Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   225 / 245
(#) Patópali válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ha a stabilizátorban minden rendben van akkor a függőleges előfokozatban vagy a fűrész fokozatban valami beterhel. Le kellene választani a tápot a két fokozatról, úgy mérni a kimenő feszültséget. Ha ok, akkor a két áramkör áramfelvételét kéne megmérni.
A stabon a nagy áramfelvétel miatt esik le a feszültség. A 330 Ohm védi meg tranzisztort a túlterhelés miatti elpukkanástól.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) pucuka válasza Patópali hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nos, pont ilyenkor van szükség egy másik szkópra.
(#) Patópali válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
A kérdezőnek van másik szkópja -nem is akármilyen. Olvass vissza.
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ha az áteresztő bázisa 15 V, a kimenet meg 7, akkor az a tranyó már halott: Ub-e 7 V?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) pucuka válasza Patópali hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Van kitűnő szkóp, van multiméter, van kapcs rajz, akkor mi a probléma, mi a szenvedés tárgya?
Le is írtad a javítás menetét.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Patópali válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
A függőleges lapon van egy C2007, 47nF kondi, lehet hogy átvezet. ( Ha narancssárga orosz, mindenképpen cseréld)! Én már nem egyszer szívtam ilyen miatt. A másik a C2023 0,22µF kondi. Ezt is ellenőrizd a fűrész ák.-ben.
(#) Patópali válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nem én javítom.
Idézet:
„mi a szenvedés tárgya?”


Nem jó a készülék, még nincs meg a hibás alkatrész.
(#) pucuka válasza Patópali hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Nem is rád értettem.
A delikvensnek minden rendelkezésre áll, hogy megtalálja.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) Patópali válasza pucuka hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Bízzunk a sikerében.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Az eddigi mérések mindegyike ami szkóppal történt a házhoz képest voltak mérve. Mint kiderült, a rajzon levő 13 pont nem egyenlő a gnd-vel, hanem -6,8V-on van. Aminek értelmében a 13 ponthoz képest újramérve már a +15V is 13,8V értékkel rendelkezik. Ezesetben mea culpa, a javított, illetve helyesen mért értékek a 13-as ponthoz képest:
3: 33,8
4:29,6
C:22,9
B:14,4
E:13,8
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Immáron a 13as ponthoz képest a szkóp képe a következő.
Sárga az MP7 pontban a fűrészjel, az eltérítő lemezek pedig a kék és zótsaszín jelek. Minden jel gndje a kijelző aljához van húzva.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
A két végtranzisztor emitterén a kepen látható a jelalak.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Valamint 100Hz bemenő jelnél a szkóp saját ernyője.
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
A fűrész így már nem jó! A lapos szakasz nem kell bele. Végig egyenesnek kell lennie. VAlami beterhel neki.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) mikrokapcsolo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 12, 2020 / 1
 
Jelenleg elkezdte ezt csinálni, már a függőleges eltérítés se működik, az eddig jól működött. Úgy érzem az a szkóp meghaladja a képességeimet.
Szerk: Téves riasztás, a függőleges eltérítő lemezek egyik kivezetése leszakadt a panelró a sok ki-be nyitogatás miatt. Szeritnem el kellene engedni ezt a javítást, mert egyre roszabb lesz...
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2020
(#) granpa válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Ne hagyd magad, innen szép a győzelem!
(#) Patópali válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Valami madzag még leszakadhatott. Vagy több. Ha javítottad, cseréld meg a két végtranzisztort és mérj. Megfordul a szkópon látható hibás jel?
(#) mikrokapcsolo válasza Patópali hozzászólására (») Szept 12, 2020 /
 
Azután átnéztem az összeset, mind a helyén van, nem ez volt az első, hogy letört egy drót, elég merevek és sokat kell nyitogatni a panelt, eddig mindig észrevettem ha lepattant egy. Holnap megcserélem a két tranyót.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Szept 13, 2020 /
 
Igazán köszönöm mindenkinek a segítséget, a két tranzisztor megcserélése sem hozott eredményt. Úgy vélem, mivel szívességként indult a dolog, hogy "nézzek már rá", ezt túlteljesítettem, 3 napot szántam, szántatok rá. Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkinek, projekt lezárva/halasztva.
(#) dobanandras hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok.Hameg 203-4 szkoprol van szo.1-es csatorna jol mer DC-ben,a 2-es nem.Hogyan allitsam?Koszonom.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) szapcsika válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Mi az, hogy nem jól mér? Nem jó s mért érték? Kicsit bővebben ha leírnád, könnyebb lenne segíteni. Minden osztóállásban rossz? Ugrál a nulla vonal, ha osztást váltasz? Vagy mi?
(#) dobanandras válasza szapcsika hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Labortaprol raadtam 3vdc-t.1-es csatorna jol mer minden osztoallasban.2-es csatorna 3.2vdc-t mutat minden osztoallasban.Nem jo a mert ertek.
(#) szapcsika válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Akkor a Ch 2. Y gain lesz, amit tekerned kell, de el kell olvasni a pontos procedúrát, mert kölcsönhatás lehet az egyes beállítószervek között. Ezt így látatlanban nem tudom.
Feltételezem, hogy a 0 az viszont 0 tehát nincs DC offset.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) nagym6 válasza dobanandras hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Bemelegedés után kell minden beállítást, kb. fél órát menjen előtte.
Tápfeszültségek ellenőrzése -esetleges állítása ha lehet és kell- ajánlatos beállítások előtt.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020
(#) dobanandras válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Koszonom a valaszokat.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
TR-4660-as oszcilloszkóp kontakthibás potméterének javítása hogyan, milyen technikával és mivel tisztitószerrel javítható?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) nagym6 válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Ha szétszedhető, akkor szétszedve tisztítható a csúszka, és a tengely is kihúzva, újrakenve. Ha nem szedhető szét, akkor átfújva izopropil alkohol spayval. Ha más anyaggal kontaktsprayval lesz átfújva beszerelt állapotban, akkor fontos, hogy másra ne menjen, végzetes lehet egyes áramköri részeknek.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
Újrakenve milyen anyaggal?
(#) pucuka válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Elvileg mindegy, valamilyen (szilikon)zsírral, de én patikai vazelinnel szoktam.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Okt 12, 2020 /
 
köszönöm
Következő: »»   225 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem