Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   364 / 371
(#) kaqkk válasza KKobra hozzászólására (») Jún 18, 2022 /
 
Én talán el tudom majd kezdeni az átépítést ... A Híd lábakat akarom levenni és fix oldalakon futtatni a hidat . Az oldalak már megvannak csak még egy léptetőmotor-golyós orsó és egy motormeghajtó hiányzik a boldogságomhoz ...
(#) KKobra válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 19, 2022 /
 
Motor meghajtó? Na ez az ami nekem is jól jönne. "Találta" 3db motort (vexta p266 02a c91)
Tervezem egy nagyobbacska masinát épíeni. Van 3db motor, 3db 95cm 3db 75cm 1db 45cmlineális csapágy és van 2db 4 tengelyes vezérlés. Nekem is jól jőnne golyós orsó 1m-es és Valami stabil ala amire össze tudm állítani.
Az elképzet energia ellátás tesztelésre került az asztalon. igaz egy kis probléma adódott a tervezett alkatrészek nem mindegyike tolerálja jól a 60KHZ frekvenciát. De az asztalon a 12V-os aotó fényszóró izzó tökéletesen világít. 4A felett vesz fel
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 7, 2022 /
 
Ezt a végálláskapcsolót mivel lehetne helyettesíteni?
Bővebben: Képek XCM-A103
(#) SALáta válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Ha lehet ne nyújtsd ki ennyire a szerszámot. "Lehető legbentebb fogd" . Sok sikert az átépítéshez! Jobb lesz!
(#) kaqkk válasza SALáta hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
A makita tokmánya ennyire tudta "benyelni" a marót ...
(#) KKobra válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Mikrokapcsolóval. Miért kell helyettesíteni? Egy sima mikrokapcsolóval ebben is belü legy mikrokapcsoló van.
Cseréld ki ha valami gond van vele.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2022
(#) GPeti1977 válasza KKobra hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Mert ráesett pár tonna.
(#) KKobra válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 9, 2022 /
 
Villanyszerelési boltban kapsz akár ugyan ilyen kialakításban. Ha nincs bármilyen megteszi legfeljebb kicsit mókolni kell a felfogatással.
(#) Bakman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Sarki fűszeres kategória: Bővebben: Link.
(#) scooby_ válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
De mi kerül ebben 20+ rugóba?
(#) pipi válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Szerintem a TME-ben talál hasonló olcsóbbat is, https://www.tme.eu/hu/katalog/szabalyozas-es-vezerles_100228/?searc...page=2
(#) dB_Thunder válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Ipari! Ez még occó...
(#) giskard hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
A lehető legegyszerűbb és legolcsóbb végállás kapcsoló.
(csak záró , tehát ha valaki maximális biztonságra törekszik , ezt ne használja)
A nyáklemez biztosítja a szükséges rugalmasságot (megvalósítva 3018-on, jól működik mind a 3- tengelyen)
(#) Bakman válasza giskard hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Ennyire ne vicceljünk...
Nevezett kapcsoló egy masszív, ipari alkatrész, görgővel. Nem, nem sima mikrokapcsoló van benne és ezek ennyibe kerülnek. Több millás gépeknél filléres tétel.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Idézet:
„Több millás gépeknél filléres tétel.”
És biztonsági berendezés .
(#) giskard válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2022 1 / 1
 
Ti nagyon el vagytok tévedve. Ez nem egy ipari fórum ahol a kapcsolók 3000 ft-tól kezdődnek (6 db cirka 20 ezer forint és fölötte a csillagos égig)
Ez egy hobbi fórum ahol is a gép értéke amire rá lettek szerelve 42 ezer forint (és nehogy azt hidd hogy pl. a Sick mindig tökéletes eredményt nyújt (sokat kellet kidobni munkám során))
(#) giskard válasza Bakman hozzászólására (») Aug 10, 2022 2 /
 
Unom már ezt a hozzáállást, Mi az hogy :"Ennyire ne vicceljünk... Nevezett kapcsoló egy masszív, ipari alkatrész"
Felhívnám a figyelmed , hogy ez nem egy ipari fórum. Akinek megfelel használja, akinek meg nem az megveszi a méregdrága ipari eszközt (csak hogy igazad legyen)
(#) kaqkk válasza giskard hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 3
 
Idézet:
„Mert ráesett pár tonna.”
Ezt is olvastátok ? Egy hobbiműhelyben ritkán repkednek a tonnák ... Miért baj az ha ipari felhasználó kér tanácsot egy hobbioldalon ?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2022
(#) giskard válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2022 1 /
 
Ezt nem tudom miért nekem írtad. Válaszul: Ha ipari felhasználó kér tanácsot, akkor annak megfelelő választ kap (remélhetőleg)

És még egy dolog, normálisan, megcsinált motormeghajtón letilt a túláram védelem.
Akkor miért is kellene több tízezer forintot költenünk az un. ipari végállás kapcsolókra ?
(#) kaqkk válasza giskard hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Idézet:
„Felhívnám a figyelmed , hogy ez nem egy ipari fórum”
Talán ezért .. Egyébként meg egy normálisan megcsinált ipari gépen is vannak végálláskapcsolók , nem lehet mindent az elektronikára bízni . Az én pici 30*40cm es gépecskémen sem volt végálláskapcsoló , de a100*100cm es marógépemre már teszek és valószínű hogy "ipari" érintésmentes közelítés érzékelők kerülnek rá . Azért ha már 50-100Kg tömeg megindul az sem vicc kell valami ami útját álja még a végállásütköző előtt ...
(#) giskard válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 10, 2022 1 /
 
Ugyan, csak véded a mundért. Mivel megbízhatóbb egy elektronikus közelítéskapcsoló mint egy mechanikus egyszerű kapcsoló (magad sem tudod)
Én azt hiszem csak a tudásotokat akarjátok villogtatni, ami jelen esetben nem megfelelő.
(mint amikor rászóltok a delinkvensre, hogy a 230 volt az ráz (bakker, Kirchhoff első törvénye))
(#) csjoki válasza giskard hozzászólására (») Aug 10, 2022 /
 
Mindenki elkezdi valahol,kis pénzből, olcsósítva. Aztán fejleszt, több pénz jut hobbira, megengedheti a drágább cuccokat. Idővel elfelejti hogyan kezdte és leszólja a kezdőket, kispénzűeket, bár sok mindent nem látni. Van műhelyem (egy egész ház alatti pince),elektromos, vasas, fás amely 40 éve alakul, rengeteg olcsó cuccom van (sajnos), de sok mindent megoldottam így is. Sokszor fényképeztem hogy felrakom, mert azért büszke vagyok rá, de amikor látom a csodákat, ahol sok a lóvé, no meg a kommenteket akkor elmegy a kedvem tőle. Mindig is sajnáltam rengeteg pénzt kiadni drága jó cuccokra, mert kellett másra. Sokszor csorgatom a nyálam! De hát ez van! Ez a HOBBI!
Üdv.
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 10, 2022 /
 
Megoldódott, a ma kapható végálláskapcsolónak ugyanaz a felfogatása mint mint ennek a réginek, kicsit nagyobbak de elfér, a pár tonna nem elektrinikai meghibásodásból esett le hanem egy golyós orsó csapágyháza széttört.
(#) Bakman válasza giskard hozzászólására (») Aug 10, 2022 / 2
 
Idézet:
„Ha ipari felhasználó kér tanácsot, akkor annak megfelelő választ kap”
Olvasd el a nyitó hozzászólást, nézd meg az eredeti végálláskapcsolót. Láthatod, hogy az eredeti nem egy beszerezhetetlen dolog, ennek ellenére egy házi kókányt védesz, hogy jól van az úgy.

Értem én hogy hobbielektronika, de egy szintet üssünk már meg. Egy görgős, masszív, zárt mikrokapcsoló helyett javasolsz egy nyitott, tact nyomógombot. Mi kérjünk elnézést?
(#) Moderátor hozzászólása Aug 11, 2022
 
Személyeskedés és témához nem tartozó hozzászólások eltávolítva. Kérjük a továbbiakban ezek mellőzését!
(#) KKobra hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Vitáztok olyan problémán amin nem kell vitázni. Régi gépeken hagyományos mikrokapcsoló van egy böszme nagy fémdobozban. Az újabbakra induktív érzékelöt tesznek. Egyik sem életbiztosítás de mindkettö megteszi. A képen látható féndobozos végállás kapcsolóban a dobozban egy sima mikrokapcsoló van.
(#) SALáta válasza KKobra hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
"Régebbi" increment jeladós" ipari gépeken nullpont és végállás kapcsoló van, illetve védi a soft nullponttal is magát, abszolult jeladós gépeken meg nem kell csak elem merüléskor felvenni a nullpontot - nekem is új, be van jelölve pár nyíl a munkatérbe és kb ennyi. Javítottam már japán gép végállás nullpont kapcsolóját. Amikor a 3 as csavart zdugorcsővel teszed a legrövidebb csavarhúzóba, akkor nem őszinte a mosolyod. És igen, az a fránya kapcsoló sokunk hobbi gépének a 100% költségvetése. Ellenben 18 évig működik igen mocskos környezetben. Mindezt úgy hogy illik 0.01 mm alatt visszatalálnia másnap.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) szitko hozzászólása Nov 6, 2022 /
 
Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni. Egy gépet szeretnék befejezni, de elakadtam egy problémába.
A csatolt képeken a visszintes és függöleges tengelyek "csúszócsapágyazása" látszik és ezekkel lenne gondom. Mind a négy tengely szorul. Milyen más "egyszerű" megoldást lehet oda kitalálni?
Vagy lehet ezekkel a műanyag perselyekkel valamit kezdeni?
(#) pipi válasza szitko hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Amilyen dzsuvás, nem csodálozom hogy szorul. Gondoskodni kellene valahogy, hogy ne rakódjon rá a forgács/por
(#) szitko válasza pipi hozzászólására (») Nov 6, 2022 /
 
Már le lett tisztítva és úgy is szorul. A kenőspray sem segített és a kenőzsír sem segített a problémán.
A köszörült tengely 16,035mm átmérőjű, a műanyag persely viszont csak 15,989mm (legalábbis a mikrométer ennyit mutatott).
Következő: »»   364 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem