Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1727 / 2208
(#) ferci válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Márc 21, 2015
Jobb lenne, ha ezt rajzban tennéd fel..
Ha megvan a 8 ohm-hoz szükséges menetszám is, ebből nem lehet gond, csak ne felejtsd el.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2015
(#) vargalaszlo0405 válasza ferci hozzászólására (») Márc 21, 2015
Oké az megvan. Bocsánat de még szkennelő és egyéb rajzprogram híján vagyok ezen a vacakon(laptop).

Köszönöm!
(#) crapgame válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 21, 2015
PL509 fűtófeszültsége 40V - 300mA, a GU50-é meg 12,6v - 0,6-0,85A tehát a fűtést át kell tekerni. Mivel durván lakkozott a hálózati, nem tudom hogy fogod letekerni róla az eredeti meneteket. Vagy még egy trafót használsz a fűtésre.
(#) konyak6 válasza crapgame hozzászólására (») Márc 21, 2015
Külön trafóra gondoltam, de ez csak kósza ötlet.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Márc 22, 2015
Helló! az a kérdésem, hogy ebbe a kapcsolásba jó a PCL86 is? Szerintem a kimenőtrafó az jó, a hálózati trafót meg úgy méretezném (ahhoz igazítva).
Előre is köszi!
(#) küzmös Gergely válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 22, 2015
Igen jó, csak a fűtése más.. PCL-nél 300mA-es fűtáram a lényeg, ami olyan 13-14,5V között áll be. ECL-nél a feszültség fontos ami 6,3V (kb:700mA)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) szucsistvan123 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 22, 2015
Értem! köszönöm! És az anódfesz az kb mennyi legyen?
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) küzmös Gergely válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 22, 2015
250-270V
(#) szucsistvan123 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 22, 2015
Okés Gondolom arról szó sem lehet hogy egyenirányítom, és pufferelem a hálózati feszültséget...
(#) ludus hozzászólása Márc 22, 2015
Sziasztok!
Relés anódfesz késleltetőbe milyen relét ajánlanátok? Nem igazán találok olyant ami alkalmas 500V egyenfesz kapcsolgatására...
üdv, Laci
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015

anod.jpg
    
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 22, 2015
De lehet. Az eredeti helyén is a hálózati feszültség egyenirányításából kapja az anódfeszültséget.
(#) Longa György hozzászólása Márc 22, 2015
Kapcsold a váltót.
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2015
Tehát, akkor elég neki egy 12V trafó (a fűtésnek) + a kimenők?
Nem baj, ha ott a fázis?
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 22, 2015
Nem kell nyúkálni, a potira műanyag tekerőt kell tenni. Viszont az élesztést, a méréseket a hálózat trafós leválasztása után lehet végezni.
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2015
Hát mégis maradok akkor a trafós megoldásnál. Nem kockáztatok
(#) ludus válasza Longa György hozzászólására (») Márc 22, 2015
És tényleg!
(#) mark.budai válasza pucuka hozzászólására (») Márc 22, 2015
Azért azt hozzátenném, hogy ilyenkor nem mindegy, mit csatlakoztatunk a bemenetre. Ha mondjuk számítógépet, vagy ilyesmi eszközt, akkor nem biztos hogy jó ez így, vagy a bemenetet kell leválasztani. Akkor meg már inkább a hálótrafó, szerintem olcsóbban kijön vele, mint két jó minőségű leválasztó trafóval.
(#) küzmös Gergely válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 22, 2015
Én is csináltam ilyet.. működik, de nem ajánlanám senkinek. Veszélyes "játék".
(#) Longa György hozzászólása Márc 23, 2015
Dobozba zárt veszedelem.Ha minden szigetelve amit érinthetünk és ha a fázis soha nem jut a testre, de más ne használja csak aki gyártotta.
(#) mark.budai válasza Longa György hozzászólására (») Márc 24, 2015
Ha csak nem egyutasan egyenirányítunk, és kínosan ügyelünk rá, hogy hogy legyen a konnektorba bedugva, akkor a GND-n ott lesz a fázis. Nem ez lenne a baj, hanem az, hogy azon is ott lesz, amit műsorforrásként rákötünk.
A válasz gombot azért használhatnád..
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 24, 2015
Helló!
Azt szeretném kérdezni, hogy találtam 2 2x 100µF os kondit (Videoton tv-ből származik) az a kérdésem, hogy bele rakhatom e majd az erősítőbe? (a 2 50µF helyére)
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) küzmös Gergely válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 24, 2015
Elvileg formázni kell(ene).. 100k-n keresztül a névleges feszültséggel, hogy kissé magához térhessen. Berakható.. nekem is van ilyen. (EZ80 után 50µF lehet a maximum, de dióda esetén bármekkora mehet.)
(#) szucsistvan123 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 24, 2015
Én PCL86- hoz használnám.
Diódákkal fogom egyenirányítani. És mindkét kondit helyettesíthetem 1 DB ilyennel? (a 2db 50µF egymás mellet) Nem baj, ha a fém burkolata hozzáér a ház burkolatához?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 24, 2015
Még egy kérdés: a 2. láb, és a bemenet kondija előtt mi az a valami?
(#) küzmös Gergely válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 24, 2015
Ezek dupla nyákos kivitelű kondik. 2db 100µF-os egybeépítve. Ahol is 2 tüske (középen) az elko + pontjai. Egyiké, máiké. A többi 3 tüske az az elko - test pontja, és ezzel együtt az egész külső burkolat is negatívnak minősül.

Az ott az adott rádióban lévő valamilyen aljzat rajza lehet.. szerintem. Még a hangerőpotméter előtt úgy direktben rá lehet csatlakozni. Ha oda teszel egy jack dugót és bedugod egy rádió fejhallgató kimenetébe, vagy a PC hangkártyába akkor ezen külső eszközről mehet a hangerő szabályozása.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) szucsistvan123 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 24, 2015
Én a cső 2. lába és a bemenet közti valamire gondoltam. A kondi bekötését tudtam
(#) mofesa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Márc 24, 2015
Az árnyékolt kábel, melynek árnyékoló részét a gnd -re köti.
(#) szucsistvan123 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 24, 2015
Na erre nem gondoltam! Köszi a választ!
(#) pisti89 hozzászólása Márc 25, 2015
Sziasztok.
Most ismerkedem a csöves világgal, gondoltam kezdek egy egyszerűvel, de ebben is elakadtam.
Velence rádió táptrafó, EZ80-as egyenirányítás, 47uF+1k, 47uF+100 CRC szűréssel, és ECL86 csővel csináltam egy egyszerű SE végfokot.
Teljesen elkülönített monoblokk felépítés (trafóból is 2db van...)
Hibák:
-Egyik oldalon az ECL86 elég nagy fényjelenséggel indul (fűtés felizzik)
-Mind a 2 oldal erőteljesen búg (csillagpontos földeléssel készült)
-Ha leveszem a hangszórót akkor mintha a kimenő légrése "szólna"
(trafó kimenetére a biztonság kedvéért tettem 1-1 680 Ohmos ellenálást a védelem kedvéért)

De ezen hibáktól eltekintve szól és beszédhangerő felett neheztebben lehet kivenni a búgást.
A kapcsolás többé kevésbe ez alapján készült, pár apró eltéréssel:kapcsolás
Aki tud kérem segítsen mi lehet a hibák oka.
(#) belaradio válasza pisti89 hozzászólására (») Márc 25, 2015
Szia!
A bemenetnél árnyékolt vezetéket használsz ? RCA aljzattól a potméterig, potmétertől a cső bemenetéig. A nem megfelelő vezeték okozhat búgást. És persze a tápban levő hibás elko is.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2015
Következő: »»   1727 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem