Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   363 / 371
(#) bbalazs_ válasza KKobra hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
A tápjuk közös-e?
A földet közösítetted-e?
Ha a lapról a PWM bemenetre a földet kötöd akkor is elindul? (mert korábban ezt írtad, de ez szerintem nem lehet).
A lapról a G kódókkal tudod a kitöltést szabályozni szabad kimenetnél? (szkóppal ellenőrizve)
Megváltozik-e a jel a szkópon, ha rákötöd a kimenetet a lézerre?
(#) Pethical válasza KKobra hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Még egy-két kérdés (nem olvastam vissza teljesen).
GRBL-el vezérled?
Milyen szoftverrel égetsz?
Ha GRBL:
Mi a GRBL-ben az S-MAX mire van állítva, 255 vagy 1000?
A szoftverben mire van állítva, 255, vagy 1000?
Milyen vezérlővel vezérled (áramkörileg, arduino, bármi).
(#) KKobra válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
PC táprol üzemel. Táp negatív ága közös. A TTL kimenet negatív ága nem táp negatív ága. De ha rákötöm a közös negatívot akkor sem változik semmi. Nézelődtem az vettem valamikor egy 3A analóg vezérlőt de még nem mertem ezzel üzemeltetni. A kép róla

s-l1600.jpg
    
(#) bbalazs_ válasza KKobra hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
A TTL "negatív" ága akkor mi? Milyen jelet ad a szkópon?
(#) KKobra válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Valami nemtudom
(#) bbalazs_ válasza KKobra hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
EEG-nek tűnik
Szerintem az föld. Összecsipog a GND-vel?
Nem ismerem a lézereket, esetleg valami bemenet, visszajelentő?
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2022
(#) Sinike válasza KKobra hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Hát még mindig?
Küldtem linkeket, azt írtad, átnézed! Miért nem tetted?
Itt a lényeg a képen, de azért olvasd át a linkeket!
(#) KKobra válasza Sinike hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Nagyon egyszerű miért nem Nincs 5V ventilátor csati a lapon.
TTL . Laser. Fan. A venti csatin mindíg 12V van függetlenül a jamper állásátol.
(#) dB_Thunder válasza Sinike hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Még mindig!!
Kezdtük előröl a dolgot, mintha az elmúlt 2hétben nem történt volna semmi!

Egyébként, Lifetime Support jár ehhez a laphoz, tehát lehet a gyártót kérdezni a végtelenségig!
Emellett a weblapján írják, hogy ki kell cserélni a firmware-t, mert problémás a lézergravírozás. Ezen még a 0.9 van, viszont erre csak egy "speciális" 1.xx verzió jó a pin kiosztás miatt, de annak is ott a linkje..

De ezt is mondtuk már vagy 2 hete, hogy firmware gond is lehet...

Aztán jamper sincs csak jUmper, de ez a leaser után...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2022
(#) Sinike válasza KKobra hozzászólására (») Márc 12, 2022 / 1
 
Várjunk, álljunk meg egy pillanatra. Kezdek egyet érteni dB_Thunder kollégánkkal, hogy nagyon külföldi magyar vagy, nem olvasod vagy nem érted, amit írunk! De legalább igyekszel minket is összezavarni - senki nem tudja végigvezetni a gondolatát!

Te írtad:
"A leaser leírásában 0,5V-12V 1kHz a pwm jel."

Erre én:
"egy képen ez van: "PWM (0/5~12V, 0~1kHz)
- A 0/5 az nem 0,5!
- a ~ jel nem '-tól' jel! - De akkor mit jelent?"

Bizony engem is érdekel, mit jelent a ~ jel. Aki tudja, ne titkolja.

Küldtem 3 linket, ahol 5 és 12V-os ventillátorok is vannak - kinek milyen van. Ha a lézer leírása nem egyértelmű, a Support választ tud adni, hogy 12V PWM fog-e működni!
A ventillátoros megoldás akkor jöhet szóba, ha nincs az alaplapon lézerhez PWM kivezetés - ez csak egy példa volt - nem utolsó sorban arra, hogy lehet a 3 vezetékes bekötést megcsinálni!

Amúgy azt írtad, már működött ezzel egy másik lézer. Az hogy volt bekötve? Az hogy ment a programban?
De kérlek, olvasd el 3x amit írtam, és ne csak az utolsó kérdésre válaszolj!
(#) KKobra válasza Sinike hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 
Valami nem jó!!! Az a lányeg ha össze van kötve a lézer és a cnc akkor lézer világít! Mindegy mit hova hogyan kötök. A lézer PWM lábára köthetek bármit mindent kipróbáltam!! A lézer világit. Semmit sem tudok vezérelni sem az erősséget sem kikapcsolni semmit! Csak akkor nem indul el a lézer Ha A PWM csatlakozót GND-re kötöm.
Ha világit a lézer 1.5A vesz fel ha a PWM nincs bekötve 100mA vesz fel a lézer
Az a gyanúm nem jó a lézeren levő meghajtó
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 12, 2022 /
 

Idézet:
„Az a gyanúm nem jó a lézeren levő meghajtó”

Ez nem Tipmix! Tesztelni kellene..
12 nap alatt azért csak lehet volna valamit csinálni, ha mást nem is, mert a tanácsainkra úgyis tettél, egy PWM generátort!!!
(#) KKobra hozzászólása Márc 18, 2022 /
 
Köszönöm a sok segítséget. Megoldottam a gondjamit a sok segtség dacára.
(#) mex válasza KKobra hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Vettél másikat?
(#) KKobra válasza mex hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Nem vagyok gazdag! Van egy 3A vezérlőm analóg
(#) András123 válasza KKobra hozzászólására (») Márc 20, 2022 / 2
 
A hozzászólásokat olvasva, látom hogy elég sok ismereted hiányos (ami nem baj.. hisz senki nem született úgy, hogy mindent ismerjen) Megpróbálok én is némi segítséget nyújtani neked, de ehhez arra van szükség , hogy legyen időd , és türelmed végigolvasni, és értelmezni az általam leírtakat. A weboldalamon minden információ megvan ahhoz hogy megold a problémát :http://hobbycncalapok.hupont.hu/2/letoltes
Különös tekintettel a GRBL LÉZER GRAVÍROZÓ CNC és LASER GRBL PROGRAM HASZNÁLATA fájlokra, viszont a többi fájl elolvasásával is lehet hogy sok új ismeretet szerezhetsz
(#) dB_Thunder válasza András123 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
(#) KKobra válasza András123 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Lehet hogy hiányossak az ismereteim. De meg oldom a problémáimat ha lassabb is mint aki ért hozzá de megldom. Bocsánatot kérek nem hühye vagyok, csak nehezebben értem meg mivel ehhez hasonlót soha nem tanultam. Ha gázkazán lenne semmit nem kellene kérdeznem. Leht bármilyen gázkazán lehet bármia hibája nem jelent problémát a javítása! Mert ehhez értek ezt tanultam. Mindent tudok róluk. (Még a lelki világát is ismerem , )
(#) KKobra hozzászólása Márc 25, 2022 3 /
 
Csak hogy felborzoljam a kedéjeket! Elsősorban "dB_Thunder" és minden olyan hozzászólót aki ellátott jótanácsokkal. Meg érkezett a lézer és semmilyen módon nemtudtam működésre birni csak ha lecseréltem a lézermodulon lévő vezérlőt ami TTL vezérelhető. Azt "mondtam" a CNC vezérlése nem képes csak TTL vezérlésre. És rendeltem egy másik CNC vezérlőt ami PWM vezérlésű lézert tud vezérelni. A "dB_Thunder" hozzászóló majdnem szó szerint lehülyézet. Hát nincs igazatok kedveseim.
Ma megérkezet az új CNC vezérlő! semmit nem változtattam csak vissza raktam a lézer eredeti vezérlését. Minden korrektül működik az erősség, a ki be kapcsolás minden.
Úgy hogy még egyszer köszönöm a sok JÓ tanácsot!!
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Nem tudom mit nem lehetett azon megérteni, hogy firmware-t kell cserélni az (eredeti) vezérlőn és TUDJA!!
Ezt leírtuk egy jó páran, mert hardveresen nincs neki semmi akadálya, hogy működjön...
És még leírták a vezérlőd weblapján is... mert én meg bírtam találni az infót erről...

Ezek után melyik kategóriába soroljanak?? A zsenik közé?? Lenke!
(#) cua válasza KKobra hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 2
 
Szerintem ezen kar rugozni. A segito szandek megvolt, nem mukodott. Van ez igy, nem mindig es mindenki van egy hullamhosszon. Ettol meg senki nem hibas (nem feltetlen kell hibast talalni). Tanulsagot levonva, ennyi. Szemelyeskedni pedig teljesen felesleges, az tuti nem visz sehova.
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Arra a firmware gondolsz a hová a link mutatott? Nos az van fenn. De azt mondod nem figyeltem mit írtatok. Lehet átfutottam néhány javaslat felett nem kizárt. De te is! Többször is leírtam mindegy mit hova vezetékezek a lézer mindenképpen elindult ha áramot kapott. Innentől kezdve teljesen mindegy milyen firmware van fenn. Alaphelyzetben a lézernek nem szabad világítani. Nem kizárható hogy valahonnan olyan zavaró jel került a lézer PWM bemenetére aminek nem lenne ott a helye. Azóta mi változott a CNC vezérlő és a táp. Akkor a kettő közül valamelyik a ludas.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Kedves KKobra!

Először is... nyugodtan szapulhatsz továbbra is, engem a jövőben is a segítőkészség fog vezérelni!
Másodszor: Mivel problémád megoldódott, lapozd el a témát! Most már mindenki kiröhögte magát rajtad, minden tovább komment OFF !!
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Akkor csak röhögjetek nyugodtan !
Ime az első késérletek végeredménye.
A beállításokkat a külömböző anyagkhoz még ki kell kisérletezni.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Csak akkor röhögünk, ha hülyét csinálsz magadból..

Jó lesz ez!
Én is gyakorolnék, ha nem építgetném a leendő, illetve meglévő gépeimet!
Most az építés jobban szórakoztat, érdekel, illetve a kicsi gravírozó nem alkalmas arra a munkára amit meg szeretnék csinálni...
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Kár hogy a lap felülete nem egyenletes
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Panaszkodtatok, hogy hüleségeket mondok, kérdezek ha nem teszem kihal a fórum? Úgylátszik igen!
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2022
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 


Én most megint vettem pár kisebb léptetőt! Lassan 3 gépre elegendő hajtásom lesz.
A hetemet elvitte egy szívatós Ágota ds1200, de meglett az összes baja és a tegnapi bulin már szerepelhetett.
De sajnos amit saját erősítőmbe szántam feteket, azokat Ági kapta meg...rendelhetek újakat.

Most azon dilemmázok, hogy mostani kis lézerre szereljem a meglévő energialáncomat, vagy a leendő nagyobbra... Mindenesetre valamit kezdeni kell a vezetékekkel, mert egyrészt rövid, másrészt mindenfelé tekereg használatkor. Igaz nem használom, így mind1..
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Nekem is van mit mojolni a cuccon. Energia ellátási gondjaim vannak. Ugyi a lézernek kell 12V 3.5A. A hajtásnak vezérlésnek 24V 5A. A maró motor 48V 2A. Mit tud a tápom? 24V 5A .
Sem a lézert sem a maró motort nem tudom maximális teljesítményen üzemeltetni. Tehát kell egy táp ami mindent tud. Skori rezonáns tápja jó alapnak tünik 12-24 volt és mégegyszer ugyan ez 2x24V. Szépen egy nyákon stabilizálva szürve. Tervek megvannak nyákot kell elkészíteni. Belevalók az asztalon
(#) KKobra válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Nekem is van mit mojolni a cuccon. Energia ellátási gondjaim vannak. Ugyi a lézernek kell 12V 3.5A. A hajtásnak vezérlésnek 24V 5A. A maró motor 48V 2A. Mit tud a tápom? 24V 5A .
Sem a lézert sem a maró motort nem tudom maximális teljesítményen üzemeltetni. Tehát kell egy táp ami mindent tud. Skori rezonáns tápja jó alapnak tünik 12-24 volt és mégegyszer ugyan ez 2x24V. Szépen egy nyákon stabilizálva szürve. Tervek megvannak nyákot kell elkészíteni. Belevalók az asztalon
Egy 24V 2.5 amperes táppal próbáltam ki! A maró szerszámot azonnal eltörtem Nem indult el a motor . Közvetlenül a vezérlésről (direktbe). Ha véletlenül elindult akkor a léptető motorok rángattak. Most az 5A-es táppal megy minden de a motor csak félgőzzel 24V 48V helyett
Következő: »»   363 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem