Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 volt AC -> 100 volt AC hogyan?
Lapozás: OK   1 / 3
(#) buszter hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
hali . van egy ventillátorom 100VAC ez van ráirva... hogyan tudok 220 ból 100 Voltot csinálni ?
előre is köszi a választ
(#) Chip válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Trafóval természetesen....vagy az nem jó neked?
(#) mrx23 válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
220V az mindig 50Hz-es, 100V nincsen magában,
110V van de az 60Hz-es és ezt nem lehet trafoval előállítaní 220V 50Hzből.

Vagy talán az a 100v egyen áram?
(#) tungsram hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Temészetesen trafóval kell megtáplálni ami lehet autó is. A frekvenciával nem kell foglalkozni mert az a motor 60HZ-re van méretezve akkor csak a fordulatszám lesz kissebb. Semmiesetre se tegyél elé triakos vagy tirisztoros akármit mert a motor ÁTÜTHET!!!
(#) buszter hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
nem vagyok jártas még az elektronikában most tanulgatom de leirom mi van ráirva ... 100 VAC 50/60 Hz 15/14 W .. ennyi ... ha bemegyek egy elektronikai boltba és megmondom mit akarok adnak vmi drága vmit amit használni sem bizti tok .... én vmi ellenállásra gondoltam és akor nem 220 hanem csak 100 lesz de ez lehet marhaság ... nem tom ... igyekszem sokat olvasni de lassan haladok ... ha van vmi jó ötlt kipróbálom he leég van mégegy ... ha azis akor passz ....
(#) osiris4 hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
szerintem csakis trafot hasznalj...beszerezheto az allithato feszultsegu valtozat is (autotranszformator), vagy pedig egy 220/110-es trafonak csinalsz egy 100V-os leagazast... termeszetesen figyelembe veve a teljesitmenyt is...
(#) Gyu válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Hi!
Nekem van itthon egy toroid trafóm, ami 230V-ból csinál 110V-ot, kb.100VA-es.Ha érdekel megbeszélhetjük.
(#) buszter válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
hmmm mennyibe fájna nekem ? és mijen egy oilyen trafó ? ... nekem kell forrasztgatni vagy van rajta két dugó .... azt dugok és megy is ? ...
(#) Isti hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
az nem jó,h kettő ilyen ventit sorba kötni, velük egy 200Ohmos ellenállást sorba, ami kb 5W-al fűtene. Hatásfok csak 85% lenne( trafóval kb:95)
mielőtt még rád sózna egyet...
(#) Sebi válasza Isti hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Vagy egy 110V 15W-os izzót vele sorba, az még világít is. Ha nincs 110V-os izzó kéznél, akkor meg lehet próbálni 230V 25W-ossal is az kb 100V-ot ad a ventinek.
(#) oldman válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Az ellenállás jó - nagy teljesítményt fog elfűteni. Én inkább egy soros kondival üzemeltetném. Ha nem szeretnél számolgatni kb. 330nF - 680 nF 630V. próbáld ki. A motoron üzemi körülményekk között mérj feszültséget, ha < 100V növeld ha >100V csökkentsd a kapacitást. +_ 20% eltérés még nem okoz nagy problémát. De jó a két motor sorban megoldás is, ha azonos üzemi feltételek között vannak.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Ha nem tévedtem nagyot, akkor 2.2 microFarad kell hozzá, és legalább 400 Volt.
(tényleg: hogy lehet ide a micro jelet betenni?)
(#) buszter hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
akor most ha van két ventillátorom és sorosan bekötném őket akkor jólenne ? ... teljesen egyforma a két venti
he egy kicsit lassaban pörög abből nem fgok ügyet csinálni a PC t kell hűteni .....szal nem számit ha gyengébb picit
(#) Sebi válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 / 4
 
Természetesen sorba kötheted, nem fog lassabban forogni. De marad még 30V amivel valamit kezdeni kell! Nem mondom, néhány percig nem gond, ha 15V-tal többet kap egy-egy venti, de a tartós használathoz mindenképp tartsd be az adattáblán szereplő értékeket. Tehát ha két ventit kötsz sorosan, akkor keress még hozzá egy 24V 15W-os izzót, vagy a 200ohm 5W-os ellenállást használd.
(#) fatibi1 válasza buszter hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Ha kettőt sorbakötsz az biztosan működni fog.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Egy *apró* dologra azért érdemes figyelni a kettő soros járatásánál. Ha az egyik valamilyen okból megszorul (megnő az áramfelvétele) akkor a másikra lényegesen több feszültség jut, ami más akár káros is lehet.
(#) osiris4 hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
hat mindenestre elegge erdekes konfiguracio....egy pc-n belul mukodo 220V-os izzo....+ ventillator....csak a termosztatizalas hianyzik, es mer meg is van a keltetogep a pc-n belul.... tiszta haszon, meg ujitasnak is beadhato...
(#) buszter hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
nyáron mindig olyan melege van a gépnek .... azt megoldom igy .. . sztem izzót fogok bele rakni igy az esti kislámpát a gép mellé meg is oldottam ... már csak vmi ötlet kell hogyan rögzitsem a géphez mind ezt de majd kiötlöm ... köszön a segítséget ha megvagyok akor majd azon gondolkozom el hogy egy többállásos kapcsolóval és több elenállással tudjam váltani hogy egy vagy 2 venti menjen .... de előbb legyen meg az alap aztán majd utánna nekilátok szétbarnolni köszi mégeccer a segicséget.... még annyi hol kapok én 24 voltos 15 Wattos égőt ? OBI ? ...
(#) Isti hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
kondit kell használni ellenálláskánt- bár zűrös vele számolni - nem nagyon fűt- hogy ez mért nem jutott eszembe

24V-os égő, ami 15W jó a 10W-os is-
autó égő az a hosszúkás
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 1, 2007 /
 
Erősen ellenjavallt a 24 voltos 15 Wattos izzó, mert annak 0,625 Amperes árama nem egyezik meg a ventik 0,15 amperes áramával (soros kőrben folyó áram).
Én továbbra is a kondenzátoros megoldást javaslom, mint azt tanult kollegám (oldman) is írta. (külön kondi mindkét ventilnek, vagy akár csak egy beépítése)
(#) Sebi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 1, 2007 /
 
Igazad van, elírtam, 5W-os az izzó...
Kondiból 150mA-hez 15µF-os kell, ez elég nagy, de nem melegszik.
(#) buszter hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
nha akkor most milegyen ? ha kondi akor mekkora legyen ... ? az hogy fűt az mit jelent ? azt hogy meleg ? ... ha a kondinak nem baj hogy meleg nekem nem baj
(#) Sebi válasza buszter hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
A kondi nem fog melegedni számottevően.
Kezd az izzóval, egyszerűbb, kisebb és olcsóbb.
(#) Skori hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Miért nem 12V-os ventillátorokat használsz a PC-ben?
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
mondom: 200ohmos, ellenállás sorba a két ventivel(amik ugyancsak sorba vannak), vagy 200ohmnak megfelelő kondi.
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
(ja és a ellenállás bírja az 5W hőteljesítményt)
(#) patexati hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Egy dióda az egyik ágban egy ellenállásallehet,hogy megteszi
(#) buszter válasza Skori hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
mert tavaj amikor a szomszéd kidobta a fénymásolót .. még nem foglalkoztam az elektronikával ... de gondoltam a venti még jó lehet vmire szal ijenem van nha akor veszek elleneállást ... az csak nem ojan drága ... pár száz forint ... nem ? csak mijet vegyek ? .... sorosan két venti majd sorosan eléjük a elenneállás ... így okés ? ha jó akkor irjatok egy tipusszámot amivel ha bemegyek a boltba akor a kezembenyomják és nem kell megyarázkodni
(#) lelkes amatőr válasza buszter hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Ha ellenállás, akkor vegyél egy 120 Ohm/5 Wattost (esetleg 120/10 watt), és ne vigyél olyan sok pénzt, nem kerül az annyiba.
(#) perlaci hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
Kösd sorba a két ventillátort és egy 24v-os 5w-os mignonfoglalatú (E27) izzóval. Az izzó még díszfénynek is használhatod. Király utcai tungsram szaküzletben kapsz talán még színest is. Ha PC házból kivilágít egy sejtelmes kék fény még frankó is. A kondi ekkora értékben 400v-os kivitelben igen drága, egyébként az is melegszik enyhén. Ebben az esetben lehet hogy meg se bírnád fogni. A fölös teljesítményt ki lehet számolni de nem untatlak a képlettel, mert csak kérdéseket szülne. Légy kreatív a lámpás megoldással.
Üdv.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem