Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   133 / 196
(#) Inhouse válasza zsoltinak hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Vannak variációk, csak tőled függ.
Lehet úgy is, hogy maradnak a hangszórók a JVC-n és csak a mélyet hajtja egy hidalható 2 csatornás, vagy egy direkt erre való 1 csatornás erősítő. Ha nincs RCA kimenet, akkor a hangszóró kimenetből lehet csinálni, mélynél talán nem olyan gáz.
Aztán lehet olyat, hogy az első hangszórókat is az erősítőről hajtod, ilyenkor 3-4 csatornás erősítő kell.
Ha neked tetszik a fejről hajtva a hang és elegendőnek találod a hangerőt, akkor arányos méretű erősítővel és méllyel megtámogatva is sokat fog javulni az alsó szekció. Ha sokkal nagyobb hangerőt szeretnél, akkor marad a második, költségesebb verzió.
Manapság már nagyon ritka a neves fejegységek között, hogy legalább 1 pár RCA ne lenne rajta hátul...
Anno én egy relés dobozzal megcsinálta, hogy lehetett kapcsolni, hogy az eleje is erősítőről menjen, vagy a fejről és csak a mély az erősítőről, illeteve ez utóbbi is kikapcsolható volt.
(#) feccus válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Igen 50Hz-es búgása van,de az egész kb olyan mintha egy nagyobb fülesből szólna némi basszussal. Valami biztos hogy nem tiszta vele csak fogalmam sincs hogy mi lehet.
(#) Inhouse válasza feccus hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Autóban a földhurok nem 50Hz-et szokott okozni, mivel az nincs jelen. Hanem magasabb frekvenciás zörejeket, valamint belehallatszik a gyújtás, vagy generátorzaj a hangba. Ez könnyen ellenőrizhető, mivel a gázadással emelkedik a frekvenciája.
Autóban próbáltad, vagy asztalon táppal?
(#) feccus válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Itthon próbáltam pc táppal és labortáppal,de mind kettővel búgott és a levelre szinte semmit sem reagál.
(#) Inhouse válasza feccus hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Így már érthető a búgás is. Autóban nem tudod megpróbálni? Otthon akarod használni? Nézd már meg mekkora feszültség van rajta, amikor szól! Olyan táp kell hozzá, ami elbírja.
(#) feccus válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Sajnos nincs autós próbálásra lehetőségem,itthon csak kipróbálás erejéig szerettem volna üzemeltetni hogy működik-e rendesen. A pc táp az 450w-os a labortáp pedig egy speckó készített 2 állítható egyen(0-30v) és 1 állítható váltóból(0-30v) áll egy 800VA -os trafófal(15kg) de csak max 3 amperig van korlátozva. A "mekkora feszültség van rajta," azt hol gondoltad hogy mérjem. A tranyókat mértem feszültség alatt 25V környékét mértem rajtuk,feltekert hangnál ami szinte semmit nem változott,28V-ot mértem.
(#) neocska válasza feccus hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Bemeneti, azaz 12V-ra értette, terhelés alatt. Bekötöd az erösitöt, s megnézed üresjáratban a feszültséget, és használat közben a feszültséget.
(#) feccus válasza neocska hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Elkezdtem méregetni de elég hamar elvesztettem a fonalat. A fetek-en 25V környékét mértem,
üresen és terhelten nagyon minimálist tizedeket emelkedett csak. Üresjáratban 0,5A áramfelvételt mértem,fél hangerőre tekerve pedig 0,8A-t. Amit viszont nem értek hogy a kis nyákon ami a ch3/4-hez tartozik leves..stb. a bemenő vezetékeken 32 és 14,5V-ot mértem, viszont a nyákon lévő összes kondin,ellenállásokon 0V-ot mértem,függetlenül attól hogy minimálisan szabályozza a hangerőt.
(#) neocska válasza feccus hozzászólására (») Okt 3, 2014 / 1
 
Na még egyszer.
Mikor bekötöd tápegységre az erösitöt a 2 vezetékre ami a tápról megy az erösitöre rábogozol párhuzamosan egy VOLT méröt, sorba egy Amper méröt.
Hangjel nélkül megközelitöleg 12V kell legyen, nagyon kevés áram felvétel, majd adsz jelet, s megnézed mennyire változik a 12V a bemeneten, általába lecsökken, az baj, mert akkor nem elég erös a tápegységed, alkalmatlan az erösitö probálgatására.
(#) feccus válasza neocska hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Így mértem én is csak először Volt-ot aztán Ampert mértem. A feszültség nem változott üresen és terhelés alatt sem,viszont ahogy írtam az áramfelvétele terhelés mellett nagyon kevés volt. Bő fél hangerőre tekerésnél csak 0,8A-t mutatott. A táp 3A-ig van korlátozva utána kapcsol be a védelme,de azt meg sem közelítette,és nagyon búgva és halkan szólt a fél hangerőhöz képest. Bemenő jel nélkül teljesen halk,ha csak 1 rca-t kötök rá akkor nagyon búg ha kettőt kötök akkor halkabb valamivel.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) Mohooki hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy fejegység, aminek nincs AUDIO OUT kivezetése erősítőnek, és a hátsó ajtók hangszórói tápjáról loptam le a jelet egy jelszint átalakítóval a mélynyomó erősítőjének. Működik is rendesen, csak azt szeretném tudni, hogy ez így jó megoldás-e, vagy inkább a fejegységből még a végerősítő elől húzzak jelet a mélynyomó erősítőjének?
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szervusz!
Jo megoldás, de ha nagyon akarod leveheted a jelet az előerősítő elől is.
(#) neocska válasza feccus hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Mérj test pontokat, a 12v - hoz képest az RCA-n elméletileg olyan 10ohm kőrűli ellenállásal lekell legyen választva (sokszor elvan hagyva).
Mérd ki a bemeneten a kondikat is, meg a tápon is.
Probálj egy 4700µF kondit berakni a tápra (12v), minél kőzelebb az erősítőhőz.
én egy 12V, 26A, 22000uf, traforćl probálgatom az erősitőket, még nem volt táp problémám.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2014
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia!

Kösz a választ. Tudom hogy nem rossz megoldás a jelszint átalakítós módszer, csak azt nem tudom hogy ez mennyire befolyásolja a fejegységből kijövő, hátsó ajtók hangszóróira érkező, már felerősített jelet, hogy én azt ott megcsapoltam. Nem rontja-e le a jel minőségét.
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Szia. Ha jo minöségü az osztó akkor nem szabadna, de ha nagyon akarod akkor leveheted elöerösítö után is a jelet.
Milyen lejatszo? Mert az en noname regi cd-s lejatszomon is volt rca csak egy külön dugaszt kellet bedugni.
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Ez egy gyári "Fiat Stilo connect nav+" , egy színes nagy kijelzős navis cucc. Ezen is ott a helye a tüskéinek a mini ISO dugóban, csak valami végett 2001-ben az Olaszok úgy döntöttek, hogy nem viszik bele a jelet
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
CARPOWER FGA-22

[http://monacor.bolt.hu/products.php?180]
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Érdekes, hogy nem kötötték be.
Ha nem torzitásig hajtod a zenét akkor nem lesz baj a megadott átalakitoval.
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Értem. Kösz a segítséget. Egyébként mi baj származhat, ha mondjuk 1-2 szám erejéig torzításig hajtom? volt már rá példa
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Se az erösítők sem a hangsugárzók nem szeretik a torzitást. Olyankor nagyobb esélyel hibásodnak meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Nem szokom erőltetni, de volt már rá példa hogy egy kicsit túl feszítettem a húrt, ilyenkor lejjebb veszem a basszust, hogy hallgatható legyen és a hangszórókat se nyírjam ki.
Még annyit, hogy ha közvetlen a végerősítő TDA7454 bemeneti lábairól veszem le a jelet, az olyan akár egy gyári megoldás? Vagyis, ha gyárilag teszik az ilyen kimenetet, azt közvetlen a végerősítő előtt veszik le?
(#) EcoPityu válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
"Vagyis, ha gyárilag teszik az ilyen kimenetet, azt közvetlen a végerősítő előtt veszik le?"

Igen, csak azt még tovább erősítik egy fokozattal, hogy ne hasson vissza rá a külső terhelés!
Ha, te símán kivezeted a vég ic bementét, a jelet megcsapolván, azzal egyben egy külső bemenetet is létrehozol a fej vég ic-je számára!
A hátsó hangszórók jelét használva egy dolog a hátrány, az, hogy így a hátsó hangszórók mikrofonként viselkednek a mélynyomó erősítője számára! (Ütögesd csak meg bátran a hátsó ajtó kárpitot! Lesz bumm-bumm!)

Pityu
(#) Mohooki válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Igen, ezt nem tudtam. Meg is ütögetem! Kiváncsi vagyok.

Akkor ez nem jó ötlet, megcsapolni a vég IC bemenetét?
(#) EcoPityu válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!
Az ötlet nem rossz, csak kell közé, minimum egy követő erősítő, akár egy egytranzisztoros is elég, csak ne közvetlenül vezesd ki, a lábáról!
Ezek a vég IC-k néhány száz millivolttal teljesen ki vannak hajtva, ha ez elég a végfokodnak is, akkor az egyszeres erősítésű emitterkövető tranzisztoros kapcsolás is elég lehet! Viszont akkor már egy próbapanel darabra ráfér a TL-082, meg 2-4 ellenállás a 4db kis elkójával, és kész a "profi" RCA kimenet! (Ne kössetek bele, igen a gyáriban is "profi" elkók a csatolók, nem olajpapír kondenzátorok!)
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Támogatom EcoPityu hozzászolását
(#) Mohooki válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Szia!
Kösz a segítséget, csak mivelhogy nem vagyok műszerész, ez a "egyszeres erősítésű emitterkövető tranzisztoros kapcsolás" nekem sajnos nem mond semmit. Mi ez a cucc?
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 8, 2014 /
 
Kösz! Ilyet kellene kettőt (jobb és bal csatorna) készítenem? És ennek a kimenetéből kapott jel olyan, mint egy normál RCA kimeneté?
(#) neocska válasza Mohooki hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Ha a nyák rajzot nézed, az már direkt stereonak van készitve, és igen a kimenetéröl viheted a jelet az RCA dugaszra.
(#) Mohooki válasza neocska hozzászólására (») Okt 9, 2014 /
 
Igen, a nyákon már stereo. Köszönöm szépen a segítséget!
Következő: »»   133 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem