Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   287 / 373
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
És ezek a sinek hogy tolerálják a 90 fokos elforgatást? hogy ugy mint egy fiok sin legyenek felfogatva... "Y" tengelyként gondoltam....
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Mindegy milyen helyzetben építed be , ha megnézed a képeket az én kisgépemen az X tengelyen volt ilyen vízszintesen , csak az a lényeg hogy miden sínen két két kocsi legyen minimum..
(#) csatti2 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Azért ez nem egészen így van. Ha elforgatja 90 fokkal, akkor a szerkezet súlyából adódó teljes terhelés az egyik oldalon jelentkezik. Ettől megnő annak az oldalnak az igénybevétele és sokkal jobban kopik, esetleg túlterhelődik.
(#) kaqkk válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Egy akkora gépnél amit ő szeretne készíteni , nem számottevő a különbség ,nálam 2db 15mm sínen futott a Z tengely a 400W os kínai maró motorral és két év alatt semmi baj nem volt vele , amikor csak a motort viszi akkor felül kopik amikor mar akkor alulról felfelé is is feszül tehát elvileg egyformán van igénybe véve mindkét oldal
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) csatti2 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Nem kötözködés miatt írtam, csak jeleztem, hogy azért nem teljesen mindegy a beépítés mikéntje.
(#) kaqkk válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Elhiszem , nem vettem kötözködésnek (elvileg teljesen igaz amit írtál)
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
Igen... Bocsánat!
kaqkk-nak annyi előnye van hogy ö tudja a nagyjáboli gépméreteket meg a konstrukciot hogy milyen a terv!
Mondjuk még egy kicsit összébbment most ott tartok hogy kbb 600-600 as vagy 600x400 as "külméret"!
Aláb csatolom a ket iranyadó gepet!
Egy valamin megy még az ötödölés ... mégpedig azon hogy fixhidas vagymozgóhidas legyen....
Mindkettő mellett van pro és kontra nekem a cnc az akkor cnc ha mozgóhidas, de ekkora méretbe valahogy mégis azt diktálja az eszem hogy a fixhidas jobb lenne! Stabilabbnak gondolom..
kb 2 honapja őrlődők ezen....
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) csatti2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Stabilabb is. A hátránya, hogy nagyobb hely kell neki. Előnye a könnyebb kábelezés, egyszerűbb mechanika.

A tett halála a túl sok gondolkodás...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ha fix hidas gépet építesz akkor y irányban fele lesz a munkaterület mint a gép hossza . Ezért mivel a méret korlátozott inkább a futóhidast javasolnám .
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Firefighter1 válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Csatti2 ez a szlogen nagyon jo... és igen... valóban igy van addig töprengek hogy már 2 honapja lehetne gépem!
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Igen ez igy van.. fele a munkaterület...
Ha a linkelt sineket használom akkor ott 48 miliméter a kocsi!
Hogy a hidnak stabilitása is legyen ha ugy rakom hogy a 2 kocsi között hagyok 3-5 centit akkor is a hid futásábol max csak 15 centit vesz el!
Tehát ha mondjuk egy 500×350 es belméretnél nem 250 lessz a hasznos elmozdulásom hanem 350.... az bizony 10 canti diferencia!
Keresztirányba a hídon gondolom ott már elég ha csak fél... max 1 centi helyet hagyok tehát ott a kocsik kb10 centit vesznek fel !

Tehát összességébe az 500x350 böl lesz szumma 350x250!

És mivel könnyű munkára tevezem, ezért a hidat se fogom agyonmerevíteni ( na jooo persze azért lessz benne anyag!)
300-400 as kinai maromotor van tervezve!
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) csatti2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Pontosan így van, magam is gyakran ebbe a hibába esek. A döntést aszerint kell meghozni, hogy mire akarod használni a gépet. A "jó lenne ha ezt is tudná" általában eltolja a költségeket, illetve kompromisszumokra kényszerít. Ha tudod, mire fogod használni a gépet, akkor már a munkaterület mérete is jó eséllyel meghatározható. Mivel tudod, hova akarod tenni a gépet, ebből adódik ha odafér a fixhidas gép akkor azt kell megépíteni (valószínűbb így elsőre a siker), ha nem akkor pedig egyértelműen a mozgóhidas választás a jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2017
(#) Firefighter1 válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
600x600 helyet tudok max kiszorítani a gépnek... Igy sajnos ez adott!

Jelen pillanatban szinte biztos bem fogom kihasználni... mert eredetileg 200x300 A/4 be gondolkodtam!
A megmunkálás balsa réteglemez plexi! -" És jo lenne ha elég precíz lenne NYÁK hoz"-
(#) csatti2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Ha nyákot is szeretnél megmunkálni, akkor elég merev gépet kell építened (főleg SMD-hez). Ebből adódik, hogy nem szállhatsz el a méretekkel.
(#) Firefighter1 válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Na ezaz... azért is huzok talán a fix hidas felé!
Mondjuk egy 400 x400 fixhidassal pont 300x200 hasznos területet lehet kihozni... A/4 es lap.
De a futóhid az futóhid!
Na a hét végéig adok magamnak időt addig még olvaskatok meg GoogleSketchUp ozok aztán meglátom.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
De akkor lenyeg a lényegbe hogy ezek a sinek jók... és ha forgatom azt is tűrik!

Most akkor a stepper motor keresés jön!
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 27, 2017 /
 
A weboldalon Nema 17 es motorokat kb 1Nm 3A amit irnak!
De vagy alatta találok 20% al vagy csak a dupláját
(#) csatti2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
A nema17 kicsi lesz szerintem, azok inkább 3D nyomtatókba és lézergépekbe valók. Nema23-tól nézelődj.
(#) GPeti1977 válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Abból is van sok fajta, de most a motor hosszára gondoltam.
(#) csatti2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
A nema17 pont nem a motor hosszára utal. Az a motor tengely felőli lapjának oldalainak hossza hüvelykben.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) Mc Elek hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Egy Makita 3709-hez nyomtatott már valaki tartót? Mennyibe kerülne?
(#) kaqkk válasza Mc Elek hozzászólására (») Nov 28, 2017 / 1
 
Miért nyomtatnál ? Nekem egy fórumtárs 1500Ft/ órás ajánlatot adott nyomtatásra , tuti hogy ennél csak drágább lenne (és gyengébb)
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) brumbrus hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Erről mi a véleményetek:Bővebben: Link?
TRH25-ös sínekkel,TRH25B-s kocsikkal,SFU1605-ös orsókkal, 6060 aluprofilból, 10-12 mm-es alulemezből; 3 Nm-es Nema 23-asokkal; 1,5 kW-os marómotorral.
A munkaterület kb. 580x430 lenne.
Kérdésem: alumínium- és nyákmaráshoz is megfelelne?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2017
(#) Zozi85 válasza brumbrus hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Lenne rajta mit fejleszteni. A terv egész jó, de ahogy az x csatlakozik... rengeteg anyag mégis a leggyengébb pont.
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Sajnos csak telon tudom most nézni... de ezen a videon 1 mili vagy 1 tized mili tekeredést tud elérni?
(#) brumbrus válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Kifejtenéd véleményed? Mik a kivetnivalók. Konkrét mintát az X jobban történő csatolására tudnál mutatni.
Köszönöm!
(#) GPeti1977 válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Tudom.
(#) pbalazs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Azt mondja, hogy a műszerén egy osztás az 5/10000 inch, és ő 2 osztásnyi lötyögést tud elérni, azaz 1/1000 inch-et.
(#) Firefighter1 válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Akkor kicsivel több mint negyed milliméter+ és negyed miliméter -
Azt hiszem hobbi szinten ez tényleg elfogadható!
(#) pbalazs válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 28, 2017 /
 
Nem egészen, ez inkább 1/40mm, azaz 25um
Következő: »»   287 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem