Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1731 / 2208
(#) spirik válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2015
Köszönöm szépen.
(#) pisti89 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 7, 2015
Köszönöm, nem is tudtam, hogy van ilyen.
Nem tudom minden csőfoglalatnak szabályos-e a lábkiosztása, de olyan esetben mit lehet tenni, ha nem az (pl GU50 kiosztása sem szabályos, gondolom van fogalaltban is ilyen eset)?
Megcsinálom amit írtál, megszüntetem a csoportzárást majd elmozgatom amit kell, vagy van jobb megoldás is?
(#) he6l6a válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 7, 2015
Kábelezni szeretném a foglalatokat, majd a házban rögzíteni. Az elrendezésben a szimmetria megtartására törekedtem.
Ezenkívül esetleg valami észrevétel, hiba? Véleményed szerint belevághatok?
(#) konyak6 válasza he6l6a hozzászólására (») Ápr 7, 2015
Én nagy hibát nem láttam benne, bár nagymértékben lehetne rövidíteni a vezetősávokat, meglehetne szüntetni az átkötéseket, az alkatrészek méretének megfelelő forrpontokat alkalmazni. Mivel csak néhány alkatrészről van szó, én lehet hogy légszerelve csinálnám. Némi átalakítással negyed ekkora panelon megcsinálható. Kevesebb csatlakozás, kevesebb hiba. Érdemes a neten bevált kapcsolást keresni. Próbáld ki. A saját hibájából tanul az ember a legjobban. Az alkatrészeket rá lehet közvetlenül a foglalatra, és a potméterekre, csatlakozókra forrasztani.
De szóljanak hozzá a profik is, én nem vagyok az.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) Orbán József válasza Condy hozzászólására (») Ápr 8, 2015
Szia! Szóval az MV3 lekörözi? Ennek annyiból örülök, hogy én kértem/kaptam egyet ajándékba...
(#) tyraw válasza Condy hozzászólására (») Ápr 8, 2015
Szerintem a transzformátor lesz, ami nagyban befolyásolja a hangzásod. Próbáld ki egy másik trafóval, ha tudod, vagy másik ECC83-at rakj a fázisfordítóba. De inkább trafó lesz.
(#) Longa György válasza Condy hozzászólására (») Ápr 8, 2015
A nyugalmi áram rendbe van gondolom.Sok függ tőle.
(#) he6l6a válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 8, 2015
Következő nekifutására majd jobb lesz. Szerintem egyenlőre nem nagyon módosítom.
Köszönöm a segítséget!
(#) Gery78 hozzászólása Ápr 8, 2015
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne Hozzátok, hogy nem emlékeztek esetleg, hogy az EAG EA-057 kimenője, a TK-157 milyen pakettvastagsággal rendelkezik? (M102-es vas) Arra gondoltam, hogy megtekerinteném az eredeti tervek alapján, csak nem tudom mekkora csévét csináljak hozzá. Halványan mintha 55mm-rémlene, de lehet hogy nem jól emlékszem.
(#) granpa válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 8, 2015
Szia!
Mérd meg a vasat:vagy nincs meg még?
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Szia!
Van M102 vasam, csak az eredeti pakettméretet nem tudom. Ha ez megvan akkor már tudunk csévét készíteni.
(#) pucuka válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Nem tudom milyen az eredeti, de nem tévedsz nagyot, ha négyzetesre veszed a vaskeresztmetszetet, amilyen széles, olyan vastag. Méretezésnél amúgy is 0,8 - 1,2 közé szokás venni a pakettvastagságot.
(#) Orbán József válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Szia!
35 és 54 mm.
120 és 180 VA
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) fater0827 válasza he6l6a hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Üdv!
A nyák felsőrésze jó, a tükörkép rész az rossz. A felsőrész ismétlés alulra, az anódfesznek nincs forrpont ( jobb felső sarok ) .
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) FordPrefect válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 9, 2015
A TK157 M102/B szabványos vasra készült, 53mm pakettvastagsággal. Ez nem minden BEAG cuccra igaz, volt a 102A és 102B közötti vastagsággal készült trafójuk, sőt volt a saját "szabványuk" által M102C-nek nevezett, közel 70 mm pakettvastagságú trafójuk a APX100-ban
(#) Gery78 válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Igen, akkor nagyjából jól derengett halványan, hogy 55mm körül van a pakett, és köszönöm a pontos információt, ez fontos a tekeréshez. Igen, az EAG EA-080-ban is 70mm-es pakett van.
A többieknek is köszönöm a segítséget!
(#) he6l6a válasza fater0827 hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Üdv!
Igazából a szimmetria megtartása miatt törekedtem a ezen kivitelre (bár ez a második hozzászólás, amiből azt gondolom, erre ennyire nem kell figyelni). A "tükörkép" oldalról és a felső oldalról is kábelekkel csatlakoztatom majd a csöveket, szerintem így megoldható.
Az anódfesz forrasztási pont hiányosságát nem látom, nem tudom mire gondolsz.
Meg tudnád mutatni?
(#) FordPrefect válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 9, 2015
Ha a eredeti EA057 utánépítése a cél, akkor a trafót a rajz szerint tekerd meg. Ha másik, jobb kapcsoláshoz, akkor a sok visszacsatoló tekercs elhagyható.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 11, 2015
Üdv. Jöttem hogy feltegyem a 10 pontos kérdést: Összeraktam ezt a kapcsolást,és nem szól,viszont ha hozzáérek a bemenethez,amikor hozzáérek pattan eggyet. Hiba okát sajnos nem tudom. Fűtések jók,anódfeszültség megvan : 370V
Még anynit hogy nálam a két 1Mohm-os ellenállás nincs beszerelve mivel olyat nem találtam már itthon. A bemenet 1megás ellenállását egy 470K -ra cseréltem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015

pl504.png
    
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Végcső katódellenállásán van feszültség, illetve vezérlőrácsához érve nem ad "életjelet"?
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Van feszültség a katódellenálláson,az "életjelet" nemtudom mérni szkóp hiányában.
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Vezérlőrácsához érve búgnia kéne, szkóp nélkül is.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Kolléga segített,mivel lehagytam az 1Mohm-os ellenállásokat nem ment a gép. Mostmár szól,viszont azt vettem észre hogy "recsegős" a hangja.

pl504.png
    
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
370V nem sok kicsit? Segédrácsot is 250V alatt tartanám.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Sajnos mivel nem csöves az egyenirányításom így felfut a feszültségem ennyire. Az okozhatja a recsegő hangot?
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
SE -ben nem egy bűvölet ez a cső, pláne, ha még "pirítod" a segédrácsát.
(#) Moszkvai válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Az ECC83 katódjára kellene még egy 1,kohm os ellenállás amire parallel mehet egy 50-100µF-os 10V os kondi. Adatlapon rajta van , hogy mekkora feszültséghez, milyen értékű katódellenállással áll be a megfelelő munkapontba. A rácson -1 -2 volt közötti feszültségnek kell lennie.
(#) szikorapéter válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 11, 2015
A rácson lévő feszültséget hogyan tudom mérni rendes "fapados" multiméterrel? (DT-9502B)
(#) mofesa válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Katódellenálláson mért feszültség megegyezik a negatív előfeszültség értékével.
(#) szikorapéter válasza mofesa hozzászólására (») Ápr 11, 2015
Mint a rajz is mutatja az erősítőben az ECC83 katódján semmilyen ellenállás nincsen. Módosítottam a rajzot a felfűtött állapotra amikoris már üzemmeleg az erősítő. (és persze javítottam mért értékre a PL cső katódellenállását.

pl504.png
    
Következő: »»   1731 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem