Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   184 / 207
(#) Travolta válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
Így próbálj keresni.
(#) uniman válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 25, 2020 /
 
A válasz egyszerű: NEM! Magyarázat: Mivel ezt nem a CD olvasó részegység, hanem a fejegység elektronikájában található IC-k fajtája és az azokban ketyegő szoftver tudná dekódolni.
Azaz vegyél egy másik gyári fejegységet (ha létezik egyáltalán), ami ismeri az MP3-at (továbbá ma már nem árt, ha van USB és BT is)
(#) JMarton87 hozzászólása Szept 25, 2020 /
 
Sziasztok kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni:

Vettem egy Kenwood DMX120BT 2din-es fejegységet, amihez hozzávaló csatlakozót (alfa Giuliettához) és multikormány vezérlő adaptert is. És két egyelőre megoldatlan problémám is van:

1. Nem tökéletes a jelerősség. Előszőr nagyon rossz volt, alig jött be valami. Kicseréltettem az antennatalpat, nem segített. Aztán rájöttem, hogy az autóban két antenna van, egy ISO és egy FAKRA csatlakozós is. Végül a fakrát átalakítóval ISO-ra alakítottam, majd a kettőt közösítettem megint egy adapterrel, mert csak egy antenna hely van a rádióban. Most már van adás, végre sok adót befog, de még mindig tud szenvedni. Városon belül is sistereg időnként, és amint Budapest határába érek, már el is veszíti azokat. És ez nem olyan, ami normális. Van másik autóm is, az vidéken is fogja a pesti adókat.

Mi lehetne tenni?

2. időnként újraindul a fejegység, és amikor be van dugva a pendrive, akkor annak beolvasása is képes magától újraindulni pl. rádióhallgatás közben. Az eladó azt mondja a rádiónak semmi baja, és vigyem el beszerelőhöz, de hát igazából én csak csatlakozókat dugtam össze, amiket kimondottan ehhez a kocsihoz vettem. Azt el tudom képzelni, hogy lehetne jobbat is venni, de csak nem lehet ennyire rossz? Lehet, hogy a készen vásárolt rádiócsatlakozó érintkezése túl laza? Lehet ennek köze hozzá?

Más:
Utólagos kamerás rendszámtáblát szereltem fel és bekötöttem a rádióba a bekötési rajz szerint. Egy kábelt a rükilámpa pozitívjára kell kötni. Ki milyen megoldást javasolna? Nem szeretnék gány csatlakozást, de nem szedtem még szét, nem tudom van e valahol pl körsaru hely anya alatt vagy ilyesmi?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) tahya hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Becker 7948-as egységet szeretném beépíteni oldtimerbe. Van olyan belső antenna, ami láthatatlan és jó minőségű? Vagy célszerű egy motoros antennát használni?
Ismer-e valaki mechanikus sebességmérőből elektromos jelet előállító hall generátort és annak beszerelését?
(#) POWERIVÁN válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Helló uniman! A fejegység tudja az MP3 at. Tehát ezzel nincs gond. A cd kiváltása lett volna a lényeg. Erre irányult a kérdésem. Esetleg van itt olyan valaki aki ismeri ezen cd olvasó egységek elektronikáját?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) Kékróka válasza tahya hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Szia !

Ha fűthető a hátsó ablak, egy ügyes kis leválasztóval próbálnám(két kis fojtótekercs meg egy kondi) .
Láttam valamikor régen gyári megoldásként.
(#) uniman válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 26, 2020 / 1
 
A "fejegységed" típusát sem ártana megadnod...meg melyik MP3-as lejátszóra gondolsz?
Általában a "Line In" bemenetre bedugható a külső mp3-as "kütyük" hangkimenete.
A CD olvasókból digitális jelek jönnek ki, meg plusz különféle végálláskapcsolókat is figyeli az elektronika. Tehát, úgy, hogy a fejegységgel kezeld az MP3-as lejátszód funkcióit, úgy nem fog menni...
(#) oregtamas0202 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Üdv !
A 120BT-k elég érzékenyek , tehát ott antenna probléma van.
Ha 2db antenna van , akkor az egyik általában telefon szokott lenni.
Megvan az antenna táp ellátása?
Az erősítők 12V kérnek. Ha nincs , nincs vétel sem.
Sima , vagy Fantom tápellátása van az antennának?
(#) JMarton87 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Én azt hittem, hogy az egyik az AM - ami a hátsó ablakba van szerelve, a másik az FM, ami egy jelerősítős antennatalp.

Antanna táp ellátás: hát megmondom őszintén fogalmam sincs. Ami a régi rádióból kijött, az most mind be van dugva.

Honnan tudom ezt meg?

Az új antennatalpból egyetlen egy darab FAKRA csatlakozós antennakábel jött ki. Gondolom, hogy az volt az, ami megjelent a rádió mögött is, amit aztán ISO átalakítóval átalakítottam.
(#) oregtamas0202 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Üdv !
Autó ? Évjárat?
(#) JMarton87 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Szia!

Ez egy Alfa Romeo Giulietta 1.6jtdm-2, 2011-es évjárat.
Ilyen az antenna talp (egészen pontosan ez a cikkszám):
http://olaszautobonto.hu/-/alfa-romeo-giulietta-50529315-szamu-gyar.../13659

Az ISO csatlakozóban van egy olyan szál, hogy "power antenna". Az én autómban nincs ilyen szál. Gondolom ez motoros antennáé és ez egy kimenet a rádióból? Erre lehetne kötni fantom tápos FAKRA-ISO csatlakozót?
(#) Joe_001 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Szia!
Nem erősítős az az antenna? Távtáplálva is kaphat powert. Kapcsold be a régi rádiót, és mérj rá az antenna bemenetre. Ha van rajta Dc 12V akkor ott adta fel a tápot, ha az erősítő nem kapja meg akkor azért nincs vétel.
Erre rákérdezhetsz az olaszbontüsoknál, szerintem tudják.

Az AM-FM antennára gondolok, a másik ahogy a fúrumtársak említették az mobil, vagy GPS antenna lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Mi volt az eredeti rádió tipusa?
(#) oregtamas0202 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Üdv !
Mint írták , ez erősítős antenna. Fantom tápon keresztül lehet 12V küldeni az erősítőbe.
A fantom táp kék-fehér vezetékén keresztül az IZO kék-fehér vezetékéből kell 12V kapnia. Akkor fog rendesen működni mint mondták.
Öreg T.
(#) Joe_001 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
MI az a fantom táp? (Ezt a megnevezést nem ismerem.) Ez a táváplálást jelenti? Azaz a koaxon megy fel a tápfesz is?
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) pucuka válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Ugyanaz a dolog. A fantomtáp elnevezést a hangtechnokában használják az aktív elemet tartalmazó mikrofonok (kondenzátor mikrofon) táplálására, a távtáplálás kifejezést inkább a távközlésben.
(#) JMarton87 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Köszönöm, ez jó ötlet, még megvan a rádió a szüleimnél. Berakom rámérek, és ha igaz - de én most már biztos vagyok benne - akkor veszek egy FAKRA-DIN fantomtáp csatlakozót. =)
(#) JMarton87 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Meg fogom nézni holnap, Blaupunkt valami, de holnap megnézem.
Köszönöm a segítséget!
(#) JMarton87 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Köszönöm!
Most már biztos vagyok benne, hogy ez lesz.
=)
(#) Joe_001 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 26, 2020 /
 
Rákerestem, mi ezt az antenna technikában távtáplálásnak nevetzük. Ha egy 2mm-es ferritre tekert 10 menet 0,3 as CuZ folytóval átkötöd a kéket az antenna koax melegpontjával, akkor ez az.
Szép a neve jó pézért...
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2020
(#) Uviktor hozzászólása Szept 26, 2020 /
 
Üdv,
Diversity antennában még nem is gondolkodtunk...
Bár két különböző csatlakozóval...hm.
De akkor is szokott kérni erősítést.
(#) POWERIVÁN válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Ez egy CD70 rádió, tényleg valami megoldást kellene találni erre a problémára.
(#) Joe_001 válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Egy pici folytó a bekapcsolt +12V-től az antenna kábel koax melegpontjáig?
(#) uniman válasza POWERIVÁN hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
CD70...eléggégé szűkszavúan fogalmazol.
(#) JMarton87 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 28, 2020 / 1
 
Sajnos nem ad ki 12V-t a régi rádió a fakra csatlakozón. Pedig már nagyon bíztam benne. Gondolom az meg nem tesz jót, ha mégis adok neki fantomtáppal =)

De a régi rádiót lefotóztam (csatoltam), ha valakinek van ötlete, megköszönöm!

rádió.jpg
    
(#) oregtamas0202 válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Van egy kis zavar ! A Fakra csatlakozóba egy külön szálon megy be a 12V, amit valahonnan le kell venni. Egy Autóhifi , vagy Autóvillamosság üzlet , műhely minden megoldást orvosol. 100 más variáció is lehetséges.

IMG_5974.JPG
    
(#) JMarton87 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Szept 28, 2020 /
 
Ezt értem, de Joe_001 írta, hogy:
"Szia!
Nem erősítős az az antenna? Távtáplálva is kaphat powert. Kapcsold be a régi rádiót, és mérj rá az antenna bemenetre. Ha van rajta Dc 12V akkor ott adta fel a tápot, ha az erősítő nem kapja meg akkor azért nincs vétel."

Tehát ha valóban szükség volna rá, akkor azt a régi rádió kimenetén elvileg tudnom kellene mérni. Én erre írtam, hogy sajnos 0V-t mértem.
Azt megértettem, hogy a fantom táp külön szálon kapná, én a gyári rádióra írtam ezt.
(#) JMarton87 hozzászólása Szept 29, 2020 /
 
Kedves Fórumozók!

A csatolt képen látható egységet találtam a hátsó ablaknál. A cikkszámra rákeresve ez elvileg egy antenna erősítő, bár érdekes módon ez nem a tetőantennához megy, hanem a hátsó ablakhoz.

Az alábbi oldalon is megtalálható ez az erősítő, elvileg AM/FM erősítő:

https://alfa-romeo.7zap.com/en/giu/x7/191b50001000-099/555/21+55521-030+1-0/

Illetve ezen a rajzon a kettes tétel egy fantomtáp szerű adaptert is mutat. Bár ilyen nem volt az autómban, okozok gondot azzal, ha beszerelem?

Nem teljesen értem, hogy lehet ez, hogy nem volt benne, de most mégis kéne?
(#) Uviktor válasza JMarton87 hozzászólására (») Szept 30, 2020 /
 
Üdv,
Idézet:
„Sajnos nem ad ki 12V-t a régi rádió a fakra csatlakozón.”

Ha nem kap tápfeszt az antenna erősítő persze hogy gyenge a vétel.
Lehet hogy eredetileg egy magasabb kategóriás prémium fejegység volt benne gyári erősítős( diversity tuneres fejegységhez való) antennákkal.

Esetleg ha lehetséges pillants bele abba a dobozba.
Az ablakról lecsöppenő pára ha bejut a dobozba zárlatot okozhat és a power antenna vezerlő tranzisztor a fejen belül is tönkremehetett.
Izzós próbalámpán keresztül táp alá tudod tenni próbára.
Ha a csipeszt pozitívra teszed,a mérőcsúcsot pedig a power antenna kivezetésre és a vétel jobb lesz,akkor fejegység tranzisztor.
Ha az izzó világít,akkor antenna erősítő zárlat ezért erősítő+fejegység tranzisztor csere.
Csak rá ne mérj táphoz képest valamelyik can vezetékre,abból komoly baj lehet...
Üdv!
(#) JMarton87 válasza Uviktor hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Doboz alatt mit értesz? A gyárirádió?

Amikor a gyári rádió volt bent, akkor nem volt gond a vétellel, miután az antennatalp cserélve lett (az egy alfa típushiba, hogy bekorrodál).

Ebből arra gondolnék, hogy a gyári rádiónak 12V-t kéne kiküldenie, de rámértem: az egyik tűt az ajtózárhoz tettem - az jó test, kipróbáltam a rádió betápjával - a másikat pedig beledugtam a rádió fakra antennakimenetébe. Próbáltam úgyis, hogy a külsejéhez és úgyis, hogy a belső szálhoz. Így mértem 0V-t.

Az új rádióval meg vételprobléma van. Be tudnám tenni a fantomtápot, csak így jelenleg bizonytalan vagyok, hogy valóban szükség van e rá.

Bár találtam egy erősítőt, az a hátsó ablakba vezet, nem a tetőantennához.Vagy jól értem, hogy ha erősítő van az antennakábelen bárhol, akkor már biztos, hogy kell neki táp?
Következő: »»   184 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem