Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   357 / 357
(#) KKobra válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2021 /

Pontosság ez itt a kárdés! Miről is beszélünk? Hobbi gépről. Mire is azeretném használni? Hát nem nagypontosságú munkadarabok elkészítésere. Zombe válaszában máe benne van a kihívás 0.05 pontosság. Ha ez barkácsalkatrészekkel sikerül az fényes győzelem. Ha sikerül elérnem hogy, smd alkatrészekhez elfogadható nyákot tudjak marni maximálisan megelégedhetek. Ugye az a bizonyos 0,05mm. Szóljon akinek sikerült (Nem arany áron!) megépíten.
(#) SALáta válasza zombee hozzászólására (») Aug 18, 2021 /

Vákuumasztal. El lehet otthon is készíteni. Nem kell túlmarni, 0.1 el kell megállni fölötte aztán ki lehet törni és kézzel lesorjázni. Gyors mint a veszedelem. 100 alatt kijöhet ha megcsinálod.
(#) pont válasza KKobra hozzászólására (») Aug 18, 2021 /

Amit mondasz abban teljesen egyetértünk, én Pali azon állítására reagáltam, hogy a gyárakban "úgy kezdik, hogy a saját asztalukat síkba marják", hogy ez azért nem így van, egy 50 milliós gépnél. Az eredeti kérdésnél maradva, ezen a linken Bővebben: Link készítenek asztalt "házilag"
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2021
(#) KKobra válasza albinolynx hozzászólására (») Aug 20, 2021 / 1

Nézd
(#) zombee válasza KKobra hozzászólására (») Aug 25, 2021 /

Inkább hobbi kategória, de hozzáértő kezekben bőven megvan a 0.05mm-es pontosság. Maga a gépváz (Makko CNC 1070 vagy valami hasonló) eleve aluprofilokból van összerakva, trapézorsó, bordásszíj, hengerprofilos (nem golyós) vezetősín, kicsi motorok, gagyi REED-kapcsolós HOME szenzorok, L297+298 IC-kkel szerelt vezérlőblokk.

A munkaasztal biztosan nem eredeti, három darab húzott alumínium (nem T-nút!) nekem ezzel van gondom: a három különálló asztalrész nem azonos magasságú, ezért akarom egy az egybe ezt a részt cserélni. Amúgy az X vezetősín is egyik oldalon szorul, így a munkaterület kb. 2/3-a, de ez is elég nekem. De ha már a munkaasztalt leszedtem, ezzel is foglalkozom majd egy kicsit.
(#) KKobra válasza zombee hozzászólására (») Aug 25, 2021 /

Mint írtam már, az én masinám sem eredeti semmilyen szenpontból. A kiindúló pont a 3018-as volt
volt. Meg is épült a kicsivel nagyobb mása, ami még az első próbamunkáknál el is hasalt. Innen indúlt a gondolkodás, és az összetevők cseréje. Munkaasztal! igen ez egy kényes kérdés.
Nálam a munkaasztal 10 mm-es plexi lap amire ebből profilból 3db lett csavarozva . Igy az asztal pontossága 0,5mm
Sikba lehetne marni de nem tartottam fontosnak mivel a nyákmarásnál mindenképen elkészítem a domborzati térképet a felületről
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2021
(#) tiggersoft válasza zombee hozzászólására (») Aug 25, 2021 /

Gépépítő profilokból is lehet jó asztalt építeni, csak nem a végeiken kell csavarozni! Keresztbe, váltott sorokban kell csavarozni. Tehát mindig csak a soron következőt rögzíteni, az előző csavarok közt.
(#) Pali79 válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 26, 2021 /

Erről nincs valami ábra vagy kép? Nem nagyon tudom elképzelni ezt az összerözítést.
(#) tiggersoft válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 26, 2021 / 1

Valahogy így képzeld el, mint a képen...

cncdesk.jpg

(#) Marty McFly hozzászólása Okt 23, 2021 /

Sziasztok!

Van egy programom:
O1 (ciklus)
G0 Z -0,3
G1 Z -0,9 F60
G0 Z 0,4
G1 G91 X -1,1300 Y -0,480 F80
G90

Ami a lényeg hogy teljesen jól működik minden viszont végre volt időm és felszereltem két végállást az X tengelyre és azt szeretném ha programbol megoldódna az hogy az egyik végállás X tenfely alapállapota, a másiknál pedig leállítja a megmunkálómotort felhúzza a Z tengelyt és visszatér alaphelyzetbe. Bekonfiguráltam az egyiknek hogy X home a másiknak pedig az X-- adtam mivel ameddig a ciklus ismétlődik X negatív irányba mozdul. A két végállás között a megadott ciklusnak kellene ismétlődni ahábyszor belefér. PVC csöveket fúrkálok ki ezzel a géppel fúrt kutakhoz szűrőnek. Valaki esetleg hozzá dobná nekem azt a pár kódot ami szükséges? Ja es majd elfelejtettem. A motorindítás lehetőségét is megoldottam programból azt is bele kellene írni. Előre is nagy köszönet a segítőnek
(#) Marty McFly hozzászólása Okt 26, 2021 /

Közben rájöttem hogy a végállások csak vészleállást adnak és nem lehet kezelni programban. Mostmár csak annyit kellene megoldani hogy a ciklust amit fentebb megosztottam ismétlődjön meg 218 szor majd motor leállít Z fel +1,5 ig és X menjen a 0 pontra. Erre tud valaki G kódot?
(#) iamrob válasza Marty McFly hozzászólására (») Okt 26, 2021 /

Szia!

M98 L218 P1
M5
G00 G90 Z1.5
X0.0
M30

itt jöhet a ciklus definíció, de a ciklus végén M99 legyen (csak mert ez hiányzik a kódodból).
(#) Marty McFly válasza iamrob hozzászólására (») Okt 26, 2021 /

Szia! Tényleg igazad van a legalsó sort lehagytam. Akkor az általad írt kód után jöhet a ciklus?
(#) Marty McFly válasza iamrob hozzászólására (») Okt 26, 2021 /

Kipróbáltam! Tökéletesen működik! Köszönöm mégegyszer!
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 14, 2021 /

Szeretnék majd építeni egy plottert, ez lenne a kiindulási alap:
Bővebben: Végtelen plotter

Csak nem tollat szeretnék befogatni hanem vágókést:
Bővebben: Blade Holder For Roland Vinyl Cutter Plotter

Jó az elgondolás?
a gép mach3 -ról menne, az tudja forgatni a kést a vágás irányába egy kis léptetőmotorral.
(#) iamrob válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 14, 2021 / 1

Nem kell forgatni a kést, nem is tudnád, mert a tartóban szabadon elforog a vágás irányába. A penge csúcsa "hátrébb" van a forgástengelytől, így gyakorlatilag húzza maga után az élét. A középponttól való távolságot be is kell állítani a konvertáló programban, innen tudja, hogy ennyivel késik a penge éle a tartó koordinátájától, illetve ebből számolja a ráfordulás ívét is a szerszám letétele után. (Mert ugye ilyenkor még az előző vágás irányába mutat a kés.)
Az elgondolás jó, tulajdonképpen a gyári plotterek is így működnek.
(#) Gabesz85 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1

Szia. Most néztem a linket amit beraktál és a remixek között ott van a vágókéses verzió is.
Nem tudom ,hogy láttad-e ,de azért bedobom ide. Ahogy elnézem semmi extra itt is a szervós fej emelés van ugyan úgy és tényleg csak a penge forog a tartójában, ahogy ezt iamrob is említette.

Bővebben: Vágókéses verzió
(#) GPeti1977 válasza Gabesz85 hozzászólására (») Nov 15, 2021 / 1

Tényleg, köszönöm.
(#) borvendeg válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 19, 2021 / 1

Szia!
Én úgy tudom a plotterkés magasságát elektromágnessel "rángatják" van egy felemelt meg egy letett állapot. Nem kell több ennél.
Következő: »»   357 / 357
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem