Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   157 / 207
(#) mraulajos válasza slyder81 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Hali!
Bocs hogy beleszólok, jártam így én is, hogy meg kellett cserélni abba a csatlakozóba, amit a boltba vettem. Nem színhelyesen volt öszzerakva. Ez akkor okoz gondot, ha az autóban ott van a rádiónál minden csatlaokási lehetőség gyárilag. Mikor leveszed a gyujtás, nem a rádióról vesz le az áramot, hanem a memóriáról. (is)
(#) slyder81 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Azért mert a piros a c7 lábon volt(állandó áramon) a sárga pedig a c4. Különben most este óta jó kop,kop.
(#) slyder81 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
C =a, elirtam.
Ugyan ez a kép c blok esetleg valakinek mond valamit? Leirom amit én gondolok, legyszi javitsatok ki.
HozzászólásElküldve: Szerd Jan 24, 2018 5:34 pm Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével Hozzászólás szerkesztése/törlése Hozzászólás törlése
Na most leirnám amit én gondolom h tudok. Bátran javitsatok ki, mert nem vagyok szaki.
C1 egy videokimenet ugymond pozitiv csatolása
C2 közös(én gondolom,C1 ésC2)videokimenet negativ
C3 másik videokimenet pozitiv
C4 tolatókamera pozitiv(ezt ugy értem a belső szál)
C5 elképzelésem sincs
C6 eröl sem
C7 a monitorok hangkimenetele(jobb) pozitiv
C8 a monitorok hangkimenetele közös negativ
C9 kormány vezérlöhöz van köze
C10a monitorok hangkimenetele(bal)pozitiv
C11 c9
C12 egy negativ pont(csak az nem tudom mihez
C13 ha a c2 tévedtem akkor ez a c3 negativja
C14 C16 C17 C18usb egy szálja(majd kibogozom)
C15 egy videobemenet
C19 fék de nem értem mihez kellhet
C20 távirányitó?
(#) slyder81 válasza slyder81 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Válasz magamnak, s mindenki másnak aki ilyen problémával szembesül.
Ha a rejtett menüben átálitunk valsmit, akkor a következő inditásnál elfelejti a béállitásokat, lehet mondani reseteli magát.
Az előző hozzászólásomhoz tudna valaki segitséget nyújtani?
(#) vargaf válasza slyder81 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Ennél rejtélyesebben nem is írhatnál:
"Ha a rejtett menüben átállítunk valamit" ( a helyesírási hibák javítása után )
Ez annak akinek nincs a kezében a rádió nem mond semmit, de Te erre választ vársz.
(#) Gafly válasza slyder81 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Idézet:
„Azt veszem észre hogy ha elmúlik kicsit hosszab idő akkor elveszti a beállitásokat. Nyelv visszaáll németre, a programozott rádióállomások eltünnek, a hátérkép visszaáll alapra. Van egy gyanum,hogy a bekötésnél lessz a gond.”

(Narancs)sárga vezetéken ott van a folyamatos feszültség?
(#) slyder81 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Bocs a hibák miatt. Melón voltam, s mobilról írtam. Igazad van, megpróbálom bepótolni a hiányosságot.
A rádió jól van bekötve. A beállításokban van az utolsó menüpont (about device).Ha ide belépünk, akkor a felső sávban van egy gomb (factory settings).Erre kattintva előugrik egy ablak, ahol ha beütjük a megfelelő kódot, akkor belép a rejtett menübe. Itt tudunk különböző beállításokat eszközölni, ami a normál beállításokból hiányzik. Plusz ikonok, alkalmazások stb. Ezek a beállítások csak a reset gomb benyomása után aktiválódnak. De ezek szerint ha nem nyomjuk meg a reset gombot, akkor kikapcsolás után egy bizonyos idő elteltével bekapcsolás nélkül(nem tudom pontosan mennyi időnek kell eltelnie), resetálja magát a rádió. S ekkor törlődnek a beállítások.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) slyder81 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
C blok bekötésében tudna valaki segíteni? Nincs meg az eredeti csatlakozója. Nem is találtam a neten, csak darabokban csatlakozó plusz csatlakozó tű. Nekem kell összerakni.
(#) vargaf válasza slyder81 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Idézet:
„factory settings”

Ez pontosan azt jelenti, hogy gyári beállítások. Ha beállítasz valamit és utána reset-et nyomsz akkor biztosan nem marad meg az általad megváltoztatott beállítás.
(#) slyder81 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Igen azt jelenti, csak nem gondoltam, hogy ha nem nyomok resetet akkor ő automatikusan reseteli magát. Ha pár percen belül visszakapcsoltam, akkor még nem történt semmi. De reggel mikor indultam a kocsival, már az fogadott, hogy minden visszaált. De most már szuperál a kicsike. Lehet jobban is mint reméltem. Gyönyörűen fogja az adókat, tisztán szól, kiadja a mélyhangokat is, magasakat is. Ahhoz képest ,hogy a gyári hangszórók vannak a kocsiban, úgy szól mint ha profi cucc lenne beépitve. Meg ha a video bemeneteket sikerül kibogozni, akkor maga lessz az álom.
(#) mazsipapa hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Hali!
~ 8 -10 éves szekrényben eltöltött pihenő után szeretném beüzemelni GRUNDIG SCD 2493 autórádiómat egy 2003-as Renault Scenic-ben. A kocsi szerelt csatlakozó egysége (két részes, de együtt vannak gyárilag) cuppan a helyére. Ha ráadom a gyújtást, be tudom kapcsolni, világít a kijelző + villog egy "TEL CALL" üzenet. Tudom váltani az FM1, FM2, FM3, CD módot, de hang nincs. A hang csatlakozó csoport + hangszórók jónak kell lenni (?) előzőleg a kocsi saját fejegységével és a Grundig próba után visszacsatlakozva (a saját fejet) van hang. Egyébként az a típus, aminek (biztonság miatt) le lehet venni az előlapját. Érintkezőket áttisztítottam, mech. hibát nem látok. Fiam kocsijában volt, de már nem emlékszik vissza volt-e még valami igénye a rádiónak, hogy megszólaljon. Azt, hogy valamit / valamiket egyszerre nyomok nem merem kockáztatni. Valakinek valami javaslata?
(#) oregtamas0202 válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Üdv!
A némító szál testen van.
Általában egy barna , rózsaszín vezeték.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2018
(#) mazsipapa válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Ha megtennéd, kicsit bővebben.... Mit nézzek meg?
(#) Inhouse válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A telefon némítás szál nincs-e testen...ezt kellene megnézni.
(#) mazsipapa válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ok, de az melyik? Ha lehet ne színt mondjatok, hanem csatlakozónál a számozást. Gondolom ez az az egység amelyből a hangszórók felé mennek a vezetékek? (Fotó) Bocs, ezt nem írja fölül, hogy amikor a saját és az előző (számomra bonyolult menürendszerű) SONY CDX-GT35U fej volt csatlakoztatva, azoknak volt /van hangja. Lehetséges hogy ennek a fejnek már abban az időben volt telefon kihangosítása?
Bár van még egy infó: utólag szerelt tolató kamera van kép kijelzővel a kocsin. Ha jól tudom ezeknek van egy pittyegő hangja, de tolatásnál nem hallatszik semmi. A gyári kábelkötegen látszik utólag szerelt rácsatlakozás. Lehet itt kell körülnézi ez mi lehet? Leírás, rajzot nem adott az előző kocsi tulajdonos.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018

IMG_5387.JPG
    
(#) mraulajos válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
(#) mazsipapa hozzászólása Feb 4, 2018 /
 
Eddig jutottam: A gyári káb.köteg "A" Táp csatlakozó 7 - 8 lábra utólag rámokolt vezetékpár szerencsére egy jack anya csatlakozóba végződik. Párja, az apa megy a tolatókamera elektronikába. Ha széthúzom >>>> van hang, műkxi a rádió !!!
Most a kamerának kell megfelelő táp pontot keresnem. És még egy érdekesség: ezen az A csatlakozón nálam a kötegből jön vezeték az 1-es és 2-es lábra is.
Unokáimat hozom - viszem, s egy ~ 160 km-es úton nagyon jó lenne, ha usb-n be tudnák adni gyerekdalokat, mesét stb.
Tudnátok segíteni, hogy lehetne egy USB-s AUX IN-t kialakítani? GRUNDIG SCD 2493 a fej.
Köszönök minden hozzászólást.
Más: nem tudom hogy kell értékelni a hozászolásokat, ezért maradt el !!
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2018
(#) Inhouse válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Biztosan a 7-8 és nem fordítva nézed és az 1-2?
ISO csatlakozó bekötés, számozással
USB-s bemenetet nem tudsz rá csinálni közvetlenül. A legegyszerűbb megoldás az FM transmitter. Ez egy szivargyújtós kis eszköz, egy kis FM rádióadó USB bemenettel. Bedugod az aljzatba, ráhangolod a rádiód, beledugod a pendrive-od és mehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) mazsipapa válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Sztem jól néztem (linkelt oldal szerint is 7-8 csatlakozó), a helyzet biztosító retesz füllel ellenkező végén van a csatlakozóban. Ez csak a 7-8 lehet.
Igaz a bekötési ábrán is az van: A1 - A3 nincs bekötve >> nálam A1-en VAn. Van az A2-n is >> telefon némítás. Megpróbáljam ezt megszakítani, visszaállítani (összedugni) a tolató tápellátást ?
Bocs a fotó minőségéért, esetleg du. próbálok használhatóbban lőnni.
(#) Inhouse válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
A 7-8 az a +12V (gyújtás) és test, az pedig nem egy jack csatlakozó, hanem egy adapter dugó. Innen kap áramot a tolató kamera. Ezek szerint valamiért ő ad testet a némító lábra, csak ha nem kap áramot, nem teszi, ezért múlhatott el, ha kihúztad.
Azokat a kötéseket is rendbe kellene tenni, a szigszalag alól kilógnak a piros vezeték rézszálai...
(#) mazsipapa válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Visszakövetem a tolató kamera táplálását, vajh' miért innen táplálták meg? (igen lengő dugó, nem jack, bocs) Vagy marad ez a tápellátás, de megszakítom az A1 k.köteg csatlakozást, mi lesz az eredmény, lesz-e akkor hang? A rádió A csatlakozóban benne van a 8 tüske.
Mindenféleképp rendezem a kötéseket. A fityegő szigszalag végek csodálatosak, a 8-as csatlakozás borzasztó.
Esetleg az USB In-re valami 5leted?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2018
(#) vargaf válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Az USB-re már választ kaptál_
USB-s csatlakozás, FM transzmitter
(#) oregtamas0202 válasza mazsipapa hozzászólására (») Feb 6, 2018 /
 
A tolató kamera tápellátását a tolató lámpáról kell levenni.
Ha tolató radar van beszerelve esetleg akkor kötik rá a némító szálat.
Ez így túl nyakatekert.
Egyszerűbb az eredeti állapotot visszaállítani és újra kezdeni a szükséges bekötéseket.
(#) merlin996 hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Hali! Egy kérdésem lenne a következő fejegységről: Pioneer MVH-180UI
Mivel nincs hátsó hangszóróm, lehetne úgy bekötni az első hangszóró szettet, hogy a fejegység első jobb pozitiv kimenetét a hátsó jobb negativ kimenetelével? (a bal oldalt úgyszint)
(#) Inhouse válasza merlin996 hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
Ha lehetne, akkor ennek mi értelme lenne?
A mai rádió végfokok hidaltak, ha erre gondolsz nem nyersz semmit. Alap beállításokkal akár működhetne is, de ha elhúzod a fader-t, akkor a jel szimmetriája sérül, torzítani fog.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 7, 2018 / 1
 
Bár nem biztos..lehet, hogy csak halkul fader állítás közben is? Ahha, végülis semmi gond nincs, csak értelme se sok.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) merlin996 válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Ezt nem tudtam, hogy hidaltak a végfokok :/ Amugy igen, nyerni szerettem volna bármit ami miatt megérte volna igy bekötni.
Viszont akkor felesleges.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2018
(#) mazsipapa hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Tisztelt He.Társak!
A fejegység - tolatókamera táprákötés - nincs rádió hang problémakör átmeneti megoldása:
kiemeltem az A2 jelű telefon némító csatlakozót a nagy csatlakozót egységből, kamera táp dugó összedugva >>> van rádió hang + tolatás kép. Libegő szigszalagok a fűtetlen garázs lehetőségeihez képest rendezve. Javul az idő, kap egy totál helyreállítást, kamera tápellátásának rendezését is.
Köszönök minden hozzászólást.
(#) bancsi15 hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy 24V-os 2DIN-es kamion rádió üzemel 12V-ról?
A napokban kapok egy ilyen rádiót javításra és érdekelne, hogy elég-e 12V neki így próbaüzemre, vagy csinálnom kell neki 24V-ot mindenképpen.

Köszönöm a válaszokat!
(#) mraulajos hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Hali!
Clarion ab213rg autó rádióhoz keresek magyar használati útasítást.
Köszönöm!
Következő: »»   157 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem