Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   551 / 839
(#) Kovidivi válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 16, 2019 / 1
 
Megvizsgálnám, hogy az enkódertől kapott érték mondjuk 5 és -5 között van-e, ha igen, akkor kinulláznám, és ezt adnám a motornak. Ha nem, akkor az enkóder értékéből levonnám az 5-öt/-5-öt, és azt küldeném a motornak. Így középre készítettünk egy 10 széles nullát.
(#) Macsek71 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Köszi !
Kovidivi. Nekem is ilyesmi volt az első ötletem:
ha az enkoder abszolut érték < 10 akkor sebesség =0

sajnos ez egy ikonos összekötögetős "gyereknyelv" és egy ilyen nagyon elrondítja a kódot...

sargarigo javaslata szimpatikusabb ( megvalósíthatóbb - egy számolás egy matricán belül megoldható)

talán egészrész (enkoder / 10 )*10 lesz egy jó megoldás ...
(#) Kovidivi válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Senkit nem érdekel, hogy a program milyen "ronda", ez nem szépségverseny!
Ha zavar, tanulj meg normális programnyelvet, ott eldugod a "csúnya" (miért is lenne csúnya???) részeket egy függvénybe, és a főprogramod csak ezt a fv-t hívja meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2019
(#) Macsek71 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 17, 2019 /
 
Egy "demo project" erejéig (kb egy hónapig van-volt nálam a készlet ...)
A gyári - hozzáadott - programozó felület egy ikonos-matricás összekötögetős "játék"
A vizsgálat-elágazás nevű bubi használatához már változót is kéne használni -> nem "szép" és feleslegesen bonyolít ...
Egy "egyszerű" számításos megoldásnál az adatvonal szépen végighúzódik az ikonsor mellett
...

OFF én is komolyabb nyelven programoznám a téglát(LEGO EV3) le is pattintottam hozzá egy Python környezetet, de itt ágyúval verébre lenne ...


Köszi a segítséget !

demo.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Macsek71 hozzászólására (») Aug 17, 2019 / 2
 
Ez olyan, mint a Lego Mindstorm programnyelve. Programozásra alkalmatlan!
(#) amp969 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a témában. Egy Arduino Nanoval kisérletezgettem idáig az IDE programot használva. (mások által irt program feltöltése, meg közben a 60napos arduino tanfolyamon is részt veszek.)
Vásároltam egy Attiny 85 usb boardot Attiny85 és szeretnék erre is programot feltölteni az IDE-vel. Gyanitom, hogy ez nem fog ugy múködni mint a Nanoval, hogy rádugom és feltöltöm a programot. A hosszu bevezető után az lenne a kérdésem, hogy mi kellene még hozzá, hogy tudjam használni az IDE-vel? Ja és lesz még egy ilyenem is USBasp
Köszönöm elöre is a segitséget!
(#) Kera_Will válasza amp969 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Nanoval vagy unoval tudod programozni az attiny uC-eket .
Zanzasitva :
A nano/uno -ra fel kell tölteni a attiny programozó programot ...
Majd át kell drótozni a nano/uno es attiny labait ugy hogy a nano portjai az attiny programozóábaira kerüljön .
Majd az attiny forráskódját letölteni a nanon keresztül kicsi uCbe.
IDE-hez e is hozzá adni az attiny programozási kiegészítő program modul részt.
Bőwebben step by step :
Keressél rá neten arduino nano attiny programing kulcs szavakra .
Magán az arduino.cc oldalon is van erről szó ... lépésről lépésre ...
(#) jeges válasza amp969 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Isp megoldás!

Bővebben: Link
(#) amp969 hozzászólása Aug 18, 2019 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) sector99 válasza amp969 hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Szia !
Én teljesen más módszerrel csinálom: ITT van a részletes leírás, hogy milyen kiegészítőket kell telepíteni az Arduino IDE programra. Annyi az eltérés a megszokottól, hogy amikor rákattintasz a feltöltésre akkor ne legyen a 85 bedugva az USB-be ! Lefordítja a forrást és kiírja hogy kész, akkor jelenik meg az utasítás, hogy 60 másodpercen belül csatlakoztasd az eszközt. Bedugod és ha minden klappol pár másodperc múlva már kész is. Én azért csinálom így mert nem kell Nano sem és semmit se kell huzalozni.
(#) vargham válasza sector99 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ez a módszer csak akkor működik, ha az eszközre előzetesen már feltöltötték a bootloadert. Ha nem, akkor annak a feltöltéséhez egy programozó hardverre lesz szükség.
(#) sector99 válasza vargham hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Igen, köszönöm a kiegészítést !
(#) amp969 válasza sector99 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Köszi Neked is! Ezt mindenképp kipróbálom.
Nekem is ilyen usb-s kütyü van és ugy tudom van rajta bootloader.
(#) jeges válasza amp969 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Isp is van bootloader elsöbb az kell felrakni atty85re is ne felesd el be álitani az órajel verziót (bootloader version) alap mert nemfog futni a féltöltőt progid...
(#) Bell hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Hol tudom fordítás után megnézni az összes előre definiált változó értékét?
(#) atus1981 hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy GT2560-as lapom, rajta a Mega2560. Erre a lapra szeretnék rábízni egy CNC vezérlést, van is egy GRBL_mega projekt. A bökkenő az, hogy PIN-ek nem úgy vannak, mint a lapon a többi hardver megkívánná, ezért át kell írni. Nem jelentene nagy gondot, mert ez alapján nagyjából eligazodok, hogy mi micsoda, viszont a cpu_map.h fájlban vannak olyan portok, amiket nem tudok merre keressek. Amik kommentezve vannak, azokat át tudom írkálni. Mellékletben a cpu_map.h, ami a GRBL-hez kell, illetve a pin kiosztása a laphoz, ami működik Marlinnal.
Valaki lenne kedves és ránézne, vagy adna egy kis segítséget, köszönöm.
(#) mechanika hozzászólása Aug 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Megával mért adatokat sd-kártyán egy fájlba mentem, majd időközönként kiolvasom a mentett értékeket és összegzem.
Valaki tudna segíteni, hogy lehet a kiolvasott adatokat int-é alakítani?

Előre is köszi!
(#) pipi válasza mechanika hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Haii!
Egyszerűen beletöltöd egy int tipusú változóba.
Nem világos a kérdés, milyen tipusú adataid, milyen formátumban vannak. Mikor felolvasod az sdkártyáról, akkor milyen tipusú változóba kerül?
(#) mechanika válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Szia!

Byte-ot kapok vissza, olvasáskor.
(#) pipi válasza mechanika hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Hali!
Én sem krumplira gondoltam.
Mi van a byte-ban? Az adatod milyen tipusú hány byte, milyen formátumban van?
Ha 1 byte-on egészként tárolt, akkor egyszerű értékadással betöltöd egy int változóba.
Ha több byteon van, pl ascii-ban esetleg tizedesjegy is van benne... vagy float tipusú több byteon... vagy bcd-ben, vagy asciihex-ben akkor kell mókolni...
(#) mechanika hozzászólása Aug 21, 2019 /
 
Szia!


Int és értéke kisebb mint 1000.
(#) pipi válasza mechanika hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Ha már int akkor mit akarsz rajta int-é konvertálni?
(#) mechanika válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Int az eredeti adatom.
Amikor beírom lesz belőle string.
Amikor kiolvasom egy vagy két byte.
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Vajon mitől lett üres az előző válaszom?
intvaltozó=sdrolbyte1+(sdrolbyte2*256);
intvaltozó=sdrolbyte1+(sdrolbyte2<<8);
vagy csinálhatsz u n i o n-t(int és char-ra), vagy csinálhatod az int-re mutató pointeren keresztül
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2019
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
u n i o n szóköz nélkül írandó, csak a fórum kidobja az egész hozzászólást, ha egybe látja benne ezt a szót....
(#) mechanika válasza pipi hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Köszi, próbálom.
(#) jeges válasza mechanika hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Pár feltétel....
Bővebben: Link
(#) dudzsi hozzászólása Aug 21, 2019 /
 
Sziasztok: Szeretnék kérni egy kis segitséget. Adott a képen látható program részlet. A fő részbe van egy Timer1 ami a másodpercet "mp" nőveli eggyel. A gondom az, hogy ha a képen lévő Serial.printet(mp) törlöm a programbol akkor 5mp mulva nem fejezödik be a ciklus. Ha bent van akkor rendesen működik. Ez normális igy? Köszönöm

PD.jpg
    
(#) KoblogPerGyok válasza dudzsi hozzászólására (») Aug 21, 2019 / 1
 
Szia!

Ahol az mp valtozot letrehozod elé ird hogy volatile. A timer lehet megszakítást használ. A println kikerüli ezt a hibát. De simán tevedhetek.
(#) dudzsi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Aug 21, 2019 /
 
Köszi. Ez volt a megoldás.
Következő: »»   551 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem