Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   279 / 308
(#) kameleon2 válasza patexati hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Vidám barakk!
(#) ronin75 válasza patexati hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Jó lett, megéri a sok "szenvedés". Bár nekem kicsit konyha érzésem támadt ettől a csempézési módtól
(#) patexati válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Elől satupad,hátul egy műszerészasztal lesz a csempéknél. Így könnyű takarítani ha valami kifröccsen,nekiütközik (mondjuk egy súlyosabb készüléket véletlen nekitolok javításkor nem kell festeni),flexkorong por pont oda megy,szóval mechanikailag erős az a rész és szerintem szép is lesz ha minden a helyére kerül. Amúgy a csempe is maradék nem akartam kidobni pont elég lett erre.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) Buvarruha hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Új asztal új szék. Még erősen készülőben van a dolog, de eddig alacsony volt az asztalom és a székem is rosz volt, így göbre háttal előrehajolva dolgoztam, aminek porckorongsérv lett az eredménye és ki is filéztek. . Szóval tessék tanulni a hibámból és nem spórolni a széken és az asztal magasságát is érdemes úgy belőni, hogy kényelmesen, egyenes háttal tudjunk dolgozni és akkor elkerülhető ez a kínlódás.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Régi asztalomnál nekem is fájt a hátam, de a mostani nekem is magasabb. Szerintem is fontos, a testtartás.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Nagyon fontos, én már megtanultam a leckét.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Ha jól látom, ugyanilyen székem van, csak a számítógép előtt. Kényelmesen lehet benne aludni is egy sort, ha fel tudod tenni a lábad, mondjuk az asztal alatt elhelyezett 30 cm magasságú sámlin...
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Úgy könnyű, de én nem hintázhatok benne és üldögélnem sem szabad sokáig, legalábbis még egy darabig.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2014
(#) daneg86 válasza bensepeter hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Köszönöm! Az alkotásokkal igyekszem
(#) efraim válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2014 / 1
 
Látom vízcsap is lesz az asztalon, hogy munka után rögtön kezet moshass
(#) patexati válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Az asztallapra tegyél élfóliát mi filléres dolog és sokat dob rajt. Vasalóval kell rámelegíteni,tapétavárót végighúzni az éleken ha kihűlt és kész. Én is most készítettem néhány polcot melyek rondák voltak újrafóliáztam. A régi is könnyen lejön ha vasalóval felmelegítem és spaknival letolom
(#) Buvarruha válasza patexati hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Ismerem a technikát, ha papírt raksz a vasaló és a fólia közé mégjobb, mert véletlenül sem égeted meg. De az ilyesmi engem nem izgat, az éle már annál inkább, majd ha tudok mozogni, szépen lekerekítem és kalap kabát.

efraim

Az ugyan nem, a csövek a döglöttek, ezért is penészes a fal, már kitekertem a csonkokat, hogy ideférjen a monitor.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Ha jól látom, akkor ez bútorlap, vagyis pozdorja. Az élfólia nagyon könnyen sérül, bár ebből is van valami komolyabb. Ha lekerekíted, akkor ott megbontod a kemény borítást rajta és sokkal kevésbé lesz kopásálló. Vagy ne csinálj vele semmit, vagy keményfából tegyél rá "L" alakú lécet. Odaragasztod. Az apróbb alkatrészeket nehezebb lesöpörni, a nagyobbakat meg nem tudod lehúzni az asztalról, mert ott lesz egy perem. Ha lekerekíted, akkor kényelmesebben lehet rajta könyökölni, ha az alkarjaidon támaszkodsz, az asztal élén.Szóval, lehet ezen gondolkodni...
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Az utolsó szempont a legfontosabb, kell a támasz, mert eldőlök, ezért is lett homályos a fénykép ott nem volt támasz.
(#) rewox válasza patexati hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
ABS élzárás kellene, sokkal strapabíróbb szinte örök élet.
(#) patexati hozzászólása Dec 10, 2014 / 2
 
Elkezdtem bepakolni
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza patexati hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Jól néz ki! A jóisten tartsa meg a rendet -ha már te úgysem fgod tudni-
Ez a baj a műhelyekkel. Napokig rendet pakol az ember, és pár óra alatt olyan (netán rosszabb) mintha nem is csinált volna semmit...
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Idézet:
„Napokig rendet pakol az ember,”
És utána nem talál semmit. Így előbb utóbb végleg feladja akár csak a rendbe vetett hitet is.
(#) scooby_ válasza patexati hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Éljen az EMG szkóp! Nagyon jó kis helység, tetszik!
Az a csempe kimondottan jól mutat!
(#) scooby_ válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Látnád a szobámat... Mindent megtalálok! Na most akkor képzeld el!
(#) nagym6 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 10, 2014 /
 
Én is mindent megtalálok, viszont engem nem találnak 4x5 méteren. Pedig el sem bújok.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 11, 2014 / 1
 
Hobbis vagyok, ments ki innen!
(#) mark.budai válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Dec 11, 2014 / 1
 
Ez azért így nagyon nem igaz. Rendet nem lehet rakni, mert utána tényleg nem találsz semmit és ugyan úgy előhúzol mindent, mire akár egy fogót megtalálsz.
Egyszer kell mindent elrendezni, úgy hogy elérhető legyen. És ezt a rendet utána meg kell tartani. Két fogót meg egy csavarhúzót nem nehéz a helyére rakni, ha végeztél valamivel. De ha szétszórva hagyod, akkor megette a fene az egészet. Kell egy jó munkaasztal, jó hely a szerszámoknak, műszereknek, és jó hely az alkatrészeknek (legalább pár szortiment a falra, ha nem is az Alkotó-féle tároló) Ha valamit bontásra szerzel/kapsz, azt meg nem eltenni kell, hanem elbontani, elosztani a kitermelt cuccokat, a felesleget meg kihajítani.
Persze az sem baj, ha nem hevernek szana-szét a félig kész cuccok, ha valamibe belekezdtél, be kell fejezni, utána jöhet a többi. Egyetlen félkész cucc még jól is néz ki az asztalon, legalább a nem szakavatott szemek is látják, hogy épp dolgozol valamin.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2014
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 11, 2014 / 2
 
Én úgy tartom, hogy ha mindennek megvan a helye úgy hogy az egy kézzel felvehető és visszahelyezhető legyen (egymásra pakolászás nélkül) akkor perc alatt rendet lehet tenni bármekkora káoszban.
(#) zosza18 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Mintha gondolatomba olvasnál...
(#) Ge Lee válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Idézet:
„Kell egy jó munkaasztal, jó hely a szerszámoknak, műszereknek,”
Ez az ami általában nincs, és akkor jön az hogy szerelés az ágyon, a szőnyegen, íróasztalon, mert a munkaasztal (aminek a felét alapból elfoglalja a 2 szkóp meg a tápok, generátor, frekimérő, stb.) tele van mással, pl. 4 féle félkész projekttel.
Mindig irigyeltem azt aki elfér az asztalán. Nálam nem nagyon van olyan szekrény amiben és amin ne lenne itt ott egy félkész nyák, vagy 1-2 zacskó alkatrész.
Lehet hogy inkább bélyeget kellene gyűjtenem...
(#) patexati válasza Doncso hozzászólására (») Dec 11, 2014 / 1
 
Pont ezért alakítom most úgy ki,hogy minden kéznél legyen ami kell általában. Ha szerszámos ládából meg fiókok mélyéből kell állandóan előszedni mindent akkor persze nincs rend.Van 10 dugalj is mi mind külön kapcsolható lesz egy kapcsolótábláról így minden be lesz üzemelve és ha használni akarom a kapcsolótáblán bekapcsolom.Sajnos sok mostani készüléket nem lehet kikapcsolni vagy csak a hátán van a főkapcsoló.Szerintem így rendet tudok tartani. Régi műhelyben is el szoktam pakolni ha végeztem mert ha rendetlenség volt nem volt kedvem nekiállni semminek.
(#) Doncso válasza patexati hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Nálam az jelentette az első problémát, hogy összekevertem a műhelyt a raktárral,illetve rengeteg olyan dolog volt benn, ami "majd jó lesz még az" sztorival kerülgettem. Aztán szép lassan ezek elkoptak, és igyekszem tényleg műhelyként kezelni, nem raktárként. Aztán sokszor átrendeztem, kifestettem, és elnyerte a mostani kialakitást, ahol a szerep a szerszámokra és az alkatrészek tárolására hegyeződött úgy hogy mindennek legyen saját helye, igy tényleg pikk pakk rend van. Nekem sincs kedvem mindig kupiba nekiállni semminek. Jó lesz a műhelyed, ilyen helyen több az alkotó kedv is.
(#) nagym6 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Idézet:
„"majd jó lesz még az" sztorival kerülgettem”

Itt meg az a baj, ha évek óta ott áll feleslegesen ezért kidobom, másnap biztosan az kell.
(#) Doncso válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Igen, ez Murphy, ez ilyen.
Következő: »»   279 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem