Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   229 / 245
(#) dokidoki válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 26, 2020 /
 
Akkor a havernak van elég esze, hogy érezze, nem érdemes ilyesmibe feccölni.
(#) X-Wing válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 27, 2020 / 1
 
Vagy a havernak volt annyi önismerete, hogy képben volt a saját szaktudásával, vagy annak hiányával. Jani hozzászólásairól mindig a híres Zuzu Petaz-os monológ ugrik be, a Ford Fairlane kalandjaiból
Itt a HE-n sem találtam sokat erről a csőről, csak a szkópórás topicban indította el valaki deszkán.
Szóval nem lehetetlen bánni vele. Az elektroncső.hu-n van róla adatlap.
(#) jani1987 válasza X-Wing hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
És mágneses árnyékoló csöved honnan lesz hozzá?
(#) X-Wing válasza pucuka hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Ha nem csal a fotó, ott figyel a csövön.
(#) pucuka válasza X-Wing hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Jobban megnézve, lehet. Túl vékonynak, és fényesnek tűnt a bilincs után.
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Ez gyári tartozék. A csövet majd oda képzeljük.
(#) bokonyi001 válasza bokonyi001 hozzászólására (») Dec 5, 2020 /
 
Ma megint előszedtem. Tehát ha bekapcsolom, akkora sugár megjelenik, de akkor se egy pont, hanem egy rövid kis vonal. X csatornára külső jelet csatlakoztattam de nem fut ki a sugár teljesen, csak kiszélesedik egy kicsit de nem megy ki az ernyő széléig.
(#) mateatek válasza bokonyi001 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
Talán segít behatárolni a hibát. Az enyém fűrészjel kimenetére rátettem a digitális voltmérőt. Azon, a szinkron poti állásától függően 50usec-os eltérítésnél 1,5-3,2 voltos feszt mérek.
(#) pucuka válasza bokonyi001 hozzászólására (») Dec 7, 2020 /
 
A vízszintes erősítő tápfeszültségei, különösen a végfoké rendben vannak? Első lépés.
Az eltérítő generátor első blikkre jónak tűnik, mert működik. Ha probléma van vele, az csak akkor derül ki, ha a vízszintes erősítő hibátlan.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2020
(#) PDM hozzászólása Dec 9, 2020 /
 
Schlumberger 5277 szkóp kapcs.rajzot keresek.
Kösz. előre is.
(#) bokonyi001 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 10, 2020 /
 
Kontakt hiba lenne?
(#) bokonyi001 válasza mateatek hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
- 0,3v - ot mérek. De ha feljebb kapcsolom 2us-ba akkor ott már - 0,3- 2,6 volt van és akkor már kitér a sugár, és a további fokozatokban is.
(#) PEXESO hozzászólása Dec 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Újra kérem a segítségeteket az EMG 1568/A tipusú szóphoz.A tápokat rendbetettem,eltekintve attól,hogy a 110 V-osban mér kétszer elment a 723 PC-s IC.A vert.erősítőt sikerült megjavítani,egy tranzisztor volt rossz benne.Most a fűrészgenerátor erősen gerjed,a fűrész fesz.nagysága másik kis szkóppal mérve 9,35 V(cs-cs)ról 6.12 V-ra csökken a legnagyobb futási sebeeségnél.Eközben a fényvonal balról-jobbra erősen eltolódik.Elvileg a fűrész hosszát a P 505 potméterrel beállítása határozza meg?Néztem a kioltójelet is a 19-es ponton (a rajz) szerint,ennek az alakja is eltorzul a legnagyobb sebességeknél.Minden segítséget előre is köszönök.
(#) Delinsky hozzászólása Dec 15, 2020 /
 
Ezt most találtam. Nem semmi!
https://www.gbbxes.top/products/1013d-digital-oscilloscope-2-channe...b5f034
Színes kétsugaras digitális, oszcilloszkóp.
(#) mohinger válasza Delinsky hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Ez gyanúsan olcsó! 27eFt helyett 8eFt. Hát, nem tudom...
Ha valóban ennyi az ára, akkor tényleg jó vétel, kérdés, hogy nem átverés-e, tényleg megérkezik-e?
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Ugyanazt a mozit nézzük?
(#) mohinger válasza granpa hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Bocsi, 29eFt helyett 8100Ft...
(#) granpa válasza mohinger hozzászólására (») Dec 15, 2020 /
 
Nem azért kérdeztem, hanem mert a nálam megjelenő hirdetésben néhány hellyel odébb van a tizedes vessző. 815250 Ft, (2.9 millióról) Furcsa is volt.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2020
(#) patrick hozzászólása Dec 20, 2020 /
 
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy EMG 1568/A (EMG4655/A) oszcilloszkópom Nincs a képernyőn jel. +,- 15v. 40v. rendben 110v-s feszültséggel van bajom. 130-tól190v-ig mérem a feszültséget. Kicseréltem a BU806-t valamint a 723-s IC-t. Lekötöttem a csatlakozó huzalokat. A kimenő feszültség nem változik .A szabályzó potméterre nem reagál. A szabályzó áramkör valamennyi alkatrésze a kapcsolási rajz alapján rendben van.
(#) Hp41C válasza patrick hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Szia!
Vizsgáld meg a 723 tápfeszültségét. Ugyanis, ha a szabályzó bemenetén levő C1 (200uF) időnként átvezet, azaz a rajta levő feszültség alacsonyabb lesz, mint a kimeneten levő C3 (22uF), akkor a 723 tápfeszültsége megszűnik, a kimenet a TR1 tranzisztoron keresztül megkapja a teljes nyers tápfeszültséget. Ezek után a szabályzó működésképtelen.
A C1 ráadásul közvetlenül a cső mellett van, kitéve a melegedésnek.
(#) VJ72 válasza patrick hozzászólására (») Dec 20, 2020 /
 
Üdv.
A C1 csavaros elkó anyája meglazul és a testpont bizonytalanul érintkezik ezért szokott tönkre menni a 723 as IC.
(#) Frenk_63 hozzászólása Dec 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Sajnos a Philips PM3231 tipusú régi oszcilloszkópom meghibásodott.
Ezzel kapcsolatban kérem a segítségeteket.
Az R847/22K ellenállás égett le benne.
Rendeltem hozzá egy ZA-1004 VALVO 86.4V Glimmstabilisatort, segíthet-e ennek a cseréje?
Képeket mellékelek.
(#) Ge Lee válasza Frenk_63 hozzászólására (») Dec 21, 2020 / 1
 
Nézd meg a diódákat is, nagyfesz hibákat elsősorban diódák, másod sorban kondik hibája szokta okozni. Nálam az egyik régi Japán szkópomban a 2kV-os részben lett visszáramos az egyik dióda.
(#) Delinsky hozzászólása Dec 23, 2020 /
 
Ezt találtam! Az van odaírva, hogy a gyár bezárt a Covid miatt Amerikában, ezért jóval ár alatt adják. Az enyém már jön. Kíváncsi vagyok, hogy csak egy képet kapok-e, de lehet egérpad is, vagy az oszcilloszkópot Mindenesetre a Link: https://www.gbbxes.top/products/xds3202e-digital-storage-oscillosco...45a1ec
(#) Ge Lee válasza Delinsky hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Annak még az áthúzott, eredeti ára is csak a fele a piaci árának. Elég érdekesnek találnám, ha ahelyett hogy feltennék az ebay-re vagy akárhova, bagóért elosztogatnák, de ki tudja...
(#) Bakman válasza Delinsky hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Idézet:
„Az van odaírva, hogy a gyár bezárt a Covid miatt Amerikában, ezért jóval ár alatt adják.”
Ilyen nincs sehol az oldalon csak annyi, hogy a Covid miatt késések lehetnek a szállításban.

Gondolod, hogy egy 250 000 Ft-os gépet 8300 Ft-ért megkapsz? Vadász, vadász...
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Javasolnám hogy egyből rendeljen kettőt, a másodikat tizért átveszem, ha másnak nem kell.
Csak személyes átvétel, posta, előre utalás nem játszik.
(#) mateatek válasza Delinsky hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Ez itt OFF, de bepróbálkoztam már én is hasonlóba. Kaptam egy filléres "valamit", majd mikor panaszkodtam érte, visszatérítették a vételárat. De talán neked szerencséd lesz, én nem vagyok az a típus.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2020
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Arra játszanak, hátha legyint a dologra a delikvens. Ha pár ilyen van, már nyerésben vannak.
Következő: »»   229 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem