Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   115 / 115
(#) bbatka válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 16, 2022 /

Köszönöm, így tisztább lett számomra a kép. A gyakorlati tapasztalás hiányzik nálam.
(#) Longa György hozzászólása Ápr 14, 2022 /

Sziasztok! Nem akarok kontárkodni, csak érdeklődnék, hogy a kínai mini DIY szkópot melyik topikban tárgyaljátok? Vagy nyissak neki egy újat?
(#) bbatka hozzászólása Ápr 14, 2022 /

Szerintem írhatsz ebbe, bár ez inkább az építésről szól.
(#) HA5AWS válasza Longa György hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /

Szia!
Szerintem is itt belefér a témakörbe. Én már összeraktam két ilyen szkópot. Egy DSO 150-et az egy csatornás, és egy Wave-2 tipust. Mind a kettő összerakás után egyből indult és tökéletesen tette a dolgát. A Wave-2 nagyon bejött, sok funkcióval rendelkezik. 2 csatorna vagy x-y. Ezen kívül van benne két DDS hanggenerátor is.
Üdv: Gábor
(#) Honda130 hozzászólása Vas, 12:25 /

Üdvözlök mindenkit!
Egyeztlen mérés kapcsán vettem magamnak egy pici Oszcilloszkópot. Nem értek hozzá, sosem gondoltam, hogy nekem ilyenre nagy szükségem lenne, de mit lehet tenni, senki nem tudta megmondani, hogy a dízel autóm porlasztói mekkora feszültséggel vannak vezérelve? Így jutottam el arra az elhatározásra, hogy kell egy oszcilloszkóp. Nos! Mára meg is jött. Tényleg működik, de az a helyzet, hogy rákötök egy AAA ceruza elemet és 2,14Volt-ot ír ki. Ez így nem az igazi. Nagyságrendileg ugyan tudni fogom, hogy mekora a feszültség, de pontosan nem. Szerintetek lehet ezen valamit állítani, vagy korrigálni? Drágábbat ennél nem igazán akarok venni.
Köszönöm!
(#) Ge Lee válasza Honda130 hozzászólására (») Vas, 13:02 /

Nagyon rég volt ilyenem, de úgy rémlik, hogy a bemeneti osztóján vagy valahol körülötte van egy trimmerpoti amivel tudod jusztírozni. Jól kell hogy mérjen, legalábbis ez jól mért.
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Vas, 13:08 /

Idézet:
„porlasztói mekkora feszültséggel vannak vezérelve”

Erősen gyanúsan 12 volttal!! De lehetnek rajta nagyobb tüskék!
Idézet:
„Mára meg is jött. Tényleg működik, de”

Te raktad össze??
Ennek elérhető a kapcsolási rajza, az előosztót kell megvizsgálnod!!
(#) benjami válasza Honda130 hozzászólására (») Vas, 14:06 /

Ha nem kötsz semmi a bemenetre akkor 0V-ot mér? Ha a bemenetet rövidre zárod elmászik ahhoz képest mint ha a levegőbe lóg?
Itt írtam a saját tapasztalataimról.
(#) Honda130 válasza Ge Lee hozzászólására (») Vas, 21:36 /

2db kondi van, amit elvileg lehet állítani, de egy videóban úgy értelmeztem, hogy azok a görbék alakját finomítják. Igaz, nem próbáltam, mert ezt a készüléket készen rendeltem.
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Vas, 21:58 /

Az én gyanúm is az, hogy 12 Volttal, de sajnos van egy olyan információm is, hogy 72 Volt megy rájuk. Hozzértő írta ezt a 72 Voltot, de nem tudom, hogy összetéveszthette-e a piezzo-s porlasztóvan? Annak ugyanis 185 ohm körüli az ellenállása. Nekem viszont mágnestekercses porlasztóim vannak és multiméterrel 0,3 körül mérem az ellenállását. Lehet hogy pontatlan a műszerem, de 1ohm alatt van az biztos. Arra pedig ha 72 Voltot engedek, az totális zárlati áram szerintem.
Nos! Ezt bizonyítandó, szeretném konkrétan megmérni.

Nem én raktam össze. Ez készen érkezett. Csak a kis plexi dobozát kellett összerakni. Nincs hozzá szonda sem, de rendeltem külön. Nemsokára lesz az is.
Igen. A csomag tertalma volt egy komplett kapcsolási rajz is. Meg is lepődtem. De nem tudom mi az az előosztó.
A hozzászólás módosítva: Vas, 22:07

2.jpg

(#) Honda130 válasza benjami hozzászólására (») Vas, 22:01 /

0,96 Voltot mutat alapból is. Ha pedig összezárom, kicsit beinog az érték, de azonnal visszaáll 0,96 V-ra
(#) benjami válasza Honda130 hozzászólására (») Vas, 22:27 /

A 0.96V alapból az nagyon nem jó. Itt egy videó hogyan kell a nulla szintet bekalibrálni. Amíg ezt nem teszed meg hülyeséget fogsz vele mérni. A trimmerek pedig csak a négyszögjel beállításra szolgálnak. Arról is találsz videót hogyan kell beállítani.
(#) Honda130 válasza benjami hozzászólására (») Vas, 23:10 /

Értem. Tehát ha ezt én is megcsinálom, ami a videóban van, akkor alapból nullát fog mutatni és talán pontosabban is mér majd?
Annyi van még, hogy nekem olyan a készülékem, hogy nincs rajta a DSO 138 felirat és kicsivel másképp néznek ki a kijelzőn megjelenített dolgok. konkrétan, az elhelyezésük más.
Ezen kívül, mivel ez a készülék készre forrasztott állapotban lett rendelve, így nincs benne az a kis kapocs féle, ami a tesztjel miatt lenne benne. Gondolom, a nélkül nem lehet így állítgatni igaz?
Nem gond, csak akkor forrasztanom kell bele egy olyan lábat.
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») 11:20 / 1

Ott a helye.

dso.jpg

(#) Honda130 válasza Inhouse hozzászólására (») 12:02 /

Szia!
Igen. Tudom. Már nézegettem. Majd forrasztok bele.
(#) Gafly válasza Honda130 hozzászólására (») 12:24 /

Azért tehetnél fel a két oldaláról "bunda nélkül" képet, meg hogy honnan és milyen néven rendelted...
(#) dB_Thunder válasza Gafly hozzászólására (») 14:55 /

Gyakorlatilag erről van szó:
https://jyetech.com/dso-138-oscilloscope-diy-kit/
Következő: »»   115 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem