Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   473 / 839
(#) malak válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszönöm szépen ezt a linket is.Ezt valoban nem láttam és mivel magyarul van igy különösen hasznos.A google forditóval az a baj hogy néha nagyon hülyén fordit külföldi oldalakat ahol mondjuk a szerző még magyarázatot is ír a kód mellé.
(#) proba válasza tbarath hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Volt mikor nem millis-sel készítettem ilyet, hanem delay-al. A loop egy késleltetéssel kezdődött, a részprogramok meg egy egy számlálót tartalmaztak, és pl minden 10. meghívásra teljesítették a feladatukat. Ha a delay pl 100ms akkor ha 1s időzítőt akarok akkor 10-ig kell számolni.Mivel a programrészek relatív rövidek voltak, az időzítésbe nem nagyon szóltak bele.
(#) edimax0 válasza malak hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Ezzel én is egyet értek ha totál tanácstalan vagyok google asszonyka után kérdezünk ami nem szégyen!
(#) vargham válasza edimax0 hozzászólására (») Szept 20, 2018 / 1
 
Évekkel ezelőtt én is Google keresésekkel kezdtem. Most beágyazott fejlesztőként dolgozom. Van annyi anyag a neten, amiből szinte bármit meg lehet tanulni. Mondjuk angolul tudni kell hozzá, mert a szakirodalom java ezen a nyelven érhető el.
(#) tbarath válasza vargham hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Google témában igazad van, de az angollal nem teljesen értek egyet. Egyrészt az anyagok nagy része eléggé basic english: minimális szókincs és alapvető nyelvi szerkezetek, simán elboldogulsz olyan tudásszinttel amivel alapszintű írásbeli nyelvvizsgán se mennél át. És ott van még a google translate is, ami ha nem is feltétlenül fordít magyarosan, de a lényeget azért ki lehet hámozni belőle.
(#) vargham válasza tbarath hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Idézet:
„az anyagok nagy része eléggé basic english”

Ez így van, de nem írtam olyat, hogy magas szintű nyelvismeret kellene hozzá. Elég annyi, hogy folyamatosan tudjon olvasni egy ilyen egyszerű nyelvezetű szöveget. Ehhez kell pár nyelvi alap dolog (mondat szerkezet, létige, stb) plusz a szakszavak.
(#) tbarath válasza vargham hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Akkor mást értünk az "angolul tudni" alatt. Ez számomra kb. azt jelenti, hogy kommunikálni tud valakivel az adott nyelven, szóban és írásban egyaránt viszonylag folyékonyan, nem kézzel-lábbal mutogatva, mekegve-makogva. Nem a szinkrontolmács vagy műfordító szintre gondolok, vagy hogy a Snatch vagy az 8 Mile minden egyes mondatát érti (pláne elsőre), de ez jóval az ide szükséges basic english fölötti szint számomra.
(#) vargham válasza tbarath hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Idézet:
„kommunikálni tud valakivel az adott nyelven, szóban és írásban”

Szerintem: Tudja olvasni a szövegeket, lehetőleg szótárazás nélkül. Tudjon írásban kérdéseket feltenni. Angol nyelven sokkal hamarabb kaphat válaszokat.
(#) tbarath válasza vargham hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Igen, ehhez ez kell, ennyi elég. Én leírtam, hogy _számomra_ mit jelent az "angolul tudni", ami szerintem nem ez. Egy kifejezést máshogy értünk, ezen nem veszünk össze
(#) edimax0 válasza vargham hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Nem az angol a fő probléma mert az fordítóval még elboldogulnak itt a fő probléma a matematika!
(#) sargarigo válasza edimax0 hozzászólására (») Szept 21, 2018 / 1
 
Hát felső szintű matekra nem túl sokszor van azért szükség szerintem. Inkább az algoritmikus gondolkodás, a rendszer egészének megértése a fő skill.
(#) trickentrack hozzászólása Szept 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy Arduino Uno (Replica).
Régen tökéletesen működött. Aztán egy jó pár hónapig hozzá sem nyúltam. Most használni szerettem volna, és mikor feltöltenék egy programot, csak tölt 1-2 percig. Utána a következőt írja ki:
  1. Arduino: 1.8.7 (Windows Store 1.8.15.0) (Windows 10), Alaplap:"Arduino/Genuino Uno"
  2.  
  3. Vázlat használ 930 bájt (2%) -ot a program tárhelyből. A maximum 32256 bájt.
  4. A globális változók 9 bájt (0%)-ot használnak a dinamikus memóriából, 2039 bájtot hagyva a helyi változóknak. A maximum 2048 bájt.
  5. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  6. avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x6b
  7. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  8. avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x6b
  9. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  10. avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x6b
  11. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  12. avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x6b
  13. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  14. avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x6b
  15. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  16. avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x6b
  17. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  18. avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x6b
  19. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  20. avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x6b
  21. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  22. avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x6b
  23. avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
  24. avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x6b
  25. Probléma az alaplapra feltöltéskor. Nézd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload -t javaslatokért.
  26.  
  27. Ennek a jelentésnek több információja lehetne
  28. a "Bővebb kimenet mutatása fordításkor"
  29. opció engedélyezésével a Fájl -> Beállítások-ban.

Nem tudjátok ez mitől lehet?

Előre is köszönöm!
(#) vargham válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Soros illesztő IC típusa? Driver? Nincs mellette sárga felkiáltójel?
(#) trickentrack válasza vargham hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Az ic egy CH340G, az Avr egy Atmega 328P, Sárga felkiáltójelet nem látok sehol.

IMG_4677.JPG
    
(#) trickentrack válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Idő közben megpróbáltam egy nanoval, ugyan ezt csinálja...
(#) vargham válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Windows? Ez a szoftver mit mond? https://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html
(#) KoblogPerGyok válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Cserélj usb kábelt. Nézd meg, hogy tuti az a Com port amin az Arduino-k vannak. Végső esetben telepítsd úja a drivert, mert lehet, hogy egy Windows frissítés elmókolta.
(#) sargarigo válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Lehet hogy túl hosszú az usb kábel. Nekem a hosszabbító tette tönkre a kommunikációt. Ha rövid, akkor jó. A kábel!
(#) sany válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Nekem kb. 1 m -es kábelem van, távol-keleti Arduniohoz teljesen jó nálam.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2018
(#) sany válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
A régi bootloader van kiválasztva?

menu.jpg
    
(#) krauszkrisztian14 válasza sany hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Nekem a 3m-essel is jól tölti fel.
(#) trickentrack válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Van ez az online arduino editor. Na ott működik.
2m es usb kábellel is. Úgyhogy valami szoftveres gond lesz a gépemen.
(#) KoblogPerGyok válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Volt rendszer csere a pc-n? Kipróbáltad új Arduino IDE-vel? Esetleg elavult valami a PC Chipset driverében. (USB Host vezérlő, vagy valami más)

Nem cserélted le az Arduino környezetet korábban? Másik USB porton is kipróbáltad? Használsz külső USB elosztót?


Próbáld ki, hogy az arduino-t Y usb-n keresztül hajtod meg (egyik USB plusz tápod ad, míg a másik tápot és kommunikációt is biztosít.)

Ha ez nem lehetséges, akkor Arduino külső tápról, majd az usb. Bár nem emlékszem, hogy ezt szabad-e.

Lehet valamiért sok eszköz van a PC USB portjain, és nem elég a kraft. Szedjél le róla minden külsős usb-t.

Vagy egyszerűen elfáradtak forrasztások au Arduinokon, de nálam több évesek mennek gond nélkül.


De lehet sima szoftver gond is, bár azt írtad, hogy korábban ment. Gondolom a szoftver környezet nem változott sokat.
(#) KoblogPerGyok válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Nem feltétlenül szoftver gond.

Lehet kissé eloxidáltak a mikro usb lábai. Nem kap elég tápot ez miatt, vagy kommunikációs hiba lép fel a korrózió miatt.

Többször ki/be csatlakozás hátha lekopik kissé.
(#) edimax0 válasza trickentrack hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Ide alatt jó a programozó interface kiválasztása stk500 vagy mk2?
Programozás közben programozás alatt gondolkodik az ide addig az unon nyomj egy resetet!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Most mint aki teljesen nulla úgy kérdetem tőletek!

Ha ezt irja amit ir?

esp.PNG
    
(#) vargham válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Az Adafruit sensor libre épülő DHT libet akarod használni, de az Adafruit sensor lib nincs telepítve, vagy nem létezik ESP-re.
(#) KoblogPerGyok válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Szia!

A keresett útvonalon nem találja a libet. Másold oda a cpp-t és a h-fájlt is Pontosan olyan nevű könyvtárba amit kér.

Ha eddig nem tetted volna meg, töltsd le őket.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Akkor nem vagyok hülye! Mert itt vannak igaz most nézem hogy az Adafruit_Sensor.h nincs ott.. és ő meg azt hiányolja!

Innen töltöttem le a csomagot
kifejezetten a tutorialnak van készítve az oldal.. és nem megy.. de akkor rákeresek külön arra a fájlra!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Mert azon kívül itt van minden!
Letöltöttem majd ZIP. hozzáadása

lib.PNG
    
Következő: »»   473 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem