Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 26
(#) szum hozzászólása Márc 18, 2006 /
 
Sziasztok! Vettem 1 erősítőt(MNC hurricane 400) és mivel nincs autóm, így a szobámban kéne dolgoznia! ehhez vennem kell 1 olyan bigyót...(asziszem tápegységnek hívják) amit bedugok a konektorba, és működik vele. Azért írok ilyen bizonytalanul, mert már nagyon összekavart mindenki... szóval: DC12-es táp kell neki, (eddig ok) de a biztosíték ami benne van az 30A-os... akkor hol lehet ilyen akármit kapni, mennyibe kerül, és mit kérsz azért mert segítettél? köszi mindent előre is!
(#) (Felhasználó 924) válasza szum hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Szóval neked kell egy táp, amiről táplálod az erősitőt?
(#) creative válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Igen a helyzetet jol látod neki egy tápra van szüksége de hogy hol vesz egy 30amperes 12voltos tápot azt nem igazan tudom megmondani
(#) Frankye válasza creative hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Felteszi a kérdést, aztán eltűnik... Imádom az ilyet...
(#) aty válasza Frankye hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Meglehet, hogy nem szep, de jo megoldas :
1 db auto aksi 45-55Ah es hozza egy tolto es hesz !

A cegben hasznalt labor tap ami 0..30V 0..10A kb 20Kg
(#) pedrock válasza szum hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Először is tisztázni kéne az erősítő teljesítmányét, ami 4 ohm-on 2*100W (a 400W-t 4ohm-on hídba ötve lehet ihozzni). Mivel otthon használod, gondolom 8 ohm-os hanfalaid vannak, így már csak 2*50W az erősítő. Tehát sikerült venned kb 20 ezer ft-ért egy 2*50W-os erősíőt Ehhez még kell egy elég nagy trafó, ami olyan 10 ezer ft körül van és ITT meg lehet venni. Aztán ezt még dobozba kell rakni, stb... Tehát olyan 30-35 ft-ből sikerült otthonra összerakni egy 2*50W-os erősítőt... gratulálok
(#) damatic válasza Frankye hozzászólására (») Márc 18, 2006 / 1
 
Az ilyentől agymenést kapok. Többe kerül a leves, mint a hús. Vadásszunk össze egy 12V 30A szekunderes tápot, ami legalább annyiba fog kerülni, mint a végfok volt, annyi pénzért meg remek kakaógépet lehet kapni használtcikkben, hirdetésben....

Csinálunk a 240AC-ból 12DC-t, hogy a végfok transzvertere csináljon belőle 2X70DC-t a MOSFETeknek.

Mindegy, adott a végfok, nekem meg agymenésem volt...
(#) szabi83 válasza pedrock hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
ha nincs hangfala akkor meg pech.. plusz lové, de kell neki előfok is

erre szokták mondani "jó vétel volt" meg verri a mellét
(#) peterdark válasza pedrock hozzászólására (») Márc 18, 2006 / 4
 
Sziasztok! Teljesen felesleges akkor táp hozzá! A 30 amper esetleg csak teljes kivezérlésnél, 2 ohm terhelésnél (ha elviseli a 2ohmot) jöhet szóba! Igy bőven elég 4-5 amperes táp, mert ennél jobban ugy se lesz kihajtva egy szobában, 8 ohmos hangfalakkal!
(#) szabi83 válasza szum hozzászólására (») Márc 18, 2006 1 /
 
"mit kérsz azért mert segítettél?"

Egy körre meghív mindenkit nem ? :yes:
(#) szum válasza aty hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
ez a válasz nagyon ott van! csak majd ha jövőre bekerül a cucc 1 kocsiba, majd akkor alkalmazom
(#) tozo07 válasza szum hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Egyik ismerősöm sufni tuningba oldotta meg a dolgot. PC-táp 12 voltos vezetéke pont jó kocsi erősítő meghajtására. Namost neki is jó bika erősítője van ezért két 300W-os tápot párhuzamosítva már tökéletes. Fabrikált neki egy dobozkát is. Nagyobb lett mint az erősítő, de bontóba lehet jó kis tápokat kapni ami erre a célra tökéletes... :yes:
(#) Topi válasza tozo07 hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Merész dolog két kapcs. üzemű pc tápot párhuzamosan kötni
(#) dB_Thunder válasza Topi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
...nagyon merész!
(#) Sebi válasza tozo07 hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
A párhuzamos üzem nem szerencsés... De azt sem értem, hogy ha nincs terhelve az 5V, hogy marad talpon a táp?Merthogy a feszfigyelés az 5V-ról van, ha csak a 12-t terheljük az 5V megnő és a védelem leold.
(#) Topi válasza Sebi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Egyébként nem is szabad valamelyik ágát terheletlenül hagyni. Azért nem szabad pl csakúgy összeérinteni az ATX tápon power on-t. Mert bekapcsolni bekapcsol, de mivel megnő a fesz szétvág mindent!
(#) damatic válasza Topi hozzászólására (») Márc 18, 2006 /
 
Én ezeken a PC tápokon már nem tudok elmenni csak úthengerrel, nekem úgy tűnik, ezek a nyugatalbánok teljesen ötletszerűen építették a különféle típusokat. Ha valaki nem ismeri (mint én) a figyelőáramköreik lényegét, akkor kakukk.
(#) Topi válasza damatic hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Nekem egy CD-ROMba került, hogy rájöjjek ha nem terhelem le a többi kimenetet az +5V-on csúnya 15-17Vok jelentkeznek! De persze ez csak a jóöreg elterjedt Codegen 300W-os tápokról tudom mondani. Egy mostani okos chieftech táp már más tészta. De ki az az elmebeteg, aki vesz 40 rongyé" két chieftech tápot, hogy aztán erősítőt tápláljon róla
(#) Dody30 válasza szum hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Szia!

Szerintem egy jó megoldás, ha feladod hirdetésben szobai erőlködő cserére... Macerás a táp elkészítése, és nem kifizetődő! Esetleg veszel az erősítőhöz egy autót Bosszantó dolog ez tudom de jó megoldás ha belemégy egy cserébe.....

üdv
(#) Inhouse válasza Topi hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Én még nem talákoztam ezzel Topi, pedig pár PC-tápot átépítettem már... Van amelyik megy terhelés nélkül is, van amelyik nem. Van, hogy a venti elég terhelésnek, de anélkül csendben van.
A tápfigyelést, ami az egyszerű AT tápok 90%-ánál 2 ellenállás a +5V-ról, át kell kötni a +12V-ra és meg kell növelni, hogy megkapja az ember a szükséges feszültséget. Több éve megy már egy pár darab, vagy autós cucc próbatápként, vagy Peltier elemes hűtőtáska tápként, amit átalakítottam.
Egyszer volt egy megmagyarázhatatlan dolog, működő táp, mértem a TL494 komparátor bemenetét digit műszerrel, ahogy hozzáértem elkezdett hülye hangot adni, elvettem, rendbe jött, újra, megint. 3. alkalomra már nem jött rendbe, meghalt a táp...azóta sem néztem át, hogy mi halt meg, az IC, vagy a meghajtás valami gerjedéstől, de érdekes volt...

Üdv
Inhouse
(#) Kiron válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Ha vbeszel egy codegen 400 W-os tápot el tudom magyarázni mit kell rajta átalakítani, hogy megfeleljen az elvárásoknak. amit tud majd mondjuk 14,4 v 16-18 Amper. A megoldás: Van 2 dióda amit ki kell forrasztani, és egy ellenállást ki kell venni, plusz egy másikat megfelelő értékűre cserélni. Én két peltier elemet hajtok meg velük 15,4 volt-al, és bő 16 ampert ad le tartósan, nem melegedve.
(#) Router válasza Kiron hozzászólására (») Márc 20, 2006 /
 
Szia!

ez engem is érdekelne mivel van itthon egy 2*120W autó erőlködőm és szeretném kihajtani, (jelenleg egy 200W-os AT táp szolgáltatja neki a delejt de fél kivezérlésnél már gondok akadnak ) mivel van itthon még AT tápom pár darab, azt szeretném kérdezni hogy ezeket is át lehet-e építeni olyan módon ahogy az ATX tápokról írtad?
(#) Slope válasza Router hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
"Többe kerül a leves, mint a hús" ezt már sokat láttam itt a fórumon... és hol marad az "olcsó húsnak híg a leve"?
Egy PC tápot nem végfok meghajtásra találtak ki. Persze lehet kapcstápról végfokot üzemeltetni, de azok a tápok már egy másik kategória. Rendben van, hogy olcsóbb, meg "home made" végfok, de ennyire szvsz nem kéne lesüllyedni.
Erre az autós végfokra is csak azt tudom mondani, hogy csak egyszer csattanjon el valami a tápban, aztán lehet siratni. OK, hogy szinte ingyé van a PC táp (főként az AT), de amikor füstölög a tizenezer ft-os erőlködő, talán már nincs is olyan ingyen. Ugyanez a véleményem a saját készítésű erősítőkkel is... az ember dolgozik vele, költ rá, aztán lealázza egy PC táppal?!
Az esetleges (többnyire végzetes) meghibásodásokon felül, pedig ott vannak a hangzásbeli gondok. Persze ha az ember csak "döngetni" akar már nem is olyan fontos ez a szempont...
Általában mindenki a tápokon spórol, de nem csak a hobbi elektronikában, hanem a PC-k esetében is (inkább vesz egy 100MHz-el gyorsabb procit, mintsem körültekintőbben venne tápot... persze ez érthető, a táp az csak ott van és kész, az emberek többsége szerint...)
Na mind1 nem kötelező, az én álláspontomat elfogadni... csak egy vélemény és jótanács volt.
Üdv!
(#) Router válasza Slope hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Halkan megsúgom hogy az erősítőt egy úgymond mindenes zsibpiacon vettem egy ezresért... (2*60W+2*120W) innentől midenki azt gondol amit akar... csak tudod én úgy vagyok vele hogy ha már van erősítőm akkor miért ne használjam?
(#) szum válasza Slope hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
Azért nem is biztos ez a főzőcske... sikerült kerítenem egy 25 Amperes DC12-est... és csak 1500 Ft... az jó ár? (újan 30 A-ost láttan 18900-ért:S) ja! és kipróbálhatom, és csak ha müxik, akkor kelll kifizetni...
(#) szum válasza Slope hozzászólására (») Márc 22, 2006 /
 
ja! És köszi a választ! teckett!
(#) djbo22 válasza szum hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
szerintem vedd ki a dc-dc konvertert és sima +/- táppal hajtsd meg
(#) Szoki válasza szum hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
[link=http://www.elektris.hu/]http://www.elektris.hu/[/link]

"toroid transzformátor primer: 220V sec 12 volt/500watt (ami rosszindulattal is lead 35 ampert): 8630,-Ft, rögzítő 260,-Ft, szállítási költség 2040,-Ft, áfa 2186,-Ft=13116,-Ft"
+ 35amperes greatz híd ~500 HUF, 30-40ezer mikrós kondi ~1ezer HUF + vezeték + doboz. ennyi.
15-16ból bika táp...
nekem 4 éve műxik, 400as erősítőt hajtva...meg 2 kinn valahol nagyvilágba is ment kezem alól azokkal sincs gond..
jameg 500as toroidnál lágyinditó használta indokolt (+egy ezres...)...
jaés 350 vagy 400 wattos is simán elég...szerintem...azmeg még olcsóbb
Szoki
(#) isamisa válasza Szoki hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
Hi : Ilyesmi is jó lehet: A Vaterán találtam
(#) Szoki válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 1, 2006 /
 
"3-5 amper" ....
Idézet:
„de a biztosíték ami benne van az 30A-os”
majdnem elvben mondjuk lehetséges, gyakorlatban is talán, csak picit kell hajtani, egyébként meg kilővi a protect az erősítőt...
Következő: »»   1 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem