Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APT-100
 
Témaindító: kovi91, idő: Márc 25, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 23
(#) jandark válasza Norberto hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Rendben utánna nézek,,,köszönnöm
(#) jandark válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2008 /
 
Szia!köszönet a gyors és részletes segitségért holnap át is nézek mindent és jelzek mit találtam,jó éjszakát
(#) jandark hozzászólása Jún 15, 2008 /
 
Sziasztok no a zugás megszünt sikerült a földhurkot megoldani..viszont a kivezérlésjelző nem akar menni áramot kap minden a helyén van a 2,es láb a vég 7esén a 3as a csillag gnd ponton az 1es a 6os vég +on van a bd 182b tranyó cserére nem reagál betettem egy bd139et helyette kisérletből igy a poti tekerésével a kijelző viszi a skálát de nem mozog egy helyben áll a 182re abszolut semmi reakció a 301es ellenállatot kicseréltem 100k ra meg se nyikkan :no: van e valami tippetek? a többi gubanc megoldódótt amugy jól szuperál a potinál az előerősitett jelet szépen szabályozza.......de a kivezérlésjelző rejtély előre is thanks mindenkinek
(#) proli007 válasza jandark hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Hello!

Itt valami kis árulás van.
Vedd le az erősítő kimenetét a 2. pontról és mérj feszültségeket, a GND-hez képest.
- R302-n, C301-en, T301 kollektorán, T301 emitterén, D302 anódján és a műszer plusszán.

Tedd a 2. bemenetet a D303 katódjára (+12V) és ismételd meg a méréseket. (A műszernek most már ki kell térni)

Aztán kapcsolhatsz 24V váltófeszültséget a 2. bemenetre. A műszernek ki kell térnie, kb. 0dB-re.

Valami egyszerű hiba lesz. D301 szakadt, C301 zárlatos... Csak hihetetlen, hogy ez nem működik.

üdv! proli007
(#) jandark válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
szia!öröm látni hogy itt vagy! :yes: kezdem a feladatot szólok mire jutok
(#) jandark válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
na szóval a helyzet az hogy a gnd-emiter hez képest 12volt van máshol semmi a diódák pedig mindketten gnd-t mutatnak tehát az 1-es lábhoz képest 53volton vannak dióda(d 301 d302) gnd és +az 1es láb ekkor mi lehet tovább még nem néztem
(#) proli007 válasza jandark hozzászólására (») Jún 15, 2008 /
 
Húha, ez eelég zavaros volt.
Plusz nem hajtottad végre, amit kértem.

Ha a bemenet (2. láb) lógott a levegőben, akkor az R303-R302 közös lábán, a GND-hez képest kb. 300mV-ot kellene mérned.

Az emitterhez képest, pedig ne mérj, mert azon később feszültség lesz. Most még nem folyik a tranyón áram, így a műszeren keresztül a feszültség itt nulla.

üdv! proli007
(#) silenthill2 hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Hellósztok!Szereztem egy BEAG APT 100-as mono vonal erősítőt...
Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem,hogy hány ohm-os is ez,mert 8 ohm-on szeretném hajtani,és még egy 10 csatornás EQUALIZERRel sem ad le valami nagy mélyet.Pc-re van kötve és JET AUDIO MP3 lejátszóval használnám.Ugyebár a JET AUDIOnak is van saját EQ beállítási lehetősége,és azon is felhúzom 3negyedére a mélykiemelést (60HZ-et) a (120HZ-et meg 0 db-től kicsivel feljebb) Előtte 8 ohm-os asztali erősítővel használtam,ugyanazzal a hangfalpárral,és süvítően más a két mélyhangzás!Olvastam,hogy a BEAG valami 6ohm-os lehet,nameg szobába nem érdemes használni,de csakvan valami megoldás a 100V-os trafó áttekercselésén kívül.?van valami olyan hangváltó vagy akármi,amit belehet szerelni a Beag erősítőbe,és az átalakítja a kimenő jelet 8 ohm-á???Nekem csak ez az egy megoldás(olcsó megoldás)jutott az eszembe.Szerintetek?
(#) válasza silenthill2 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Szia!

Nem egészen értem, hogy hogyan hajtod a 8 ohmos falaidat, ha még benne van a kimenőtrafó...kösd ki a helyéről, és akkor 8 ohmra kiadja a 100W-ot. Csak simán kiveszed a trafót, a két rámenő (primer) vezetéket pedig a kimenetre kötöd.

Amíg benne van a 100V-os hálózat illesztőtrafója, addig nem tanácsos ilyen kis impedanciájú hangfalra kötni, viszont ha kivetted akkor már minden gond nélkül lehet.
(#) proli007 válasza silenthill2 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Hello!

És Gé-t kiegészítve, az előfokon található kapcsolót "ki" állásba kell tenni, mert az pont egy mély vágó.

üdv! proli007
(#) silenthill2 válasza hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hello GÉ!Azt mondod nekem,hogy vegyem ki a kocka tranyót...kihajintom a kockatranyót,és ami a
panelról a kockatranyóra ment vezeték,azt kössem a hangszórókimenetre?itt vannak a képek.Ha pontatlan vagyok,akkor betudnád jelölni,hogy melyik vezetéket honnan kössem a kimenetre?Köszi
(#) proli007 válasza silenthill2 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hello!

Én úgy látom, hogy már rég ki van kötve a trafó, és már csak dísznek fityeg a dobozban. (Csak a forrfülek vannak használva, de az egyik a primer oldalra, a másik a szekunder oldalra van beforrasztva, tehát hatástalan az egész.)
Egyébként a hangszóró, a trafón található, piros és fekete vezetékre megy. (piros a jel, fekete a test.)
A pirosat átteheted at erősítő panelre (onnan is pirossal jön le)
A fekete vezetékek meg a kondik közöspontjára csatlakoznak.

(amúgy nem kockatranyó, hanem TRAFÓ)
üdv! proli007
(#) silenthill2 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Köszi a választ proli!De akkor sem 8 ohm ez az egész... 100x ta másképpen szól,mint a másik 8 ohm-os erősítőm.Vagy most akkor ez tényleg 8 ohm így lekötve?
(#) proli007 válasza silenthill2 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Hello!

Azért ez az erősítő, nem a világ közepe. Nem egy csúcskategóriájú erősítő, de annyira rossz nem lehet. A másik végfokodban esetleg hangszinszabályzó nincs benne? Mert akkor közel sem szólnak egyformán. Kivétel, ha az erősítőd hibás.
A kaszkád véget azért találták ki, mert nem volt megfelelő feszültségű végtranyójuk. Azóta már más a helyzet.

Az erősítő kimenő impedanciája sokkal alacsonyabb mint 8ohm, de a terhelhetősége közel 6..8ohm körül van.

üdv! proli007
(#) silenthill2 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
okszi proli!Értem már!Valóban van a másik erősítőn bass,treble,balance szabályozó.Azt tudom,hogy nem egy csúcs minőségű erősítő,de a másik is hót régi,ezért furcsálottam a kettő közötti nagy hangzás eltérést.Köszi
(#) thomas26bp hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Sziasztok!

APT-100-as erősítővel szeretnék 100V-os rendszert kiépíteni. Az erősítő fésűs kimeneti lábkiosztását megtaláltam a hozzászólások között, a kérdésem az lenne, hogy az impedancia illesztésre mennyire kell figyelni, azaz a 100Ohm-ot mennyire lehet +/--ban túllépni, vagyis milyen teljesítményhatárok között működik biztonságosan.
A másik pedig, hogy a hálózat bekötésénél figyelni kell-e arra, nehogy "ellenfázisba" legyenek kötve a kis illesztőtrafók vagy ez lényegtelen.
Köszönöm.
üdv,
tomi
(#) Sebi válasza thomas26bp hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Tranzisztoros erősítőről van szó, tehát a túlterhelést kell kerülni (ez persze a kivezérléstől is függ, tehát ha nem hajtod nagyon, akkor kissé alá lehet menni a 100ohm-nak).
Az illesztőtrafók bekötésénél célszerű a rendszeresség, bár hatása (ellenfázis) csak akkor észlelhető, ha egyszerre többet is hallasz. (tehát egy iskola tantermeiben irreleváns)
(#) thomas26bp válasza Sebi hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!

Még csak annyit, hogy a minimumterhelésnek (vagyis kisebb teljesítménynek) van alsó határa?

Köszi.
(#) proli007 válasza thomas26bp hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Hello!

Üresen nem igazán célszerű járatni, mert az induktív terhelés (lökések) esetleg tönkre teheti a végfokot. Anno ilyenkor műterhelést szoktunk rátenni. (pld egy 230V/15W-os izzó)

üdv! proli007
(#) thomas26bp hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
Hello!

Azért ezt nem gondoltam volna. Közelebbről arra gondoltam, hogy mennyi minimum Wattos teljesítményt kell rákötni, amitől stabilan működik és nem romlik el.

Köszi.
(#) Aszu hozzászólása Dec 9, 2008 /
 
üdv.
sikeresen átalakítottam egy apt100at (a forumnak köszönhetően)! most úgynézki hogy hozzátudok jutni egy apx100-ashoz. azt is ilyen egyszerű átalakítani?
(#) Aszu hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
na közben utánakeresgéltem... tekercselést találtam. kimenőtrafót kéne áttekercselni! de adatot azt nemtaláltam! valaki tudna valamit mondani? tudok szerezni illesztőtrafót, de azon 3leágazás van 1,5w 3w és 6w szal akkor ezzel sehogysemenne ki a hangfalra 100w? ami apt100at csináltam az csak simán rávolt kötve a hangfalra... szólt, csak halkan, utána a gazdája nagyon örült hogy kiszedtem a kimenőtrafót!
(#) burgdavid válasza Aszu hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Hello!
Ha megvan még az APT kimenőtrafód, akkor megcsinálhatod azt, hogy annak a szekunderét kötöd rá az APX100 kimenetére, a primerjére pedig a 4-8 ohmos hangszórót!
Némi minőségromlás és teljesítményvesztés árán, de használható megoldás.
Az APX-et mindenképp át kell tekerned, mivel annak a kimenőtrafója a csövek (2*PL509) nagy impedanciáját illeszti a hangszóró kis impedanciájához. Egyrészt, másrészt pedig 100V-os kimenetű, tehát leginkább csak intézmények hangosítására tudnád használni. :yes:
Az APX szerelésénél figyelj oda, mert belül nagyfeszültség kóricál kb 4-600V és terheletlenül semmiképp ne kapcsold be, mert a végcső és a kimenő átüthet!
(#) Aszu hozzászólása Dec 10, 2008 /
 
kössz! kimenő még szerencsére megvan! jövőhéten itthon lesz a gép! addig összegyüjtöm hogy mit kell csinálni vele... majd megírom hogy mi lett vele
(#) Sebi válasza Aszu hozzászólására (») Dec 10, 2008 /
 
Én a helyedben - ha már így kell használni - a 100V/8ohm-os trafót a hangfalba tenném. Így vékonyabb vezetékkel és messzebbre tudod kábelezni.
(#) Aszu hozzászólása Dec 11, 2008 /
 
na hosszú keresgélés után találtam 1 hozzászólást! bemásolom háthajóljön még valakinek! "A gyári kimenő 100v/100ohm/100w-os tekercse 3 0,7mm-es deróttal van megtekerve. ezt megszámolva, miközben tekertem lefelé, határoztam meg a leendő 4-8 Ω-os mebnetszámot. Egy tekercset meghagytam a 100v-osból, hátha jó lesz még valamire...8 Ω-hoz k.b. 30v-ra kell visszatekerni ha jól esik több szállal, én lekakkantottam, simán 1,4mm-essel megtekertem 20, majd plusz 10v-ra. Így lett 4ohm-os, és 8 Ωos kivezetésem is. Menetszám egyszerű, 1/3-a a gyári 100v-osnak (33,333v)!Szólt ahogy szólt zenésznek jó az..." ezt EcoPityu írta a csöves erősítők készítésének forumában!
(#) benocs24 hozzászólása Feb 21, 2009 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy beag apt-100asról nyákrajzot kapni! Esetleg ha más nincs valami képeket róla mert gondba vagyok vele. (Kis tatarozás kellene neki az egész szerkezet megvan némi hiányokkal) Na persze trafó sincs meg hozzá Ha valamibe tudtok segítsetek légyszives!
(#) stefo válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Hli! Ha megírod a címed, küldök egy nyákot.
Stefo
(#) benocs24 válasza stefo hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Hali Stefo! ***.hu mailre céloztál remélem
Előre is köszi!

Nyilvános helyre nem célszerű mindenféle e-mail címeket kiírni, mert másnaptól tele lesz a fiókod spam-ek ezreivel!
- Norberto
(#) stefo válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Neem!
Írd meg a címed privátba , és postán küldök egy nyákot.
Persze azt is javítani kell!!
De ha beéred egy fényképpel, azt csak holnap......
Következő: »»   3 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem