Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   276 / 298
(#) xpedient válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Én nem értek ehhez az akku témához, de pl. egy riasztóközpontban egy pár ezer Ft-os trafó, meg a központ paneljén lévő elektronika ezt megoldja. Azt hittem itt is lehet ezt kivitelezni egyszerűen. De akkor lehet jobb ha veszek egy szünetmentes tápot a primer oldalra?
(#) Bakman válasza xpedient hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Mekkora egy riasztóközpont fogyasztása? 1 A, netán kevesebb? Ott is úgy van az akku a rendszerhez kötve, mint a rajzomon, nincs pillanatnyi kimaradás sem áramszünet esetén.

A primer oldali szünetmentes tápegységgel jobban jársz, azt csak bedugod és készen is vagy. Olcsóbb is, mint 40 - 50 Ah munkaakku.
(#) erbe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Átkapcsoláshoz elég az akku felől egy dióda. 0 msec.
(#) xpedient válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Oké. Köszönöm. Akkor marad a szünetmentes táp.
(#) Bakman válasza erbe hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ha jó a tápegység, csak egy megfelelő méretű akku kell és készen is van, nem kell a dióda fűtésével számolni.
(#) xpedient hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy aliexpress-en lehet kapni 1-2 $-ért akkumulátor töltő áramköröket. Azok mire jók?
(#) Bakman válasza xpedient hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Valószínűleg akkumulátort tölteni. Kicsit gyorsan, nagyot lassan, nagyon lassan vagy sehogy.

Egy megfelelő DC-DC konverterrel is lehet akkut tölteni, már ha olyat láttál.
(#) xpedient válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
https://www.aliexpress.com/item/4000359956043.html?spm=a2g0s.904231...clkH8I
Ilyenem van. De ez nem sok mindent csinál. 20 Ah-s lemerült akksit nem tölti fel 1 nap alatt se.

https://www.aliexpress.com/item/32946740719.html?spm=a2g0s.9042311....clkH8I
Ez jó lehet nagyobb akksi töltésére?
(#) Bakman válasza xpedient hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Mit jelent nálad a nagyobb akksi? A második linken lévő dolog egy Step-up konverter, Step-down konverterrel jobban jársz. Pl.: Bővebben: Link. Ezen beállítható a feszültség és az áram is. Kelleni fog elé egy tápegység is, ha 12 V-os akkut akarsz tölteni, akkor 20-24 V-os megfelelő.
(#) xpedient válasza Bakman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Tudnál linkelni tápegységet meg töltőt is, ami mondjuk a riasztós dolgot tudja? Tehát 12V, 2A áramfelvétel, 7Ah-s akku.
Esetleg a nagyobb példa, ami szintén 12V, de 15A, és 30Ah-s akksi.
(#) Bakman válasza xpedient hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Pl. Mean Well HDR-30-15. Ez tápegység de használható töltőként is, én is ilyet építettem be egy rendszerbe.
(#) hzsiga hozzászólása Jan 8, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek. Egy rokkant kocsi akkumulátor töltőjével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A kimeneti 3 pólusú kerek csatlakozón mind a 3 kivezetés bevan kötve. A + - meg van jelölve a nyákon. a harmadik kivezetés "inhebter" elnevezéssel van ellátva ezt nem tudom mi lehet. A rokkant kocsi nincs nálam igy nem tudom egyeztetni. Szerintem azon kapna valami visszajelzést a töltő ekkor meghúzna a relé és elkezdődhetne a töltés. Most a relé nem nem működik, a relét kivettem az kimérve és terhelve is jó. Az egész áramkör szépen kivitelezett viszont a hővezető pasztát aszt kisajnálták. Az elektrolit kondenzátorok értékek jók? A feszültség tűrésük lehetne nagyobb is. Amúgy a töltő 110/220V-os A segítséget előre is köszönöm. hzsiga.
(#) Bakman válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Mi a kérdés? Mennyire nem működik? A tápegység elindul egyáltalán?
(#) hzsiga válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Szia. Igen elindul csak a harmadik kivezetésen szerintem kellene még kapnia valami vissza jelzést mert a relé nem húz meg. A ventilátor sem megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) hzsiga válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Az előző hozzászólásban kép nem jelenik meg de tettembe egy linket.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2021
(#) Bakman válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Az is lehet hogy annyira le van merülve az akku, hogy azt "hiszi", nincs rádugva semmi, vagy ha igen, akkor hibás. A harmadik pont általában hőmérőhöz tartozik.
(#) hzsiga válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Akkor minden féle képen kellene a kocsi hozzá, hogy kilehessen próbálni Bár az akkun nem volt csak a + - saru. Köszi a segítséget. Jó éjt.
(#) Bakman válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
A fene tudja, hogy ott mit kötöttek a harmadik csatlakozó pontra. Meg kell nézni.
(#) erbe válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Mi a panaszod az elektrolit kondenzátorokra? A 2 db 220 µF 200 V-os sorba kapcsolódik 230 V-os táplálásnál az egyenirányított ~320 V pufferelt feszültségre. 400 V feszültségtűrés megfelel?
A kapcsoló tranzisztorok és a szekunder oldali diódák mögött szilikonos üvegszövet a szigetelés. Nem szokás emellett még hővezető pasztát is kenni. Ennek a szigetelésnek a hőátadó képességéhez méretezik az alkatrészeket és a hűtőfelületet.
(#) _BiG_ válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 8, 2021 /
 
Az inhebter angol szó, jelentése a gugli szerint: hitetlen.

Bár nem hinném, hogy ez itt megfelelő fordítás...
(#) vargaf válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A Google fordítója holland nyelvűként ismeri fel a szót és jelentése: tulajdonos.
(#) hzsiga hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Üdv. Köszönöm, hogy foglalkoztok a problémámmal. A google-vel Én is fordíttattam de szerintem nem megfelelő a fordítás.
(#) nedudgi válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Nem látom az eredeti környezetet. Arról tudsz fotót mutatni?
(#) hzsiga hozzászólása Jan 9, 2021 /
 
Szia. Itt vannak a kért képek. Bocsi nem a válasz gombot használtam de a képfeltöltés miatt nem akartam újra kezdeni az egészet.
(#) nedudgi válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Én az "inhebter" szöveg megjelenésére, helyére szeretnék rájönni.
(#) hzsiga válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
A fehér vezeték B+ kék vezeték B- a kék és fekete vezeték közzé van írva az "inhebter" felírat. Az első képen látszódik az in kezdet.
(#) nedudgi válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Így van. Abban reménykedek, ha az eredeti feliratot látom, beugrik valami.
(#) proli007 válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2021 / 2
 
Hello! Én úgy látom a kék (amit én zöldnek látok) össze van kötve a Q6 helyén lévő átkötéssel. Tehát mind kettő a kimeneti negatív ponton van, tehát ettől nem történik semmi a töltőnél.
Viszont a relé és a Q5 tranyó (dióda+zéner stb.) biztosítja, hogy az aksi csak akkor csatlakozik a töltőre, ha polaritáshelyesen és megfelelő feszültséggel csatlakoztattuk a töltőre..
(#) hzsiga válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Köszönöm szépen a segítséget Mindenkinek de a tutit proli007 mondta meg. Nagyon szépen köszönöm proli007. Mikor megláttam a hozzá szólásodat egyből tudtam meg vagyok mentve. A töltő működik, még a ventilátort kicserélem mert zajos is és a fordulata is ingadozik. Üdv hzsiga.
(#) szs válasza hzsiga hozzászólására (») Jan 9, 2021 /
 
Idézet:
„Az első képen látszódik az in kezdet”

Hogyne. Ha elolvasnád, akkor fogadjunk, hogy nem hebter, hanem heater jönne ki.
Következő: »»   276 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem