Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 40W-os AC 230V-os ventillátor szabályzás szűrése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kekbon hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Sziasztok!
Egy kb 40W-os állóventillátor motor (ac, 230V) fordulatát szeretném szabályozni. Csináltam egy Conrados teljesítmény szabályzót.conrad.hu Tökéletesen szabályoz, csak a szabályzott motor tekercsei abnormálisan búgnak a működés közben. gondolom nem bírják a hasított jelalakot. Nem lehet valahogy valami szűrést rátenni az áramkörre, hoyg kíméljem a szabályzott motort? Mi a véleményetek?
bekötés
(#) dredd válasza kekbon hozzászólására (») Júl 6, 2022 /
 
Üdv,inkább egy 230v/110-115v trafó,én megtekertem egy toroidot nagy ventillátoromhoz és tökéletes.
(#) Peter65 hozzászólása Júl 6, 2022 /
 
Szia!
Ha nem fontos a folyamatos fordulatszám állítás, hanem néhány fokozattal megelégszel, akkor kondenzátorokat is használhatsz a motor feszültségének csökkentésére. így nagyjából szinuszos feszültség fog kapni a motor. Viszont a kondik elég nagy méretűek lesznek a dimmerhez képest.
(#) lateboy hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Nem akartam külön topikot nyitni, ezért itt kérdeznek.
Van egy Wernig RVK 160 radiál ventillátom, amely kondenzátorral működik, egy fázison, 100Watt felvétellel. Nincs szükségem a teljes teljesítményére, szeretném leszabályozni, de jó volna,ha több fokozatban is tudnák szabályozni. Fontos volna továbbá, hogy a fordulatszám csökkentésével a fogyasztása ia csökkenjen. Mit javasoltok? Köszönöm előre is!
(#) majkimester válasza lateboy hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Opció 1: szabályozható toroid Ilyesmi (nem én hirdetem)
Opció 2: triakos fázishasítás, de csak a főfázisra, a segédfázis direktbe kötve
Opció 3: frekvenciaváltó pl. EZ
Mindhárom megoldásnak megvan a maga korlátja.
(#) lateboy válasza majkimester hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Köszönöm a válaszod! Melyikkel tudnám kb 50%-os fordulatcsokkenes mellett a legalacsonyabb fogyasztást elérni? Ha a beépítendő új alkatrész ára nem reveláns?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) majkimester válasza lateboy hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Fogyasztás szempontjából talán a 2-es a legjobb.
(#) lateboy válasza majkimester hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Ez alkalmas lehet a feladatra szerinted?
Bővebben: Link
Vagy tudnál kész terméket javasolni, amit egyszerűen beköthetek?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) Bakman válasza lateboy hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Ha a szívóágat szűkíted, csökken a fogyasztás és kevesebb levegőt is szállít, mindenféle elektronika nélkül. Ha nagyon leszűkíted, megfőzheti magát a motor az elégtelen hűtés miatt, igaz, ez az állapot fordulatszám csökkentéssel is elérhető.
(#) majkimester válasza lateboy hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Akár jó is lehet. Fontos, hogy csak a főfázis áramkörébe legyen bekötve a segédfázis a kondenzátoron keresztül direktbe kapja meg a hálózati feszültséget.

Meg kell nézni mekkora fordulaton tud a motor biztosan indulni. Kézi indításnál pedig nagy fordulatról kezd és ha már forog akkor lehet visszavenni. A motor védelmére legyen egy öntartó relé vagy mágneskapcsoló a motor előtt. Ha elmegy a hálózati feszültség akkor nem biztos, hogy kis fordulaton el tud indulni, de ez megvédi.
(#) lateboy hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Köszönöm a segítségeteket! Kipróbálom a leírt lehetőségeket!
(#) 24bitponthu válasza majkimester hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
opcio 4 egy ugyanilyen motor sorbakötése , (működik)
sokkal halkabb , sokkal lassabb , kb a fele ford.szám
esetleg 230/110 trafó
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2022
(#) 24bitponthu válasza dredd hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Ha már tekerted , lehet hogy ugy jobb lett volna hogy 1-3-9-27-81 voltos tekercseket készítesz amiket kapcsolgatsz , 1v felbontással tudsz egy kvázi toroidot csinálni (a kevés tekercs miatt 3 állású 2 áramkörös kapcsoló v relé kell,/ hozzáad , kikerül , levon /) .
(#) lateboy válasza majkimester hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Szuperül működik a megrendelt szabályzóval, az ideális fordulaton 100Wattról a fogyasztás leesett 100Wattról 25-30Wattra. Ezzel a beállítással szépen el is indul nulláról. Köszönöm a segítséget!
(#) dredd válasza 24bitponthu hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Felesleges,mert a ventinek is van 3 fokozata,ami működik rendesen így is..
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem