Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Creative Inspire 5300 hangerőszabályzó bekötése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Bullfrog hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
A segítségeteket szeretném kérni!Nem rég szereztem egy Creative Inspire 5300 hangfalszettet,aminek hiányzik a hangerőszabályzója ami egyben a bekapcsolója is a rendszernek.http://bullfrog.cjb.hu/hangero.jpg

A Creative hivatalos oldalán érdeklődtem kapcsolási rajzért de ott megírták hogy semmilyen körülmények között nem adják ki.
a csatlakozó így néz ki:
http://bullfrog.cjb.hu/kep1.JPG
Elvileg olyan mint egy billentyűzet ps/2 csati.
Csak az a baj nem tudom a kiosztását mi hova megy.


Maga a nyomtatott áramköri része így néz ki:
http://bullfrog.cjb.hu/kep2.jpg

Ha valaki tud megoldást a problémára azt nagyon megköszönném.
(#) Lac hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
Csak egy baj van hogy a melekelt file 0Bájt és at többi sem ér semmit . Így nem tudok segíteni. :no:
(#) Valteri válasza Lac hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
itt a csatikiosztás:

Pin 1 Power in.
Pin 4 Power out (has power when on/off switch is ON)
Pins 2 and 3 are "Volume" control
Pins 5 and 6 are marked "Balance" between "R" (left on the remote) and "F" (right on the remote (I would assume this is a Fader rather than a balance)

Elég egyértelmű !
Remélem ezalapján be tod kötni

Üdv.:valteri
(#) Bullfrog válasza Lac hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
szia lac
az alsó linkel ne foglalkozz az véletlen műve
a többi az mind jó és ott fenn van minden
(#) Bullfrog hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
I called TechSupport (they are right here in Dublin where I live) and they don't have any info on that pin-layout. They suggested try it out using an Ohm-meter, bud did/could not say how.

I have the same speakers, but they are still (brandnew) in the box until after I redecorate my office at home.

Opened up the remote (was in a box underneath the woofer) and could establish that the metal hull of the din-plug is not connected to anywhere in the remote.
Looking at the plug from above, you see a plastic square and 6 pins in a circle. Starting from the right of that square I arbitrarily number the pins 1 thru 6.
Pin 1 Power in.
Pin 4 Power out (has power when on/off switch is ON)
Pins 2 and 3 are "Volume" control
Pins 5 and 6 are marked "Balance" between "R" (left on the remote) and "F" (right on the remote (I would assume this is a Fader rather than a balance)

I could not figure out how the pairs 2/3 and 5/6 should be exactly, but all you need to do is connect them to a potentiometer and you will know immediately.

Inside there are a number of resistors, but I can't see how they connect nor what values they are.

Hope this helps.



Valteri ezt én is megtaláltam
(#) Skip hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Üdv emberek! nekem egy Creative Inspire P5800 am van és a gondom nekem is a hangerőszabályzójával van... mostanában azt csinálja, hogy fogja magát és magától felhangosodik vagy lehalkul attól függ milyen kedve van... ha kicsit megütögetem akkor vagy vissza hangosodik vagy tovább halkul vagy akármi verzió elképzelhető... a kikapcsolásig...
és a fenének nem tudok rájönni! esetleg Creativtól mennyiért lehetne egy hangerőszabályzót rendelni? (bár se pénzem rá se kedvem hozzá...) megcsinálnám én csak lövésem nincs mi a gond de lehet hogy az egyik drót van eltörve.... vagy nézegettem és lehet hogy a csatlakozója... nem szuper (nem a billentyűcsatis vége hanem a potis felén..) szal ha vki találkozott már ilyennel vagy bullfrog esetleg meg tudná mondani, hogy hogy oldotta meg annak örülnék! köszönöm szépen
(#) Albundy válasza Skip hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
Ugyan nem vigasz számodra ,de az én T5900-am ugyanezt csinálja....
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
legalább nem vagyok egyedül... vmennyire vigasztal mer akkor más is próbál talán rá megoldást találni... kerestem creativnak vmi e-mail címét de sehol nem találtam! ha vki meg tudná súgni az legyen olyan kedves! köszönöm
(#) Albundy válasza Skip hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
írtam nekik egy levelet, talán jön valami értelmes ötlet tőlük....
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Márc 26, 2007 /
 
reméljük! csak nehogy felajánlják hogy 10ft ért vegyünk új tekerőt mer akkor fuu leszek! amugy rosszul nem szól a cucc sőt nekem kimondottan tetszik... de sok mosszúságot okoz ez az izéé:
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
amugy melyik címre küldtél nekik mail-t?
(#) Albundy válasza Skip hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
nem közvetlen mailcímre küldtem, hanem a weboldalukon van a support-ban hibabejelentési lehetőség....
(#) Albundy hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Első kör megvolt, jön a második

Thanks for contacting Creative Technical Support.

With regards to your enquiry, I understand that the Volume Control Unit
of your Inspire T5900 may not be working properly. Try adjust the volume
with the control knob, does the sound fluctuate a lot irregularly.
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
és az magyarul most akkormit is jelent? van mit csiszálni az angol tudásomon (folyamatban)köszi:d
(#) Skip hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
no mi a helyzet? tudtál vmit intézni? vagy vmit csinálni?
(#) Albundy válasza Skip hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
bocs, de nem tudtam foglalkozni a problémával, még az ügyfélszolgálatosnak sem válaszoltam eddig
talán ma este írok neki...de az is lehet, hogy holnap elhozom melóhelyre a hangerőszabályzót, és megnézem mi baja....
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
majd ha vmelyiket csináltad kérlek mondd meg hogy mik a fejlemények és hogy ha bütykölöd akkor mit működtél vele! köszi és bocsi a cseszegetésért de egyre elviselhetetlenebb a rendszer!
(#) Albundy válasza Skip hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Nos a probléma megoldva egy időre....
A csatolt képen a pirosított rész a hiba oka.
Sajnos a volume potméter forgó rotorjárol a jelet egy ilyen villás basz csatolja ki , ami egy idő után koszosodik is meg kopik is, ez okozza a kontakthibát.
Én megoldásként kimostam kontaktspay-el, és összébb szorítottam a villát. Gondolom most még egy ideig így jó lesz, aztán jön a potmétercsere....

DSC00173.JPG
    
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
atya gatya... mér is ne a potméter?! gondolom pont ebbe valót boltba nem kapni.... szal ezek is átverik az embert pedig creative-ot szeretem mer nem csinálnak (csináltak) annyira silány termékeket...
köszönöm szépen a segítséget és sok sikert a továbbiakban hozzá neked is!
(#) Skip hozzászólása Ápr 2, 2007 /
 
de sztem nekem nem ott lesz a gáz én ugy vettem észre hogy ami megy neki jó sok sok kábel azok között vemlyikbe lehet a bibi vagy pedig a csatlakozójába a panelon mer ha azt mozgatom akkor történik változás a hangerőbe! szal gáz mer most azt vhogy ki kéne cserélni.. de nem tom hogy hogy kéne...
bár most hogy itt az ölembe nyomogatom a potit fellülről az a gigszer lehet mégis!:S hát már tudja a fene de kontakt sprével majd megáldom én is!
amugy nem ugyanaz a hangerőszebályzó... a poti ugyanaz de más az elrendezés!
(#) Skip válasza Albundy hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
meg kontaktoltam én is a dolgot és tényleg ez volt a gáz és most ameddig működik addig működik... reméljük egy jó darabig elmegy a cucc még...
köszi szépen a segítséget! amugy a poti helyére egy digitális potit nem lehetne berakni? mondjuk egy infráva lvezérelhetőt? nem lenne rossz de biztos nem lenne egy könnyű megoldés gondolom... vagy nincs igazam?
(#) relayboy hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Hali. van egy kis gondom az inspire 5300 hangerőszabályzójának csatlakozójával. Méghozzá az a probléma állt fent h újra kéne forrasztani az egészet mert szar a csati. de a színeket nem tom melyik tüskékehz kellene forrasztani. tudna nekem valaki segíteni ebben?elég ha elmondja meik tüskére meik színű kábel kell...csak mert kapcsrajzot rá nemkapok az tuti.
(#) boros dávid hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
nekem is ilyen problémám lenne van 2db creative subw. de nincs hangerő szabályzó nemvagyok valami nagy áramkör építő de ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném :taps:
(#) compo hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Sziasztok egy kérdésem lenne milyen a potméter típusa? mert nekem is rosszalkodik és kiszeretném cserélni.
Vagy ha van hasonló amivel működik az is jó lenne.
Előre is köszönöm a válaszokat
(#) boros dávid válasza Valteri hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
jó oké de itt mi a pin 4??
(#) david91 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Kedves Fórumtársak!

Minap hozzám került egy ilyen hangfalrendszer szabályzója javításra, fentebb említett problémák miatt. A bekötő kábel csatlakozója szabványos ps/2 lábkiosztással rendelkezik, tehát a pinek száma azonos a mellékelt képen levővel? Mert nekem nem úgy tűnik... Kimértem, hogy melyik ér melyik lábhoz tartozik, és végigkövettem a panelon, hogy hova vezet. Egyedül a be, és ki kapcsolás stimmel, a többi nem. Valteri hozzászólásában lévő információt vettem alapul.

"Pin 1 Power in.
Pin 4 Power out (has power when on/off switch is ON)
Pins 2 and 3 are "Volume" control
Pins 5 and 6 are marked "Balance" between "R" (left on the remote) and "F" (right on the remote (I would assume this is a Fader rather than a balance)"
(#) david91 hozzászólása Okt 25, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Sikerült megoldanom a bekötést. Közzéteszem a nyáktervet, és a róla készült fotókat. A nyákrajzon próbáltam mindent egyértelműen jelölni, de ha van bárkinek kérdése nyugodtan tegye föl. Ha valakinek nem lenne meg az eredeti bekötő kábel akkor nekik:
pin1: piros
pin2: fehér
pin3: zöld
pin4: sárga
pin5: kék
pin6: fekete
(#) boros dávid hozzászólása Feb 25, 2012 /
 
Légyszi valaki írja le érthetőbben !
Nekem most van egy régi egérből kiszerelt PS/2-es csatlakozóm.A vezetékek színei:
-piros
-sárga
-fekete
-narancs
-barna
-zöld
+sima réz vezeték burkolás nélkül
Nos ha valaki le tudná írni melyiket kössem hogyan akkor azt nagyon megköszönném.
(Ha összekötöm a pin1-et és a Pin 4-et akkor bekapcsol nem?)
(#) johnny1986 válasza Albundy hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok,

Gondoltam megprobalom feleleszteni ezt a topikot, mert nekem is van otthon, mar egy eve elfekvoben egy P5800-asom, szinten a halkulos problemaval. A kepen lathato megoldassal a vezerlesben.

Elhataroztam, hogy potit cserelek benne, de nem nagyon vagyok meg kepben a dologgal. Szetszedes utan lattam a gyari potin, hogy LOG 50k B. Ebbol kibongesztem, h logaritmikus mono poti kene bele raadasul kapcsolos, tehat 5 labas, es ahhoz, hogy a nyák lyukjaba beferjen, 12 mm atmerejo aljanak vagy max kicsit kisebbnek kene legyen, az mar nem izgat, hogy felul kilog a tekero vagy ilyesmi.

Tudnatok abban segiteni, hogy hol tudnek egy ilyet beszerezni, kell-e valamilyen parameterekre meg odafigyelni?

Sajnos magamtol csak ezt talaltam, ami meretben nem megfelelo, de ha mondjuk melledrotoznam es az egeszet rogzitenem mondjuk a melynyomo dobozan.. Akkor megfelelo lenne a celra?

LINK


El tudom-e ugy cseszni a labak bekoteset, hogy szetfroccsenjen az egesz?

Köszi a segitseget.. Tenyleg szeretnem megoldani a problemat
(#) donvarga hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Erdekes hogy azt irjatok, hogy kontakt problema volt. Nekem pl egyaltalan nincs meg a hangeroszabalyzo. En ugy probalom megoldani, hogy osszekototm a megfelelo labakat a hangeroszabalyzo+bekapcsolo bemeneten. Mukodik, persze hangero, basszus maximumon, de ugyan ez a problema. Folyamatosan halkul.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem