Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 100V-os trafó átalakítása 220/230V-ra? Peavey 5150 gitárerősítő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) venndi hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Vettem egy Peavey 5150-et, ami Japán piacra lett legyártva. A hálózati kábel vége nyilván más, de teljesen megfeledkeztem arról a csöppnyi különbségről, hogy a japán verzió 100V-al működik, az európai pedig 220/230V-al. Így utólag már nem venném meg, de még lehet így is olcsóbban jövök ki a végén.
Szóval, arra lennék kiváncsi, hogy át lehet-e alakítani a trafót 220V-ra? Több helyen olvastam, hogy pl Marshall erősítőnél megcsinálták...
Neten megvan a rajz Peavey 5150 , látni is leglent, hogy a 3 . fajta trafóval készítették, USA, Japan es EU. Nekem az van ahol írja h "100V"...ott van még egy leágazás "BL", ami lehet 120V? Lehet valahogy a BR-t ami 100V és a BL-t ami 120V összekötni, illtev avalahogy átalakítani, hogy működjön 220V-on?
(#) (Felhasználó 1947) válasza venndi hozzászólására (») Okt 30, 2019 / 1
 
A "BL" leágazás a 120V ac tekercs lehet.
A legegyszerűbben egy megfelelő teljesítményű leválasztótrafó vagy autotrafó megoldja a gondod.
(230V/120V)
(#) Tomi111 válasza venndi hozzászólására (») Okt 30, 2019 / 1
 
Szia! Azt ne kösd össze, ott kb 20V van ( 120-100V) !! Egy külső trafó a megoldás: 230/110V. ( lehet a 200W-os is elég? )Vagy a benn lévőt áttekertetni, de lehet, hogy impregnált vagy alul van a primer, akkor bonyolult.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2019
(#) venndi hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Köszi a válaszokat
Szóval akk csak a csere segíthet és a külső trafó?
Igazából ez a trafó kellene bele 5150 , de sokallom, plusz még a szaki munkája... áhhhh
Néztem ebay-en külső átalakítókat 230V ---> 110V, csak nem tudom mennyire okos dolog 110-el működtetni 100V helyett. Egyébként 500W-os a teljesítmény. De most találtam egy 230V-100V átalakítót 750W, úgyhogy valószínűleg ez lesz a választás. Még csak annyit, hogy nem gond h nincs földelés a hálózati kábelban (legalábbis a rajz alapján)?
(#) granpa válasza venndi hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 1
 
Mehet 110 V-tal nyugodtan. A földelés nem gond, teszel rá 3 eres kábelt. Mármint a trafóra; az erősítőn, ha nem volt, nem is kell.
(#) venndi hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Egyébként mennyibe kerülne áttekertetni?
(#) granpa válasza venndi hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Annyiért kapsz egy trafót hozzá (230-100/110V).
(#) proba válasza venndi hozzászólására (») Okt 31, 2019 /
 
Ha a külső átalakító nem transzformátor, hanem valami triakos szabályzó, lehetnek meglepetések.
(#) venndi hozzászólása Okt 31, 2019 /
 
Ezt a step up/down transzformator vettem: Us tronic 750 JP
Kicsit tartok tõle, mert elõbb árultak ilyet amazon-on is, és rossz értékelést kapott, az egyik vevõnél pl megolvadt a kábel, a 3. at ebay-en találtam, és az pedig már javítva volt...szal lehet ezzel is szívok, azért remélem nem ég le a lakás.
Granpa - ha külsõ trafó és a tekercselés kb egy ár, akkor megcsináltatom, nem mintha szmétálna a külsõ transzformátor a hangláda mögött, de jobb ha nincs ott. Az új eredeti trafó 162 euró, az már sok. A külsõ step up downt 30 euroert vettem, ha kb ennyiért lehet tekercseltetni akk megcsináltatom és eladom az átalakítót.
(#) proba válasza venndi hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 1
 
A szövege alapján autotranszformátor, ha a terhelést bírja jónak kellene lenni.
(#) Massawa válasza venndi hozzászólására (») Okt 31, 2019 / 1
 
Még azt nézd, hogy hány drot meg a 100V-s hálozati csatlakozora, ha mindkét polusra 2 -2 vezeték ( amerikai szokás volt) megy, akkor azokat bontsd meg és kösd sorba. Persze még gond lehet az 50Hz, ami kb 20% terheli tul a vasmagot, ha nincs erre tervezve.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
(#) venndi hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Egyébként a külső trafót ki kell kapcsolni ha nincs használatban? Mármint elég ha az erősítőt kikapcsolom, vagy a külső trafót is ki kell ilyenkor?

Találtam egy trafó-t, 220-240-ről 100V 10A, íme: ebay-kleinanzeigen . Mennyire lenne okos dolog ezt belehelyezni az erősítőbe (van még hely egy ilyet elhelyezni...). Ez tulajdonképpen ugyanaz mint amit fentebb linkeltem, mármint a US-Tronic?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem