Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   227 / 245
(#) PEXESO válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Azt is megvizsgálom,csak most nem ugrik be,hogyan kell X-Y üzemmódba kapcsolni.
(#) gerenk válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Szerintem is fókusz asztigmatizmus beállítása szükséges
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Sweep-hor. in.
(#) PEXESO válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Még azt kérdezném,hogy helyes beállítás esetén mit kell látni,pontot? Mert ha jól emlékszem rövid vízszintes vonalat láttam amikor egyszer ezt bekapcsoltam.
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Egy pontot kell látnod. Az asztigmatizmus és fókusz potméterekkel tudod ezt elérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2020
(#) pucuka válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
A fényerőt is csökkenteni kellene, azután beállítani a fókuszt, és az asztigmatizmust (ha szükséges lesz)
Ha ezek után sem lehet tisztességes négyszöget látni, akkor szinkron szintekkel is játszani kellene.
Ha a leglassúbb eltérítésre kapcsolsz, akkor a fénypont viszonylag lassan vándorol végig az alapvonalon, akkor érdemes macerálni a fényerő, fókusz, asztigmatizmus gombokat, hogy éles pont vándoroljon, fényudvar nélkül.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 10, 2020 /
 
Mindenkinek megköszönöm a segítségét,a tanácsok nagyon hasznosak voltak,az egyik hiba elhárult.azért van még probléméma bőven.2 képet küldök,többet mondanak a szavaknál.
A 2 kép a CH1és CH2 kalibrátor négyszögjelét mutatja a vizszintes és függőleges eltolás gombjainak középre !! állítása mellett.Mindkét képen eltolódás látható a középhelyzethez képest.Időnként vibrál a kép az erősítés is változik.
Kipróbáltam az ALT és CHOP módot is de nem működik rendesen,össze-vissza ugrál a kép mindkét irányban,sok beállításban elmosódott, és a szinkronizáció is nagyon nehéz.Ezekhez,ha kell holnap majd küldök képeket,mára elég ennyi is.Mégegyszer köszi mindenkinek.
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Nagyobb amplitúdót (kisebb osztás) állíts be a stabilabb indításhoz-szinkronhoz, a középre állításhoz pedig a BAL trimmereket használd a pozícióállítók alatt.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2020
(#) nagym6 válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Sok tranzisztor foglalatban van, itt is lehet kontakthiba.
(#) PEXESO válasza kadarist hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
A horizontális pozicionáláshoz nincs trimmer az előlapon,ezt valahol máshol kell korrigálni?Az instabil szinkront és vibrálást nem okozhatja fesz. ingadozás ? A CHOP és ALT módokban lehet,hogy hibás az átkapcsoló áramkör?
(#) PEXESO válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
Nagyon sok dolgot kell itt még átnézni,többek között a tranzisztor foglalatokat is.
(#) kadarist válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 / 1
 
Belül van állítási lehetőség a hor. balanszra.
(#) pucuka válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 10, 2020 /
 
A horizontális pozícionáláshoz nincs trimmer az előlapon, de van állító potméter az időalap, és a trigger állító gomb között.
A SWEEP/HOR IN gombot a felső gombsor első gombjában megleled, kiugrasztva SWEEP, benyomva HOR IN (a felirat a gomb alatt.
Triggerjel nélkül szokott vibrálni az időalap. Az alacsony frekvenciás jeleket CHOP, a magasabb frekvenciájú jeleket ALT állsban vizsgálhatod.
(#) PEXESO válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Köszi a választ.
(#) Joe_001 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Szia!
Annak az áramkörében is lehet hiba. Poti, ellenállás megnyúlva stb.
(#) PEXESO válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
Ezt írtad:A horizontális pozícionáláshoz nincs trimmer az előlapon, de van állító potméter az időalap, és a trigger állító gomb között.
Ez igaz de a külső potméterek közép állásában a fénypontnak is középen kellene lenni.
Próbáltam a vert.balance trimmerekkel középre állítani a sugarat de akkor sem tudom a sugarat szimetrikusan áthúzni az egész képernyőn.Szerintem valami el van állítódva a vert.láncban az elenktonkapcsoló fokozat után,szintúgy a hor.fokozatban.
A másik dolog az,hogy az időalap generátor leggyorsabb fokozataiban balról egyre jobban rövidül a sugárhossz és bal oldalon csökken a fényereje.A bal oldalt úgy értem,hogy szemből nézve a bal oldal tehát ahonnan indul.
A CHOP és ALT fokozatban szerintem szintén valami nagyon nincs rendben.
(#) pucuka válasza PEXESO hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
A vízszintes erősítő (is) egy diferenciál erősítő. balansz beállítására van belső trimmer, ezzel elvileg beállítható, hogy a külső tekerőgomb középállásában a fénysugár is középen álljon.
A leggyorsabb fokozatnál előfordulhat egy kis jobbratolódás, de azt a szinkronizáló gombok óvatos tekergetésével korrigálni lehet, ha nem, akkor körül kell nézni a szinkron fokozatban is. Lehet eltérítő generátor hiba is, de ennek javításához másik szkóp kell.
Az elektron kapcsoló nincs hatással a vízszintes eltérítésre, az csak a függőleges erősítő végfokozat bemenetére kapcsolja hol egyik, hol másik bemenet erősített jelét.
A függőleges erősítő balansz állítása az előlapi trimmerrel lehetséges, ezt úgy kell beállítani, hogy a bemeneti osztó kapcsolgatására (a függ bemenet testelése mellett) a sugár helyzete ne változzon.
Mindenek előtt, mielőtt szét tekergeted a tápfeszek rendben vannak?
(#) PEXESO válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2020 /
 
A vízszintes erősítében csak 2 darab trimmer van az 1x és 5x erősítés beállítására.
A szinkrongombbal nem lehet a rövidülési hibát korrigálni,kipróbáltam.
A feszültségek rendben vannak.
A függőleges erősítő balansz csak arra van amire írtad,tudom.
A baj komolyabb lehet mint hisszük nem egyszerű beállítás kérdése,ezt csak hosszabb idő alatt szisztematikus ellenőrzéssel,fokozazatonként sikerül megoldani,legalábbis remélem.Azért ha van ötleted,írd meg.Ha valamire jutok én is jelentkezem.
(#) rpmaus válasza rpmaus hozzászólására (») Nov 13, 2020 /
 
Tisztelettel érdeklődöm, miét lettem én jól láthatóan ignorálva? Valami bántót mondtam bárkire is?
Nem provokálni akartam, senkit sem kívántam megtréfálni, valóban egyszerűbb volt megkérdezni, hogy előfordulhat-e kerámia kondenzátor egy szkóp anód-sokszorozóban vagy csak a fóliakondenzátor a nyerő.
Ha csak én nem látok választ, elnézést, hogy szóltam...
Köszönöm!
(#) kadarist válasza rpmaus hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Szia!
Tehetsz kerámiakondenzátort is, ugyan mi baj lehet. Az orosz barátainknak akkortájt biztosan csak fóliakondenzátoraik voltak olyan paraméterekkel.
(#) PEXESO hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretném mindenkinek megköszönni a segítségét,tanácsát,amit továbbra is szivesen fogadok.Az utolsó hozzászólásomban a hangnem talán nem volt a legmegfelelőbb.Ha valakit akaratlanul is megbántottam,tőle elnézést kérek.Ez a probléma a szkóppal túlságosan megvisel.Tehát ha van valakinek tippje,kérem írja meg.
(#) rpmaus válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Szia Kadarist' és köszönöm szépen!
Viszont egy visszakérdés jöhet? Te láttál is már olyan állatot mint a Zsiráf?
Szóval te találkoztál gyári kivitelben (vagy amatőr vagy félprofi, de stabil) konstruzzionebanben' ezzel a megoldással?
No, csak mert nálam ugye ettől indult be a pavlovi nyálelválasztás a kérdezgetésre, hogy én még nem, csak azt nem tudom, én néztem-e keveset eddig (vélhető).
Köszi még egyszer!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2020
(#) gerenk válasza rpmaus hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Ezek 100 nF 3kV kerámia kondenzátorok egy EMG oszcilloszkóp HV tápjából. A táp 24 kV-os . Ez az egység egy 5x-re dolgozik. Az EMG sok készülékébe ezeket építette be. Nem szoktak meghibásodni.

100_7690.JPG
    
(#) kadarist hozzászólása Nov 14, 2020 /
 
Ha már Hobbi, meg DIY, akkor itt egy szép példa arra, hogy tönkrement sokszorozót hogyan lehet kiváltani. A kommentelő újjáépítette a sokszorozót. Bővebben: Link
(#) gerenk válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Vajon mi volt a kiöntő anyag? Egyébként lehet használni a TV sokszorozókat is.
(#) kadarist válasza gerenk hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
A szokásos poliuretán kiöntőgyantát használta: Bővebben: Link.
(#) gerenk válasza kadarist hozzászólására (») Nov 14, 2020 /
 
Nem kísérleteznék 22 kV az EMG1556 anód a katód -2kV ez együtt 24 kV. Ez van benne. Nagyon nem mindegy milyen kondenzátor és milyen kiöntő gyanta.
(#) bokonyi001 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Sziasztok.
Van egy c1 55 oszcilloszkópom, és ha bekapcsolom akkor sípoló hangot ad, és kB 20 perc után nagyon melegszik benne a transzformátor de annyira, hogy a kezem nem álja. Elméletileg müködik de szerintem nem kellene ennyire melegednie. Előéletéről nemtudok semmit, régebben vettem. Tanácsot szeretnék kérni, hogy mi okozza a fentebbi jelenségeket.Csináltam egy videót is: Bővebben: c1 55 zúg
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2020
(#) mateatek válasza bokonyi001 hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Melyik transzformátor melegszik benne? A hálózati, vagy a nagyfrekis, ami sípol. A sípolás szerintem természetes, nálam is sípol. Persze halkan.
(#) bokonyi001 válasza mateatek hozzászólására (») Nov 17, 2020 /
 
A hálózati melegszik. Sajna így használhatatlan.
Következő: »»   227 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem