Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   157 / 168
(#) majkimester válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Ne hasonlítsuk már a Batronix-hoz.
Céginfó szerint ez egy 1 személyes vállalkozás egy vidéki családi házban bejelentve, aki megrendeli helyetted Kínából. Azután lesz ami lesz.
(#) ABU hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
Sziasztok,
EMG 1568/A szkópomat nyugdíjaznám valami korszerűbb típusra cserélve. Az a baj, hogy túl öreg már és hajlamos elromolgatni. Trubiánszky Sándor javította eddig nekem, kétszer is, az utolsó javítás kb. 4 éve volt, róla esetleg tudtok valamit? Tartaléknak még lehet megcsináltatnám Amit rászánnék az maximum 150.000 Ft, csak annyi választék van nem tudom melyik volna jó. Legyen két időalapos meg pontos és viszonylag ne a legalja kínai Felhasználási terület az végfokok, tápegységek, szórakoztató elektronikai eszközök, rf áramkörök és nagyjából ennyi.
(#) Skori válasza ABU hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Mi az elképzelés, új/használt, analóg/digitális?
Az újak mind kínában készülnek
Digitálisban ritka a két időalapos, és nem is igazán van szükség rá, mert a lassúbb jel is vizsgálható nagy mintavételezési sebességgel (ha egyébként van elég memória a szkópban)
(#) Ge Lee válasza ABU hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Tapasztalatból mondom, de fura módon az első eldöntendő kérdés inkább az, hogy lesz-e szükséged akkus üzemmódra, mert ha igen, akkor az nagyban befolyásolja a döntést, ugyanis akkor a termékek zöme kiesik. Ha biztos vagy benne hogy nincs szükséged akkura, akkor a Siglent-eket ajánlom, ha igen, akkor Micsig vagy Owon, a hordozható (kézi) akkus verziók horror árban vannak, kicsi a kijelző és a tudásuk is szerény.
(#) ABU hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
Újban gondolkodtam és digitális, akkus üzemmódra nincs szükség. Van egy DSO138 is, azzal bizonyos határok között el lehet bohóckodni li-ion pakkról, ha úgy adja a helyzet.
(#) nagym6 válasza ABU hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Még egy szavazat a Siglent-re. Korrektül megcsinált ketyerék. Hátuk mögött ott a LeCroy, némelyik típusuk LeCroy néven is fut többszörös áron, nyilván közös munka lehet.
(#) dB_Thunder válasza ABU hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Idézet:
„akkus üzemmódra nincs szükség”

Nem tudnék élni akku nélküli készülékkel!
Persze aki laborpatkány...
(#) feri949 hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
A FNIRSI 1014D szkópról mit gondoltok? Nagyon gagyi?
(#) ABU válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Hozzászoktam, hogy fix helyen van, nem nagyon szoktam hordozgatni, egyszer hosszabbítóztam ki az udvarra, amikor simsonon lesegettem a gyujtást
(#) dB_Thunder válasza ABU hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Földhurok okán sem tartom a legjobbnak a hálózati táplálást...
Nekem még nem mért a műhelyben semmit, de minden máshol már igen!
Kicsit ráérnék a műhelyszkópnak megcsinálnám az Iwatsut, de nem érek oda...
(#) Skori válasza feri949 hozzászólására (») Jan 13, 2023 / 1
 
Hulladék, egy fillért se szabad adni érte. Bővebben: Link

Idézet:
„By popular request, I did a review and teardown of a FNIRSI 1014D digital storage oscilloscope. You can also find the exact same scope under the Yeapook brand (ADS1014D). Although it is advertised as a 100MHz bandwidth scope, in reality the bandwidth is just at around 30MHz. This along with other issues (e.g. low memory depth, low input sensitivity, display artifacts, etc.) makes it hard to justify getting this scope even with the rock bottom price.”
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2023
(#) pumpa hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Mit szoltok a DSO-TC2 kézi digitális oszcilloszkóp hoz? Van itt egy magyar nyelvű videó róla:
https://www.youtube.com/watch?v=-dYsp47Jtkg&t=2080s
Van valakinek tapasztalata vele? Használható lenne amatőr szinten?
(#) Skori válasza pumpa hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Ez egy reklám videó.
(#) benjami válasza pumpa hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Gyakorlatilag összeházasítottak egy DSO138-at egy LCR-T4 alkatrész teszterrel. Stm32f103RET van benne. Ha nincs DSO138-ad, sem alkatrész tesztered és szükséged lenne rá, meggondolandó, mert talán olcsóbb mint a kettő együtt. Ha magaddal viszed ide-oda akkor jó, ha egy dobozban van, ráadásul az akku is benne van, nem kell kívülről duggatni, mint a DSO138/DSO150-et.
(#) dB_Thunder válasza pumpa hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Nem baj ha van egy ilyen készülék otthon!
Az a kérdés mennyi idő múlva nyírja ki az ember benne a procit, pl. kondi méréssel...
A vaterán ez 35ezer, annyit nem biztos hogy adnék érte! Ebayon 24, ez már emészthető!
Az a baj ezekkel a belépő DSO-kkal, hogy nagyon jó tud lenni sok mérésnél, aztán elég gyorsan odajut az ember, ha tényleg használja, hogy miért nincs legalább még egy csatornája!!
(#) teddysnow válasza pumpa hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Nekem, ha megáll 138-asom, ami számomra pont elég, akkor lehet, hogy egy ilyet veszek: Bővebben: Link
(#) pumpa hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Ez az alkatrész tesztelőm van. Akkor inkább a DSO150-felé hajlok. Néztem a leírását, csak 20voltig tudnék vele mérni? Tudnátok ajánlani valamilyen, osztós merő zsinór ,amivel mérni tudnék nagyobb feszültséget?
(#) Inhouse válasza pumpa hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Adnak hozzá, 1x/10x osztós mérőzsinórt. 20V/Div a max, a bemenetre 50V csúcstól csúcsig kerülhet max.
(#) Gafly válasza pumpa hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
(#) pumpa válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Az előbb elkerülte a figyelmemet a DSO154 Pro, azt hiszem ezzel már tudnék magasabb feszültséget is mérni : Bővebblink: Dso154 Pro . Nektek is jobbnak tűnik mint a DSO0150 Bővebben: Link: ?
Mit szoltok hozzá?
(#) Ge Lee válasza pumpa hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nagyjából egy kaptafára készülhetnek ezek, amivel az jobbnak tűnik egy mezei 138-nál hogy jóval nagyobb sávszélességű. Elvileg, mert akárhogy kerestem, sehogy sem találtam videót arról ami ezt igazolná.
(#) dB_Thunder válasza pumpa hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
DSO0150 alias DSO Shell-em volt!
Ez sem fog sokkal többet tudni! Mint mondtam, elfér egy ilyen jószág is otthon, de azzal legyen mindenki tisztában, hogy ez közelebb van egy játékhoz, mint egy műszerhez!!
(#) gcsabee válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
3 napja felkerült egy teszt a DSO 154 Pro-ról. 15Mhz-nél volt a -3db-es pontja.
(#) istvery hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Tanácsot szeretnék kérni. Akkus szkópot nézegetek magamnak. Fluke 99B-ért még érdemes lehet adni olyan 150ezer forintot, vagy olyan régi konstrukció, hogy felejtős?
(#) Skori válasza istvery hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
A valós mintavételi sebessége 25Ms/s (az 5Gs/s repetitive,amit megadnak, szerintem olyasmi mint az erősítőknél a PMPO ). Nem vennék ilyet.
Ha jó akkus szkóp kell, akkor inkább keress MICSIG-et.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2023
(#) nagym6 válasza istvery hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Ezt a sorozatot 60-70 ezerért is szokták hirdetni. Nem csak a konstrukció, maga a készülék is 30-40 éves lehet. Pld.: a visszább ajánlott Micsig fényévekkel jobb.
(#) Ge Lee válasza istvery hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Eljárt felette az idő. Ha újat akarsz, a Siglent valós 1Gs-el mintavételez, de ha elég 1 csatorna is, akkor van Owon jóval olcsóbban, annak 100Ms a mintavétele, mindkettő sokkal jobb mint a fluke. Vagy ha nagy kijelző kell akkor ahogy előttem írták, Micsig.
(#) istvery válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Ha jól értettem a gépkönyvében lévő 5GSa (ekvivalens idejű mintavétkezési) csak akkor mérvadó, ha ismétlődő jelet mér vele az ember, egyéb esetben meg nagyjából 5MHz-nél elvérzik. Köszönöm, hogy erre nem kevéssé fontos dologra felhívtátok a figyelmemet.
(#) nagym6 válasza istvery hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Pontosan jól érted, így van az ekvivalens idejű mintavételezés. Csak folyamatosan ismétlődő, azonos periodikus jelalakok megjelenítésére képes. 5Mhz-nél egy teljes periódusra 5 mintavétel esik, már ez is erősen korlátozott megjelenítési képességet jelent valósidejű megjelenítéshez.
(#) Gyozo92 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek erről a szkópról? FNIRSI-1013D
Hasznos lenne ez a tábla akkus kialakítás. Kérdés mennyire hamisak az adatai. Hasonlóak neves gyártóktól vacak adatokkal is brutál sokba kerülnek.
Következő: »»   157 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem