Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 220V automata restarter
 
Témaindító: kerdes07, idő: Máj 2, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Esetleg ,ha már van 50Hz jel ,annak a kimaradása automatikus kikapcsolást,számlánc törlést eredményezhetne.Így szerintem sokkal üzembiztosabb lenne.
(#) Kera_Will válasza szabics hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Jogos , mert 1 sec alatt 50 és 1 perc alatt lesz 60*50 3000 impulzus ...
Egy "emmel" kevesebb kell ...
(#) Kera_Will válasza proba hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Akkor az indulás utáni első 1 2 percben is kell keresni 1 bitet amivel meghúzásra vezérelhető a jelfogó kis időre.
Lehet emiatt CD4040 kell a második osztóban mivel abban minden osztás kivan vezetve.
Köszönöm az észrevételeket!
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Ok kell 1 tároló is ami bekapcsoláskor bebillen és vezérli a tranzisztort.
Eltelik X perc az e körüli bittel pedig .
Vissza billentjük a tárolót , ezután tápot kap az eszköz.
Csak azt kell eldönteni mekkora idejű pillanatnyi hálózati feszültség kimaradásokat szeretnénk kivédeni.


Lehet inkább kisebb szünetmentest kéne felrakni.
Azzal az ilyen hálózati tüskés bizonytalanságokat kilehet védeni , ezenkívűl üzembiztosabbá is válik a rendszer.
Erre nem gondoltak még a hálózat üzemeltetők ?
Vagy az túl drága lenne?
(#) kerdes07 válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok újfent!
Folyamatosan olvasom az újításokat, csak sajnos szakmailag már nem nagyon tudok hozzászólni. Értem, hogy mit szeretnétek kiküszöbölni, csak a felhasznált alkatrészek/kifejezések elöttem ismeretlen tulajdonságokkal bírnak, csupán elkészítése közben, illetve használatakor fogok rádöbbenni az okokra, elönyökre, hátrányokra...
Tudtommal van fent szünetmentes tápegység, ha minden igaz, 1250-es APC... Sajnos a tapasztalat azt mutatja (személy szerint 3év - kollégáknál 10-20, szünetmentes tápokban mérve kb. 40db csak nálam), hogy az alig észrevehetö pillanatnyi kiesések okozzák a legnagyobb bajt, behülyítik magát az UPS-t is. Van, hogy egy 10s alatti idöben 3-5-ször elmegy és visszajön az áram, és csoki az UPS-nek. Sajnos nálunk évente 1-2 alkalommal van ilyen, s annak megint mászás a vége...
Üdv
KE
(#) Sebi válasza kerdes07 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Igen, erre hajlamosak az olcsó off-line UPS-ek - ezekben amúgy is van pár msec kiesés, amikor a relé átvált.
Töprengtem, vajon miért ilyen "rossz" helyen van a router, bár wifi esetében biztosan előny.
Szünetmentesíteni inkább a kisfesz.DC oldalon szoktam, mert akkor folyamatosan akksiról megy, ami vagy kap töltést, vagy nem, de órákig elmegy róla a cucc. Persze a reset ettől még nem megoldott, ha más okból kell végrehajtani.
Ha megy oda fel hozzá UTP kábel én azon keresztül távtáplálnám, akkor "lentről" akár tápfesz-elvétellel is resetelhető lenne...
(#) Inhouse válasza Signal hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Létezik 1 hetes tárcsás is.

Üdv
Inhouse
(#) Kera_Will válasza kerdes07 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Időközben elkészült a tárolós kiegészítés is.

Ezáltal az indulási X idejű nem bekapcsolás is elérhetővé vált.
Működése elvi rajzon "zanzásítva" olvasható.
Ha valami nem világos olvassá vissza előző oldali leíráshoz.
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Picit prellezik/het ez is .
Szerintetek mikor miért?
(#) proba válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 8, 2012 / 1
 
Igazából a míg a tápkondi ki nem ürül észre sem veszi a hálózatkimaradást.A másik ami még gyanús ,a kimeneti jelfogód folyamatosan húz ,az IC kimenetén hiába lesz 0V a dióda ezt a pontot megemeli annyira hogy a tranzisztorod kinyit.
Én talán ebből indulnék ki.Az időzítéseknek semmi szerepe,ha egyszer kiestek a szinkronból tovább már nem lehet a vélhető üzemszünetre pályázni a kikapcsolással.Ezért egyszerű RC tagot választottam mindkét idő előállításához.Az első IC reset részénél a kondi ellenállás hálózattal be lehet állítani (talán) hogy milyen rövid áramszünetre ,és milyen alacsony tápra induljon.Amíg az első IC számol a relé húz,ha a használt kimenet magas lesz,leállítja saját magát ,a jelfogót elejteti,valamint engedélyezi a hosszabb idő számlálását.Ha a hosszabb idő letelik reseteli az első IC-t és minden elölről kezdődik.

idozito.TIF
    
(#) Kera_Will válasza proba hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Igen valóban a tápkondi ezért lett 1 kicsit söntölve.

Idézet:

még gyanús ,a kimeneti jelfogód folyamatosan húz ,az IC kimenetén hiába lesz 0V a dióda ezt a pontot megemeli annyira hogy a tranzisztorod kinyit.


Arra gondolsz hogy a CMOS és DTL logika közti zavar távolság túl kicsi "L" szintre.
R5 D4 D5 valóban közel 0,5 - 0,6 V van.
De ott van még a D7 és a T1 BE diódája az már 1,2 V .
Akkor lehet még 1 feszosztót csinálni az R3 és a Bázis közé.
Igaz a DTL elhagyása jobb lenne de azzal meg a kapuáramkörök és a tokok számát szaporítottam volna.
Ok alakul ez ... uC nélkül is .
Jobban körbe kell nézzem a te 4060 jaidat miként dolgznak.
Lehet ez se rossz de én az RC tagok hosszú idejű stabilitása és egyébb oszcillátor indulási bajok okok miatt hanyagoltam el R C Q elemeket ... 50Hz van.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem