Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   359 / 371
(#) dB_Thunder válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 7, 2022 1 /
 
Pont ilyet akartam venni 1 hónapja!
Lebeszéltek róla! Gyenge láncszem az egész konstrukció!
Ismerkedésre jó, de ha azt kinövöd, akkor az egész kidobott pénz!

Most ott tartok, hogy gyűjtöm az anyagot a saját építésű géphez!
(#) Pethical válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Nagyon menő ahogy felnyitja a dobozt.

Szerintem műanyag alkatrészek, hiányzó csapágyak, béna tengelykapcsoló, gyenge marómotor, túl pici méret.
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Feb 7, 2022 1 /
 
A munkaterület az egy dolog, illetve igény, pénztárca kérdése!
Ez a mechanika inkább lézergravírozónak való.

Ami nekem most tervbe van, mert nem akartam túl magasra tenni a lécet, illetve a belefektetendő összeg se legyen eget verő, az egy 500x300x100-200 környéki munkaterület!
Ennek összerakása bolti áron számolva fél misi felé fog hajlani!
Szerencsére nem kell mindenért boltba menni!

Aki ilyet kis cnc-t szeretne, az minden hónapban tegyen félre egy huszast, bő fél év múlva meg kezdjen el nézelődni, és közben tömje tovább a malacot!
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Mi kerül azon fél millióba, főleg úgy, hogy vannak hozzá dolgaid?
(#) dB_Thunder válasza Pethical hozzászólására (») Feb 7, 2022 1 /
 
Akkor olcsóbb...

Ha elkezded összeszámolni a vázat, a lineárisokat, hajtásokat, vezérlőt, marómotort, gyorsan röpködnek a tízezrek!!
(#) NickE válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ja, a világ összes pénze sem elég, ha az ember elkezd CNC-ket és a hozzá való cuccokat gyűjtögetni.
(#) Pethical válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Mondjuk az igaz, hogy a lineáris sínek és kocsik aranyárban vannak valamiért. Nem tudom mi kerül azokon annyiba. Nem tudom mennyire használható alternatíva az OpenBuilds v-slot kocsival, hogy az milyen pontos és mennyire lehet strapabíró. Olcsóbbnak olcsóbb konstrukció az tuti, mert a sín megvan a vázzal együtt, csak a fentiek kérdésesek vele kapcsolatban.
(#) KKobra válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Mihez?
Alura nem való. Nyákot meg le kell ragasztani kétoldalas ragasztóval. Túl nagy az előtolás.
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Feb 10, 2022 /
 
Rossz az összes beállítás. Nagyon amatőr. Hatvan fokos csavart 0.1mm maró szár 0.4mm forgácsolási szélesség. Túl mélyen mar, csak 0.03- 0.04 lehetne a marási mélység.
De szerintem ezzel a konstrukcióval nem biztos hogy, 0.03 pntosság elérhető.
(#) benko_balazs hozzászólása Feb 12, 2022 / 2
 
Egy kis eredményem. Négyzet középpontjának bemérése.Video a youtubon
(#) StefuPeti válasza benko_balazs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Szia. Honnét lehet beszerezni egy ilyen kütyüt?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2022
(#) Pali79 válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
(#) benko_balazs válasza StefuPeti hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
szia, én kínából vettem az aliexpress-ről. Ha van időd, meg is lehet barkácsoni, sok leírás van, ha rákeresel a neten. A kütyü az csak az egyik része. Adaptálása a gépre egy hétvége ráment, de megérte. Linuxcnc vezérli a gépemet, egy kissé nehézkes a programozása, de nagyon sokmindent meg lehet csinálni vele, például ezt is. (Most jön a szerszámmagasság bemérőm is "tool setter", ezzel a 2 kütyüvel már gyorsan fog menni a szerszámcsere, meg a koordonáták bemérése) Linkek:Touch sensor
tool setter
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Erre a kérdésemre nem kaptam számomra értékelhető válasz, de most megtaláltam!
Talán másnak is érdekes lehet a golyósorsó pontossági osztályok:
Idézet:

-DIN 69051-es szabvány:
Az osztályozási csoportok a legpontosabb csoporttól: a P0-tól a P5ig tart, majd a T5-től folytatódik a T10-es, legpontatlanabb osztályig. A P-s csoportnak megfelelő minőségű golyósorsók a precíziós orsók közé tartoznak, míg a T-s csoport főleg anyagmozgatási rendszerekben ajánlottak. Precíziósan köszörült orsók a P0-P5, illetve gyakran T5 és T6 is beletartozik, a hengerlés pontosságának függvényében. Szerszámgépekben főleg a P-s minőségi megfelelésű orsók kerülnek beépítésre, középkategóriás gépeknél P3-P5-ig terjedő intervallumban.

-japán JIS B 1192-es szabvány:
C0 a legpontosabb, majd rendre C1, C2, C3, C5, C7, C8 és C10. A hengerelt orsókat a szabvány alapján egy „t” betűvel kell megjelölni, a hengerelt orsók általában: Ct7-Ct10. Középkategóriás gépeknél a beépített orsók általában: C3-C5.
(#) pont válasza benko_balazs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Szerinted, csak kézi bemérésre lehetne használni? Tehát pl. egy ledet kapcsolna, JOG 0,001 előre míg világít vissza míg elalszik.....
(#) benko_balazs válasza pont hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Nem csak, ha megnézed az előbbi hozzászólásomban linkelt youtube videót, Automatikus mérésre használom és nagyon tetszik. Meg tudod határozni egy alkatrész éleit, sarkait vagy éppen a közepét, magasságokat. teljesen más horizontokat nyít, sokkal könnyebbé teszi a munkámat.
(#) benko_balazs válasza benko_balazs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Előtte kézi beméréssel dolgoztam. Lassú fordulaton forog a szerszám, közelíted ameddig eléri, majd számolás, stb. Így is lehet, de érintőszenzorral meg makrókkal gyorsabb.
(#) dB_Thunder válasza benko_balazs hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Én emiatt azon gondolkoztam el, hogy villamosan szigetelem a marómotort, vagy a tárgyasztalt!
Lámpával tudom detektálni az érintést!
(#) benko_balazs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 14, 2022 /
 
Ezen én is sokat gondolkoztam (legjobb ötletnek az tűnt, hogy a marómotort textilbakelit lemezre szereljem, de végül 20 mm vastag alu lemez lett) az lenne a kézenfekvő, hogy a szerszámmal magával végezni a méréseket, de ez csak vezető anyagokkal működik, ha műanyagot marsz, akkor csak kell még egy eszköz. Minden módszernek megvan az előnye is meg a hátránya is. Az általam hasznát módszer minden anyagnál működik, bár hobbi kategóriához nem olcsó, valamint szerszámcserénél automatikusan újraméri a szerszám hosszát. Legalábbis ez az elmélet, de szerintem fog működni, majd megírom, ha megjön a szerszámbemérő.
(#) dB_Thunder hozzászólása Feb 16, 2022 /
 
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Mit szeretnél megmunkálni ? Az én gépemen 750w os makita élmaró van , fára terveztem de már graviroztam vele rozsdamentest is ....
(#) dB_Thunder válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Inkább azt mondom, hogy mindent is, de legalább nem sietek!
Nyákfúrót bele lehet applikálni?

Van egyébként egy 1,1kW felsőmaróm, de azt nem használnám el erre!
(#) kaqkk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Ha találsz hozzá 3,16 os pront bel lehet tenni de szerintem ezek a felsőmarók nem erre vannak kitalálva , valószinúleg tördelni fogja a keményfém fúrókat ...
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Csak nyugiba! Mire szeretnéd használni a CNC-t? Szerintem nyákhoz egy 30/18-as ha kicsit átdolgozod bőven elég. Ha ajtólapot, fémet akarsz megmunkálni akkor kell a nagyobb motor.
Persze lehet nagy, erős gépet építeni de akkor nem csak a szerszámot hanem a spindlit is cserélgesd a munkáknak megfelelően.
(#) dB_Thunder válasza KKobra hozzászólására (») Feb 16, 2022 /
 
Nagyonnyugivok!

Mi az a "30/18-as" ??

Én kicsi de erős gépet akarnék...
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
A 30/18-ra kutyatápot adott a g...
3018, úgy már van találat!
Ha már csinálom, akkor értelmeset csinálok! A nyák "gyártás" csak egy kicsi szegmense lesz a feladatainak! A nyákot nem akarom marni, csak fúrni, ill. a maszkolást lézerrel égetni, vagy vágni.
A munkaterületet úgy határoztam meg, hogy átlagos készülék előlap beleférjen! Tehát aluba, de akár vas lemezbe kell majd furatokat készíteni, esetleg ablakot vágni!
Emellett műanyag, fa megmunkálás minden mennyiségben és formában!!
(#) dB_Thunder hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Ki hogy oldaná, oldotta meg a HOME kapcsolót?
Induktív mennyire jó megoldás? Mennyire jó az ismétlési pontossága? Mennyire kell annak pontosnak lennie?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2022
(#) benko_balazs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Én ezt használom, az ismétlési pontossága szerintem kb 5 századon belül van. Nekem ez elég.Bővebben: Link
(#) dB_Thunder válasza benko_balazs hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Oldalról vagy szemből közelítesz hozzá?
(#) benko_balazs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Oldalról közelít rá. A ráközelítő alkatrész alumíniumból van.
Következő: »»   359 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem