Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 V / 230 V inverter
Lapozás: OK   1 / 7
(#) lrogacs1 hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Helló!
A kérdésem a következő:

Van egy fogyasztóm, ami 220v-os és kb. 300W-ot vesz fel folyamatosan. Ezt szeretném 12v-ról üzemeltetni. Vajon ez mennyi idő alatt merít le mondjuk egy 55Ah-ás akksit? Mekkora manapság az inverterek hatásfoka? 80% körül? Mekkora inverter kellene?
(#) Stadi válasza lrogacs1 hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
A méretezéshez nem tudok hozzászólni, de annyit azért mondanék, nem mindegy, milyen az a fogyasztó. Ui. bekapcsoláskor lehet, hogy a normál üzemi áramának a többszörösét veszi fel. Én jártam úgy, hogy egy mezei 14"-os monoVGA monitor levágta a 200W-os invertert, ha mellette a számítógép is be volt dugva. Úgyhogy lehet, csak próba után kellene megvenned azt az invertert.
(#) Sebi válasza lrogacs1 hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Csak egy nagyon durva saccolás: 300W - 100% hatásfok mellett - 12V-on 25A áramfelvétel. Az 55Ah ugyebár azt jelenti (elméletileg), hogy 55A-t képes 1órán át leadni, ami persze így nem igaz, mert a kisütési időt legalább 10órán át tartó folyamatra értelmezik, ami 5,5A 10órán át (ez az igazi érték).
Tehát ha azt mondanánk a számolás alapján, hogy 2 óra lehet az üzem, akkor nagyot csalódnánk, mikor 20perc után leállna a szerkezet (kimerül az akku).
A minimális akku kapacitás - ha nem akarod hamar tönkretenni - 250Ah!
(#) Inhouse válasza Sebi hozzászólására (») Aug 9, 2007 /
 
Inkább így:
"A gyakorlatban az akkumulátor az odaírt Ah érték 1/20-ad résznyi áramával terhelhető pontosan 20 órán keresztül, és ekkor csökken a feszöltsége 10.5V-ra.
Nem jelenti tehát azt, hogy az akkumulátort 1órán keresztül lehet a feltüntetett árammal
terhelni, mint ahogy azt sem, hogy 1 amperes terhelést a feltüntetett érték szerinti órán keresztül képes leadni."

Tapasztalati dolgok tőlem:
Ugrás a "pc-tápból 12v-230v - os inverter" című topicra
Plussz infó:
Pl. mélyhűtőládát nem lehetett róla üzemeltetni, mert az indulóáram miatt mindig letiltott...holott a névleges teljesítmény alapján vígan kellett volna üzemeljen.

Üdv
Inhouse
(#) Sebi válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 10, 2007 / 4
 
Igen, ez jobb fogalmazás. Azért régebben 10 órán át tartó kisütésre adták meg az Ah értéket, ma meg 20 órára... így lett a 6Ah-s zárt akksi 7,2Ah-s a méretek megtartása mellett.
A motorok a négyszögjeles táplálást nem szeretik, melegszenek, nehezen indulnak. Csak az "univerzális" soros motorok működnek ugyanúgy, mint hálózaton.
(#) Georgee hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Hali mindenkinek. Néztem a kapcsik között a 12/230as invertert. és nagyon érdekelne, de felmerült bennem egy pár kérdés. Először is van egy 12v 4.5Ah-s akksim, ez elég lenne ahhoz, hogy meghajtsam az áramkört???? És a trafó milyen legyen hozzá??? a segítségeket előre is köszönöm
(#) Tocki hozzászólása Ápr 8, 2009 /
 
Sziasztok! Manapság a boltokban elég olcsón lehet kapni úgy kb. 300 W-os invertert. Nem tudom vegyem-e meg, mert nekem ki a pincéhez jól jönne egy kis áram. 12 V-os zselés akksim van egy pár. 6-15 Ah-ig.
Ilyen akksikkal meg lehetne hajtani az inverteren keresztül egy Videoton RA 6363-as erősítőt? És ha igen, akkor meddíg?
Ha kell akkor szerzek nagyobb akksit is, de ólomdioxidos autóakksiknál gyakori, hogy fenékzárlatosak lesznek, ha nincs folyamatos töltés. Tehát marad a zselés (Bosh). Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.
(#) zolika60 válasza Tocki hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
300W-on 25A kellene a 12V-os oldalon, ha az inverter hatásfoka 100% volna. Mivel ezt nem tudom, azt gondolom 30A-rel nyugodtan számolhatsz. Ez persze az elméleti maximum. Mivel az erősítőd áramfelvételét nem tudom, így nem lehet kiszámoni meddig, milyen akku kell. Egyébként léteznek mélykisütés álló savas akkuk is.
(#) Tocki hozzászólása Ápr 15, 2009 /
 
Az erősítőm áramfelvétele körülbelül 130 W. De mék a világítását kikötöm.
Tehát akkor egy pofás kis autóakksival hallgathatnám a zenét ugye?
(#) tkabai hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Csupán irányadónak leírnám a gyakorlati tapasztalataim,mivel én jobban bízom a kipróbálásban mint a számításokban.
Szóval egy compaq 430w-os szünetmentest rákötöttem egy 55ah-s sima autó akksira,majd ráakasztottam egy 220V/40w-os izzót(mármint a kimenetre) 9,5 órán keresztül bírta ,amikor az akksi alacsony feszültsége miatt már lekapcsolt a táp. 12v-on 4,22 A-t zabált a kütyü ,de kiváncsi voltam az üresjárati áramra is ,az pedig 0,7A volt ami kicsit elszomorított, kevesebbre számítottam.
Ami viszont pozitív volt a kisérletben,hogy a szünetmentesben lévő hűtőbordák semmilyen melegedést nem produkáltak,tehát kézzel érezhető hőveszteség nemtörtént,de lehet hogy csak a kis teljesítmény miatt volt így.
További szép napot mindenkinek!
(#) zolti hozzászólása Okt 1, 2009 /
 
sziasztok nekem egy gagyi 150w os inverterem van ,elgondolásom szerint(próbáltam)viszi a lakás összes (compact fénycsövét)magyarul világitás ok.
szerintem egy 100ah akksi elég ...sőt de az akksi ujratöltését éjszakai áramról akarom szerintetek badarság???előre is köszi
(#) zolti hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Sziasztok! De a fő kérdésemre most sem kaptam választ értelmetlen
az éjszakai áram???
(#) nonem válasza zolti hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Számold ki.
Veszteségek:
-átalakítás töltés
-tárolási
-inverter készenléti
-átalakítás kisütés, ezek növelik az éjszakai fogyasztást

(nappali) fogyasztás x nappali ár
(éjszakai) fogyasztás x éjszakai ár
nappali fogy. ára - éjszakai fogy. ára = megtakarítás
beruházás (akkumulátor ára+inverter ára+egyéb költségek)/megtakarítás=megtérülés

Ilyen egyszerű.

Üdv.
(#) zolti válasza nonem hozzászólására (») Okt 3, 2009 /
 
Köszönöm szépep hogy válaszoltál le..rom hogy mennyibe kerül csak működjön ha 100 ft-is megspórolok vele az sem érdekel sűrün elmegy az áram nálunk (napkor)másik az inverterem üresjárati fültsége 200volt ugye két poti van benne az egyik az a kimenő fesz,(amit felvittem kb230voltra csak nem tudom mennyire állítsam me a másik potit ,mikor jelezzen be.Magyarul egy ciklikut akksi menyire merüljön le hogy az még ne szulfásodjon ,károsodjon,ne érje el a mélykisulési pontot.És mit értessz kisülésen? mint veszteség?
(#) Moderátor hozzászólása zolti hozzászólására (») Okt 3, 2009
 
Egy kicsit próbálj már meg igényesebben írni, téged nem hajt a tatár, mi pedig nem szeretünk kódfejtővel hozzászólásokat olvasni...
(#) zolti hozzászólása Okt 3, 2009 /
 
(#524119) zolti válasza nonem hozzászólására (#523845) Válasz • 14:41

Köszönöm szépep hogy válaszoltálnem érdekel, hogy mennyibe kerül csak működjön ha 100 ft-is megspórolok vele az sem érdekel sűrün elmegy az áram nálunk (napkor)másik az inverterem üresjárati fültsége 200volt ugye két poti van benne az egyik az a kimenő fesz,(amit felvittem kb230voltra csak nem tudom mennyire állítsam me a másik potit ,mikor jelezzen be.Magyarul egy ciklikut akksi menyire merüljön le hogy az még ne szulfásodjon ,károsodjon,ne érje el a mélykisulési pontot.És mit értessz kisülésen? mint veszteség?

(#) zolti válasza (») Okt 3, 2009 /
 

Elnézést kérek az esetleges bunkó kifelyezésekért!
mégegyszer bocsi
(#) Zerge22 hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő: Ha az invertert én hálozati adapterre kötném akkor az el birná-e?
Pl egy 400w invertert.
Elöre is köszi.
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Szept 17, 2010 /
 
Sziasztok

Van egy DY-8102-es típusú inverterem. Amit tudni kell róla, hogy 150W-os természetesen 12/230V. Problémám a következő, amihez szeretnék segítséget kérni: üresjárati feszültség 250 V mihelyt leterhelem, a feszültség elkezd pulzálni. van benne 6 FET, 2 hűtő felületen, 4 szólóban... Ebből a 4ből 1. tokozatán nincs feszültség, 2. Feten AC230 3. AC 138 4. AC138

Mi lehet az oka a pulzáló feszültség?
A válaszokat előre is köszönöm
(#) Slyr hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
Kicsit off leszek, de a másik topicban feltettem egy kérdést, hogy tudna e valaki invertert készíteni nekem, azt megköszönném.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1271_11_ASC.html
(#) gaben62 válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Ezek az adatok hibakereséshez, javításhoz nem elegendőek, látni kellene és rámérni elsősorban.
Multiméterrel.
(#) Ifjbockgaben válasza gaben62 hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Milyen információra lenne még szükség?
(#) baada hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
sziasztok! nekem egy 500w-os furot kellene meghajtanom akkurol (nagy terhelessel). üzemelni 5*5 percet kell neki ket feltöltes közt az inverterem 700w-os mekkora minimalis akku kellene ala, ill. kell-e ha igen mekkora biztit erdemes betenni ? akku inverter köze vagy inverter es furo köze?
köszi elöre
(#) depi52 hozzászólása Okt 10, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni egy feszültség átalakítóban, mivel az interneten és itt sem találtam hasonlót,és fontos lenne számomra a megépítése
Az átalakítónak nem kell túl bonyolultnak lennie,elég egy egyszerű de működő képes kb.: 100-500W teljesítmény közti berendezés.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
(#) reloop válasza depi52 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia! Még nem építettem invertert, de ezekben a linkekben látok fantáziát. Nekem a FET-es a szimpatikusabb. 100W-os. 500W-os.
Szerintem rosszul kerested. Katt ide.
(#) depi52 válasza reloop hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Köszönöm a lehetőségeket!! MEgnézem őket ... és rosszul kerestem mert csak magyar nyelven próbálkoztam csak.
(#) StMiklos válasza baada hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szevasz!
Írásközben számolom ki Neked!
Rátartással: A 700W-os inverter ugye tud adni 700W-ot (ez után nem kell biztosíték, mert védett a túlterhelésre). 700W, legyen 30perc terheléssel, az 350Wh..
12V-os akkuból ez ca. 30A, ezt ha fél óra alatt adja le, akkor 15Ah, mint minimum, de ez 2C terhelés jelent, sok akkutípus ezt nem bírja.
Ez egy szokásos autóakkunál 100A lenne kb. fél óráig.
Ilyen erős terhelés mellett az autóakkuk kapacitása 50Ah-ról leesik bőven 40 alá, úgyhogy ezt kalkuláld be.
A Te esetedben megpróbálnék egy sima autóakkut ebben az üzemmódban, jó eséllyel menni fog.
Más kérdés, hogy pont az autóakkuk nem szeretik a feltöltök-kisütöm-feltöltöm üzemmódot, az autóban sem így üzemelnek... Egy próbát megér, ha megy lehet zselés szünetmentes akkuban gondolkodni, bár az se az igazi..
Üdv: StMiklos
(#) depi52 hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, ha építek egy invertert ami 650W-ra képes akkor benne használt trafónak is annyinak kell lennie?
(#) 5914 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok . Amit lehet kapni mindenféle autós , 12V/230V -os invertert , arról aztali ps-t lehet üzemeltetni ? Nem nyírja ki a gépet ?
(#) 5914 válasza 5914 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok . Amit lehet kapni mindenféle autós , 12V/230V -os invertert , arról aztali PC-t lehet üzemeltetni ? Nem nyírja ki a gépet ?
PC-t akartam írni ...
Következő: »»   1 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem