Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 433MHz adó hatótáv növelés
Lapozás: OK   5 / 5
(#) lastewer válasza Kékróka hozzászólására (») Márc 29, 2019 /

Az jó lenne. Jövőhétre meglesznek a cuccok , térjünk vissza rá majd
(#) pucuka válasza Kékróka hozzászólására (») Márc 29, 2019 /

Nem tudom nálad mit jelent az "okosítás", de a HC12 nem egy egyszerű RF modul, hanem egy komplett kommunikációs modul, modem. AT parancsokkal lehet, és kell is beállítani, úgyhogy a "segédproci" nem megúszható. Dehát az átviendő adatok is származnak valahonnan, a vett adatokat is fel kell dolgozni, ami ezt a feladatot ellátja mikrovezérlő, az elláthatja a kommunikációs modul macerálását, beállítását is.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019
(#) Kékróka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 29, 2019 /

ha jobban megnézed a modul két részből áll, egy rádió (SI4463) és egy stm8s mikrovezérlő.
A panel hátoldalán van két pötty, amin keresztül átírható a mikrovezérlő progija, ezt mások is megtették előttem.
itt egy példa rá
hack
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2019

Ezért kérdeztem, mert nekem eszembe se jutott ilyesmi, de jó.
(#) Kékróka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 29, 2019 /

nekem is a véletlen hozta, alapból én egy kopasz si4463 és egy e06-tb01 összekombinálásával kezdtem, utána jött csak az ötlet, minek ilyen sok panel

Érdemes egy ilyet összebarkácsolni, hamar el lehet dönteni, hogy merre kell kutakodni.
(#) zaza99 hozzászólása Nov 7, 2019 /

Sziasztok! superheterodyne antennát szeretnék készíteni adóra és vevőre 433Mhz-re. Valaki meg tudná adni a méreteket hozzá?
(#) pucuka válasza zaza99 hozzászólására (») Nov 7, 2019 / 1

Micsodát? A szuperheterodin elv a vevőberendezéseknél használatos, a vételi frekvenciát egy állandó középfrekvenciára keverik le, ahol viszonylag egyszerűen lehet nagy erősítést, különböző sávszélességeket, demodulátorokat használni, mert ezeket az érzékeny fokozatokat már nem kell hangolni.
Antennánál nincs ilyesmi, ahogy színes, meg digitális antenna sincs. (digitálisan vezérelt van, de az más tészta)
Az antenna méretei alapvetően a hullámhossztól (frekvenciától) függenek, de befolyásoló tényező a sugárzó (tápvonal) hossza, és átmérője is.
Az antenna típusának megválasztásánál fontos még, hogy körsugárzó, vagy irányított lesz -e.
Az interneten találhatsz antenna számoló progikat is, de ha egy a hullámhossz negyedénél hosszabb drótot használsz, az egy diódás nagyfrekvenciás mérő segítségével, csipkedéssel beállíthatod pontosra.
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu