Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 230V detektálása és egyenfesz kapcsolása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) seaky77 hozzászólása Szept 30, 2018 /

Sziasztok,

A következő áramkör megtervezésében kérném a segítségeteket.

Van egy eszköz melynek 4 vezetéke van és a kapcsolónak 3(k1, k2, k3) állása. L1, L2, L3, N attól függően, hogy a kapcsoló hogy áll vagy az L1 en vagy az L2- n stb van a 230. Kapcsoló állásaihoz kellene egyen feszültséget rendelni pl k1 esetén 12v, k2 esetén 8v, k3 esetén 6v.

Addig megvagyok fejben hogy pl egy LVT844-es optoval tudom detektálni mely L en van 230V a bajom szerintem a legegszerűbb résznél van hogyan tudok kapcsolható feszültségosztót csinalni. Ja az egyen kimenet csak vezérlésre szolgál nagyon kicsi áram lesz rajta.
Ha valaki adna egy részleges vagy a teljes probléma megoldásara egy rajzot hálás lennék!

Nagyon köszönöm a segítséget
(#) kokozo válasza seaky77 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /

Szia!
Legegyszerűbb 3 mini trafó amit egyenirányítasz és kész.. A trafó értékével lehet játszani hogy hány volt jöjjön ki, esetleg 3 mini led driver ... pl ilyen..
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) abcdabcd válasza seaky77 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /

LM317 és egy pár relé, amikkel a kimenő feszültséget beállító ellenállásosztó ellenállásait(azokból az egyiket) tudod 3 különböző ellenállás közül mindig kiválasztani? (Így kapva a 3 különböző feszültséget)
A reléket meg az optó kimenetével, vagy az azzal vezérelt tranzisztorral kapcsolnád.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2018
(#) proba válasza seaky77 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /

Fogsz négy ellenállást sorba kötöd őket. Rákötöd az egyenfeszültségű tápra. A legalsó tagon figyeled a feszültséget.A felette lévő tagokkal pedig egy egy optot polaritáshelyesen párhuzamosan kötsz. Ha jól válogatod össze az ellenállásokat, akkor az optok zárásával arányos feszültséget kapsz a kimeneten. Vagy a három opto emitterét testre kötöd, a kollektorokra egy egy ellenállás.Az ellenállások másik vége közösítve, és a tápfeszültségre húzva egy negyedik ellenállással. A közös ponton lévő feszültség lehet a kimenet.
(#) seaky77 válasza proba hozzászólására (») Szept 30, 2018 /

Nagyon köszi a többieknek is egyenlőre proba kolléga javaslata mentén indultam el.

Gyorsan le is rajzoltam amit írtál így gondoltad?
(#) proli007 válasza seaky77 hozzászólására (») Okt 1, 2018 / 2

Hello! Így nem leszel megelégedve az eredménnyel. Részben a feszültségek nem azok lesznek, amit írtál, részben pedig az opto minden nullpontnál ki lesz kapcsolva, vagy is a kimenti feszültség "ugrálni" fog. Ezt az időt át kell hidalni, avagy szűrni kell. Itt van pld. egy megoldás CD4066-al, amiben négy analóg kapcsoló van. Természetesen megoldható lenen három P-Fet-el is a dolog, csak akkor a szűrő RC tagot és az optót fel kell cserélni, mert a Fet, a GND-re húzott Gate-el kapcsolna be.
(#) Mate78 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 1, 2018 / 1

Vagy betesz 3db 230VAC-s relét.
(#) seaky77 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2018 /

Huuu nagyon szépen köszönöm ezt megépítem/kipróbálom!!!!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu