Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   310 / 374
(#) kaqkk válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nem én építem .... Két hozzászólással visszább mindent leír a kérdező
(#) Firefighter1 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Egy 880x 520 miliméteres hely van.. erre kel betennem!

Számolgattam, az már biztos hogy az hid az a hosszabbik utat fogja bejárni, mert igyí jobban tudok a hellyel spórolni!

Az Y tengelyen a kocsik pedig már remélem lehet kisebb oda két kocsit teszek be egymás mellé az 47*2 azaz 94 milliméter!

Így a 434 miliméterből megmarad 340 milliméter. Rajzolok " gyorsan " egyet aztán töltök fel pár képet hogy ki mit gondol, meg hogy érthetőbb legyen
(#) sargarigo válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Bocsánat, nem figyeltem!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Csak véleményezésre...

A híd 400 milliméter hosszú MGN12 sínek és kocsik A két sin tengelye 6 centire egymástól a kocsik kb 2 centire..

Kell e a két sin és négy kocsi? Vagy nagyon "ágyúval verébre" effektus?
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Ez így teljesen korrekt elrendezés de a hidat én tuti nem fából csinálnám ..
(#) sargarigo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Nekem bejön! Igazság szerint ez a verzió jobban tetszik mint az előző. Mennyi lesz a hasznos terulet?
(#) Firefighter1 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Meg csak tippelni tudok mert a Z tengelyen még gondolkozom de széltébe 340 hosszaba meg kb 700 lesz a vége! A vázlat ma meglesz a pontos rajzal pedig remélem hétvégére végzek hogy a jövőhéten rendelhessem a fő darabokat!

Az is (szinte)biztos hogy fogasszíj hajtású lesz!
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Hát megszületett a nagyon felületes skicc... Arra jó hogy számolni tudjak!
Kéretik nem kinevetni, mert csak 1 órám volt befejezni.

Hozávetőlegesen 320 miliméterem fog maradni , szélte pedig lecsökken 600 re mert a vezérlőt a dobozon belülre rakom... ( Ez még nincs rajta a rajzon!)

A gép teste és a doboz közé ( az egy centis hézagba) egy 10 milliméteres hangszigetelő anyag kerül! ( ipari)

Az X és Y tengelyt fogasszíj fogja mozgatni, a Z-t pedig valószínű áttétes menetes orsó ( de ez még képlékeny.

A rajzon a motorok még nincsenek rajta ( ezen már nem is lesznek) de az X irányba a hid két végére rögzített léptetőmotor fogja cibálni a falhoz "fixen" rögzített szíjat y iránynál a hidra rögzített szíjat cibálja majd a "Y" kocsira rögzített léptető, "Z" irányba pedig .... van ötlet de még nem tudom melyiket válasszam!

Az anyag falvastagsága még változni fog, sok helyen indokolatlanul vastag a 22 milliméter réteglemez, Az is biztos több helyen változni fog!

A híd jelen pillanatban fából van tervezve ( még akkor is ha sokan lebeszéltek róla) de szeretnék egy fa és egy bosch profil hidat is csinálni hozzá, hogy tudjak különbséget nézni ( na persze nem egyszerre mert a technikai elemek ugyan azok lesznek csak a szerkezet fog változni!)

Ki mit gondol?
(#) Temela válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Szia!

Jól látom, hogy a sín két darabból van? Amennyiben igen, akkor az felejthető ötlet, ti. ott döccenni-ugrani fog a kocsi és kikészülnek a görgők.
(#) Firefighter1 válasza Temela hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Természetesen egy darabból lesznek, csak idöm se volt ugy szerkeszteni ( meg nem is ismerem még annyira a sketchUp-ot)
Hogy flottra megcsináljam! Ez csak a "szemléltetés"!
(#) Medve válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
A két egy oldalon lévő hosszú vezeték egymástól való távolságát meg lehetne növelni, van rá hely érdemes kihasználni. A rajta futó szánok távolságán is lehetne növelni kicsit, (?) az némileg csökkenti majd a lökethosszt.
(#) bakondi válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Ez jó lehet hozzá:cnc
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Tud valaki bejáratott eladót MGN 12 sinekhez meg kocsikhoz?

Láttam pár elrettentő fotót ebay-en, és nem merek már akárhonnan rendelni!
(#) Firefighter1 válasza Medve hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Ebbe igazad van! Az alsó sint lejebb viszem jóval, és igen igy hogy fordult az irány, igy már csökkenhet a lökethossz! A kocsikat is széthuzom jobban
(#) szucsistvan123 hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Heló!

A képen látható adatokkal bíró léptetőmotorhoz milyen meghajtó lenne ideális?
6 vezetékes, (2 tekercs középmegcsapolással), bipolárisként szeretném használni.
Én a TB6600-ra gondoltam, van valakinek tapasztalata ezzel? Ezen a vezérlőn szabályozható a max áram? Mekkora bemenő feszültség kellene a vezérlőre, hogy ki lehessen hozni belőle a maximumot?
a tekercs ellenállás ~1,4Ω (két végpont között).
Köszi!
(#) Pali79 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
A TB6600 egy olcsó, de megfelelő vezérlő lehet ehhez. Nekem csúcsra járatva kigyulladt az IC a vezérlőben. Minél nagyobb feszültséget adsz neki, annál nagyobb lesz az elérhető fordulatszám. A TB6600-nál maradva 40V 4A motoronként jó lehet.
(#) szucsistvan123 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Egyébként ha a motorra 2V van írva, akkor miért kell neki (a vezérlőnek) nagyobb feszültség?
Hogyan lehet kiszámolni, (ha lehet egyáltalán) hogy mekkora legyen a bemenő fesz.?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) pipi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Azért hogy mihamarabb felépüljön a mágneses tér, a vezérlő áramkorlátos, így a beállított áramtól nagyobb nem folyik, gyors lesz a motor.
(#) Pali79 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Nem érdemes a feszültségen rágódni. Minél többet adsz neki annál többet tudsz kihozni a motorból. Persze elmegy 12-24V-tal is, csak a sebesség növekedésével erőtlen lesz és lépést veszt.
(#) szucsistvan123 válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Még lenne egy utolsó kérdésem:

A szóban fogó motor kb hány Nm lehet? (saccra)
76mm hosszú (tengely nélkül).
(#) pipi válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Bővebben: Link
nálam a második vaterás linken ott van, kb 1Nm
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2018
(#) szucsistvan123 válasza pipi hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
A tartónyomaték megegyezik azzal amit forgás közben tud?
(#) mex válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 / 1
 
Nem. A tartónyomatékot adják meg rendszerint, mivel az nagyobb érték, a szemnek jobban tetsző...
(#) szucsistvan123 válasza mex hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Jaaa! Értem, köszi!
(#) mex válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Hozzátartozik a nyomaték megadáshoz, hogy a forgásban mért nyomaték a léptető impulzusok időegység alatti számának függvénye,vagyis diagrammon célszerű ábrázolni. Ha megnézel egy ilyet, rögtön szemet szúr a nagyobb fordulatok felé mennyire legyengül a léptecs.
(#) András123 hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Sziasztok!
A segitségeteket szeretném kérni egy cnc maró további tervezésében.A jelenlegi állapotról töltök fel
pár képeket ,hogy legyen elképzelésetek róla mit is szeretnék.Ez a második gépem amit készitek és szeretném minnél stabilabbra nagy megmunkáló területtel és erős motorokkal felépiteni. Az Y tengely 4 db 20-as tengelyen mozog lineáris csapágyakkal. Az X tengely Talpas 20-as tengelyen mozog. A Z-t 16-os tengelyekkel tervezem A vázszerkezet 30x30 vastag falú zártszelvény homokkal kitöltve , nagyon stabilnak tűnik ,súlya kb 150 kg A nagysága 100x100 mm ,Ebből a hasznos munkaterület kb 80x80 mm lesz. Az Y tengelynek nagyon nagy súlyt kell majd hordoznia mivel az oldallemezek 6-os kazánlemezből készültek, ehez jön hozzzá a vastagfalú zártszelvény tartás, Z tengely,plusz maró és léptető motorok súlya és egyéb. Naggyából ezt a súlyt 35-40 kg-ra saccolom. A tengelyek nagyon könnyen mozognak de a hordozott súly tehetetlenségi ereje miatt aggódom. Nema 23-as motorokat tervezek, 3NM nyomatékkal és 16-os golyósorók lennének mindegyik tengelyen (Három tengelyes Maró készül)
Az is felmerült bennem hogy az Y tengelyt 2 db motorral hajtanám meg mindkét oldalon 1-1 db.
A vezérlést egy 5 tengelyes csatolókártyával és TB6600 Amperes vezérlővel szeretném megoldani.A kérdésem az lenne hogy a felvázolt terv megállja e a helyét ekkora gép esetében. Milyen módositást javasolnátok ahoz hogy a végeredmény jó legyen?
(#) StefuPeti válasza András123 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia.
Az én gépem:
Bővebben: Link
Az Y tengely lineáris tengelyét/csapágyát gyengének találom. Jobb lett volna talpas változatot venned, és úgy beépíteni hogy jól alá legyen támasztva, félek hogy középen el fog hajolni.
Én NEMA24 -es motorokat használok, ezek 4Nm tudnak.
A lineáris csapágyam 20 mm-es és a golyós orsóm is 20mm-es 5 mm menetemelkedésű.
A munkaterületem 1500mm x 1100mm x 300mm.
Ha gondolod mutatok még képeket.
(#) vanzerr válasza András123 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia! Az az alátámasztás nélküli 20-as tengely felejtős!!!! Akár fél centit is "lógni" fog ezen a távolságon...
(#) kapu48 válasza András123 hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Ez a gép ebben az állapotban kész csőd! Minden irányban hajlik, főleg Y irányban fog lengeni.
Következő: »»   310 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem