Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V / 230 V inverter
Lapozás: OK   5 / 5
(#) kgv1 válasza pipi hozzászólására (») Máj 20, 2020 /

1. Igen, potméteres valamire is gondoltam. Megvágni a kábeleket nem akarom, még mindkét cucc, garis, de vettem szivargyújtó csatikat majd így könnyebb lesz bűvészkednem vele.
Ez a 55w-os izzó amugy valami ezeréves fényszóró bilux izzó, még a halogén elötti időkből
kicsit melegszik, ezért se akarom ezt fixen használni.

2. Lehet hülyeség amit írok, de áramforrásokat, lehet összekapcsolni? Ugyíértem van 1db 12V, 10A 120W-os kimenetű inverterem, meg van 1db 12V 5A 60W-os inverter. Nem tudom sorba, vagy párhuzamosan kötve melyik érték hogyan fog változni, tesz-e kárt valamiben. Kicsit utána kéne olvasnom a fizika 1-ben ennek

3. nem tudom miért lett áthelyezve ide a topicom, amikor nem 12V to 230V, hanem épp fordítva. 230V-os hálozaton szeretnék egy autós csatlakozóval ellátott 12V-os porszívót üzemeltetni... Na mindegy!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) pipi válasza kgv1 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /

Hali!
DC oldalon párhuzamosan kötni csak az esetben, ha áramkorlátosak, mivel a kimenőfeszt nem tudod mindig egybehangolni, ezért a kicsit magasabb feszültségű jobban lesz terhelve.
Ha nem áramkorlátos, akkor lehet hogy amikor ez eléri a max terhelést ez a táp egyszerűen leold...
(#) attika hozzászólása Jún 30, 2020 /

Sziasztok.
Egy inverter dobozába volt egy darab kábel aminek az egyik végen egy krokodil csipesz, a másik végén meg egy szemes saru van.
Mi célt szolgálhat?
Azzal kéne földelnem az invertert, vagy ez hülyeség?
Képet teszek fel ha hazaértem.
(#) Gyukec hozzászólása Jan 24, 2021 /

Hello.volna par kerdesem.
12v to 220v 300w inverter menyi a névleges fogyasztása?
Ugy értem hogy egy vikend házrol van szó.szeretnék felszerelni egy ilyen invertert.de csak vilagitásra használnám.szóval 3max4 led villany izzó müködne róla semmi más.
Erdekelne hogy menyit fogyaszt el egy ilyen inverter?vagy van e rá valami képlet hogy kiszámoljam?
(#) alex0 válasza Gyukec hozzászólására (») Jan 24, 2021 / 1

Szia!

Ha csupán villany menne róla, én biztosan nem tennék invertert. Van 12 voltra világítás, teljesen felesleges az áramátalakító.

Üdv: Alex
(#) ferci válasza Gyukec hozzászólására (») Jan 24, 2021 /

Szia!

Talán van az inverterednek valami adattáblája vagy hasonlók. Ha nincs, mérd meg, 12 voltról terhelés nélkül mennyit fogyaszt ( I x 12 V ), aztán add hozzá a ledes lámpáid teljesítményének a másfélszeresét és kb. megkapod az összfogyasztást. Ebből visszaszámolhatsz a felvett amperre, mert az lesz az érdekes neked - hogyan töltsd néha az akkut.
(#) Gyukec hozzászólása Jan 24, 2021 /

Értem.köszönöm a segitséget
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem