Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   309 / 374
(#) Pali79 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Pofám leszakad! Az én hozzászólásom törölve lett, de ez itt maradt!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2018
(#) kaqkk hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
HOBBY CNC TALÁLKOZÓ, BÖRZE ÉS KIÁLLÍTÁS


Rendezvény helye és ideje:
Türr István Képző és kutató intézet
Székesfehérvár, Seregélyesi út 123.
2018. október 06. 8-16 óra
(#) dB_Thunder válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Megyek!
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 30, 2018 / 2
 
Most komolyan - kedves moderátorok! Megdícsértem egy gépet és töröltétek a hozzászólást? Milyen világban élünk? Annyit írtam virágnyelven, hogy nem egy alu - tömegtermék (1610), azaz elismerésem jeléül felraktam a hüvelykujjam és emiatt törölni kellett? Ez már tényleg gáz. Nem szoktam szólni - de konkrétan nem értem már az embereket. Ennyi rosszindulat feszül itt a fórumon is? Ennyi személyeskedés? Ennyi "Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" ? Sajnálom. Semmilyen hátsó szándék, motiváció, vagy pláne nem bunkóság nem volt a hozzászólásomban. Dícsértem a munkát. Nekem is jólesik, ha dícsérnek. Gondoltam az építőnek is. Ezek szerint már ez is tilos. Pedig a hangulatjelek nem véletlenül voltak a hozzászólás mellett: mosoly és felfelé álló hüvelykujj. Ez lenne a moderációs kérelem oka?
(#) Cavalier hozzászólása Szept 6, 2018 /
 
Sziasztok, vettem egy ILYEN kis gépet, de a CD amit adtak hozzá sérült volt. Van esetleg valakinek ehhez való szoftvere? USB-s a kütyü, van-e rá esély, hogy 64 bites win10-es laptoppal tudjam hajtani?
MACH3, Artcam van nekem is, igazából csak az USB driver lenne érdekes. Ha nagyon nem megy, beizzítom a régi LPT-s asztali P4-et hozzá, de jobb lenne, ha a laptoppal menne.
Egyébként elsőre tetszik a gép, az árához képest teljesen korrekt kidolgozás, ennyiből az alkatrészeket se tudtam volna megvenni egy hasonlóhoz. Ezzel meg majd tudok alkatrészeket gyártani egy nagyobbhoz.
(#) sargarigo válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Miért nem írsz az eladónak, hogy adjon egy letöltési linket? Vagy küldje el emailben ha nem olyan nagy.
(#) Cavalier válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Azt a szálat is elindítottam, de kínai barátainkkal nem olyan egyszerű a mandarinon kívül más nyelven levelezni. (azt meg nem tudok, de angolul próbálkozom)
(#) guliver83 válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Egy link ahol vetted esetleg?
(#) guliver83 válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Én amit találtam róla adatott, ott a fotókon nincs USB csatlakozás, csal LPT port van!
(#) Cavalier válasza guliver83 hozzászólására (») Szept 6, 2018 /
 
Ez az pontosan bocs, feljebb csak a kép linkjét raktam, ezt akartam.
Szétkaptam közben, egy JP-382C vezérlőpanel van benne, azt hiszem, ügyeskedni kell vele, és nem is a mach3-al fog menni.
(#) Antauri hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok! Új csoport indul a téma iránt érdeklődőknek, mindenkit szeretettel meghívok. Bővebben: Link
Kedves moderátor! Ha zavarónak találod (remélem nem ) akkor töröld nyugodtan.
Zoli.
(#) Andrew-V hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Használatra szereztem egy 2000mW-os 450nm-es kék lézermodult. (táppal, hűtéssel készen) Kartondoboz oldalát pár másodperc alatt átégeti, gondolom fára is jó lesz gravírozni. A kérdésem az lenne, hogy fehér színű (!!!) 1mm vastag sztirol lapot lehet ezzel vágni?

Olvastam/hallottam, hogy a tükröződő felület tönkreteheti a visszaverődés miatt. Szóval milyen anyagra és felületre szabad használni ezeket és mire nem? (nem szeretném kinyírni mert nem az enyém, tehát csak óvatosan kísérleteznék)

Köszönöm!
(#) mex válasza Andrew-V hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
A fehér színű alapanyagot nagyon nehezen vágja a kék lézer. Dekorgumi, szintén fehér színben, többszöri nekifutásra sem adta meg magát.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
(#) Andrew-V válasza mex hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Értem. És a fehér szín miatti visszaverődés nem árt a lézernek? Tehát csak a valóban fényes, tükröződő felületekkel kell vigyázni? (vagy inkább ne merőlegesen hanem "szögben" érje esetleg?)
(#) mex válasza Andrew-V hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Valószínűleg a fényes,tükröző felületre pontosan merőlegesen beeső sugár visszafelé is verődik, és összetalálkozik a diódából kibocsátott nyalábbal, de nem hinném, hogy kárt okozna, inkább a vágási teljesítmény csökken. A helyedben nem tartanék attól, hogy a kilépő sugár teljesen merőleges a vágandó tárgyra, nem is olyan könnyű pontosan beállítani.
(#) sargarigo válasza mex hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Ha a lézer visszafelé verődik, akkor nem az a baj hogy a nyalábbal találkozik és bedugul, hanem hogy a teljesítmény amit a dióda egyszer már kisugárzott, szétégeti a diódát. Elvégre vágó teljesítményű lézerről beszélünk. Az más kérdés hogy tényleg árt-e neki, ezt nem tudom. De a válasz kicsit fura volt, azért reagáltam
(#) mex válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Javaslom,gondold tovább. Laikusként, (nincsenek lézerfizikai ismereteim) úgy hiszem, hogy a kilépő sugár teljesítménye nagyobb, mint az akár tükröző felületről visszavert ellenirányű nyalábnak. Ettől kezdve pedig cseppet sem tudományosan, inkább gyakorlatiasan az "erősebb kutya" koitál elnevezésű népi megfigyelés a helytálló szerintem.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Helló!

Vettem 3db VEXTA A2871-9212-A1 típusú léptetőmotort.
76mm hosszú 2V 4A-es. A kérdésem az, hogy ez kb hány Nm-es lehet? (adatlapot nem találtam)
Egy 40*40cm munkaterületű gépet elbírna? (fa műanyag, alu maráshoz)

Köszi!
(#) Andrew-V válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Én is attól tartok, hogy a visszaverődött sugár nehogy szétégesse a diódát vagy bármi mást a kütyüben. Ezért gondoltam arra (teljesen laikusként!) hogy akkor valamilyen szögben eresztem rá a felületre, hogy ha vissza is verődik az ne a lencséjére essen vissza hanem attól el...
(#) kameleon2 válasza Andrew-V hozzászólására (») Szept 8, 2018 / 1
 
Tudtommal a lencse fókuszált, hiszen így is működik a Z tengely. Vagy fókuszban van és akkor vág, vagy kiesik a fókuszból és akkor nincs elég energiája vágni - mint amikor nagyítózol a napfényben. Mire visszaverődik - szétesik a fókusz.
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Ez van amikor olyan is hozzá szól egy témához aki már látott is ilyet! Egyből megoldódik a gordiuszi csomó!
Nekem a fókusz eszembe sem jutott. Ahogy látom másnak sem..
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Ismét egy doboz cnc-t tervezek... De itt a méretekkel nagyon meg vagyok kötve!

800*430mm a (doboz) belmérete, ahol "sinezni" tudok.
De jelen pillanatban nagyon nagy munkafelület kiesik. Most a következő az lesz hogy elforgatom a hidat és hosszirányba fog futni ( tudom stabilabb is lesz de használhatóság szempontjából pedig előnytelen)
Aztán meglátom. már azon is gondolkozom hogy az asztalt mozgatom egy irányba, így a 430 ból biztos marad 410-415...

cnc.PNG
    
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ha a hidat mondjuk egy 40x120mm es bosch profilból készítenéd megnőne a munkaterület és a stabilitás is (előnytelennek tartom azt a nagy dobozt hídnak ...)
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Igen.. A másik a Bosch profil... azon töprengek! De a kocsi mérete nem tudom hogy mennyiben fog csökkeni!
Jelen pillanatban 14 centi plussz a maró még 9 centire " kiáll" a kocsi függőleges síkjától. Így a 434 bejárható miliméterből 204 miliméter marad csak.
Ha MNG12 Sint és kocsit használok akkor abból 2 kocsi 94 miliméter. Már nyerek 4 centit
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
A profil alsó és felső élére is felrakhatod a linsineket akkor a helyfoglalásuk 0mm...
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Vagy bemarva az oldallapokba, szintén 0mm körül lesz (mondjuk ez függ a falvastagságtól is, nem biztos hogy elfér).
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nem az x tengely munkaméretével van baj hanem az y méret szűk ....
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Fix a beépítési méret? Vagy mi akadálya van egy mélyebb doboznak?
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Igen , pontosan ennyi fér el a kinézett helyen ...
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ajjaj, sejtettem.. Mi lesz a munkaeszköz? Hogyan gondoltad rögzíteni az X-re?
Következő: »»   309 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem