Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   4 / 188
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Péládul egy (dőléskapcsoló) dőlésszög kapcsolóval és egy éldetektorral (ez a kontaktpont zárásakor és bontásakor is ad a kimenetén egy "rövid" impulzust) a folyamatos riasztás elkerülhető. Ezt akár, az előbb emlitett kapcsolás kiegészítéseként is el lehet készíteni.

(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
OK. De hátha valakinek pont ez kell majd.
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Nem bonyolítom már, csak ha gond lenne vele.
Na ja, igazad van. Nem csak rólam van szó. :yes:
Azért köszi!
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 14, 2006 /
 
Szivesen!
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Hali!
Újra itt vagyok az 555-ös riasztómmal, és a gondjaimmal... Csináltam egy egyszerűbb áramkört: Itt látható. (Jel = azt kell testelni, hogy induljon; Ki = ez és a táp közé megy a sziréna)
Működni működik így, de ha jár a motor, akkor megbolondítja ezt az áramkört, még úgy is, hogy akkor nem is kap ez tápfeszt. Ez a megbolondítás abban jelentkezik, hogy hiába nincs letestelve a Jel bemenet, működésbe lép a riasztó. Mint utólag kiderült, az IC adta meg magát.
Én arra gondolok, ami a digit km órámmal is megesett. CDI gyújtásom van, és az egyből indításkor megbolondította az órát. Viszont miután spirálba összetekertem a vezetékét, ami a jeladójával köti össze, megoldódott a gond.
Na most a riasztó reed patronja a km óra reed-je mellé van ragasztva, egy szál megy a lámpabúrába testre, egy másik, meg elég közel a gyújtáskábel mellett halad a légszűrő dobozába a riasztó kapcsolásához (aholt tudtam, próbáltam egymásra tekerni a vezetékeket, de mivel egyes helyeken 5cm-re van a gyújtáskábel, nem sok haszna van).
Kérdésem az lenne, hogy a gyújtással kellene valamit csinálni, hogy ne adjon ki magából ilyen zavaró jeleket, ami minden digitális dolgot (km óra, műszer) megbolondít, vagy a riasztóra kellene valami védelem/zavarszűrő?
Előre is köszi!
Krisz
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Most jutott eszembe valami. Esetleg valami olyan, IC nélküli kapcsolás létezik, ami ugyanazt csinálja, mint a mostani 555-ös kapcsolásom? Azaz ha testet adok az IC-re, akkor x ideig működteti folyamatosan a szirénát, majd leáll, és újra is indítható leállás után a folyamat, tehát újra tud riasztani...
(#) gtk válasza _JANI_ hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Sziasztok!

555 -tel szeretnek egy olyan kapcsolast epiteni,ami TTL negyszogjelet ad allithato frekivel,mondjuk 1 Hz -tol ameddig lehetseges.

Megoldhato ??es hogyan?

Koszi elore is!
(#) magellaner válasza gtk hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Valaki nem tudna mutatni ehhez a rajzhoz 555 el - fesz nyák rajzot és beültetési rajzot mutatni? Nagy segítség lenne!
(#) gtk válasza magellaner hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Ezt max 15 perc alatt meg tudod csinalni!
(#) Báddzsó válasza gtk hozzászólására (») Aug 24, 2006 / 4
 
szerintem ezzel menni fog, ha 1Hz-et akarsz akkor lehet nagyobb kondi kell... úgy variálja a frekit, hogy az egyik állapot (0vagy1) idejét csökkenti /növeli...

555freq.gif
    
(#) Krisz03 válasza magellaner hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Hali!
Nem lett valami szép, ugyanis nemrég ismerkedtem csak meg az Eagle progival, de szerintem meg fog felelni...
(#) gtk válasza Báddzsó hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Koszonom!

Nagyon egyszerunek tunik es van is hozza minden itthon!
Tudnal valamit mondani arrol,hogy kb. hany Hz -tol/ig tud jelet generalni?Az 1 Hz nem olyan fontos...

Egyik topikban emlitetted ha jol emlekszem,hogy van egy progi amivel ki lehet szamitani,vagy megadja az ertekeket a freki fuggvenyeben.Megszontanad ?Nem talaltam meg.
(#) güle válasza güle hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Sikerült beépítenem az ablakemelő modulomat és [bf...án műxik!
Van arra lehetőség, hogy az időzítést valmi módon megszüntessem?
Stop jelre megáll, amolyan vészleállítás miatt.
Vagy a reset bemenet erre való?
Ha igen, milyen módon tudom megoldani?
Előre is köszönöm!

Kollégák! Kerüljük a vulgáris szavak használatát!!! Köszönöm!
(#) PCB válasza gtk hozzászólására (») Aug 24, 2006 /
 
Szia !

Ha elszakadsz az 555 -ös IC-től akkor
javaslom az ICL8038 -os IC-t.

Ez nem más mint egy frekvencia generátor,

(9.láb)négyszög
(3.láb)fűrész
(2.láb)szinus

gyakorlatilag nem kell hozzá semmi alkatrész :yes:

Itt találtok bővebb leírást, adatlapot

Üdv!

Bocs, hogy belepiszkáltam, de elírtad az IC számát. Nem 6-ra, hanem 8-ra végződik.
(#) Frankye válasza PCB hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
De van adatlap közelebb is:

Például itt.
(#) gtk válasza PCB hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Koszonom!

Egyelore 555 -el megepitem,majd kiprobalom a masikat is!
(#) PCB válasza gtk hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Szia !

Majd mond el mi a tapasztalat, mennyire állítható a freki.


Üdv!
(#) gtk válasza PCB hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Szia!

Most megyek osszerakom.A frekit nem tudom lemereni egyelore,mert most keszul a frekimeroEzert kellett egy ilyen kapcsolas;bar igy nem fogom tudni hogy pontosat mer-e,...na de majd az is kiderul valahogyPontosan ezert kerdeztem Baddzsót ,hogy tud-e mondani valamit arrol ,hogy mekkora tartomanyban general ez a kapcs.

Modik: En Baddzsónak ezert pontot adnek,mert konkretan segitett!

Udv!
(#) PCB válasza gtk hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Szia !

Akkor vak vezet világtalant egyenlőre.
Én ugyan gyakorlatban nem próbáltam ezt, de

magán véleményem, hogy jobbára a kitöltési tényezőt fogod változtatni de azt sem nagyon.
Ha frekimérőt akarsz beállítani akkor egy 50% -os kitöltési tényezős frekvenciára lenne szükséged, aminek ismered a frekvenciáját, tehát kellene egy szkóp.

Üdv !
(#) Moderátor hozzászólása gtk hozzászólására (») Aug 25, 2006
 
Idézet:
„Modik: En Baddzsónak ezert pontot adnek,mert konkretan segitett!”


Rendben, intézem!
(#) gtk válasza PCB hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Idézet:
„Ha frekimérőt akarsz beállítani akkor egy 50% -os kitöltési tényezős frekvenciára lenne szükséged, aminek ismered a frekvenciáját, tehát kellene egy szkóp.”


Ja,igen!Gondolom ezzel a kapcsolassal elo tudok valamilyen hz -en allitani negyszogjelet,az mar jo lesz merest tesztelni ,hogy egyaltalan dolgozik-e..ha igen akkor majd egy ismert freki-vel akarom tesztelni...
(#) güle válasza güle hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Elnézést a vulgáris megfogalmazásért!
(Ezután körületkintőbben fogalmazok!)

A reset-es dolog még mindíg aktuális lenne...

Köszi!
(#) Frankye válasza güle hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
El van nézve... Szt. a béke!
A reset láb arra szolgál, hogy újraindítsa az időzítőt, ha az emlékezetem nem csal. Meg kéne nézni az adatlapon. Ha vársz picit, meg is nézem!
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Ha jól olvastam az adatlapot, akkor úgy van, ahogy írtam.
(#) güle válasza Frankye hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Köszi szépen!

De ez akkor nem jó az én problémámra, ha jól sejtem.
(#) Frankye válasza güle hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
Hát, nem igazán... Valami olyasmit kellene szerkesztened, ami a gombnyomásra elenged egy jelfogót, amin keresztül kapta addig a szuflát az 555-ös áramkör. Egy olyan "vészlekapcsoló"-t gondoltál, ha jól értem.
Esetleg egy nyomásra oldó kapcsolóval is le lehet állítani, csak addig kap áramot a rendszer, amíg a gomb fel van engedve. Igaz, ez esetben a gomb ismét felengedésével az időzítés ELÖLRŐL kezdődik, ami nem biztos, hogy jó...
(#) güle válasza Frankye hozzászólására (») Aug 31, 2006 /
 
Egy kb. 0.5 sec -es impulzus vezérelné a vészleállítást.
(#) GépMester hozzászólása Okt 5, 2006 /
 
Üdvözletem!

Én a legismertebb és alap kapcsoláskonál alkalmazott sokoldalú 555-ös Timer IC-vel kapcsolatos gondjaimat fejteném ki.
Első problémám az, hogy astabil áramkörben nem vagyok képes elég pontos jelet generálni. Magyarul: a magas és alacsony jelszintek időtartamai nem stabilak, folyton változnak("ugrál").

Második gondom az, hogy mindenhol találok a számításokkal kapcsolatos képleteket, viszont olyat nem, amivel Frekvenciából és H&L időhosszokból tudnám kifejezni a szükséges hozzávalók paramétereit. Gondolok én az Ra, Rb ellenállás arányaira és a C kondenzátorra.

Valami javallat?
(#) GépMester válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Üdvözletem!(nem találtam ilyet: hozzászólás, ezért szabira klikkeltem a kérdésem miatt)

Én a legismertebb és alap kapcsoláskonál alkalmazott sokoldalú 555-ös Timer IC-vel kapcsolatos gondjaimat fejteném ki.
Első problémám az, hogy astabil áramkörben nem vagyok képes elég pontos jelet generálni. Magyarul: a magas és alacsony jelszintek időtartamai nem stabilak, folyton változnak("ugrál").

Második gondom az, hogy mindenhol találok a számításokkal kapcsolatos képleteket, viszont olyat nem, amivel Frekvenciából és H&L időhosszokból tudnám kifejezni a szükséges hozzávalók paramétereit. Gondolok én az Ra, Rb ellenállás arányaira és a C kondenzátorra.

Valami javallat?
(#) PCB válasza GépMester hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Szia !

Gondod nem gond

Kis programokat irtak erre a feladatra.

itt az első

Itt a másik program

Nlézd meg mindkettőt, én a másodikat szeretem jobban

Üdv !
Következő: »»   4 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem