Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Inhouse válasza HeZ hozzászólására (») Márc 6, 2024
Nem igazán jó az összehasonlítás. A LeCroy 4 csatornás, a fnirsi meg csak 2, és van köztük több, mint 20év...ennyi idő alatt minden elektronikai termék zsugorodott nem keveset. Persze van köztük minőségi különbség mindenben, de a képek ebben a formában csalókák.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2024
(#) HeZ válasza img hozzászólására (») Márc 5, 2024
Egy nem low end LeCroy oszcilloszkóp alaplapja.
Az fnirsi és LeCroy közötti árkülönbség kb 1:25.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2024

LeCroy.jpg
    
(#) HeZ válasza majkimester hozzászólására (») Márc 5, 2024
A low end fnirsi 1014D oszcilloszkóp alaplapja a soklábú pókokkal.
(#) Ge Lee válasza Tambi hozzászólására (») Márc 5, 2024
Lehet, hogy amire majd használni fogod, arra az esetek többségében a fnirsi is megfelelt volna. Ha jól emlékszem, ezt az újabb 1102-t az owon azért alkotta meg, hogy versenyre tudjon kelni a konkurenciával, mert azok általában jobbak és olcsóbbak lettek. Szóval az owon szkópoknak ez a legalja, de szerintem otthonra meg fog felelni, én a nagyon kevés memória miatt nem venném meg, de ha nálad nem lesz többre szükség akkor nincs gond.
Nem hasonlítottam össze a hardvert, hogy ez most rosszabb-e vagy ugyanaz mint a régi 1102-é, de ebből kivették a memóriát és az akkutáplálás lehetőségét. Nekem a régi változatból a 6062 van, és a zaját leszámítva meg vagyok elégedve vele.
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 29, 2024
Annak idején én is nézegettem ennek a fnirsi szkópnak az elődjét, afféle "második", vagy "játszós" eszköznek, amit kevésbé kell sajnálni vagy kevésbé kell rá vigyázni. A paraméterei és az ára alapján ugyan eleve kicsit gyanús volt - afféle "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" érzést okozva. De mivel a rávaló pénzt meg is kell keresni, ezért aztán kicsit jobban utána néztem. Mint ahogy esetedben (gondolom) az utánjárás egyik lépése az volt, hogy itt kérdeztél róla.

Csak egy kiragadott példa: Egy 100MHz-esnek hirdetett oszcilloszkóptól elvárnám pl., hogy meg lehessen nézni vele mondjuk egy I2C, SPI, vagy éppen egy sima soros port jeleit is, ha éppen arra vagyok kíváncsi. Sőt nem csak elvárnám, hanem ennek természetesnek kellene lennie, hogy egy ilyen feladat problémamentesen megoldható legyen vele. Csakhogy a valóság kicsit más, és a szétszedős videókból nyilvánvaló, hogy a benne levő hardver, köszönő iszonyban sincs a készülékre megadott paraméterekkel. Ilyen készüléket pedig szerintem nem lehet jószívvel ajánlani sem egy kezdőnek, sem senkinek. Pl. nekem is egyszerűbb lett volna, ha nem kell utánajárnom, hanem valaki jószándékkel rámszól, hogy: Ha valami "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen", akkor az általában túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Szerintem a többieknek sem az volt a célja, hogy le (vagy éppen rá) beszéljenek erről a vásárlásról, inkább csak segíteni akartak.
(#) Tambi válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 28, 2024
Apám arra tanított, hogy "veszíteni is emelt fővel kell tudni", így -bár nyilván nem vesztettem, csak okosodtam- sokatokra hallgatva lemondok az fnirsi vételéről. Kicsit sajnálom, hogy a készülék "hiteles" tesztelése elmarad, de nem akarok senkit provokálni. Persze érdekesebb lett volna, mint pl szalvétát gyűjteni, bár bizonyára az is szép...

Attól tartok kedves barátaim, hogy ez nem az első, hanem az utolsó szkópom lesz...
Van ugyan egy RIGOL 1054Z-m, amivel nagyon elégedett vagyok, de azt benntartom az íróasztalomon, hurcolgatni meg nem akarom. Ez inkább itthoni "indikátor"-nak kellett volna.

Valaha a Kandóra jártam híradástechnika szakra, és már 46 éve annak, hogy botor fejjel más irányba mentem. Nem bántam meg ugyan, de az elektronikában félévszázados szinte teljes kihagyás után titeket már nemhogy utolérni, megközelíteni sem foglak tudni.

Ezért hallgatok rátok!

Köszönettel; Tambi
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024
Van olyan műsz@r, amivel semmit sem lehet méricskélni. Vagyis méricskélni azt lehet, akár a végtelenségig, csak értelmes eredményt nem kapsz általa mert pl. a saját zajszintje is a mérési hiba nagyságrendjébe esik. Na ilyen a fnirsi vagy Frnisi vagy hogy hívják a nevét.
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 28, 2024
Idézet:
„....ajánlok mindenkinek egy jó játékot, illetve kérek mindenkit, vegyen részt benne; nevezetesen én megveszem az fnirsi-t, és közösen megvizsgáljuk mit is tud valójában???, mindenféle bizonyítási hátsószándék nélkül....”
Feltételezem, hogy provokatívnak szántad ezt a hozzászólást, hátha "ugrik rá" valaki. Ha komolyan is gondolod, akkor azt tudom mondani, hogy sok sikert... Számomra kb. hitelesnek tűnnek a neten elérhető független tesztelők mérései. Viszont mivel neked, ez ha jól sejtem, az első szkópod lenne, ezért esetleg nincs kellő összehasonlítási alapod, hogy egy jó oszcilloszkópnak hogyan kell működnie (ehhez képest), ezért lényegében nem mérvadó (az itteni olvasók számára), hogy mire jutsz ezzel szkóppal. De ha az igényeidnek megfelel, akkor végülis semmi gond.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) Suba53 válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024
Ha ennyire tisztelője vagy a felsorolt kollégáknak, akkor fura, hogy határozott ellenvéleményük ellenére mégis a fnirsi mellett döntöttél.

Én még azért nem hamarkodnám el a helyedben.
(#) Tambi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2024
Kedves Fórumtársak!
Mindenkinek köszönöm a segítőkész szándékot és az értékes információkat.
Minegyikőtöknek nagy tisztelője vagyok, többször kaptam már segítséget pl. Ge Lee-től, Skoritól, Mpistitől és még sokaktól, így ítéletetekben fenntartások nélkül megbízom!!!
Sajátságos eszmefuttatás, de nemrég elhunyt nagy írónk megállapítása jutott eszembe, aki néhány évig futballedzősködött a harmadosztály egyik kölyökcsapatánál. Látva a szedett-vedett, nagyoktól levetett, kinyúlt szerelésben kifutó fiúkat eltűnődött: "Ez nem a Liverpool; ilyen helyre ilyen kell, különb helyre különb kell..."


De:
Amilyen hülye vagyok, rendeltem már a neten magyar kereskedőtől ÚJ, 200 A-es hegesztő invertert bruttó 11 eFt-ért, aminek specifikációjából csak az igaz, hogy elfér a tenyeremen..., viszont szép a kialakítása. Szerintem még a nálam járatlanabbak (ha vannak köztünk ilyenek) sem gondolják komolyan, hogy öt percig lehet vele hegeszteni, pláne 200 A-el... Én a magam iverterét három évtizede (kb 30 éve) csinálom többször többév kihagyással, de hát a jó munkához idő kell... Most azt vettem a fejembe, hogy UC3842 helyett egy AVR legyen a jelforrás, aminek kvarc stabilitású a kimenete, kár hogy a bemenetének muszáj analógnak lennie. A program maga öt sor:
  1.  


Eme négyszögjelek vizsgálatához elég néhánymegás szkóp is. Azt hiszem...

Ezen mentalitás alapján ajánlok mindenkinek egy jó játékot, illetve kérek mindenkit, vegyen részt benne; nevezetesen én megveszem az fnirsi-t, és közösen megvizsgáljuk mit is tud valójában???, mindenféle bizonyítási hátsószándék nélkül.

Köszönettel; Tambi
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024
Párszor már felmerült itt a "fnirsi", szerintem keress rá, és olvasd el...
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Tambi válasza Cinema hozzászólására (») Feb 26, 2024
Köszönöm, kedves Cinema, tényleg nagyszerű a Siglent, de az ára is. "Jó" szkópnak ott a munkahelyi RIGOL...

Mi a véleményed a fnirsi 1014D-ről?

Nem vagyok nagyon "takarékos", de évi néhány, esetleg néhánytíz órai használtra talán megteszi az is, és generátora is van. A nettó 40 eFt körüli ára miatt nagy csodákra nem számítok, de Youtube-on keresztül jobbnak néz ki rajta a jel, mint bármelyik pc szkópé.

Köszönettel; Tambi

U.i.: Én vagyok az egyetlen férj, akinek az asszony parancsol, és "a házból nem csinálunk műhelyt..." Csupán a könnyebb elrejtés miatt kellett volna a pc-s, de majd csak eldugom valahogy...
(#) Ge Lee válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 15, 2023
Nekem Rigolom sosem volt, 1052DL-em volt, 1102CML-em volt, XDS3062A-m volt, és most van egy 1202X-E-m meg mellette egy Owon SDS6062 mert nekem akkus szkóp is kell. A Rigol (rigolshop.eu) linkjét betettem miért nem nézted meg.
Jócskán felmentek az árak az utóbbi 3-4 évben, előtte kellett volna venned. Ilyen fnirsi meg hasonlókat én nem vennék, kukába való kategória. Mára 100 ezer alatt már csak a Hantek van meg az Owon-nak az agyonbutított változata nagyon kevés memóriával. Nézegesd a használtakat, nagy ritkán akad eladó darab értelmes árban is.
A Siglent 1052DL bruttóban volt 90 amikor én vettem, most nettóban 105. A Hantek DSO2C10 62 ezer volt Kínából, most 95 nettóban a TME-nél.
(#) Alex2 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 15, 2023
Az inkább a fnirsi csapatában játszik, nem?
(#) Alex2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 15, 2023
A Rigol volt a szimpatikusabb (érzékenyés, memória, ...), de visszaolvasva ezt a topikot, többen is panaszkodtak a Rigol hibáira, ill. többen a Siglent-et favorizálták.
A Rigol a Műszerdepón 132e+2,5e szállítás, Batronix-on és a Rigolshop-ban is ~123e. Vagy nem ez az EU shop?
A Siglent SDS1202X-E pedig már ~161e/177e.
Eredetileg az OWON 242s-től indultam a fnirsi 1014D-n keresztül és a tervezett áron már jócskán túl vagyok. És mindig lesz valaki, aki a kiválasztottnál fog tudni jobbat mondani, persze drágábban.
A te Rigol-od melyik típus?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2023
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 13, 2023
Köszönöm az infókat, akkor ezt elengedem inkább. Van fnirsi tranzisztor teszterem, az jó, gondoltam hátha ez is. Persze nyilván nem összehasonlítható. Ti mit vennétek? Akksis lenne jó, bárhova tehessem a testet, plusz mobilis is, jó lenne ha két izolált csatornája lenne, de erről le kell mondanom valószínű az ára miatt. Nem nagyon mérek mhz-es tartományban de valami normálisabb mintavételezése lehetne. Nyilván valamilyen tárolós digitális dolog kéne. Az is jó lenne, ha lehetne rá akksit mókolni, nem is feltétlen kéne ez a kézi táblagép kialakítás. Szeretném nettó 100 körül kihozni. Akár használtan is.
(#) nagym6 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 13, 2023
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 12, 2023
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a szkópról? fnirsi-1013D
Hasznos lenne ez a tábla akkus kialakítás. Kérdés mennyire hamisak az adatai. Hasonlóak neves gyártóktól vacak adatokkal is brutál sokba kerülnek.
(#) Skori válasza feri949 hozzászólására (») Jan 13, 2023
Hulladék, egy fillért se szabad adni érte. Bővebben: Link

Idézet:
„By popular request, I did a review and teardown of a fnirsi 1014D digital storage oscilloscope. You can also find the exact same scope under the Yeapook brand (ADS1014D). Although it is advertised as a 100MHz bandwidth scope, in reality the bandwidth is just at around 30MHz. This along with other issues (e.g. low memory depth, low input sensitivity, display artifacts, etc.) makes it hard to justify getting this scope even with the rock bottom price.”
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2023
(#) feri949 hozzászólása Jan 12, 2023
A fnirsi 1014D szkópról mit gondoltok? Nagyon gagyi?
(#) Kokass Nandee hozzászólása Ápr 27, 2022
Csak félek, hogy a tektronix 453 egyik pillről a másik ra elromlik, még eredeti alk.rész sincs hozzá. Emiatt néznék vmi jobbat, megbízhatóbbat.Valószínű,maradok a Rigolnál.. A fnirsiről 1014d néztem videót, ott meggyőző, de a valós tapasztalat a lényeg.
(#) Ge Lee válasza freeJoco hozzászólására (») Nov 13, 2021
Abból a felsorolásból épp annak a kategóriának a legjobbját hagytad ki, a Siglent-et. A fnirsi-ért én sem adnék egy forintot se, de a Hantek-ért se sokat, az a legalja.
(#) freeJoco hozzászólása Nov 13, 2021
Sziasztok!

Oszcilloszkópot szeretnék vásárolni otthoni használatra. Az OWRON, HANTEK és a RIGOL közép, ill. alacsony kategóriás márkák ismertek számomra, használtam már őket. Azonban van most a Banggood- on egy olcsó tipus a fnirsi-1014D 7 hüvelykes TFT LCD-képernyő 2 az 1-ben kétcsatornás bemeneti tároló oszcilloszkóp digitális jelgenerátorral. Valaki ismeri, a fentiekhez képest milyen minőség?
https://hu.banggood.com/fnirsi-1014D-7-Inch-TFT-LCD-Display-Screen-...search
(#) Skori válasza etm hozzászólására (») Máj 20, 2021
Nemrég volt itt az apróban hasonló (vagy ugyanilyen?) szkóp eladó. Azt kellene megkérdezni aki megvette. De a fnirsi-nél biztos, hogy sokkal jobb.
TME-nél 60eFt + ÁFA, számlával, garanciával. Bővebben: Link Tehát nem biztos, hogy érdemes kínából rendelni.
(#) Skori válasza etm hozzászólására (») Máj 20, 2021
Engem csak a rajta levő fnirsi felirat aggaszt. Mégpedig azért, mert korábban ugyanezzel a névvel megjelent szkópot 100MHz és 1Gs/s paraméterekkel árulták, bár kedvező áron, csakhogy a valóságban ezeket a paramétereket közel sem tudta. Már akkor is leírtam, hogy szimpatikusabb lett volna, ha annak ellenére, hogy a valós paraméterei sokkal gyengébbek, de legalább valós adatokat adtak volna meg róla... Namost, innentől bármilyen paramétert is adnak meg erre a mostani szkópra, gyakorlatilag egyetlen szavukat sem hiszem el. Ha majd lesznek értelmes tesztek róla a neten (tehát amik nem a gyártó reklámjai, hanem valós tesztelés) akkor el lehet dönteni, hogy érdemes-e pénzt adni érte - de addig eszembe nem jutna.
(#) dB_Thunder hozzászólása Feb 14, 2021
Ugyan drágább a költségkeretnél, de most ezzel szemezgetek!

Bővebben: Link - eBay

Jöhet a sár!!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) nagym6 válasza csuhi17 hozzászólására (») Dec 11, 2020
Idézet:
„a fnirsi-1013d-t annyi pénzért, amennyiért sokhelyen vesztegetik szerintem nem éri meg”
Hát nem. Ez csapnivalóan gyatra jelábrázolás.
(#) csuhi17 válasza Brogyi hozzászólására (») Dec 11, 2020
Köszönöm, akkor nem rugózok rajta. Ránézésre gondosabban van összerakva mint a korábbi német. Ismerősnek a német középkatos töltő kigyújtotta a fészert, ment a motor meg minden a levesbe...
Csak érdekelt, hogy ez valódi vagy olyan mint amint lehet venni félpénzé, szépen villog meg minden írja is hogy regenerál, de 15-17V fix feszültséggel főzte csak az akkut mást nem csinált.


Üres aksinál látványosabb volt a dolog.
Viszont erről nem találtam írást, hogy a digit szkópoknál ilyesmit művelhet a mért jel. azt gondoltam, mivel akkus üzemű a táp felől nem zavar bele a jel a műszer működésébe, remélem azért a méréseket ilyenkor nem másítja meg.

Viszont egy észrevéte, most hogy kicsit régebb óta próbálgatom a fnirsi-1013d-t annyi pénzért, amennyiért sokhelyen vesztegetik szerintem nem éri meg 40-50 körül túl sok érte. akkor inkább gyűjtsenek még rá és vegyenek olyat ami megbízhatóbb, nekem csak arra kell, hogy mielőtt valamit mérek a micsig-gel ránézek ezzel illetve lassabb jeleknél sejthessem a jelalakját, ezt annyira nem sajnálom erre vettem.
Nagyon pontatlan a fesz mérése, tudnikell hogy az adott tartományban hogy mennyit és miért csal, sok vele a macera. Nem csak ráteszed és mérsz, hanem még számolgathatsz is...
Még ez is jobban megéri Hantek DSO2C10 60k ért.
(#) csuhi17 válasza Skori hozzászólására (») Dec 10, 2020
Akkuról közel teljesen feltöltött állapotban. Sajna ez nálam csak hobbi, ritkán van rá időm, és nem szeretném gyokorlatlanságból tönkrevágni, ezért is döntöttem az akkus verziók mellett első sorban.

Csak a micsig-nél produkálta a hibát, a többinél nem. mind a 3 akkus.
fnirsi-1013d,SigPeak DSO1511E+
Teszteltem pár másik jelet, azoknál rendben volt a szkóp. FY6800 60MHz ig amit tudtam.
Mind 1:10 es állásban volt, csak amíg a micsigről lehúztam az egeret elállította magát.
ui: micsiget csak a saját mérőfejével használom, 1:1 essel nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2020
(#) csuhi17 hozzászólása Okt 31, 2020
Üdv, beszereztem én is pár játékszert, eddig amiket észrevettem.
fnirsi-1013D, sigpeak dso1511e+
A sigpeak elég jónak tűnik kezelése kicsit trükkös, de pár perc alatt meglehet tanulni. 1 csatorna + 1 jelgenerátor 2MHz ig, szép négyszögjelet ad, a saját mérőzsinór nem a legjobb, a micsig egyikét kellett hozzá használnom, sajnos csak 60MHz szinuszig tudtam nézni (FY6800-60Mhz) a jel amplitúdója közel azonos volt a Micsigével. Kijelzője nem túl nagy, de cserébe kicsi az eszköz.

A fnirsi viszont már más kérdés, mert ott a micsig mérőzsinórját nem tudtam beállítani, a jel szintje folyton visszaesett bármerre akartam kompenzálni.
14Mhz ig az amplitúdója rendben volt, a micsighez hasonló értéket mutatott, felette a micsig szerint csökkent, viszont a fnirsi szerint nőtt :S. pl.: sin 46,8MHz nél a micsig pkpk 730mV a fnircsi viszont 1,96V írt, növelve a frekit viszont innentől ismét csökkenteni kezdte.

A 100ns/div és 50ns/div nél van a jel megjelenítésében változás, hasonlót akkor értem el a micsignél amikor az átlagolást bekapcsoltam.
pár kép, ami érdekes számomra, hogy a 100ns és a 50ns nél más jelet kapok, a túllövések nem látszott 50ns alatt "lehet tényleg átlagol", illetve az impulzusnál az alsó csücsök sokkal nagyobb, mint a másik kettőnél ott -100mV viszont a fnirsi -400mV ot mutat...
A persist funkció nagyon hiányzik nekem belőle, de ettől függetlenül használhatónak tartom, legalábbis amire én vettem teljes mértékben megfelel, csak valóban figyelembe kell venni, hogy ez többet hazudik.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem