Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230 volt AC -> +/-60 volt DC
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Szoki hozzászólása Nov 7, 2005 /
 
na emberek kellene nekem egy kapcsolóüzemű tápegység 220ról +/-60 voltra, kb 10 amperes... vkinek vmi ötlet?
(#) Szoki válasza Szoki hozzászólására (») Nov 7, 2005 /
 
ja és van itthon pár darab irfz44n és kb 10 darab sg2524 ami elvielg erre való... (8 darab elcserélhető vmire )
SG2524N datasheet
(#) Szoki válasza Szoki hozzászólására (») Nov 7, 2005 /
 
ezekből kellene megcsinálni, mert mind2-t láttam hasonló kapcsolásban, s tök véletlen van is itthon belölük
egy kapcsoási rajzot megköszönnék...
meg kis infót is
(#) Topi válasza Szoki hozzászólására (») Nov 7, 2005 /
 
Örvendenék, ha a témáidat csak egy helyen tennéd fel.
(#) Szoki válasza Topi hozzászólására (») Nov 7, 2005 /
 
oké bocsi... csak nemtudtam hova irjam, meg fontos lenne, aztán ugy nézem ebben a témában nemsokan kártasak, aztán így talán több ember látja...sry
(#) NBalage válasza Szoki hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
Hello sztem nézd meg a subláda tápját ami a kapcsolásokon bellül van...
EZ elvileg 100w körüli űgyhogy egy kicsit fel kell bikázni, hogy megfeleljen nekef. Meg persze a trafónak olyan 2*35 vnem árt...
Ha viszont elég egyenfeszű tápot akarsz pl géphez abban nem tudok segíteni...
Üdv:BALy
(#) Szoki válasza NBalage hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
jeloka! köszi, csak nekem kapcsolóüzemű kéne, +/- 60 volt s 10 amper najó 7-8 is elég ...szal 7-800 watt
(#) NBalage válasza Szoki hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
no hátakkor..
Trafó: 750VA-s 2*35V-os
Pufferek: 80Vra min 10000mikrosok demég esetleg párhuzamosan köthetsz vele egy 4700 is pluszba.. (ha bírod pénztárcával)
Graetz15-20 amperes v 12-15A-s de hűtéssel! és olyan 100-120 voltos
Szerintem a tranyó elejére nem kell biztosíték mert elvileg a házban van 6A-s és az untig elég neki...
Jah meg vastag vezetékek...

Így jó??
Bár a "kapcsolóüzemű" nem tudom hogy mit jelent....
(#) Szoki válasza NBalage hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
eddig énis eljutottam cs pont h nem így kell... kapcs üzemű táp: 220at egyenirányitják, nagyfrekis áramot csinálnak belőle,tuningolját tranyókkal vagy fetekkel, transzformálják és gyors diódákkal megin egyemirányítják. roviden ha vmi nem pontoson javitson az illetékes, mert ezért is van eza topic mer nem tudok mindent sajna
(#) NBalage válasza Szoki hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
huuupsz
Akkor ez ne jött be..
Mostmár legalább ezt is tudom...
Akkor vegyétek úgy hogy vissza van vonva a szöveg
Így működik a talóm töltője is. De utálom amikor az éjszaka közepén elkezd csiripelni
Sztem akkor 220-ra kellenek olyan 4000 5000-es kondik meg egy szép graetz gondolom 200-300voltra. Szerintemegy oszcillátor jelét kéne felerősíteni. Lehetőleg ami elég tiszta vagyis akarom mondani színuszos. Ezekután mi lenne hogy ha ezt egy végerősítővel felerősítenéd?? Pl a TDA7294 nagytesókájával ha bírja...
Bár itt meg azt kéne magoldani hogy + és- feszt is kapjon... Arra meg nincs ötletem...
(#) sagal válasza NBalage hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
Szoki....

Szerintem nézz körül a google-n, van egy csomó PC táp rajzom, abból érdemes lehet kiindúlni, talán olcsóbb is lenne...
A secunder kört kéne átméretezni, De azzal számoltál ugye, hogy trafó tekerést nem ústod meg?
(#) sagal válasza sagal hozzászólására (») Nov 8, 2005 /
 
Ja és még valami:
230V ! to 60V switching power supply
(#) vicsys válasza Szoki hozzászólására (») Nov 9, 2005 /
 
Szoki!
Elárulod, hogy mihez kell kapcs.táp?
(#) Szoki válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2005 /
 
háát.. egy erősítőhöz
sagal: gyorsba utánanéztem, de sok értelmeset nemtaláltam...azér köszi, még majd rágom google-t
(#) vicsys válasza Szoki hozzászólására (») Nov 10, 2005 /
 
Én speciel nem javaslom!
Nagyon nehéz olyan erősítőt és tápot készíteni, hogy NE legyen gerjedés, sípolás ill. nemkívánatos zajok-zörejek...
Ha rám hallgatsz (azt csinálsz amit akarsz)-nem vágsz bele ebbe a nagy projektbe, mert kellő műszerezettség hiányában NEM fog összejönni. (persze csodák vannak, csak sajnos elég ritkán!)
:yes:
(#) NBalage válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2005 /
 
Van benne vlmi. Szerintem azt is jó lenne mérlegelni, hogy megéri e egyáltalán. Mármint hogy egyenirányítod aztán beszaggatod és utánna transzformálod.. Bár tömegében bizti kisebb mint egy 600wattos tranyó viszont sok galiba lehet vele. Meg hát az a pufferkondi az elején elég szép összegbe kerülhet
Üdv:BALy
(#) meslac válasza NBalage hozzászólására (») Nov 14, 2005 /
 
Az eset nem annyira reménytelen, kapcsoló tápnál a kondik értéke a frekvencia növekedésével csökken, a trafó menetszáma szintén. Legnagyobb gond a megfelelő vasmag beszerzése (ami müködik nagy frekvencián 100-200 kHz)bár a PC tápok elég jó beszerzési források. Ja és a legfontosabb az, hogy úgy hivják, hogy inverter.Nagyon régi Rádioteknikában még a terveséséről is találhatő egy kevés.
(#) NBalage válasza meslac hozzászólására (») Nov 14, 2005 /
 
ÖÖ
Én a 220nál lévő kondira gondoltam...
Nem a naygfrewkvencia utánnira mert azt gondolom egy félökölnyi trafóból és centis kondikból meg lehet úszni..
Télneg miért nem jó a hagyományos megoldás erre a dologra. Egyébként milyen erősítőbe kell??
(#) meslac válasza NBalage hozzászólására (») Nov 14, 2005 /
 
A 220 nál levő kondi sem olyan vészes néhány száz mikró elég. Előnye a hagyományoshoz, hogy súlya töredéke, és a trafó tekercselés is sokkal könnyebb, mert csak néhány tiz menet, házilag szinte felszerelés nélkül megoldható. Igaz a müködtető áramkör bonyolultabb, de a hagyományos trafó ilyen teljesítménynél már nagyon nehéz, és költséges.Azt nem tudom milyen erősítőhöz kell, én csak most kapcsolódtam be.
(#) Szoki válasza meslac hozzászólására (») Nov 15, 2005 /
 
van csomo számgéptápbol bugázott alkatrészem, kondik, stb, szal...
megmegmeg találtam két cuccost nézegesséket meg, aztán ebből talán összelehet dobni vmit szal help
linkek:
link1
link - pdf
(#) Szoki válasza Szoki hozzászólására (») Nov 15, 2005 /
 
amugy addig oké, h a váltofeszt egyenirányitja, aztán csinál belöl +/- 150 voltot vagy mennyi van odairva, de hogy micsinál aza két tranzisztor, meg hogy kerül egyenfesz a tekercsekre, azt már igennemvágom.. meg hogy ez mégis mitől kapcs üzenű táp.. a 494 sztem sokmindent nem csinál.. vagy mégis...disznek csak nem rakták bele vki magyarázza el pliz hogyan műxenek ezek me nekem magas... :no:

másik: addig kéne eljutni, h 220 egyenirányitása után abből 40 volt alatti feszt csinálni ,aztán akkor már tudom használni a sg2524-eimet
(#) NBalage válasza meslac hozzászólására (») Nov 17, 2005 /
 
Hogy hogy elég...
Hát ha jól számolgatom akkor 700 watt és 220 volt.. Nos ez elvileg olyan 3-4 amper főágban... Erre szerintem nem elég csak olyan kicsi kondi... Mert itt magát az ötven herzet kell egyeníráníitani.. Utánna már nem okoz bántalmakat a dolog...
(#) Szoki válasza NBalage hozzászólására (») Nov 17, 2005 /
 
van nekem most 2 db 470 mikro/200vw + 2 db 350 mikro/200vw (lehet egy nullával több mikro, most hirtelen nemtudom, majd holnap kimegyek megnézni, most hidegvan, de számgép tápokbol szettem oket...) ...szal 1640 mikrofarad nemlenne elég?
"Utánna már nem okoz bántalmakat a dolog"---> na pont ez érdekelne, mer nekem épp ezaz hogy okoz erre kéne help egyenirányitani nem "olyan nagy" cucc, csak ami utána van abban kéne segitség elég sok
(#) vicsys válasza Szoki hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
Emberek!
Nagyon élvezem ezt a technikai megbeszélést!
De, azt végiggondoltátok, hogy még a profi cégek sem tesznek egy-egy komolyabb erősítőbe kapcstápot? Pontosan az ilyen gondok miatt...
Szerintem:Analog forever
(#) Szoki válasza vicsys hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
de itt sztem nem aza lényeg h a profi cégek mit csinálnak (amugy behringer 2*700as végfok kb 8 centi magas s van vagy 5 kiló. na ha abba toroid trafó van akkor.., hanem az, hogy egy problémát megoldjunk...vagy tévedek?
(#) NBalage válasza Szoki hozzászólására (») Nov 21, 2005 /
 
Lehet hogy toroid van benne....
Csak elég hűtést kell neki adni és mehet is
Te az az öt kiló odvág...
(#) Szoki válasza NBalage hozzászólására (») Nov 21, 2005 /
 
asziszem... énis néztem nagyokat...
amugy vkinek vmit 5let?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem