Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1728 / 2208
(#) pisti89 válasza belaradio hozzászólására (») Márc 25, 2015
Szia
Minőségi árnyékolt kábelt használok, potit már kihagytam belőle.
Elkó cserét már próbáltam.
Sajnos semmi sem változott, még akkor sem, ha a cső bemenetéről lekötöttem a kábelt...
De szerintem valami más lesz, mert ez nem magyarázná azt, hogy a kimenő légrése is "szól"
(#) mofesa válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 25, 2015
Idézet:
„Ha leveszem a hangszórót akkor mintha a kimenő légrése "szólna"”


Ha leveszed a hangszórót a kimenőről, attól az még működik, ebben semmi különös nincs.
Nem tudjuk mit hogyan építettél össze, ezért segíteni sem tudunk, esetleg találgatni, de a búgásnak számos oka lehet.
(#) Orbán József válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 25, 2015
Szia! Egy fénykép lenne az igazi az alkotásról, a rajz nálunk se búg...
(#) kristikoma válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 25, 2015
ECL 86-nál előfordul a hideg állapotban való villanás. Csöves erősítőnél nem szabad terheletlenül hagyni a kimenetet, átüt a trafó. Ha meg zenél, akkor csere, de van itt olyan, aki teker neked jó trafót. CRC szűrés helyett próbáld ki a CLC szűrést, ide megfelel a zenélő kimenő primer és szekunder tekercse sorbakötve, de hagyományos fénycső előtét, vagy direkt ide készített fojtó is jó. Kondikból inkább szerezz újat. Mivel EZ 80 az egyenirányítód, ezért a puffered nem lehet 50µF-nál nagyobb. A fojtó(vagy ellenállás) után lehet, sőt érdemes egy 220µF-ot betenni. Legalább 350V névleges feszültségű legyen! A kisjelű részen árnyékolásra figyelj.
(#) pisti89 válasza kristikoma hozzászólására (») Márc 25, 2015
Köszönöm
Olvastam, hogy jobb a CLC szűrés, de ennek az erősítőnek az lett volna a lényege, hogy az itthon található alkatrészekből készüljön, 1Ft-ot se akarok rákölteni, ha már trafót tekercseltetek akkor az nem ilyen erősítő lesz.
(Folyamatban van egy GU50-es PP projekt is, de idő hiányában alkatrészenként pihen a szekrényben)
Ezt a kis ECL86-ost a műhelybe szántam, amolyan előpróbának, a GU50 meg majd a nagyszobába megy.
Gyári kapcsolásokban láttam, hogy EZ80 elmegy 50µF/1k/50µF szűréssel is.
Felntebb írtam, hogy 680 Ohmos ellenállást fixen raktam a kimenetre, a cső és a trafó védelme miatt.
Annyiból megnyugtattál, hogy az ECL86-nál előfordul a villanás, tehát akkor nem hibás.
(#) pisti89 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2015
Ő volna az.
Ha kell csinálok még pár képet, csak mondjátok meg melyik részéről.
(#) Jaksi válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Pisti, ez a kapcsolás nem jó amit csináltál. Sajnos ezt mèg èn is megcsináltam korábban ès nekem sem volt jó. Holnap majd megkeresem ès küldök egy olyat ami működik is.
(#) pisti89 válasza Jaksi hozzászólására (») Márc 26, 2015
Rendben, köszönöm
(#) küzmös Gergely válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Idézet:
„Gyári kapcsolásokban láttam, hogy EZ80 elmegy 50µF/1k/50µF szűréssel is.”


Az első elko EZ80 után nem lehet 50µF-nál nagyobb, mert kinyírja a csövet. Az ellenállás után viszont már nyugodtan lehet nagyobb is. Ezt a kapcsolást próbáld megépíteni, ez itt mindenkinek bevált.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015
(#) pisti89 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 26, 2015
Köszönöm.
Délután neki is állok
Most nézem, hogy az enyémben a kimenő egyik fele sincs földre kötve és visszacsatolás sincs benne.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015
(#) Jaksi válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Ez biztosan működik. Èn is ezt akartam küldeni...
(#) mark.budai válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Ha elkezd gerjedni, akkor meg kell cserélni a kimenő szekunderének kivezetéseit, ami addig test volt, az legyen a visszacsatolás, és fordítva..
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 26, 2015
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a trafó jó lenne e 2db PCL86 fűtésére?
(a méretek miatt fogtam meg, hogy tudd kb mekkora)
(#) Orbán József válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Szia! Egyre se, nem hogy kettőre. Ez kb. 9V-os trafó, ha le van terhelve kb. 100mA-el, annyi a kimeneti feszültsége.
(#) szucsistvan123 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2015
Helló! és ha áttekercselem a szekundert? Vastagabb drótból, és nagyobb menetszámmal?
(lenne még hely a tekercsnek)
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 26, 2015
Ebből a kis vasból ne akarj ~8W-ot kifacsarni, jó ha 1.5 kijön belőle.
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Márc 26, 2015
Rendben, köszi a választ!
(#) pisti89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 26, 2015
Értem, de épp az az egyik baj a régi kapcsolásommal, hogy nincs földelve a kimenő és még visszacsatolás sincs benne.
Ha esetleg nem olvastad volna az első üzenetet ez volt a hibás kapcsolásom.
Míg ha megnézed küzmös Gergely által feltöltött kapcsolást abban van.
Mivel nem sokba telik, elősször a jelenlegibe bekötök egy visszacsatolást és földelem a megfelelő kimenetet, ha nem jön össze akkor átépítem.
(#) küzmös Gergely válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 27, 2015
Visszacsatolás nélkül is jól kell szólnia a kütyünek. A visszacsatolás a frekvenciamenetet "egyenlíti" ki. (Kondi pl vágja a magasat, nem lesz olyan "harsány") Viszont nélkül is zajtalannak és hangosnak kell lennie. Egy bármilyen alaphibából adódó búgást ugyan lebutíthat vagy csillapíthatja a visszacsatolás (szekunder földelés), de az nem azt jelenti hogy az volt az eredeti hiba, és "akkor már jó" úgy. Ha visszacsatolsz csak akkor kell leföldelni az egyik felét a szekundernek, s erre mondta mark hogy nem mindegy hogy melyik, melyik. Ha nincs visszacsatolás , akkor nincs föld sem.
(#) JZoli válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 27, 2015
Nem tudom, hogy miért írod, hogy nincs visszacsatolás. Az általad feltett kapcsolásban bizony van, az R4 és az R5, csak nem a kimenő szekunderéről van visszavezetve a jel, hanem a végcső anódjáról. De egy erősítő nem a visszacsatolás miatt búg, vagy éppen nem búg, hanem valamilyen építési hibától. De ha úgy is átépíted akkor ennek már mindegy. Viszont én a csőfűtését nem vezetném a panelon egymással párhuzamosan még két centit sem, azt inkább vezetősáv nélkül a csőfoglalatra kötném egyből.
(#) Moszkvai válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 27, 2015
A csövek fűtése van közepelve vagy testelve? A bemenetek árnyékolását csak az egyik oldalon szoktuk bekötni /ha két külön árnyékolt vezetéken jön be a jel/ és külön egy szál vezetéken elvinni a negatívot a földre.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) Mócsing hozzászólása Márc 27, 2015
Szervusztok !
Tragédia történt . Töröltem az összes rádiótechnikát ,és évkönyvet a gépemről .
Emlékszik valaki melyik évkönyvben található a Plachtovics György 2x35 W-os /EL34/ erősítője ?
És honnan tudnám letölteni ?
Előre is köszönöm .
(#) Mócsing hozzászólása Márc 27, 2015
Közben sikerült kideríteni , hogy a 2001-e évkönyvben található .
(#) Mócsing hozzászólása Márc 27, 2015
Köszönöm szépen !
Letöltöttem .
(#) fater0827 válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 28, 2015
Üdv Pisti
Sejtésem , mivel valami DVD s t b doboz a donor , az ugyebár csudamód le van festve !
Itt jöhet bukta , szerintem te nem pucoltad le az ellkók fém burkolat/test alatti részt a fekete festéket .
A hálózati trafó közös pontját a két elko közé tenném illetve ott alakítanám ki a közös testet , és ide kötném a lemezdoboz másik alkotó felét is !
Kísérletképp az egyik ECL fűtés vezetékeit megcserélném , a vezetékezés talán elmegy .!
(#) pisti89 válasza JZoli hozzászólására (») Márc 28, 2015
Még nem fogtam, hozz, áthelyezet a kimenőt hátha megoldja a búgát, aztán átnézem a tápot is. A csőfűtést is kipróbálom.
Köszönöm
(#) pisti89 válasza Moszkvai hozzászólására (») Márc 28, 2015
Közepelve van a fűtés.
A bemenet 1 ponton van a készülékházhoz (saszihoz) kötve.

Köbzoli---igazad van, megszakítom panelen a húrkot
(#) pisti89 válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 28, 2015
Először megfeledkeztem a kondi alatti festésről, de mikor 1. alkalommal kapcsoltam be hallottam, hogy szikrázik és ekkor eszembe jutott a hiányosság és javítottam.
Megfogadom a te felvetésed is, a napokban nem nagyon van időm foglalkozni vele, talán majd hétfőn és akkor jelentkezek mire jutottam.

Köszönöm mindenkinek az építő kritikát, észrevételt.
(#) mc-4 hozzászólása Márc 30, 2015
Sziasztok!
Két monoblokkot egy készülékházba építve jó ötle a meghajtó táptrafót dupla áramra méretezni, így a két monoblokkot egy trafóról hajtani? Vagy maradjak a klasszikus felállásnál? ( egy monoblokk egy meghajtó egy fűtő trafó)
Üdv!
(#) Orbán József válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 30, 2015
Szia! Én olyanról tudok, ami majdnem tökéletes - egy hálótrafó és különálló szekunderek a két oldalnak... Ha a lehetőségeid megvannak, a két teljesen különálló trafó egység.
Az közös doboz már nem nagyon ront a helyzeten.

Pix-A.gif
    
Következő: »»   1728 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem