Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   5 / 189
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Sziasztok egy olyan egyszerü kapcsolást keresek ami 12v-os bemegy egy negativ táp de ki csak akkor megy negativ táp ha a bemenö jel legalább 2-3mp.-ig tart ha ettöl rövidebb nem megy a kimenethez semmi a kimenö ideje lehet 0.1-5mp

köszönettel:zsiráfka
(#) Müszi válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Nézd meg ITT Ez szerintem az amire gondoltál
Egységcsomagok és a lap alján valahol ott lesz...
(#) (Felhasználó 2863) válasza Müszi hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
ok de ebböl szerinted melyik része kelhet nekem?

NE555b.jpeg
    
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Nov 20, 2006 /
 
mit szeretnél csinálni, mi a cél??
(#) Nightmare hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
nem hiszem hogy segítek vele dehát ki tudja itt nézd meg

ne szóolj be ha mégsem jó ----> vagyok az ilyen dolgokhoz
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
A cél az lenne hogy egy autoriaszto sziréna kimenete inditson egy paggert. A sziréna vezérli a pagger ki be kapcsolását is de amikor ki vagy be kapcsolom a riasztot akkor a sziréna kimenetre érkezik 1-1 rövid jel és ilyenkor is inditja a riasztást a paggert. Ezt az 1-1 rövid jelet szeretném kiszürni.
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
De irhatom azt is hogy a pagger bemeneti érzékenység 0.1mp amit szeretnék elnyujtani 2-3mp.-re
(#) (Felhasználó 2863) hozzászólása Nov 20, 2006 /
 
Nincs semmilyen 5let?
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 2863) hozzászólására (») Nov 21, 2006 /
 
Újrainditható Monostabil Multi Vibrátor? MMV-kell neked! :yes:

pl:[pic]http://www.ferromel.de/tr6/555a_u.gif[/pic]
(#) Gza hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy olyan kapcsolást keresek aminek az első fokozata bistabilként működik de a kimenetei csak 30-90 másodpercig vannak magas sznten de ezen időn belül és túl is át lehessen billenteni a bistabilt. Egyszerre csak egy kimenet lehet magas szinten.

Tudtok segíteni valami jó kis kapcsolással?

Köszi:Gza
(#) stefi hozzászólása Jan 30, 2007 /
 
Hi!

Megtaláltam ezt a kapcsolást és meg is építettem csak az a gond, hogy nem működik!
Arra már rájöttem, hogy ez egy astabil multivibrátor, csak azt nem tudom, hogy mér nem működik.
Amikor ráadom a feszt 2LED ég a másik kettő nem, ha összezárom az 5. lábát és a GND akkor pedig átvált és a másik 2Led ég!
De nem villog!!!
Már kicseréltem mindent, és mindent össze-szét kötöttem mindennel..

Pedig csak 10 alkatrész!

Kérlek segítsetek!

Üdv: stefi
(#) Balu válasza stefi hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Lehet, hogy én nem látom át, de szerintem ennek ez a dolga. Nem??? Mondjuk ezt 555 ic nélkül is meg lehet csinálni.
üdv Balu
(#) Frankye válasza Balu hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Nekem így, első ránézésre elvi hibásnak tűnik az egész! Már ha azt szerettük volna elérni, hogy a "vasút" két oldalán lévő "fénysorompó" a nagyvasútihoz hasonlóan működjék.
Szvsz. ez így, ebben a formában, a büdös életben nem fog úgy villogni...
(#) _JANI_ válasza stefi hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
A 16V az NE555-nek egy kicsit sokk!!! A katalógusa MAX 15V-ot alyánl, és ezt nemnagyon kellene átlépni... Szóval egy 12V-os stabkocka mindenképpen kellene él!!!

Talán még nem vágtad haza az 555-öst. Szóval csökkentsd le a tápfeszt 12V-ra!!!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Idézet:
„ez így, ebben a formában, a büdös életben nem fog úgy villogni...”

De miért nem szted? Sztem teljesen ok, csak a kondit kéne csökkenteni (pl. 1uF). A 16V tényleg sok 1 kicsit, elég a 12V is. Az izzó helyére fehér ledet javaslok soros 470-680 ohmmal.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Ez egy ősöreg kapcsolás. Elvben a féynsorompót kellene utánoznia, de nem ezt teszi. Lehet, hogy villogna, de nem úgy, ahogy egy "rendes" fénysorompó.
Amikor ez a kapcsolás született, akkor még nem volt fehér LED. A választási lehetőség az volt, hogy:
a.) sárga LED (nem élethű)
b.) fehér izzó (nem energiatakarékos)
Azóta annyival lépett előre a tudomány, hogy ma már van fehér LED, energiatakarékos, stb.
A 16V azért van megadva, mert a modellvasúti "tartozék" trafók kimenete "szabványosan" 16 V.
A mai technikai szinten természetesen sokkal "elegánsabban" megoldható, fehér LED-del, 12V-os stabkockával, akár SMD-ben is...

Idézet:
„ez így, ebben a formában, a büdös életben nem fog úgy villogni... De miért nem szted? Sztem teljesen ok, csak a kondit kéne csökkenteni”


Igazad van, először rosszul néztem a kapcsolást...
(#) stefi válasza Frankye hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
A lámpát én is kicseréltem 2 LED-re, szerintem is jobb lesz így!!!
De szerintetek, mi az a hiba, amiért nem villog csak az egyik fele ég???
Elköthettem valamit, vagy valamit nem rosszul néztem?
Mi okozhatja, hogy nem működik?

Üdv: stefi

Bocs, hogy ilyen későn írtam, de csak most jutottam gépközelbe!
(#) Frankye válasza stefi hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Vicsys leírta: A kondit cseréld kisebb értékűre! (1µF-ra pl.)
(#) tams hozzászólása Feb 6, 2007 /
 
Üdv!
Azt szeretném megtudni, hogy az 555-ös ic milyen feladatokra használható? Mi a különbség az astabil monostabil és bistabil kifejezések között?
(#) watt válasza tams hozzászólására (») Feb 6, 2007 /
 
Nézz körül a neten. Kismillió alkalmazása van, ne akard, hogy oldalakat írjon itt erről valaki.

astabil ami magától rezeg példa: astabil

monostabil ami egy indító impulzusra egy meghatározott időtartamú impulzussal felel.
példa: monostabil

bistabil pedig nem rezeg, mert két állapota van, ami stabil, impulzusra átbillenthető (RS tároló) példa: bistabil1
bistabil2

A linkeket módosítottam, hogy ne nyomják szét az oldalt! Moderator
(#) MR hozzászólása Feb 22, 2007 /
 
Hali!

Van 1 astabil multivibrátorom, egy LED-et villogtatok vele.Potikkal tudom szabályozni a gyorsaságát.Az 1ik potival az alsó értékét (lassan villogjon) tudom beállítani, a másikkal a felsőt (gyorsan villogjon). A 3ik poti a két érték (alsó-felső) közötti átmenetet állítja.

Azt szeretném, hogy az 555 a két érték közötti átmenetet késleltesse meghatározott idő alatt. pl alsó értékről gomb megnyomása után 1mp alatt érje el a felső érétket.

thx

rajz1.JPG
    
(#) masterknave hozzászólása Feb 25, 2007 /
 
Sziasztok!

555-tel meg tudok hajtani egy fet-et.
Kapcsoló üzemü táphoz kellene.
(#) Stakypot hozzászólása Ápr 6, 2007 /
 
Sziasztok

Kellene egy olyan áramkör, 555-tel, ami az impulzusok kitöltési tényezőlyét változtatja, de úgy hogy semillyen poti, meg trimmerkondi ne legyen benne. Digitális "értékekkel kell megcsinálni. Pl ha "H" van az bemenetén akkor nő a kitöltési tényező, ha a "L" akkor a kitöltési tényező csökken! PWM szabályzóhoz kell...

Ha adtok valami király leírást, amiben le van írva hogy hogy kell az 555-tel ilyen dolgokat csinálni, az is jó, csak világosan le legyen írva. Mivel fingom nincs hogy kell ezt az IC-t használni!

Előre is köszönöm

Üdv
(#) Kartalljani hozzászólása Máj 4, 2007 /
 
SZiasztok. Szeretnék NE 555-ös ből, egy oszcillátort építeni, kapcs rajzot, meg minden adatot találtam is rola, DE:

- Azt sehol nem találtam, hogy ennek az IC-nek mekkora a frekistabilítása, és hogy mekkora frekit tud max. VAgy csak én nem értek az adatlapokhoz

- Jaés mégvalami: Egy képlet a freki kiszámítására.

Ha valaki valaki tudja ezeket a "hiányzó" adatokat, akkor a lécci segítsen.


Előre is kösz.
(#) gulyi88 válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
astabil RC "métertezés"..

adatlapban megtalálod a képletet hozzáá..
frekiről nem találtam így kapásból sokat..
csá
(#) mex válasza Kartalljani hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Ebben benne van minden az 555-ről.
(#) Fery válasza mex hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Szia Tudsz valami olyan helyet ahonnan ilyen formátumba vagy pdf-be le lehet szedni elektronikai könyveket, ennek nagyon megörültem köszi hogy idetetted
(#) mex válasza Fery hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Sajnos az oldradio már nem létezik,úgyhogy marad a torrenttanya. Illetve létezik csak a feltöltött anyag 99.9 százaléka már nem hozzáférhető.
(#) Andraskurucz hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Üdv! Van itt egy kapcsolás, nem tudom ez így ebben a formában működőképes-e, az első fele egy 555 ös astabil, azzal semmi problémám, de a mási fele a kapcsolásnak elvileg úgy kellene működnie, hogy 555 kimenet magas szinten az egyik piros és kék led világít, alacsony szintben pdig a másik két pár. Tápfesz: 9V-os elem lenne (legalább felrobanni nem fog). Előre is köszönöm a segítséget.

Nagyobb.jpg
    
(#) PCB válasza Andraskurucz hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Szia !

Elvileg igen, bár a ledek Q1 emitterén talán jobb lenne.

Üdv!
Következő: »»   5 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem