Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akai aa-1010 javítása
 
Témaindító: spkkill, idő: Szept 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) spkkill hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Üdv!Pákatestvérek!
Lenne egy problémám.Szereztem egy Akai aa-1010 típusú rádiós erősítőt. Természetesen nem jó.A táp részében találtam egy halott d313-as tranyót.Betettem a helyére egy bd441-et.Működik az erősítő de nem szól rendesen.Halkan jó de ha felhangosítom lüktető hangja van.Lehet hogy nem jó a bd441-es?

Még csak kezdő vagyok az elektronikában.Igaz volt már 1-2 erősítő amit megcsináltam.

Help me!
(#) sound.man hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Szerintem az a d313 az 2sd313 és azt lehet kapni a hqvideo-nál.... Cseréld ki szerintem arra és próbáld meg újra
(#) spkkill hozzászólása Szept 3, 2007 /
 
Majd az lesz csak ha van itthon 1-2 tranyóm akkor miért vegyek ha jó bele másik is.De úgy látszik nem jó.
(#) tomika80 hozzászólása Máj 13, 2008 /
 
AKAI CSF 210 KAPCSOLÁSI RAJZ?
(#) BEAG hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!

A címben említett rádiós erősítő nagytestvérével (AA-1020) van egy kis gondom.

A hangerőpoti nem egyenletesen szabályoz a két oldalon. Minél kisebb hangerőt választok, az egyensúly szép fokozatosan annál jobban eltolódik a bal csatorna irányába. A poti közép-megcsapolásos, "Loudness" típusú, szerintem már nehéz beszerezni.

Találkoztatok-e már ilyen hibával? Ha igen, mi volt a megoldás?

Másik kérdés: szervízkönyv, kapcsolási rajz van-e valakinek ehhez a modellhez?

Segítségetek köszönöm!
Gábor
(#) aflmor válasza BEAG hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Külön kis panelon van a loudness áramör? Keresd meg ott a bibi. (kisértékü kondik-ellenállások)
(#) BEAG hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Újra itt, újra egy AA-1020-assal, de ez már saját.

Egy rendkívüli módon gányolt készülék került hozzám, szinte nem volt olyan része amibe ne nyúltak volna bele. Sikerült a tápot és a hangfrekis részeket helyrehozni, viszont az FM-rész halott, csak fehér zajt vesz. Mechanikailag rendben van, forog a légforgó, némileg változik is a zaj a skála mentén. Nagyon úgy néz ki, hogy az előző versenyző a tunerben, minden "csavart" meghúzott, amit talált...
Sajnos a rádió behangolásához nem értek és megfelelő jelgenerátoraim sincsenek hozzá. Volna köztetek valaki, aki újra tudná hangolni? Budapesten van a készülék, szervizkönyvem van hozzá.

Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) zolika60 válasza BEAG hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Nem lehet, hogy annak idején áthangolták keleti normára? Akkor azért nem vesz semmit FM-en, mert ott már nincsen adás.
(#) BEAG válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Könnyen lehet.
Bár tekintve hogy a légforgón lévő finombeállító trimmerkondik mind szorosan be vannak csavarva, és a végfoknál is az összes poti el volt tekergetve, én inkább idegenkezűségre gyanakszom.
(#) CHZ válasza BEAG hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Tuner reszerol keszits egy jo kepet, ha athangoltak, meglatszik.
(#) BEAG válasza CHZ hozzászólására (») Jan 7, 2016 /
 
Rendben, este küldök.
(#) Attilakovács hozzászólása Jún 19, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy Akai aa v1200-as erősitőm,áramszünet után kinyomta a tápban a biztiket.A szimetrikus +-50 voltot lekötöttem a végről,igy minden funkcio működik,van valakinek ötlete,hogy mi szálhatott el,hátha nem kellene az összes félvezetőt végigmérni.
(#) Gafly válasza Attilakovács hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
De. Szerintem sajnos azzal kell kezdeni, hogy végigméred a végfokban a félvezetőket.
Nem mindegyik szállhatott el, egyszerűbb az életed, és annyira nem nagy meló.
Kiforrasztani nem kell őket, és a kondenzátorokat sem kell azonnal cserélni.
(#) Attilakovács válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Erre szamitottam en is,gondoltam egy probat megér.Valami nagy zárlat van a gnd és a +50V kapcsai között,gyakorlatilag 0 ohm.Darabokra kell szedni az erősitot,a végfok legalul van
(#) CHZ válasza Attilakovács hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Idézet:
„áramszünet után kinyomta a tápban a biztiket.”

Elsőre az egyenirányító diódákat kéne kimérned.
(#) Attilakovács válasza CHZ hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Az volt az első amit megnéztem,a végbe van a gond,levettem a vegről a tápot minden megy rajta a radiotol elkezdve az 5.1 ig
(#) CHZ válasza Attilakovács hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Sajnos akkor valamelyik végfok tranzisztora hibásodott meg.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem