Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 volt AC -> 100 volt AC hogyan?
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
ok azt hittem, hogy be fog kerülni a paranormális tevékenységek közé
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 


a következő tervem egy USB ledes kis lámpa a billentyűzethez ....
a kérdés hogy irhatom e ide amit gondoltam vagy keressek, nyissak uj topicot ?

(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
1. keresés
2. ha nem találsz ilyen fórumot, akkor nyitsz, mert nem passzol ez ide...
( biztos van egy kiló USB-s téma)
USB ledes lámpa?

Én felvezettem az asztalra a gép 5V-ját, és azzal 1k-s(vagy 180ohmos ?)-már nem emlékszem ellenálláson keresztül meghajtattam vele egy 5mm-es víztiszta piros LED-et. (aztán zenéről villogtattam(simán pc hangszóróra...), majd a feszduplázós kapcsolás után teljes kivezérlésnél (kb 8v csúcs, duplázott) kiégett ) ennyit a ledes világításomról
(#) buszter hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
de ha két ledet kötök sorosan ugy nem jó ? vagy a ledeket nem lehet sorosan kötni ? vagy akor nem fog elég szépen világitani ?
(#) patexati válasza buszter hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Lehet sorba kötni a ledeket de 5V kevés lesz!Fog világítani csak nem teljes fénnyel!Próbáld meg nyugodtan,hoy megfelel e (ledfüggő)Polarításra figyelj oda mert ha akár egyik is fordítva van nem fog menni!
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
vezesd ki a 12-t a gépedből, 4db ledet ( pirosat) köss sorosan, megf. polaritással, elé 470ohmot, sorosan az egészet, így elbírja, de más színűnél kicsit másképp kell. Muszály pont usb-zni?
(#) buszter hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
a 3V os led kiég 5V tól ?
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
usb az a monitor talpában is van igy egész piciben megoldahtóü és én gondoltam usb hez elég 2 led azt csókolom ... 2.5V os led nincs ? de ha igy nem jo akor egy kis ellenállás és 1 db led de majd még holnap gondolkozom hogyan tovább mára alvás van csak hátra ... szal jó8 nektek pápá
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
nekem nem égett ki, de pár sec után jelentős elváltozás tapasztalható , a piros led sárgán világít, majd ilyen jó büdös.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem