Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   472 / 839
(#) GPeti1977 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Android tablet, azon van bt. Az a probléma hogy egy usb portja van és van usb-s kártyaolvasónk de ha az rá van dugva akkor nem tölt. Esetleg erre nincsen megoldás?
ESP nem biztos hogy jó, vagy azt nem lehet wifi billentyűzetnek beállítani hogy textboxba tudjon írni?
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2018
(#) kapu48 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Modjuk ez: Bővebben: Link
(#) tbarath válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Vagy egy ilyen: Bővebben: Link
(#) kapu48 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Vagy ha többet szeretnél egyszerre:
Bővebben: Link
Bár ennek nem micro USBs a töltő csatlakozója.
(#) kapu48 válasza tbarath hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Ez nem tölt!
Idézet:
„Ez egy aktív HUB, így a microUSB csatlakozón kapott extra áram arra szolgál hogy az USB porton csatlakoztatott eszközök áramellátásáról gondoskodjon, ezáltal ne terhelje a telefonod vagy tableted akkumulátorát ez azonban nem tölti a készüléket csak segít, hogy ne fogyasszanak az eszközök még többet az akkumulátorából.”
(#) tbarath válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Valóban, akkor ez nem jó
(#) edimax0 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Hid funkció!

Bővebben: Link
(#) edimax0 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
LINK2 lesz!
kösz!
(#) sargarigo válasza edimax0 hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Köszönjük! Ez hasznos lesz!
(#) malak válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Köszönöm szépen kimerítő válaszodat
Lehet egy kérdésem az arduinoról töled?
Most gyakorlatozok vele és eddig tetszik a viszonylagos egyszerüsége és logikus felépitése,viszont amit kérdezni szeretnék az az hogyha én összeszeretnék rakni egy olyan programocskát aminek csak annyi dolga lenne hogy egy lcdre irogasson dolgokat és az időt is ezen felül pedig egy lámpa halványítás időzités is benne lenne a progiban akkor a halványítás időtartama alatt a kijelző irogatás függöben van vagyis nincs változás a lcd-n vagy pedig az arduino tudja kezelni a többszálu müködést?
(#) tbarath válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Az arduino egyszálú végrehajtást tud, vagyis egyszerre egy dolgot csinál. Ugyanakkor több megoldás is van arra, hogy kvázi párhuzamosan csinálj több dolgot.

Az egyik lehetőség az interrupt, magyarul megszakítás. Ilyenkor a uC csinálja pl. a képernyőre kiírást folyamatosan majd "valami" okoz egy interrupt-ot. Ilyenkor a kód futása megáll és az interrupt kód hajtódik végre. Ez a valami pedig lehet idő (timer), de lehet egy megfelelő láb high vagy low szintre kerülése is.

A másik lehetőség az ún. preemtív multitaszk. Alapvetően egy egyszálú kódban egy lámpa halványítás úgy néz ki, hogy egy ciklusban van egy analogWrite() és utána egy delay(), és a delay alatt nem csinál semmit a uC. Hasonló az lcd-re kiírás is. Ilyenkor az a feladat, hogy a kettőt összerakod delay nélkül:
  1. function lampa(){
  2.         if (eltelt x msec a legutobbi modositas ota){
  3.                 halvanyitok;
  4.                 legutobbi modositas = most;
  5.         }
  6. }
  7.  
  8. function kijelzo(){
  9.         if (kell vmit kiirni){
  10.                 kiirok;}
  11. }
  12.  
  13. function loop(){
  14.         lampa();
  15.         kijelzo();
  16. }


Ebben a móricka kódban maga az alapelv jól látható: nem "fogják" a vezérlést mindig az egyes szubrutinok, hanem mindig visszaadják - persze ha kell valamit csinálni akkor azért előbb megcsinálják. Ha valamit időzítve kell csinálni, akkor azt delay nélkül, az órát figyelve végzik el.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) malak válasza tbarath hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Köszönöm szépen igy már kicsit érthetöbb,vagyis a loopba be kell tennem egy számlálót ami számolja majd az eltelt idöt is amig elnem ér egy bizonyos számot mondjuk 10 sec és ha ez megvan akkor elkezdi a halványitást amiben szinten berakok egy számlálot hogy mondjuk 4 sec alatt kapcsolja ki és azt is lehet ugyanigy hogy amikor megy a halványitás akkor ugyanugy tovább lép a progi és visszajön amig a halványitás igaz.

Még egy kérdés:A function az egyenlö a voiddal ?vagy ez külön dolog a c++?Még csak most ismerkedek vele igy csak azért kérdem
(#) tbarath válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Valódi kódban void kell oda, már ha nincs visszatérési érték, mert ha van akkor annak megfelelő típus. Ez csak szemléltetés akart lenni, gyorsan összedobtam ezt a "kódot" aztán át se néztem utána csak beírtam, ezért lett a void function...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) kapu48 válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Meg jegyezném, hogy tág fogalomra találtál rákérdezni.
Amit itt pár mondatban nem lehet elmagyarázni.
Inkább ajánlanám a jövőben simán írd be magyarul a kulcs szavakat a googleba.
És akkor kapsz, hu. Linkeket, amiket érdemes át olvasni.
Pl.: arduino függvény
Bővebben: Link
Bocsi, de ez a leg egyszerűbb megoldás 1-1 téma megismerésére.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) kapu48 válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
És az oldal alján már találsz is példát, a problémád megoldására, címszó alatt:
Arduino #6 - LED vezérlés folytatás 1. - millis() függvény | Ismerkedés ...
(#) malak válasza kapu48 hozzászólására (») Szept 17, 2018 1 /
 
Kedves kapu48!
Nos mint láthatod tbarathnak sikerült válaszolni a kérdésemre és nem ad olyan tippeket hogy írd be a Google-ba.Szerintem nyugodtan példát vehetnél róla hogy ő segítőkészségesebb mint te mert ahogy elnéztem az eddigi válaszaid amik nekem jöttek azok tulajdonképpen csak arra szorítkoztak hogy keressek rá a gugliban........
(#) Kera_Will válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Idézet:
„példát vehetnél róla hogy ő segítőkészségesebb mint te mert”

A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve !
Jelen problémád korrekt és jó megoldásához nem éppen elég az, hogy kaptál egy "pszeudó kódot" és kész. A "kvázi multitasking" megvalósítása egy single taszking rendszer esetén sokkal jobban átgondolt megértést, tervezést és kódolást kíván! Nem véletlen terelgetnek az részletesebb utána nézése felé!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) malak válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 

ebben van valami .Én is tudom hogy nem lessz olyan egyszerü de már annyi példát és ino fájlokat nézegettem hogy gondoltam sokkal egyszerübb ha megkérdezem a hozzáértéktől hogy egyáltalán lehetséges-e amit én szeretnék vagy az arduino nem tudja.Kb 2 hete azzal megy el a munkaidöm 3/4 hogy arduinot olvasgatok
(#) kissi válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Szia!

Pedig hidd el, hogy kapu48 kolléga segítő módszert ajánlott !
(#) kapu48 válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Kedves Újonc!

Híd el, hogy én már ezeken tanácsadás megoldásokon régen túl vagyok.

És a tbarath példájára feltett kérdésekből is észrevehettük, hogy egy kukkot sem értettél meg belőle.

Javaslom inkább olvasd el az idézett linkeket, és lesz értelme.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) sargarigo válasza malak hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Itt van egy nagyon hasonló dolog, mint amit te is akarsz. A tanulást semmiképp nem tudod elkerülni mert ez nagyon összetett dolog. De itt mindent megtalálsz hozzá.
(#) malak válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszönöm szépen ezt a linket is.Akkor tulajdonképpen rátapintottam a lényegre hogy a voidon belül egy számlálot kell létrehozni ami minden futás körben számol és ha elér egy értéket akkor végrehajtja az utasitást vagy kilép a ciklusbol.Tetszik hogy vannak példák is itt és tulajdonképp marhára lelehet egyszerüsíteni ha valoban létrehozok külön voidokat illetve fünkciokat az ismétlödö dolgokra.Pld lcdre kiirás 2 sorba vagy 1 sorba.A lényeg hogy ne legyen delay egyáltalán a programban mert az az egész program futását megállitja.Régen még az ősidökben volt egy Enterprise számítógépem azon Basicban irtam kicsi idiota programokat,pld gyumolcsös játékot ami hasonlitot a kocsmában lévö nyerögéphez,de müködött.A c++ kicsit hasonlit a basichez pld az If else ott is volt de a többség pld az aposztrof jelek meg a többi az nem de az elv hasonló.Igazság szerint gondolom majd amikor kész a teljes program akkor kell illetve lehet finomitani mert ugye menetközben fog kiderülni hogy bizonyos időzitések elegek vagy tul rövidek és akkor elfér néha a delay is,ha maga az nano vagy uno tul gyors lenne és tul hamar végig fut a teljes programon.
(#) Kovidivi válasza malak hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
"voidon belül egy számlálot kell létrehozni ami minden futás körben számol ", ez a függvény már készen van: millis(). Mikor meghívod, visszaadja a bekapcsolás óta eltelt időt mS-ban. Mondjuk ez biztosan benne volt a linkben, amit kaptál.
(#) malak válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Ez igy igaz de a milis() mellé kell egy változo hogy tudja mennyi volt kell egy hogy mennyi most és kell még egy hogy mennyi a max .Benne van a milis valoban de ezekel a plusz változokkal együtt.
(#) Kovidivi válasza malak hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Így van. A legfontosabbat készen kapod (millis), a többi már csak logika, a lehetőségek száma végtelen.
Pl. 2x16-os LCD meghajtása villágos nélkül, azonnali frissítéssel: csak akkor írod ki a számot, ha megváltozott, akkor is csak azt az LCD helyet törlöd, amit kell, pl. 124-ről 125-re változott, akkor csak a 4-est kicseréled 5-re. Így nem fog villózni az LCD, nem tart sokáig a frissítése. Sok trükk van.
(#) neogeo2 válasza malak hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Létezik egy ticker.h library amit esp8266-on használok, de szerintem UNO-ra is van. Nagyban leegyszerűsíti a dolgokat,
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
No offense, de már több helyen is láttam ezt (nem csak Tőled) és engem eléggé zavar, ezért szólok. Szóval az idő mértékegységét, a másodpercet kis "s" betűvel kell jelölni, nem nagy S-sel, ennek megfelelően a millisec is ms, nem mS. A nagy "S" jelentése ugyanis Siemens.
Persze így is egyértelmű, hogy mire gondolsz, de szerintem egy szakmai fórumon illendő helyesen írni az SI alapegységeket.
(#) KoblogPerGyok válasza tbarath hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Egyet értek veled, de mindezek ellenére én is sokszor elszúrom!

Bár sokszor jobb ha nagybetűs, mert jobban nyomon követhető a kód. (Amúgy meg csak kiderül mit is jelent a kódból, mert 10 000 soros kódot nem sűrűn írunk! )

De igen, szakmailag érint engem is a dolog, kicsit engem is zavar néha. (bár ha éppen utat (s) számol az ember ms-el akkor gond lehet!)

A fentiek a kódolásra vonatkoztak.

Kommentben(kódban)/hozzászólásokban meg tényleg mehet az SI!
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszi a helyesbítést, jogos!
(#) kapu48 válasza malak hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Azt hiszem elkerülte a figyelmedet, az előző leszólt, guuglis linkemben levő olvasmány:
Bővebben: Arduino notebok.pdf
Ezért most külön felhívómrá a figyelmedet.
(Talán nem nevezed a jövőben "void"-nak a szubrutinokat.)
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
Következő: »»   472 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem