Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 volt AC -> 100 volt AC hogyan?
Lapozás: OK   2 / 3
(#) buszter hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
csak azt nem értem miért irátok mindig azt a 400V ot .... de ez inkább maradjon titok .....akor megpróbálok lámpázni .... legrosszab esetbe leég a venti ... nagyobb bajom nem lesz ... ha nem nyalogatom ....
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
vhonnan 200ohmos ellenállást kellene szerezned(összeraknod kisebbekből), mert azzal pont korrekt. Ja és feltétlenül bírja el a 5W os melegedést

Mért 400V-os kondi kell? mert az csak 400V felett üt át
a váltóáram eff. értéke 230, csúcsértéke 330V (230 x gyök2)
(#) buszter hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
thát ha nem kapok 200 omh os ellenállást akor vagy aprókat azt eccer csak 200 lesz és legyen min 5 W ot .... ha nagyobb az baj ? ....
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 

Tehát ha nagyobb wattos az ellenállás az nem baj
én ezt csinálnám: 20ohm + 170 ohm (sorba)vagy
470 + 470 párhuzamosan stb...
bocs h azt írtam h kisebbekből, nagyobbakból is lehet

(#) buszter hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
amiket összekötögetek csinálhatom egy nyákon
? mármint az ellenállást összekötögetést .... és utánna hogy szigeteljem le ? ... van egy ragyasztópisztolyom ha nyomok rá azt a müanyagot az jó ?
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
ha jól mennek a ventik akkor csak 30V jut az ellenállásokra... De 5W hő/sec keletkezik rajta. ami azért már nem kevés. Nyilván nem forral vizet, de azért hosszabb távon az ellenállás olyan meleg lesz, h nem tudod megfogni.
Inkább szabadon kellene hagyni, max a forrasztásokat lelakkozni/ leragasztani, és nem nyúkálni hozzá(mert ha épp rossz a venti/ vagy indítod ki tudja mekkora fesz jut rá?
Inkább valami kis fémdobozba kéne rakni + a nyák alá írásvetítőfóliát(ezt egy atx-s tápban láttam). Fontos hogy szellőznie kell.

De ha még nem nagyon szereltél villanyt inkább a 12V DC-vel játszadozzál!!! Én sem szereltem 230-as témát, max izzókat + konnektorokat
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Ja és ugye megfelelően leszigeteled majd?
az ellenállásokatmeg az egyik venti elé kéne rakni vmi felfüggesztéssel(nem a fókuszba, de azért vmi légáramlat legyen ott)
(#) buszter hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
az obi ban is lehet kapni azt a ragsztó pisztolyt .... valyon az a müanyag amit kinyomok vele mekkora hőt bír .... mondjuk a dobozon talán rajta van ... ha azzal mindent bevonok talán jó nem ? .....de akkor ez komojabb tervezést igyényel mint sejtettem .... akor már most megvan mit mivel kössek össsze ... már csak az van hogy szereljem be a gépbe ugy hogy senkit ne rázzon meg ...
(#) buszter válasza buszter hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
a pisztoly 170 fokon olvassza a cuccot .... de kipróbálom azt majd kiderül .... van ijen kis márő izém csak kimerült az elemem belőlle olyxan elem kell bele mint az autóriasztóba. de nem tudom hol lehet kapni olcsón. vmi ötlet ?
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
ha nem lenne ennyire veszélyes a 230, bátran ajánlanám, nem kéne ennyit b***kodni a szigeteléssel meg az ilyesmivel, de mivel az oda kell figyelni. Talán nem olvad meg és nem gyullad ki a ragasztó
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
nha még gondolkozom ezen .... a szigetelősdin .... de megcsinálom ovatosan kipróbálom ... azt utánna majd beápítem vhogyan ... még nme tom hogy majd kideritem .... lehet egy müenyag csőbe rejtem az egészet .... ha meglesz feltétlenül küldök képet
(#) buszter hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
áááá nem találok elektronikai boltot .. és nem tok ellenállást venni ...
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
Nekem is ua a problémám. Csak bontott alkatrészeim vannak. Kb 3 gyufásskatulyányi. De most lesz több, mert egy rossz régi képmegjelenítő katódsugárcső paneljét (monitor ) bontom. Van rajta egy böhöm nagy tranyó, az a sorkimenőjé... Nembaj majd nyáron császkálok a megyeszékhelyen egyet, majd találok...
(#) buszter hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
télleg .. ha a régi TV meg amit csak találok régi elektromoos izáket ... azokba vannak ellenállások biztos ... már csak az a kérdés honnem tudom meg hogy az egyálltalán ellenállás e .... van egy ijen mérő izém .. avval ellenállást tok mérni .... de vajon WATT ot tudok e ... nem hiszem ... ellenállásra meg nem lesz ráirva ... 5W os az meg még lehet hogy ritka is ... mert neten amket találtam 2 ezer ft körül vannak de kitartó vok ... már a dizájn is megvan és a szigetelés is
ugy fog kinézni minth egy nagy dupla kipufogó kiállna a gép oldalából az és a cső mind két végére miliméteres fémhálót szerelek ... igy senki nem tud bele nyulni amikor megvan az egészet lefestem vmijenre azt kész már csak az ellenállás kellene.
(#) buszter hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
ez jó ? HUZALELLENÁLLÁS 25 W 5% 100R .. persze 2 db 900Ft.
(#) buszter hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
vagy ez esetleg ?

NAGYTELJ. ELLENÁLLÁS PBH 100 OHM

Az ellenállás ideális a teljesítmény elektronikában,mérés- és szabályozástechnikában történô használathoz.

Műszaki adatok: tok TO-247ˇ terhelhetôség 10 W(hűtôbordán); hômérséklet együttható < 50 ppm/K; tolerancia 1%; hômérséklet tartomány-55°C ... +125°C; Mangánozott, maratott fólis. Méretek: 15x4x22 mm.

1700 Ft

gondoltam hogy veszek neten azt legaláb akor lesz
de nem tom melyik a jó ...>
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
a huzalellenállásra szavazok: olcsó, nem kell hűtőborda - azért ennek nézz után...
egyszerű és megbízható
(azér egy bizti is kéne, de nem muszály)
ez még rímel is:...
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 5, 2007 /
 
mekkora és milyen bizti ? az a kis üveg .. amit a ampermérőbe mindig kiégetek és hova tegyem ? ellenállás elé után , venti közé után ?
(#) buszter hozzászólása Ápr 5, 2007 /
 
nha csináltam egy "kapcsolási rajzot" de csak macskakörömben mert csak rámondom de köze nincs hozzá mert nem értek hozzá .... de lerajzoltam a mspaint -ben mire gondolok remélem nem baj ha adok egy linket

http://buszter.uw.hu/venti.jpg

igyekszem megtanulni hogyan kell ijeneket rajzolni meg olvasni és mindenkinek könnyebb lesz majd :yes:
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
majdnem, azért nézd meg valahol a jeleket :yes: ( az értéket én sem szabályosan írtam le)

áramkör.GIF
    
(#) Isti válasza Isti hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
munkavédelem:
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/munka-_balesetvedelem.html

jelek: asszem a bsselektronika.hu-n láttam az alapoknál
(#) buszter hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
sikerült megvennem az ellenállásokat 2 db 100 ohm 5W darabja neten 800 Ft egy kis boltba vettem ott meg 40 Ft volt darabja szal tök jó már csak össze kell szerelni

köszi a rajz segitséget töltöttem le rajzjeleket már csak meg kellene tanulni
(#) Skori hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Töltsd le valamelyik áramkörszimulátor programot. Benne vannak a rajzjelek, egész szép rajzokat lehet csinálni (már csak ezért is megéri) és olyan dolgokat is "kipróbálhatsz, megmérhetsz" amihez nmincsenek alkatrészeid.
Ilyen programok pl: EWB (electorinc workbench) , TINA.
Utoljára ezen a weblaponn láttam:
elektroprog.atw.hu
(#) buszter hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
nha rajzoltam a tinával egyet tök jó ebbe is bizti van hiba de jobb mint a paint ben egy kérdés ... az lényeges hogy a pozitv negativ merre felé van ? ... mert az ellenállásnak nincs iránya ha jól tom ... a ventillátornak is mindegy asszem ... a kapcsolónak is elvileg .... szal elvileg teljesen mindegy mit hogy rakok be ? .... esetleg a venti rossz iránba forog ? vagy ez csak váltakozónálvan ? ....

ventik2.jpg
    
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
Váltóáramban nincs + és - . ott 0 és Fázis van. De a váltóáram attól váltóáram, hogy hol + hol -. (1 sec alatt 100 x változtat. 1+ és 1- = 1periódus. ezért mondják h 50 Hz. )
egyébként általában a váltóáramú motrok ha törik, ha szakad mindig ugyanarra indul el. Egyenárammal csak akkor üzemelnek, ha univerzális (kefés) motor/vagy vezérelt léptetőmotor.
A szinkron motrok csak váltóról üzemelnek.
Az asszinkronok meg 3 fázisról.
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
nha nem mondom hogy értem ... de akor ez azt jelenti hogy teljesen mindegy mijen sorrendbe csinálom a ventiket meg az ellenállást ....
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 6, 2007 /
 
a sorrend nem számít...
(#) buszter hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
hi ujra
készen van működik .... az ellenállások forrók de nem vészes ....

de a forrasztás gyakorolni kell ... először természetesen megégettem a kezem aztán meg a cin mindenhova ragadt csak oda nem ahova kellett volna de végül sikerült az egyik venti bafelé fujjja a levegőt a másik kifelé ... de annyi lik van a gépen hogy ugy döntöttem hogy meg forditom és mind a kettő befelé fogja fujni a léget csak azt nem tom ezt a hüje müanyagot amit rákentem szigetelés és kábel rögzités gyanánt ... hogyan fogom leszedni mindenhonnan de majd széjjelbicskázom valahogy

hamarosan ujabb tervel zaklatlak majd titeket


Kép: Hivatkozás a segitséget
(#) Isti válasza buszter hozzászólására (») Ápr 9, 2007 /
 
Szívesen...

én is most forrasztgattam grafitelektródákra általam gyártott rézsapkákat... (Bírniuk kell a min 10A-t majd kiderül)

Mi? fordítva indult el a venti???
(#) buszter válasza Isti hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
nem indul el forditva csk én raktam forditva gondoltam igy jobb ... de inkább meg forditom befele fujon mind a kettő de amig nincs meg a mobilrack addig nem szerelem össze a gépet .... meg előkk ki fujom kompresszorral a port is
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem