Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V / 230 V inverter
Lapozás: OK   5 / 5
(#) kgv1 válasza pipi hozzászólására (») Máj 20, 2020 /

1. Igen, potméteres valamire is gondoltam. Megvágni a kábeleket nem akarom, még mindkét cucc, garis, de vettem szivargyújtó csatikat majd így könnyebb lesz bűvészkednem vele.
Ez a 55w-os izzó amugy valami ezeréves fényszóró bilux izzó, még a halogén elötti időkből
kicsit melegszik, ezért se akarom ezt fixen használni.

2. Lehet hülyeség amit írok, de áramforrásokat, lehet összekapcsolni? Ugyíértem van 1db 12V, 10A 120W-os kimenetű inverterem, meg van 1db 12V 5A 60W-os inverter. Nem tudom sorba, vagy párhuzamosan kötve melyik érték hogyan fog változni, tesz-e kárt valamiben. Kicsit utána kéne olvasnom a fizika 1-ben ennek

3. nem tudom miért lett áthelyezve ide a topicom, amikor nem 12V to 230V, hanem épp fordítva. 230V-os hálozaton szeretnék egy autós csatlakozóval ellátott 12V-os porszívót üzemeltetni... Na mindegy!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) pipi válasza kgv1 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /

Hali!
DC oldalon párhuzamosan kötni csak az esetben, ha áramkorlátosak, mivel a kimenőfeszt nem tudod mindig egybehangolni, ezért a kicsit magasabb feszültségű jobban lesz terhelve.
Ha nem áramkorlátos, akkor lehet hogy amikor ez eléri a max terhelést ez a táp egyszerűen leold...
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu