Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1714 / 2208
(#) Tomi94 válasza arnie89 hozzászólására (») Jan 30, 2015
Az ilyen mértékű megszaladását csak csőcserével tudod megakadályozni. De ha az már megvan, és a bemelegedés utáni anódáramra gondolsz, azt meg kell mérni melegen, és esetleg utánaszámolni a szükséges csökkentésnek.
(#) arnie89 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jan 30, 2015
Igen rádióból lett kibontva az is.
A csőcsere meg volt.
Majd akkor méregetek és számolgatok, amint egy kicsit több időm lesz.
(#) bakos13gab válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 30, 2015
Korrektorban, műszerben van létjogosultsága. De egy ilyen kis áramú fokozat másképpen viselkedik, mint egy végfokozat. Nagyobb és jobb szűrésre van szükség, mint egy végfokozatnál. 10mV zajt a végfok anódján nem hallasz meg. De ugyanennyit egy RIAA bemenetnél már nem lehet elviselni. Pár milliamperre pedig nem lősz el nagy teljesítményt, még ha 100V-ot ejtessz, akkor sem és egy kisjelű fokozatnak nincs szüksége a dinamikához nagy tápra, viszont a végfokozatnál (nem elsősorban A osztály esetében) lefulladást eredményezhet, rontja a túlvezérelhetőséget.
Én is azért alkalmaztam már előfokok esetében, mert helyspórolás, kényelmes és megfelelő kialakítás esetében pofon egyszerűen tudsz vele feszültséget állítani.
(#) szikorapéter válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 30, 2015
Kettő junoszty trafót sorosan kötve (ahogy itt láttam egyszer a fórumon) PL504 PP-ben tudom használni? Annyi problémám volna hogy mindössze 260-270V egyenáram, 650mA a tápfeszültségem.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
Kicsi haladás , ma reszeltem két csévét a kimenőknek szánt vasakra , mivel nem volt és nem tudtam szerezni a vasakhoz , már csak összefogató vasakat kell reszelni .
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
A reszeltél altt mit értesz?
(#) CIROKL válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 30, 2015
A szó szoros értelmét !
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
Értem.
Volna a műveletről több képed is miként valósítottad meg?
Volna egy csomó vasam amikhez nincs cséve...
(#) CIROKL válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 30, 2015
Nem készült több hisz nem gondoltam volna hogy ez érdekel akárkit is ?
De nagyon egyszerü folyamat az első lépés a nyáklemez csupaszra maratása , majd tolómérővel , rajztüvel berajzolás és szabás lemezollóval , aztán jön a reszelés méretre és lehet össze ragasztani és már majdnem kész is .
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
És mivel ragasztottad össz?
Sejtettem, hogy nyáklap...
Más:Én itthon hogyan tudom megnézni, hogy egy jó minőségű erősítőhöz alkalmasak-e a vasaim?
(#) CIROKL válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 30, 2015
Megnézni úgy tudod hogy alkalmas e vagy sem hogy ahhoz ismerni kell a vasakat , nem elég megnézni , kimenőnek elviekben lehet használni bármit na de nem mindegy mit fog a végén hozni minőségben .
A kimenő is kényes kérdés , ki erre ki arra esküszik special én nem sok erősítőt építettem még de mindig igyekeztem a lehető leg jobbat összehozni remélhetőleg sikerült .
Loctite 416
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) zimi1991 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
Csak akkor így ránézésre nincs is semmi ismérve a jó minőségű vasnak?
Akkor így lehet akármilyen minőségű a bírtokomban?
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
Majd sacc/kb-zd már meg, milyen hosszú összefogató szalagok kellenek, van egy nejlonzacskóval nekem mindenféle is.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2015
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 30, 2015
Nem látom jól a hézagot (a kengyelnek) a két vas között, elég lesz a (külső, körbe)szorítás a középrész (oszlop) zárásához?
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 30, 2015
Megnézed -ha küldök méretet-, nekem is? Nagy vasak; kb. 35-40cm a kerület.
(#) küzmös Gergely válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 31, 2015
Milyen táp az amivel építenéd? Olvasd el a cikket.

Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2015
Az összeszoritó bilincs anyaga csupán 0,2 mm -es vékonyka lemez és itt van nekem 1,5 mm remélem belefér !
(#) Orbán József válasza granpa hozzászólására (») Jan 31, 2015
Persze, ha van, miért ne...
(#) Orbán József hozzászólása Jan 31, 2015
Közben építkezem a Baby Huey néven szereplő kapcsolással a végpanel beültetése után megépült a tápegység is. Az eredetiben a bemenet kapcsolt katódjaiban egy áramgenerátor található, aminek a LED-jét egy 5V~-ból feszültség kétszerezéssel előállított feszültség táplálja. Ezt annyiból nem értem, ha egyszer a Kollégának olyan trafója volt csak, amin volt egy kihasználatlan 5V-os (általában egyencső fűtéséhez) kimenete, miért ilyet közöl le, attól még másnak lehet ilyen feszültsége, sőt, ez nem is kritikus, egy ellenállással beállítható az az áram, ami az általa publikált kapcsolásból következik... Tehát én nem ezt követtem, lesz váltóm 10-12V-t, majd úgy intézem.
Egy-egy régi, NDK-s FET-el áramgenerátorokon keresztül megy ki a tápomból a feszültség, de simán egy ellenállás is lehetne.
Az utolsó képen az egyik végpanel látható, foglalatra és 2 apróbb alkatrészre várva...
A kimenő és hálótrafók csavargatása előtt még egy két féle feszültséget előfokok számára előállító csöves kapcsolással vagyok elmaradva, aztán kissé egyenesebbe fordul - végre - a csöves munkásságom.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) granpa válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 31, 2015
Gondoltam, hogy csak nem látom.
(#) zimi1991 hozzászólása Jan 31, 2015
Sziasztok!
Újra én vagyok szerintem már elegetek van belőlem a sok problémázásom miatt
Most olyannal rukkoltam elő, hogy mi volna ha a feszültség esés ellen 2db párhuzamosan kötött 5u4g csővel próbálkoznék?
Kevesebb lenne a feszültség esés?
(#) ronin75 válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 31, 2015
Nem lenne kevesebb a feszültségesés.
(#) zimi1991 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 31, 2015
Oké.
Köszönöm erre voltam kíváncsi.
A váltó áramom semmit sem esik azért furcsálom, hogy nálam ilyen mértékben van jelen feszültség esés...
(#) ronin75 válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 31, 2015
Milyen mértékben? Egy egyenirányító csövön általában néhányszor 10V esik.
(#) zimi1991 válasza ronin75 hozzászólására (») Jan 31, 2015
400 ból csak 280 marad a folytók után...
Nem lehetséges, hogy mert alulvan fűtve a cső?
5v helyett csak 4.5v ot kap
5u4g orosz megfelelőjét használom.Az adatlap szerint csak 44 votot eshet maximum a cső miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2015
(#) Robid válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 31, 2015
Jó nagy lendületbe vagy,én egy évet is elmolyolok egy erősítővel, te meg vagy négyet építesz egyszerre.
(#) FordPrefect válasza ronin75 hozzászólására (») Feb 1, 2015
No ne má...Pontosan fele lenne a feszültségesés.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) FordPrefect válasza zimi1991 hozzászólására (») Feb 1, 2015
De. Egyik ok az alulfűtés lehet. Ha a szekunder váltófeszültség nem esik terhelés alatt, akkor a másik ok, hogy a cső öreg/rossz. Harmadik ok, mérd meg a folytó DC ellenállását, túl nagy esetleg. Ha meg mindhárom rossz, akkor előlről kellene kezdeni...
(#) elektrorudi válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 1, 2015
Bocs, nem akarlak eltántorítani a reszeléstől, de ilyen nem lenne jó? csőbilincs. Esetleg ilyesmi? bilincs1
(#) CIROKL válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 1, 2015
Valamit félre értettél , nem bilincset kell reszelni ...
De egyéb iránt nem rettennék meg attól sem : Bővebben: Link
Következő: »»   1714 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem