Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   164 / 168
(#) nagym6 válasza Tambi hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Ezek ilyenek, 8 bit felbontás durva, csak 256 szintre bont. Nem csak zaj, hanem a jelszint nem pontosan a 8 bit felbontás valamelyik értékére esik hanem kettő közé, akkor két érték között billeg a kijelzett pixel.
(#) Tambi válasza Cinema hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Köszönöm kedves Cinema!

Megnéztem youtubon amit az ajánlottról találtam.
Úgy látszik, nem való mindenkinek pc szkóp..., mert hát "minek a parasztnak zongora?"
Az ősrégi csövesnél sem, de a nem pc-s digitális szkópoknál (van egy Rigol ds1024Z-m) sem tapasztalható ez a jelenség, és jobban zavar, mint kellene...
(#) Cinema válasza Tambi hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
DSO-szkópot tudok még ajánlani, a Siglent SDS-1102X, vagy hasontársa. Nagyon szépen rajzol, igen alacsony a zaja, mert még 500uV-osérzékenysége is van!
Nem biztos hogy a PC-szkóp jobb, Én ritkán használom a Pico-t, ha szükséges.
Üdv!
(#) Tambi válasza Cinema hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Köszönöm, kedves Cinema, tényleg nagyszerű a Siglent, de az ára is. "Jó" szkópnak ott a munkahelyi RIGOL...

Mi a véleményed a FNIRSI 1014D-ről?

Nem vagyok nagyon "takarékos", de évi néhány, esetleg néhánytíz órai használtra talán megteszi az is, és generátora is van. A nettó 40 eFt körüli ára miatt nagy csodákra nem számítok, de Youtube-on keresztül jobbnak néz ki rajta a jel, mint bármelyik pc szkópé.

Köszönettel; Tambi

U.i.: Én vagyok az egyetlen férj, akinek az asszony parancsol, és "a házból nem csinálunk műhelyt..." Csupán a könnyebb elrejtés miatt kellett volna a pc-s, de majd csak eldugom valahogy...
(#) Inhouse válasza Tambi hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
(#) Pethical válasza Tambi hozzászólására (») Feb 26, 2024 / 1
 
Idézet:
„Én vagyok az egyetlen férj, akinek az asszony parancsol, és "a házból nem csinálunk műhelyt..."”


Ilyen esetben szokott elromlani a TV, vagy valami nagyobb értékű műszaki cikk aminek a javításához mindenképp kellene egy szkóp és az olcsóbb, mint a szerviz/új eszköz és még máskor is jó lehet, persze helyet foglal, de inkább ez, mint egy új TV...
(#) TÉ288 válasza Pethical hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Sajnos ez nem oldja meg a problémát.
Még ha buta is az asszony, egy idő után akkor is rájön a trükkre.
Az emberek ott rontják el, hogy mint egy hülyegyerek, magyarázkodni kezdenek.
Nem kell!
Határozottnak kell lenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2024
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Párszor már felmerült itt a "FNIRSI", szerintem keress rá, és olvasd el...
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Cinema válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Van a műszereknek több csoportja:
1. Etalon
2. Labor műszer
3. Szerviz műszer
4. "hobbi műszer"- nevéből adódóan inkább indikálás, mint pontos, ismételhető mérés a fő profilja.

Az első három az használható, értékelhető méréseket tud, hosszútávon is. Nagy előnyük, hogy könnyűek, hordozhatók, bár a hideget egyik sem bírja.

Én mégis a Siglentet javaslom, az asszony is többre értékelné ha szépen elmondanád, hogy miért azt akarod.
(Szamárral nem lehet mérni, csak tapogatózni. IÁ! IÁ! IÁ - itt ráz, ott nem ráz!)

Üdv!
(#) Massawa válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Nagyon függ attol miket mérsz általában, és valoban ugy van, hogy már alig van szükség rá ( nekem is több pihen a szekrényben). Az analog világban mindennap ment legalább egy. Miota szinte minden kütyü digitális a szkopra alig van szükség ( legalább is nekem már nem igen kell). A minap hosszú idö után vettem csak elö egyet, mert váltáramot kellett digitálisan elöállitani söt változo DC tartalommal.
És ne nagyon törödj ilyen értékelésekkel, mert azok sok lyukból büzlenek. Természetesen nem lehet egy <100 dolláros müszert egy 3-500 dollároshoz hasonlitani, manapság duplán nem, mert sok müszerben a csilivili túlteng a valodi minöségen és sok olyan funkcio ami 10 éve alap volt sok jo szkopban, ma eltünt mint az a valami a füben. És ahogy feljebb irtam, nagyon függ attol a szkop választása hogy az elektronika melyik szegmensében dolgozik az illetö.
Egész más igények vannak a vezerléstechnikában ( PID stb), mint az audio technikában és megint mások a nagyfrekvenciás technikában. Az meg szerintem meggondolando mennyi pénzt zársz be honapokra a szekrénybe és ha véletlenül elöveszed orákig kell spekulálni, melyik gombbal hogyan kell beállitani, hogy a szkop azt mutassa amit elvársz. Nagyon eltünik a modern szkopokról az ergonomia. Ha az 50 éves TEKet néha elöveszem, soha nem kell keresni a 600 oldalas kézikönyvet ( az is megvan igen jo állapotban) melyik gombbal mit kell csinálni, hogy olyan képet kapjak amit akarok. Ha az uj digit kézbe veszem bizony gyakran kell spekulálni hogyan is kell kezelni, beállitani.
Szerencsére 2-n van automatikus beállitásra 1 gomb. A 3.-kon nincs.
(#) Ge Lee válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 / 3
 
Egy új gagyi vásárlása helyett még mindig jobb megoldás egy jó használt, nemrég adtak el egyet itt az apróban is szinte fillérekért. Nézelődni kell, lehet hogy sokat kell rá várni is de nem esélytelen.
(#) Tambi válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Kedves Fórumtársak!
Mindenkinek köszönöm a segítőkész szándékot és az értékes információkat.
Minegyikőtöknek nagy tisztelője vagyok, többször kaptam már segítséget pl. Ge Lee-től, Skoritól, Mpistitől és még sokaktól, így ítéletetekben fenntartások nélkül megbízom!!!
Sajátságos eszmefuttatás, de nemrég elhunyt nagy írónk megállapítása jutott eszembe, aki néhány évig futballedzősködött a harmadosztály egyik kölyökcsapatánál. Látva a szedett-vedett, nagyoktól levetett, kinyúlt szerelésben kifutó fiúkat eltűnődött: "Ez nem a Liverpool; ilyen helyre ilyen kell, különb helyre különb kell..."


De:
Amilyen hülye vagyok, rendeltem már a neten magyar kereskedőtől ÚJ, 200 A-es hegesztő invertert bruttó 11 eFt-ért, aminek specifikációjából csak az igaz, hogy elfér a tenyeremen..., viszont szép a kialakítása. Szerintem még a nálam járatlanabbak (ha vannak köztünk ilyenek) sem gondolják komolyan, hogy öt percig lehet vele hegeszteni, pláne 200 A-el... Én a magam iverterét három évtizede (kb 30 éve) csinálom többször többév kihagyással, de hát a jó munkához idő kell... Most azt vettem a fejembe, hogy UC3842 helyett egy AVR legyen a jelforrás, aminek kvarc stabilitású a kimenete, kár hogy a bemenetének muszáj analógnak lennie. A program maga öt sor:
  1.  


Eme négyszögjelek vizsgálatához elég néhánymegás szkóp is. Azt hiszem...

Ezen mentalitás alapján ajánlok mindenkinek egy jó játékot, illetve kérek mindenkit, vegyen részt benne; nevezetesen én megveszem az FNIRSI-t, és közösen megvizsgáljuk mit is tud valójában???, mindenféle bizonyítási hátsószándék nélkül.

Köszönettel; Tambi
(#) Tambi válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Ahogy mondtam: vannak itt nálam járatosabbak is... és a "program":
  1. void setup() {
  2.   DDRB   = 0b00000010;            //PORTB1 => D9; LEGYEN KIMENET
  3.   TCCR1A = 0b10000010;            //ENGEDÉLYEZZÜK A PWM KIMENETET OC1A PORTB1 =>D 9
  4.   TCCR1B = 0b00011010;            //FAST PWM, ELŐOSZTÓ 8
  5.   ICR1   = 99;                    //FREKVENCIA 20000Hz: 16MHz/(8 * 20000Hz) - 1 = 99
  6. }
  7.  
  8. void loop() {
  9.  OCR1A = 2+(analogRead(A0)/23);   //KITÖLTÉS 3-tól 47%-ig          
  10. }
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2024
(#) Suba53 válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 / 1
 
Ha ennyire tisztelője vagy a felsorolt kollégáknak, akkor fura, hogy határozott ellenvéleményük ellenére mégis a FNIRSI mellett döntöttél.

Én még azért nem hamarkodnám el a helyedben.
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 27, 2024 / 1
 
Ideillő mondás: csak annak lehet segíteni aki maga is akarja, vagy legalábbis hagyja.

Egyébként szintén a Siglent-re voksolok (annyira, hogy nekem is a nagyobb testvére van).
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Tudod csak az a baj, hogy valoban jo szkopokat nem igen akarják eladni az emberek egy tányér lencsért. Az én Tektronixomat is meghirdettem - megsértettek a szemét árajánlatokkal. Annyi pénzért jobban járok, ha szétszedem, meg gombokért is többet kapnák.
Aki nem tudja mit ér egy szkop annak nem vagyok hajlando el sem adni.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2024
(#) Pethical válasza Tambi hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Csak ezért ne vegyél, találsz 1000 videót és tesztet neten. Ha elég vedd meg és használd, ha nem ne. Mivel a Hantekre azt mondtad, hogy visszataszító amit mutat, így ezzel nem leszel elégedett, ez az alatt van bőven.
(#) Pethical válasza TÉ288 hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Viccesnek szánt üzenet volt, de akkor nem fogalmaztam meg jól
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2024
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Ez általában így van, de szökőévente megesik. Volt aki a két hónapos garanciás siglentjét adta el majdnem féláron, mondván hogy csak néhány mérés erejéig volt rá szüksége, de egy új hantek is volt itt pár hete féláron.

Próbálkozz most, tegnap este megnéztem az egyik hirdetési oldalon az árakat, hát a duplája de inkább a triplája mint néhány éve volt. Mondjuk erősen kétlem, hogy 60 ezerért el lehet adni egy 50 éves roncsot, ettől függetlenül ennyiért hirdetik. Olyan minőségűt és állapotút amit 10 éve is alig lehetett 25-ért eladni most 80 felett hirdetnek.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Most már nem akarom eladni,mert nem ronca ellesz az még évekig a szekrenyben
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
A használt piac viszonylag "önszabályozó". Nekem pl. volt egy Hitachi analóg / félig digitális szkópom, nagyjából mindet tudott amit egy ilyen szkóp tudhat többszörös időalap, markerek (idő és feszültség is), feliratozás a képernyőn, stb... Aztán váltottam egy DSO-ra, ez kisebb, ügyesebb, kevesebb helyet foglal. Kicsit sajnáltam is a Hitachi-t eladni, de nem lett volna ésszerű megtartani. Megnéztem, hogy a hasonló tudású szkópok kb. mennyiért futnak a használt piacon, és ez alapján határoztam meg az árát. Ha szerettem is volna mondjuk többet kapni érte, drágábban akkor sem kelt volna el, hanem csak ott foglalná a helyet a polcon.
Magyarán az ára attól függ mennyire akarom eladni, és a vevő mennyire akarja megvenni. Néha látok elképesztő áron hirdetett használt cuccokat, de ezeket csak hirdetik, eladni nem fogják.... aztán egy idő után esetleg változik az ára, vagy az "eladó" nyakán marad...
(#) Skori válasza Tambi hozzászólására (») Feb 28, 2024 / 1
 
Idézet:
„....ajánlok mindenkinek egy jó játékot, illetve kérek mindenkit, vegyen részt benne; nevezetesen én megveszem az FNIRSI-t, és közösen megvizsgáljuk mit is tud valójában???, mindenféle bizonyítási hátsószándék nélkül....”
Feltételezem, hogy provokatívnak szántad ezt a hozzászólást, hátha "ugrik rá" valaki. Ha komolyan is gondolod, akkor azt tudom mondani, hogy sok sikert... Számomra kb. hitelesnek tűnnek a neten elérhető független tesztelők mérései. Viszont mivel neked, ez ha jól sejtem, az első szkópod lenne, ezért esetleg nincs kellő összehasonlítási alapod, hogy egy jó oszcilloszkópnak hogyan kell működnie (ehhez képest), ezért lényegében nem mérvadó (az itteni olvasók számára), hogy mire jutsz ezzel szkóppal. De ha az igényeidnek megfelel, akkor végülis semmi gond.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2024
(#) Inhouse válasza Tambi hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Lehet, hogy neked simán elég lesz a tudása, pontossága, zaja...stb. Első szkóp, olcsó is, túl nagyot nem bukhatsz vele, lehet, hogy simán meg fog felelni a céljaidnak. Sőt, mivel nem földelt, ezzel külön nem is kell majd bajlódnod, egy probléma elsikálva.
Sokan amatőr szinten a kis kézi DSO-kkal is "dolgoznak", ehhez képest neked egy erőműved lesz. Csak az indulási elánhoz képest fura, mivel ott sokkal komolyabb igények hangzottak el.
De az érem másik oldala, amikor egy amatőr szeretne egy olcsó, de használható műszert és a tanácsadók szépen lassan eljutnak oda, hogy olyat ajánlanak, ami neked nem fér bele, persze igazuk van, csak... Pusztán az arányokon múlik, hogy az ár, vagy a tudás kinek hány ponttal számít bele. Persze ez lenne a jó kompromisszum, de ha 1-2 szinttel az ára miatt lejjebb kell adni, akkor ennyi, ezt kell szeretni. Annó a seggünket vertük volna a földhöz egy bármilyen szkóp első tulajdonosaként.
Gyártanak több száz fajta szkópot, vannak olcsóbbak, drágábbak, gyengébbek, jobbak...ha annyira rosszak lennének, nem venné őket senki, nem is gyártanák. De van az a réteg, ahol kicsi pénz, kicsi foci és megfelel az ismert problémáival együtt. Még annyi előnyöd van a digitálisnál, hogy később jöhet hozzá frissítés, ahol bizonyos problémákat megoldhatnak.
Használd egészséggel!
(#) Massawa válasza Skori hozzászólására (») Feb 28, 2024 / 1
 
Idézet:
„Számomra kb. hitelesnek tűnnek a neten elérhető független tesztelők mérései”


Na ezt miböl lehet megállapitani?
És itt zárul a kör.

Nemrégen az Amazonon vagy 100 ember szidott egy berendezést, mégis megvettem és egyetlen olyan tulajdonsága sincs amit szidtak, meg minösitettek. Pedig állitolag minden komment olyantol származik aki megvette a szerkezetet.
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Ha értesz hozzá, látod hogyan teszteli az illető, és arra mi a válasza a készüléknek?!
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Értek hozzá, de értek a hamis propagandához is.
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Azt akartam ezzel mondani, abban az esetben, mindegy, ki mit mond, mert te hozod meg az ítéletet..., csak a fizikai tesztet végzi más el...
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Nézd több mint 2 évtizedet töltöttem el a müszeriparban többek között azzal, hogy mit mond meg tud a konkurrencia.
A legrosszabb az alattomos mindenféle “független” elemzök tevékenysege.
Ott a nézö ( azaz te ) választja ki magának mi tetszik meg mi nem, és ahogy 2 embernek nem egyforma az igénye vagy az izlése, igy az ilyen bemutatok is csak olyanok mint a szép nö az utcán. Vagy elérhetetlen vagy értéktelen.
(#) Skori válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Idézet:
„Na ezt miböl lehet megállapitani?”

Pl. látom milyen jelet kapcsol a bemenetre a tesztelő, majd abból mit jelenít meg ez a szkóp, és mit jelenít meg egy másik ugyanebből amivel összehasonlítja...
(#) sdrlab válasza Massawa hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Ha szándékosan nem akarod érteni, miről beszélünk, azon nem lehet segíteni!
Következő: »»   164 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem