. Sima erősítők vannak betévve és minden erősítőhöz van egy toroid ami feltranszformál 100V-ra. Így elég kis veszteséggel tudjuk a sulirádiót működtetni.
(#) roy hardsword válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Bocs rossz helyre ment. 1gyel feljebb Roy
(#) nonliquet hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki a Peavey PV-1,3K erősítőjét? Konkrétan: szert tettem egyre mondván, hogy majd meghajtom vele a 4*12 Eminence Delta Pro basszus ládámat --- Ha megtudom javítani ---
Elméletileg levágja a biztosítékot (mármint a lakásét) (erősámú végzettségem van így nem akarok fejest ugrani az őrültségbe) a neten nem találtam túl sokat a használatát illetőleg. Kapcsolási rajzot igen, ezt mellékelem.
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia!
Ez a hiba éppen az erősáramú kategóriába tartozik. Pillants bele abba az erősítőbe.
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
csak holnap délelőtt tehetem igyekeztem addig infokat gyüjteni
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Érdekes, hogy a kapcsolási rajzban nem látok hálózati trafóra utaló jelzést.
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
hallgatok minden okosságot... !!!
(#) nonliquet válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ma reggel találtam egy manualt mely szerint 120V-AC hálózatra készült a fájl mérete nagyobb mint 2MB ezért linkelem. Délelőtt szétkapom a motyót.[quote]users manual
(#) nonliquet válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Hülyeséget mondtam. Bocsánat
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
De most mi van a dobozra írva 120V vagy 230V?
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
230V Az adatlapja szerint 2*1000W 650W/4ohm/51V (per chanell RMS) 1000W/2ohm/44,7V (per chanell RMS) Elméletileg 8ohm-mal is lehet terhelni. Van egy kis hibája is az egyik oldal nem megy. Terhelés nélkül a kimeneteken A: 2,025V-ot B: 1,3V-ot mértem. Az A oldal DDT-je ki van akadva folyamatosan.
Viszont szerintem meg van, hogy miért verte le a biztosítékot. Indulásnál elég nagy áramot vesz fel ( nem mértem csak egy pillanatra kihunytak a fények. Valószínűleg ezt nem bírja minden otthoni hálózat. Csináltam egy képet a cuccról:
Bővebben: Link
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
De most ugye veri a biztit, nem?
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Nem veri le nálam. Az előző tulajnál verte le. (lehet, hogy nagyon kuszán írtam le bocs)
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Lehet, hogy egy-két tranzisztor nem a legjobb állapotban van a végerősítőben. Behatóbban kellene megvizsgálni belsőjét.
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Igen igazad van (de most pillanatnyilag nincs helyem darabokra szedni ). Próbálom a hibás részeket felderíteni egyenlőre szemrevételezéssel. Amint az a képen is látszik a baloldalon kissé meg van sülve a csatlakozó sor; ami viszont felül nézetből nem látszik - a függőleges panelon (szintén a bal oldalon) le van szakadva? egy 5W-os ellenállás és a saruk is le vannak húzva. Ami a célom egyenlőre az egésszel, hogy az egyik oldal menjen 2*1000W-ot amúgy sem tudok mire használni. Mit mondasz a kimeneten mért feszültségekre?
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Elég nagynak tűnik az a kimeneti offszet. Nem is látok a rajzon potit az állításához.
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Sajnos más rajzot nem sikerült feltúrnom offszet.?
(#) kadarist válasza nonliquet hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Az offszet a nulla V-tól való eltérést jelenti. A kimeneten ideális esetben, vezérlés nélkül 0V szokott lenni.
(#) nonliquet válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Köszönöm. Tehát magyarán szólva megfőzőm a hangszóróm tekercseit...
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem