Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Atmel 89s8253 és 16x2 LCD
Lapozás: OK   1 / 1
(#) pzsolesz hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Üdv minden ATMEL rajongónak!!!

Én még kezdő vagyok a témában.Fél éve foglalkozok a témával intenziven.Miután az Atmel 89s8253 assal eljutottam egy bizonyos szintig (Chip programozó gyártás, 7 szegmenses display kezelés,A/D converterek, Soros portra adat küldés...)

Gondoltam beszerzek egy 16x2 es LCD displayt DEM 16212SY.Azonban nem tudom rávenni a kijelzöt hogy kiirjon valamit is.

Bascom 8051 be programozok.Lhet hogy nem kompatibilis az LCD ezzel a programnyelvel ?

Elektronikailag amit csak lehetett kipróbáltam. A P0 tól a P3 ig végig póbáltam a bekötést.felhúzó ellenálllásokkal is próbálkoztam de egyszerüen nem müködik

(#) szetty válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
szia. borzalmasan röstellem magam, hogy egy másik oldalra irányítalak erről a fórumról, de a Bővebben: Link -en mindenki atmellel foglalkozik. ott lehet, h találsz megoldást a problémádra.

egyébként a fórum gazdájának javasolnám, h kéne készíteni egy oldalt, ahol atmel-es fórum, kapcsolások vannak, a pic-es oldalhoz hasonlóan.

üdv,
szetty
(#) zuisti válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Helló!

Több adatot kéne megadnod, hogy segíthessünk:

1.
Az alkalmazott kapcsolás (rajz)
2.
Az LCD adatlapja, ha kaptál hozzá egyáltalán (a Google nem talált). Nem soros vezérlésű véletlenül ez az LCD?
3.
A működtető program (a .bas és a kapott .asm vagy .lst).
Nem ismerem a BascomAvr-t, van 'beépített' LCD kezelője, és azt használod? Jól? Próbáld meg inkább magad megírni! Ha assembly-ben programozol, ez nem lehet gond.
Egyébként nincs olyan, hogy valami egy programnyelvvel nem kompatibilis...

4.
A tapasztalt jelenség (egyáltalán ad-e életjelet a kijelző, pl. sötét kockák, stb)

A neten egyébként rengeteg példát találsz, de könnyű elrontani is valamit (pl. 4 v. 8 bites interface, helyes inicializálás, időzítések, címzés stb).
Javaslom, keress egy példát, és hasonlítsd össze a saját megoldásoddal.

Csatolj egy RAR-t vagy ZIP-et az adatokkal!

zuisti
(#) szilva válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Szia!

Kicsit kotortam a neten, a következőt találtam:

DEM16214

Ez nem ugyanaz a típusszám, de a 2. oldalon a táblázatban szerepel a tied is. A pdf alapján én azt mondom, ez egy szokványos, HD44780 kompatibilis kijelző lesz, annak a kezelésére millió helyen találsz példákat a neten.

A lényeg, hogy parancsokat és adatokat kell küldeni neki, amik alapján megjeleníti a karaktereket. A bekapcsolás utáni inicializálási procedúrára van egy leírás is, ott elég hosszú időzítéseket kell betartani.

HD44780
(#) pzsolesz válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Az LCD kijelzo a www.display-elektronik.de/
tol van es megtalaltam a Datascheet et hozza

A Bascom nevu program amie allitolag benne van az LCD inicializacioja.A csatolt file ba megtal'lhato a kapcsolasi rajz ami alapjan dolgoztam.

http://www.mcselec.com/

4 bit es en szeretnem inicializalni az LCD t...

Ismerem az Assemby t.Ha tudna esetleg source kodot koldeni.Elore is kosz
(#) zuisti válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hi pzsolesz,

Bocs, de nincs most időm írni egy ass progit neked. Keress a neten: pl. "AT89c2051 LCD interface source"

Hirtelen ezt találtam (bascom!):
http://www.mcselec.com/index.php?option=com_content&task=view&id=16...mid=57

zuisti
(#) zuisti válasza zuisti hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Hi pzsolesz,

ez talán az, ami segít neked:
http://www.rentron.com/at89c205.htm

A letölthető clock.zip-ben ott az asm forrás is...
zuisti
(#) vegyészmérnök válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 18, 2007 / 4
 
Szia! Nézd meg a Bascomban, hogy ugyanazok a lábak vannak-e beállítva az LCD-hez és ugyanúgy, mint ahogy a kapcsolásodban van, 4 vagy 8 bites bus módra van-e állítva. Ellenőrizd le, hogy nem a kijelző kontraszt beállításával van-e a gond (potival állítható). Minden jól van-e bekötve az LCD-nél...
(#) pzsolesz válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Köszönet mindenkinek a segitseger, Meg oldódott a probléma.A contrast beállitással volt a gond.
(#) vegyészmérnök válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Gondoltam (meg írtam is... ) hogy a kontraszttal lehet a gond. Mindig valami apróság szokot gondot okozni...
(#) vegyészmérnök válasza pzsolesz hozzászólására (») Okt 20, 2007 /
 
Nem akarok tolakodó lenni, de esetleg kioszthatnád az 50 pontot a segítők között... :integet2:
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem