Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 220V-os fénycső trafó nélkül
 
Témaindító: patexati, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) patexati hozzászólása Márc 29, 2006 /
 
Sziasztok!Nekem egy kapcsolás kellene ami biztosan is működik 40W-220V-os fénycsőhöz!Van felszerelve egy gyári armatura de állandóan kicsapja a csövet és az elektronikában lévő egyik kondit.A kondi már a gyári feszültség kb hatszorosa mégis mindíg beszarik,szerintem az egész kapcsolás hibás ezét kérlek benneteket,hogy segítsetek ha tudtok.Nem akarom a konyhában havonta leszerelni az armaturát ami mellesleg nagyon esztétikusan néz ki csak "nem üzemképes az elektronikus része"és trafó nem fér bele!Azért nyitottam ez a új témát,hogy müködő kipróbált kapcsolást szeretnék nem egy rajzot mi csak egy darabig állja meg a helyét a gyakorlatban!Szerintem másnak is jól jöhet egy ilyen kapcsolás ha a szemet is szeretné kímélni fénycsöves világítás esetén. Előre is köszönöm a hozzászólásotokat!
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Fényképed vagy rajzod nincs az eredetiről?
(hátha...)
(#) Gyu válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Szia!Nekem van egy rajzom, de nem tudom, hogy jó e.Amúgy nekem is ilyen kapcsolás kéne, csak 20 Wattos fénycsőhöz.
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2006 /
 
Salnos nincs rajzom róla
(#) spark2 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 17, 2006 /
 
Nekem van egy német kapcsolásom, előkeresem. A közeljövőben én is szeretnék ilyesmivel foglalkozni.
(#) proksa1 válasza spark2 hozzászólására (») Ápr 18, 2006 / 4
 
Ha még aktuális akkor nézzétek meg ezt: http://skory.gylcomp.hu/fenycso/fenycso.html
A skori által tervezett FETes fénycsőelőtét áramkörök nagyon jól működnek, üzembiztosak és alig melegednek. Ennél jobbat és egyszerűbbet nem találsz. Ha ezt megépíted 1-2 évig biztosan nemkell hozzányulnod.
(#) patexati válasza proksa1 hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
Köszi ezek talán meg is fognak felelni!!
(#) dbase hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
(#) Sly hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok.Szeretném megépiteni skori társunk által közzétett fénycsőelőtétet.Minden megvan hozzá csak épp azt nem tudom hogy a hozzávaló transzformátorokat hogy és mivel vitelezzem ki hogy jó is legyen.Kell bele ugye egy gyűrűvasmag amire 3 tekercs kerül ezek a tekercsek milyen átmérőjűek?Feltettem 2 képet amin gyűrűvasmagok és EE vasmagok vannak.Ezek közül szerintetek melyik lenne jo erre a célra?A vonalzót a méretek miatt tetem oda.A harmadik képen van egy légréses fazékmag.Ez jólenne az 1.2mH-is tekercsnek?És ezt hogykell megtekerni?Hány menet és milyen vastag huzal?Kérlek segitsetek.Köszi előre is .
(#) djusee válasza dbase hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Hello
Nem tudod hol találhato a link amit beszurtál, nem tudom megnyitni Köszi .Bocs
(#) kadarist válasza djusee hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Szia!

Nézz szét itt:Bővebben: Link
(#) djusee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Köszi a gyors választ, de konkrétan az az oldal érdekelt volna de lehet hogy az már eltünt. Néztem az Internet Wayback Machine on a cimet de sajna ott nem lehet hozzáférni a rajzokhoz.
(#) kadarist válasza djusee hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Nálam bejönnek a rajzok, csak sokáig kell várni.
Például: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Persze nem mind jön be...
(#) djusee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Negativ, nálam nem,de látom a linkedböl hogy te 2007 est néztél de ottsem sikerült.Mindegy. Köszi. Majd még probálkozom
(#) ferzoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nos én tudok jobb hatásfokút is,ami több példányban +építettem.Kapcsoló tr.az igazi vagy Irf-fet ezek gyorsan zárnak le,nem melegednek annyira.
Egyébként a mai fénycsövek 36W/ 400-450V~ig bírják,ekkora fesz.nél hamarabb gyújtanak,évekig működnek.
(#) djusee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia! Ezt nekem is nyitja, nem ezel volt a gond, hanem amit dbase linkelt.
(#) Haszuboy válasza Gyu hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Hello. Most raktam össze, működik.

DSCF9553.JPG
    
(#) uramesi89 hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Hello mindenkinek. Van kettö autó szerelő steck lámpám amikben 8w-os fénycső van.Az egyikben van kis kapcsolás és megy is de kicsit vibrál.A másikban semmi csak simán 230V ra kötve a cső és enyi.Az utobbi is be kapcsolt egyszer és azota nem. A cső jó. Esetleg valami ötlet vagy kapcsolás ami kicsi egyszerü és jó. Köszönöm a válaszokat elöre is
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem