Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   444 / 839
(#) berkesandor hozzászólása Ápr 13, 2018 /
 
Hát ez? Csak a képeket kell nézni...
Bővebben: Link
(#) pisti hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm küldött egy képet egy programozható áramkörről. Vajon mi lehet ez és miben programozható. Az arduino felületről ez programozható?

image1.PNG
    
(#) Bakman válasza pisti hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Milyen felirat van a középső, négyzet alakú IC-n? Csak azért kérdezem, mert "programozható áramkörből" kb. annyi típus létezik, ahány csillag van az égen. Kivéve persze annak, aki ránézésre hellyel-közzel be tudja lőni, miféle fejlesztőpanel lehet a képen.
(#) rolie válasza pisti hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A nyákon látható feliratból elindulva ide tudtam elnavigálni, ezek szerint valamilyen ATmega van rajta (8, 48, 168, 328), AVR programozóval programozható a 10 pólusú ISP csatlakozón keresztül. Ha ezen rátöltesz egy megfelelő bootloadert akkor menni fog Arduino alól egy USB-soros illesztővel.
(#) Massawa válasza rolie hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
328p van rajta, es itt a rajza. . Az USB csak tápcsatlakozo. Programozni ISP -vel lehet (Dragon stb).
De lehet, hogy illeszthetö az Arduinohoz is.

IMG_3153.PNG
    
(#) pisti hozzászólása Ápr 17, 2018 /
 
Köszönöm a segítő hozzászólásokat. Én maradok az arduinoknál!
(#) alienco hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Sziasztok! Egy előerősítő motoros (12V) potméterét szeretném arduinoval vezérelni. Az előerősítő +12V GND -12V feszültségről működik, tehát ezt tudom használni. A problémám az, hogy ugye a motort előre-hátra kellene forgatni. Mivel lehetne ezt egyszerűen megoldani? Shieldet előnyben részesítenék (nem találtam).
(#) Medve válasza alienco hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Szia, pedig bármelyik DC avagy léptetőmotort vezérlő shield alkalmas erre. például ez
Mi a probléma az előerősítő tápfeszültségével?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
de ez olcsóbb. Nem shield, de...alakítsd át arra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) Inhouse válasza alienco hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Ha ez egy sima DC kefés motor áttétellel, akkor a megfelelő tápfeszültséget kell tudni mindkét irányban kapcsolni. Fordított polaritás esetén visszafelé forog. Egy híd kapcsolás a megoldás, 4 félvezető kapcsoló elem (tranzisztor, fet), vagy akár 2db váltóérintkezős relé.
Motorvezérlés H-híddal
(#) devilke3000 válasza alienco hozzászólására (») Ápr 19, 2018 /
 
Én ilyet használok kis dc mocikhoz nagyon egyszerű!
L9110S board
(#) alienco hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Köszönöm mindhármótoknak, így már rendben lesz! Nem tudtam, hogy a léptetőmotoros shieldek erre is jók. Azt gondoltam, teljesen más a működés.
(#) choco01 hozzászólása Ápr 20, 2018 /
 
Hali.

Valaki tudna ajánlani jó minőségű jumper kábelt kínából?(ebay, ali..)

Esetleg árnyékolt is lehet ha van értelme..a mostanik lötyögnek, kicsúsznak..

Köszi!
(#) devilke3000 válasza alienco hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Dc mocira dir(H/L) irány váltaszt step fordulat szám(pwm) L9110S board szépen viszi dc mocit youtube sok kod van hajrá!
Ezt szoktam használni hozzá:
PWM LIB
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) Kari55 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Szia mindenki!
Van egy működő és egy nem működő arduino uno. Az lenne a kérdésem, hogy ha a működőből átraknám az ATMEGA 328P U kontrollert a nem működőbe, azzal károsíthatom a kontrollert?

Azért gondolom, mert ha így működik a rossz, akkor valószínű, hogy a kontroller halt meg.
Jól gondolom?

Köszönöm előre is.
(#) Kera_Will válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Előszőr próbáld meg újra programozni a nem működő atmega328at a működő UNOval.
Ha ezzel feléled akkor jó lesz.
Erről van leírás.
Ki kell venni a "rossz" uC-t a panelből és a jó UNO panel 4 5 lábával össze kell kötni .
Külső kvarc + 2 kondi a uC köré. Lásd leírás lépései a linken.
atmega328 ujra programozás UNO panellel
Van 4 féle lehetőséged.
Akár úgy is, hogy csak a rossznak vélt panelt használod fel , a rossznak vélt procival.
Így a jó paneled és uC nincsen semmiféle veszélyben .
De akár külső kvarc nélkül is megoldható az újra égetése a firmwarenek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) Kari55 válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Köszi, már próbáltam több youtube videóból is, de nem sikerült.
Most kipróbálom a linkedet is, hátha...
(#) Kari55 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Nem megy, ugyan az az eredmény.
Idézet:
„Arduino: 1.8.3 (Windows 10), Alaplap:"ATmega328 on a breadboard (8 MHz internal clock)"

avrdude: Yikes! Invalid device signature.
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.

Hiba a bootloader égetésekor.

(#) devilke3000 válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
bootloader csere megoldja a problémát!
Kinai alkotnak megint?
(#) tbarath válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Nem lehet köze ehhez: Link ?

Igaz ez nano, de valamit a bootloader-rel variáltak.
(#) icserny válasza Kari55 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Idézet:
„Alaplap:"ATmega328 on a breadboard (8 MHz internal clock)"”
Ez már számomra zavaros, mint a teve álma! Nem 16 MHz-es külső kvarcról volt szó?
(#) Helios hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy eredeti Arduino Mega SDA és SCL lába maximálisan hány eszközzel képes kommunikálni?
(#) icserny válasza Helios hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
A I2C buszra csatlakoztatott eszközök számát nem az Arduino kártya, hanem a busz eredő kapacitása korlátozza. Valahol valamikor az olvastam, hogy ez max. 400 pF lehet, de ez az átviteli frekvencia és a felhúzó ellenállások függvénye. Felfelé csak az I2C busz felhúzó ellenállás húz (általában 4.7 vagy 2.2 kOhm). Ez az ellenállás a busz kapacitásával ad egy időállandót, amit az átviteli frekvenciával (standard 100 kHz, fast 400 kHz) kell összevetni. Szükség esetén használhatunk I2C busz kibővítő (bus extender) IC-ket is.

A másik korlátozó tényező a címzés lehet, mivel minden eszköznek egyedi címe kell, hogy legyen.
(#) Helios válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Szia!

Köszönöm a válaszod! Az extender IC-ről már hallottam, de nem hinném hogy az általam használni kívánt perifériákhoz szükséges lenne. Egy LCD meghajtó, egy digitális IC, egy óra áramkör lenne első körben vezérelve. A címzésük mindnek más és más, de utána nézek jobban. Meg megpróbálom kideríteni, hogy mekkora kapacitással "terhelnék" az Arduinot a perifériák.
(#) icserny válasza Helios hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Ennyit simán visz.
(#) Helios válasza icserny hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Akkor jó.

Ha készítek egy kapcsolási rajzot, tudjátok ellenőrizni, hogy jó-e az amit szeretnék?
(#) Bakman válasza Helios hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Ha modulokról van szó akkor annyi trükk lehet a dologban, hogy általában mindegyiken van felhúzó ellenállás. Három felhúzó párhuzamosan pedig túl kicsi lehet, bár kevés a valószínűsége. Lássuk a rajzot és a leírást is, mit értesz "digitális IC" név alatt.
(#) Helios válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Nem totál elkészített kapcsolás, de ilyesmi az elképzelésem.

egx.png
    
(#) krauszkrisztian hozzászólása Máj 2, 2018 /
 
Üdv!
Keresek egy könyvtárat, a neve WProgram.
Mindenhol megnéztem, de sajnos csak kódot találtam hozzá(Itt.), és nem letölthető .zip fájlt.
Tudna valaki segíteni, hogy a talált kóddal mit lehet kezdeni, vagy esetleg értékelném, ha valaki adna egy letölthető .zip fájlhoz egy linket.
Előre is köszönöm!
(#) krauszkrisztian válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Valójában ezt szeretném megépíteni, de azt írja ki a billentyűzetes program feltöltésekor, hogy nem találja azt a könyvtárat.
lent, fentről a második hozzászólásban olvastam, hogy át kell írni valamit a könyvtár kódjában,
Nem tudom, hogy hogy lehet, de lehet, hogy azzal meg oldódna a problémám.
Ha esetleg ezt is tudja valaki, legyen szíves megírni.
Köszönöm!
Következő: »»   444 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem