Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V / 230 V inverter
Lapozás: OK   6 / 6
(#) Ge Lee válasza fityiszkukac hozzászólására (») Aug 24, 2022 /

Ha az ellenállás és a kondi sorba kapcsolódnak akkor az egy RC snubber, értéke a frekvenciától függ, gondolom ez néhányszor 10kHz, ha igen akkor valami hasonló érték jó lesz mint ami a PC tápokban is van. Ha meg párhuzamosan kapcsolódnak akkor csak valami előterhelés.
(#) kis59 hozzászólása Okt 20, 2022 /

Sziasztok!
Tanácstalan vagyok, a gázfűtéshez vennék egy invertert, tehát kb. 300W elég lenne. Úgy tudom, hogy csak színuszost szabad használni. Viszont a költségvetés elég sovány, valami baráti árút keresek. Gondolom, a kínai piac nem jöhet szóba, azok nyilván nem színuszosak. Árban elég húzósakat láttam, tud valaki esetleg kedvező árút? Köszi
(#) klenósanyi válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /

https://kulsoaksi.hu/green-cell-inverter-beepitett-ups-szunetmentes...vD_BwE

Ettől olcsóbbat nem nagyon találsz. Én néhány hónapja vettem, akkor még kb. egy tizessel olcsóbb volt. Egyébként korrektül működik, az első benyomásom jó a készülékről.
(#) lazsi válasza klenósanyi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /

A képek alapján és a leírásból sem derül ki számomra egyértelműen, hogy mi a helyzet az akkuval?
A mérete alapján nincs benne, de a képeken sehol sem látok akkuhoz menő kábelt...
A leírásban szerepel, hogy az akkutöltő benne van és csak egy akkut kell csatlakoztatni hozzá, de az nem szerepel benne, hogy mekkora feszültségűt és milyen típusút. A kapacitás-számolásnál 12V-os, zselés / ólom akkukat dob fel - ebből gondolom, hogy ilyeneket tud kezelni.

Tehát jól gondolom, hogy az akkut kívülről kell rákapcsolni?
(#) philips100 válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /

Szia,
Keress szünetmentest szerintem az is megteszi.
Bővebben: Link
Itt tudsz számolni meddig fogja bírni , ha beírod a terhelést. Egy a linken szereplőt akku nélkül 3000huf-ért kínáltak.
üdv
(#) erbe válasza kis59 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /

APC SMART UPS 600VA elegendő és szinuszos kimenete van. 5000 körüli áron megkapod. Egyetlen hátránya (szerintem előnye), hogy 24 V akku kell hozzá. Ami teljesítmény neked kell, azzal folyamatosan elmegy (100-150 VA). 24 V 7 Ah akkuval akár 1 órán át. De külső akkuval sem kell külső hűtés.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

Tévedsz! Én úgy tudom, hogy "APC SMART UPS 600VA" nem is létezik!
APC Back-UPS 600VA létező gyármány (Indiában). De egyik sem "színuszos"!: Bővebben: Link...ahogyan az általam használt APC Smart-UPS SC 620-as sem az!
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) klenósanyi válasza lazsi hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 1

Igen, kívülről. Bármilyen ólom akkut kezel. Én egy 90 Ah-s autó akkut raktam rá. 12V és 24V-os változatban gyártják.
(#) klenósanyi válasza philips100 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

Valós színuszosat keres, ez nem az. Ebben az árfekvésben nincs pure sinus. Sajnos a motorok igénylik a valós színuszt, a modifikált színuszt zajjal, melegedéssel, leégéssel "hálálják" meg.
(#) Chipmunk1960 válasza kis59 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

Szia, Talán apróban, vaterán találsz olcsóbban, esetleg akksi nélkül, azt vehetsz rá bontőben 1-2 12V 50Ah körüli elmegy 1-2 napig.
pld:itt
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) lazsi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

Amit linkeltél, azzal csupán két probléma van:
- Nem szinuszos a kimenőjele, hanem lépcsős
- Hibásként, alkatrésznek árulja, tehát lehet, hogy tényleg hibás... És kérdés, hogy javítható-e.
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

Teljes mértékben igazad van. A képen a panelen féltucat FET eldurrant, tehát nem létezik.
Ami teljes, dobozban van és működőképes, annak sérült a háza, tehát nem létezik. 2 db töltött akku is van benne. De majd átrakom a hibás panel dobozát erre és akkor újra létezni fog.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

"Úgy tudtam"...mindenesetre az APC-nél nem találtam rá. De ugye nem "színuszos" ?
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 21, 2022 /

De igen, szinuszos. Korábban már írtam a típusról, hogy szebb szinusz a kimenőjele, mint ami a hálózaton mérhető. ~30 éves kategória. ~15 éve hirdető oldalakon akku nélkül 5-6000-ért lehetett venni. Nem néztem, ma mennyi lenne. Láttam akkoriban, hogy selejtezés után lendületesen dobálták bele a konténerbe. Azokból nem kaptam. Akkoriban az egyik legelterjedtebb méret volt.
Nagyon megbízható. Nem sokat javítottam szervizesként. Egyikben pici hálózati trafót kellett cserélni, arról megy a töltés is. Egyben a kimeneti szűrő kondenzátort. A hibás panelen szétégett a nyomtatott vezeték ügyetlenkedés miatt (nem én). Vele mentek a FET-ek. Nem igazán éri meg cserélni. Csak alkatrésznek őrzöm.
(#) Chipmunk1960 válasza lazsi hozzászólására (») Okt 22, 2022 /

Bocsi, valóban, nem láttam, hogy hibás, 20e ért már kapni jót. A Smart szinuszos, a Back a kockás, ha jól emlékszem.
(#) uniman válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /

A "Smart "-ból is van féltucatnyi altípus! Egy biztos, hogy csak bizonyos teljesítmény fölöttiek a "tiszta színusosak"... alatta csak "kockából" kirakott színusz jel a kinemetük.
Csatolom az én SC620-asom adatlapját...
(#) erbe válasza uniman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /

Nézd meg a jelét oszcilloszkóppal! Mert a meghatározás alapján az enyém is pontosan így dolgozik. A lényeg a lépések sűrűsége és utána a szűrés minősége. A szkópon nagyon szép jelet mutat. Lehet, hogyha megnöveltem volna az ábrát, hamarosan előbukkant volna a lépcső. De ugyanez megvan a hálózatra tápláló napelemes inverternél is.
(#) uniman válasza erbe hozzászólására (») Okt 22, 2022 / 1

Köszi az infót...keringető szivattyúval kell "megnézni". Annak a hangja mindent elárul.
Az enyémmel nem lett szép a "hangja".
(#) Chipmunk1960 válasza uniman hozzászólására (») Okt 23, 2022 /

Igen, Akkor még nem volt egs002 SMPS modul, most ezzel próbálok összerakni egy teljesen szinuszosat.
(#) farcki hozzászólása Nov 17, 2022 /

Üdv mindenkinek!
Vettem egy ilyen invertert: 5000W Double show, Germany, 12V, 220-240V 50HZ, China, https://www.aliexpress.com/item/1005001851383384.html?spm=a2g0o.ord...e6KuG2. Persze nem működik úgy ahogy kellene, 1100W hajszárítót sem bírja. Foglalkozik valaki ilyen javítással? Köszönettel vennék elérhetőségeket.
Inverter leáll
(#) Bakman válasza farcki hozzászólására (») Nov 17, 2022 /

Leáll, mert lemerült az akku. Már a bekapcsolás pillanatában is látni, hogy kevés van benne, 11.8 V.
(#) farcki válasza Bakman hozzászólására (») Nov 17, 2022 /

Értem, köszi. És mennyi lenne az ideális? Ez egy 12V, 100Ah akku és folyamatosan tölti kis napelem panel. Próbáltam két akkut összekötni párhuzamosan, de úgy sem lett jobb a helyzet.
Javaslat, mivel próbálkozzak még?
(#) user1914 válasza farcki hozzászólására (») Nov 17, 2022 /

Szevasz!
Akkor először is az akkut hálózati töltővel töltsd fel legalább 14,4 V-ig, utána próbáld ki az invertert rajta. A 10,5 V terheléssel már lemerült akkumulátor.
Üdv. M.
(#) farcki válasza user1914 hozzászólására (») Nov 17, 2022 /

Szia!
OK, ez lesz a következő lépés. Abban bíztam, hogy ezek a kis bizb@sz panelek és egy kis szélgenerátor jobban formában tartják az akkukat.

kössz, F.
(#) lelkes amatőr válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /

Megérkezett nekem is az EGS002 panel, Neked van már valami tapasztalatod vele?
(#) Chipmunk1960 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 28, 2022 /

Még nem jutottam odáig.
Következő: »»   6 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem