Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   314 / 373
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 


Szuperek vagytok
Köszönöm! Akkor már rendelem is.
(#) nyekk hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Sziasztok !
Ebay-ről rendelhető marófejekkel,van valakinek tapasztalata,fémre ,fára.Esetleg olyan,ami bevált,megéri pénzt adni érte?
Kösz!
(#) bbalazs_ válasza nyekk hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Az Ebay nagy. A készlet óriási, a minőség a klassztól a használhatatlanig terjed.
Én a Banggoodról vettem pár dovetail marót alumíniumra, de a hobbiszintet sem üti meg, csorbul azonnal, amint nem vajat vagy lágyabb viaszt marsz vele
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2018
(#) benko_balazs válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2018 /
 
és a "nagy gépeden" milyen van, ha meg szabad kérdezni ?
(#) kaqkk válasza benko_balazs hozzászólására (») Dec 4, 2018 / 2
 
Makita felsőmaró 700W
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2018
(#) benko_balazs válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
ezt tudod szabályozni a vezérlőből, vagy csak simán bekapcsolod ?
(#) Pali79 válasza benko_balazs hozzászólására (») Dec 4, 2018 /
 
A fordulatszámát nem hiszem, hogy tudja szabályozni programból, csak a ki-be kapcsolást.
Ha már itt tartunk, kíváncsi lennék, hogy a kínai párhuzamos leválasztó kártyák mennyire teszik a dolgukat ilyen téren. Elméletileg majdnem mindegyik tudja a 0-10V szabályozást a frekiváltók számára, de konkrét példát nem tudok, hogy valaki sikerrel használná. Tud valaki ilyet?
(#) kaqkk válasza benko_balazs hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Magán a marón van fordulat szabályzó ahhoz menet közben is hozzáférek .A programból csak a ki-be kapcsolás megy
(#) benko_balazs válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Köszönöm a válaszodat. Én még nem tudom eldönteni milyen marómotort használjak. A jelenlegi, enyhén szólva "összedobált" gépemen egy 800 w-os (ennyit írt rajta de nem hiszem el) bldc modellmotor (36 mm az átmérője) van, saját építésű vezérlővel (a vezérlő kb. 250 w teljesítményre van korlátozva, ennyit bír el a motor jelentősebb melegedés nélkül. A szerszámbefogó er11-es.
(#) kaqkk válasza benko_balazs hozzászólására (») Dec 5, 2018 /
 
Itt még "félkész" állapotában látszik 100*100cm munkaterületű faipari gépnek készül ,a mechanika 99% os talán lesz érkezésem az év végén összerakni és beüzemelni az elektronikát . UC300 eth vezérlő és DB 8727 motormeghajtó lesz benne 3Nm-es léptetőmocikkal mindhárom tengelyen .
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2018

CAM00040.jpg
    
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
Sziasztok
erről kinek mi a véleménye elsődlegesen 3D nyomtató lenne de szeretném cnc és lézer vágás marás gravírozásra is használni hobbi célra

3D nyomtató
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Én is ezt használom. Mivel elsősorban 3D nyomtatásra van kitalálva, arra nagyon jó, a többire korlátozottan használható. Abból a szempontból, viszont szinte egyedülálló, hogy stand-alone megoldás ami normális müködik is.
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 6, 2018 /
 
Bocsi ezt a kifejezést nem értem!

elvileg ha a 3 tengely mozog akkor már mindegy hogy mi van a végén nem ?
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 6, 2018 /
 
ez volt az ötlet alapja
3D nyomtató

de nem tudom hogy a szerkezet hogy nézzen ki, mi mozogjon asztal az x tengely y vagy z le fől
nem tudom melyik konstrukció lenne jó nekem meg hogy melyik hajtás jobb a bordás szíj vagy a trapézmenetes orsó
sok a kérés sajnos
(#) kameleon2 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Nem teljesen mindegy. Ha 3D nyomtató bowdenes megoldással, vagy lézer, ott nincs anyagban haladás és ellenállás sem. CNC-nl azért kicsit más a helyzet. Már ha csak nyák kontúrmarásra akarod használni, akkor is lessz ellenállás a marófejjel szemben. Gondolj csak bele. Ha a lézerrel full sebességgel végighaladsz egy darab fölött - maximum nem pörköli meg. Ha nyomtatófejjel, akkor maximum nem tapad le az anyag. De ha ezt egy maróval megteszed, ott rörik, szakad minden. A marófej, az anyag az asztal stb. Sebességben is nem mindegy, hogy gyors, de nem túl erős motorokat kell hajtani, vagy lassabb, de izmos motorokat. Áramban sem ugyanaz, így nem lehet ugyanaz a driver, vagy olyn erős kompromisszumokat kell kötnöd, ami vagy az erő vagy a sebesség rovására megy. Ha pedig mindent akarsz egyszerre, azaz gyors, erős és pontos "All in One" gépet, akkor meg a költségeid szaladnak el.
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Vezérlés szempontjából elvileg mindegy, hogy mi van rajta. Én azért választottam ezt, mert nem kell PC a működtetéshez, SD kártyára másolt G-kódból tud dolgozni. De azért nem találom 100%-os megoldásnak, mert pl marásnál általában fontos a precíz 0 pontra állás, ami az egy szem enkóderrel nem egyszerű. Nyilván 3D nyomtatásnál mindegy, hogy az asztalon 1mm-rel ide vagy oda kezdi a nyomtatást. Beállás után nem lehet normálisan nullázni a tengelyeket, stb.
Igazából nekem nagyon hiányzik egy billentyűzet és egy parancssor amivel manuálisan jobban lehetne vezérelni a gépet. Persze itt is a működik a PC-USB összeköttetés, de ezzel elveszti a stand-alone mivoltát, akkor már inkább a GRBL.
Ami a mechanikát illeti egyet értek kameleon kollégával. El kell dönteni mi a cél a géppel. Sokan úgy gondolják, hogy a nyák maráshoz nem kell jó mechanika. Hát ez óriási tévedés! Ha nem olyan nyákot akar az ember amit kézzel filctollal is meg lehet rajzolni, akkor 0,01 mm-en belül illene lennie a mechanika hibájának, ezt pedig csak minőségi és ezáltal drága anyagokból lehet.
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Reggel néztem egy GRBL vezérlőt kb átlag 10e az még beleférne csak a mechanika legyen jó mindkető hőz nem ipari dolgoka akarnék csinálni hanem apróságokat pl ezt ragasztó pisztoly ravasza vagy egyszerű nyák
cnc + lézer vezérlő
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
A vezérlésnek és az elektronikának nincs sok köze egymáshoz, csupán annyi, hogy a meghajtók elbírják hajtani tisztességgel a motorokat. Ha kicsiben gondolkozol akkor egy ilyen is elég: Bővebben: Link
(#) András123 hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
Van valakinek tapasztalata a következő kinai marómotor inverterrel hirdetéssel kapcsolatban:
Ebay
Feltűnően olcsón adja a többi hasonlóhoz képest, ráadásul vám és áfa mentesen az eu-ból
(#) kameleon2 válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Nincs sajnos. 2,2kW már az ember gatyáját is leeszi. Ebay-ről már félve rendelek. Sok volt a csalódás az Aliexpresshez, Banggoodhoz képest. A visszavásárlási garancia is kamu, egy kuplungot nem vettek vissza a leírás ellenére. 180eFt áll a rossz kuplungban. Ami persze jó, csak nem a megadott típushoz.
(#) András123 válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Nekem jó tapasztalataim vannak az ebay-al kapcsolatban (eddig). Sokat vásárolok akár nagyobb összegért is 3-4 esetben volt reklamációm törött vagy hibás termékért .Eddig mindig visszadták a termék árát. Ez a marómotor amit linkeltem ugyanolyan mint amit 110000 ft felett kinálnak mások. Kiváncsi lennék rá hogy vásárolt-e már valaki ilyet .? és hogy vált be
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 7, 2018 /
 
köszönöm a sok segítséget !
még egy pár kérdés.
1. hajtás :bordás szíj vagy a trapézmenetes orsó a jobb vagy pontosabb?
2. motor : nema17 est néztem de melyik a jó vagy jobb
3. vezérlők adatai mire mekkora motort lehet rá kötni
4. melyik irány mozogjon milyen irányba hány motort lehet rá tenni a kivezetésekre
2db x vagy 2db y vagy 2 z

?
(#) András123 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Szia
Az én véleményem szerint:
1 A legjobb a golyós orsó. Trapézmenetes orsó is jó megoldás főleg ha megoldott rajta a backlash (holtjáték) Bordás szijjal is lehet nagyon jó ,főleg lézerhez vagy kisebb gravirzóhoz is használható, de nagy munkaterületű asztalhoz is ezt használják vagy fogaslécet
2 Kisebb munkákhoz megfelel a Nema 17 ,de próbálj olyat keresni aminek nagyobb a nyomatékja pl 0,5nm
3 Vezérléshez én az Arduino Unot javasolnám CNC Shildel, drw 8825 meghajtókkal 2Amper-ig lehet szabályozni potméterrel GRBL-t használja
4 A mozgás mindig a Jobb sodrású kordináta rendszernek megfelelően. A géppel szemben állva X balról jobbra növekszik. Y távolodva növekszik Z felemelkedve növekszik. Vagy használhatod úgy is hogy a gép mögé álsz (marómotor szemszögéből nézve) és ugyanúgy a jobbkézszabály szerint
4 Minden tengelyt egy motor hajt, de vannak esetek amikor X vagy Y tengelyre kettő motort tesznek ami pontosabb stabilabb megvezetést eredményez feltéve ha nincs lépésvesztés valamelyik motoron ,mert akkor befeszülhet a tengely

images.jpg
    
(#) MCMLXXXII válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
5. kottyanásmentes anya ?
ez mi ez minek kell ?
érdekesen néz ki !
(#) MCMLXXXII válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Bocsi az irányokat tudom az még megy

csak sok videót néztem azt mindenhol máshogy volt megoldva a mozgás
1. x tengely a munka asztal dupla z tengely rajta 1 motoros y tengely
2 x tengely mozog rajta y 1 v 2 motor azon z tengely

és még sok variáció
(#) András123 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Elég gagyi megoldás a blacklashoz de a mőködési alapelvet személteti.Miközben forog az orsó és valamelyik irányba mozgatja a tengelyt a rugó ellen feszit a másik irányba ezzel kompenzálja a menet kialakitásából vagy a kopásból adódó kotyogást
(#) MCMLXXXII válasza András123 hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
és erre mi a normális megoldás ?
(#) András123 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 7, 2018 /
 
Sokfajta kialakitás lehetséges (Google) kiseb gépekhez ez is megfelel. Profi gépekhez golyós orsó kell ,ott nincs kottyanás (megfelelő kenés viszont kell)
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Azért kell a kottyanás mentes hajtás, mert ha irányt vált mozgás közben a szerszám nem lesz pontos a darab. Én régen próbáltam sima M6-os menetes szárral, de rövid használat után már több mint 1mm volt a kottyanás. Egy 0,5-ös vonallal rajzolt nyák esetén selejt lesz a végeredmény. Ilyen gond pl nem nagy van a szíjas hajtásnál. Nem próbáltam sose, de én szerszámmal dolgozó gépre nem tenném. Viszont kisebb gépre jó szívvel ajánlom EZT.
A 10*4-essel már jó üresjárati sebességet is el lehet érni.
(#) gyulank hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Következő: »»   314 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem